середа, 25 травня 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: уряд взявся за діджиталізацію тергромад

Проєкт “Децентралізація”: уряд взявся за діджиталізацію тергромад

Наступний етап реформи децентралізації – покращення якості надання державних і місцевих послуг. В Мінцифри вже пообіцяли навчити громади цифровій грамотності та за рахунок держсубвенції відкрити селам доступ до мережі інтернет. Аби пришвидшити цифровізацію регіонів, на місцях запрацюють "менеджери", які відповідатимуть за цифрову трансформацію громад. Чи готова Київщина до діджиталізації і чи популярні серед населення держсервіси онлайн -  дізнавалася KV. 

Як стало відомо KV, у квітні Міністерство цифрової трансформації запустило проєкт "Інтернет-субвенція". У його рамках держава профінансує підключення навчальних, медичних та культурних закладів в громадах до якісної оптичної інтернет-мережі. 

Проєктом планують охопити понад 3 тис. сіл та 6 тис. соцоб’єктів, а витратять на ці заходи – 500 млн гривень. Відповідний проєкт Постанови Кабміну, якою врегульовується порядок та умови надання субвенції, уже на розгляді в Уряді.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На сайті Мінцифри зауважено, що серед громад вже стартував попередній збір відповідних заявок. Після Кабмін має розподілити кошти між громадами з подальшим погодженням із ВРУ. І вже потім пройдуть відповідні закупівлі. 

Сьогодні ж, за даними Мінцифри, у понад 15 тис. сіл і досі відсутнє покриття швидкісним фіксованим інтернетом.

"Ми будуємо цифрову державу, а швидкісний інтернет – її фундамент. Уже за 3 роки 95% українців зможуть користуватися швидкісним інтернетом 24/7. На цьому шляху проєкт "Інтернет-субвенція" – значний крок", – зауважив заступник голови Мінцифри з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.


Так, за інформацією прес-служби КОДА, в області вже почали перевіряти села на можливість стати учасниками цифрової субвенції та підключити інтернет за державний кошт. Першими проаналізували ситуацію в населених пунктах  Поліської, Іванківської та Димерської громад.

Цифрова трансформація

За словами віцепрем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, аби пришвидшити процес цифровізації у регіонах, запроваджено посаду СDТО (Chief Digital Transformation Officer) – заступника із цифрової трансформації. Вони вже є в кожному міністерстві, в низці ОДА, на черзі – громади.

У громадах мають створити відповідну посаду та знайти фахівця, який відповідатиме за цифровізацію послуг та сервісів, пропонуватиме громаді програми та плани дій (наприклад, електронні квитки в транспорті, Е-пенсія, електронні щоденники в школах тощо). 

Із впровадженням СDТО, Мінцифри планує прискорити переведення всіх держпослуг в онлайн-режим. Всі технологічні та фундаментальні процеси здійснюватиме саме Міністерство, а на регіони покладено саме процеси впровадження. 

Основна мета – українці мають одержувати якісні та зручні сервіси не лише в столиці, а й в сільській місцевості. Тож аби навчити населення базовим цифровим навичкам, Мінцифри також запустило портал Дія Цифрова освіта. Загалом планують навчити основам ІТ шість мільйонів українців.

Позиція

KV поцікавилася у керівників громад, чи планують вони долучитися до проєктів щодо цифровізації регіонів, чи впроваджимуть нові штатні одиниці для цього і чи користуються попитом серед населення онлайн-послуги. 

Голова Фастівської міської громади Михайло Нетяжук:

Громада однозначно долучається до цих ініціатив. Сьогодні сторіччя цифровізації. У Фастівській громаді лише село Гвардійське не охоплене швидкісним інтернетом. І ми подали заявку з відповідної програми, яка вже на стадії розгляду. Ми провели розрахунки, і чим менше буде витрачено коштів із бюджету, тим краще для платників податків. Фастівська міськрада не буде вводити окрему посаду з цифровізації. Однак, керуючий справами виконкому, який за функціональними обов'язками веде цей напрям, буде уповноваженим щодо просування таких проєктів. Тим паче, що ми запланували відкриття ЦНАПу у форматі цифрової доступності і цей напрям буде активно посилюватися. За проєктом "Дія" здійснюється цифровізація всіх довідок, прийняте рішення про впровадження електронного паспорту, тож рада має намір пришвидшити процес діджиталізації у взаємодії із громадою. 

Крім того, думаю, що громада є лідером на Київщині щодо впровадження електронного щоденника у школах, а також електронних журналів. У 2021 році доєднані сільські школи також перейшли в таких формат надання освітніх послуг. Цьогоріч ми першими в області провели і міські змагання з кіберспорту. Ми розуміємо, що за розвитком цифрової сфери стоїть майбутнє громади і максимально робимо відкритим місто для інвесторів.

Голова Вишгородської міської громади Олексій Момот:

Наша громада невелика і повністю забезпечена інтернет-мережею, підключені всі соцоб’єкти. Окрему штатну одиницю під заступника з цифрової трансформації вводити не плануємо. Ці повноваження покладені на штатного радника громади, у посадовій інструкції якого вже прописані відповідні обов’язки. У громаді одержати онлайн можна практично всі адміністративні послуги через ЦНАП, як і декларації на будівництво, поштові адреси тощо. А через карантин одержання документів взагалі перевели в онлайн-режим. Все це доступне для мешканців і користується популярністю. 

Голова Томашівської сільської громади Олена Пашун:

Заявку на інтернет-субвенцію громада не подавала. Адже соцоб’єкти у всіх населених пунктах забезпечені інтернетом. Це – школи, медичні установи тощо. Ми ж подали заявку на субвенцію щодо ЦНАПу, щоб мати можливість надавати електронні послуги. Посади заступника цифрової трансформації у громаді не буде, адже створили відділ регіонального розвитку цифровізації та проєктного менеджменту. Вже маємо фахівця, який комунікує із Мінцифрою, шукає можливості для залучення коштів. Громада прийняла рішення щодо створення центру "Дія", де всі адміністративні послуги будуть йти через електронні підписи. Ми приєднуємося до всіх державних електронних реєстрів і плануємо в центрі при ЦНАПі облаштувати місце, щоб громадяни мали можливість самостійно, через електронний кабінет, здійснювати проплати. Так, звичайно, без базових навичок, наприклад, літня людина здійснити ці маніпуляції не зможе. Тож для цього ми маємо адміністратора, який допомагатиме користуватися цими сервісами. Сьогодні, з огляду на ситуацію із діяльності "Укрпошти" у сільській місцевості, електронні послуги мають набагато спростити життя населенню громади.

Голова Зазимської сільської громади Віталій Крупенко:

Усі соціальні служби, дитсадки та школи, клуби в громаді забезпечені безкоштовним інтернетом за рахунок провайдерів. Щоб одержати такий результат, було проведене зібрання серед всіх провайдерів громади. Думаю, що введення такої посади, як заступник з цифрової трансформації – логічне та правильне. Адже сьогодні електронні послуги не користуються значною популярністю серед населення. Ми вже запустили і сучасний багатофункціональний сайт, де можна одержати відкрито всю необхідну інформацію. Та мешканці ще не звикли до формату надання таких послуг. Загалом громада бере участь в усіх новітніх програмах. 

Голова Немішаївської селищної громади Петро Перевозник:

Громада забезпечена інтернетом, діє декілька провайдерів, є конкуренція. Думаю, що цей проєкт більше стосується тих регіонів, які відстають і не мають ще такого інтернет-доступу. На майбутнє, звичайно, плануємо введення такої посади як заступник із цифрової трансформації. Наразі ця посада не є надактуальною, адже цифровізацію запроваджують в країні, але ці процеси відбуваються дуже повільно. Спочатку у всіх громадах має запрацювати якісний інтернет. Ми нещодавно об’єдналися і поступово йдемо у напрямку цифровізації. Працюємо над відкриттям ЦНАПу, нині адміністративними питаннями займаються сектори з обслуговування, працюють на території і банки. Є окремі вікові категорії, які не вміють користуватися послугами онлайн. Тож, вважаю, що громадам доречніше розпочати впровадження цифровізації саме з навчання населення, особливо серед пенсіонерів. 

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п'ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги

Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об'єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери 

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів  комунальне майно

Проєкт “Децентралізація”: статус і повноваження старост у громаді залежатимуть від Верховної Ради

Проєкт “Децентралізація”: у 2021 році Тетіївська громада збагатиться за рахунок гранту в 26 млн гривень

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині почали ліквідовувати райони, перший на черзі – Згурівський 

Проєкт “Децентралізація”: ліквідована Іванківська райрада залишила громаді-спадкоємцю мільйонні борги 

Проєкт “Децентралізація”: голови громад мають право накладати вето лише на прийняті рішення ради

Проєкт “Децентралізація”: ліквідації Баришівського району заважають комунальні борги

Проєкт “Децентралізація”: Миронівську райраду ліквідують із боргами по зарплаті 

Проєкт “Децентралізація”: депутати ВРУ взялися за урбанізацію міст

Проєкт “Децентралізація”: Київщина втрачає першість у рейтингу заможності громад

Проєкт “Децентралізація”: майно та активи Бородянського району розділили між шістьма громадами 

Проєкт “Децентралізація”: Обухівський район віддасть Букринський плацдарм на утримання області

Проєкт “Децентралізація”: пандемія та безгрошів’я блокують розвиток культпослуг на Київщині

Проєкт “Децентралізація”: Держгеокадастру дозволили і далі розпоряджатися землями Київщини 

Проєкт “Децентралізація”: Славутич збільшить бюджет за рахунок бізнес-парку та інвестицій

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, киевоблсовет, децентрализация, кос, реформа, васильковский район, проект децентрализация, владимир сабадаш, обуховский райсовет, антон карманов, васильковская община, наталия баласинович

середа, 25 травня 2022 г.
19:24
Генштаб ЗСУ: ворог зосередився на спробах встановлення повного контролю над Донецькою та Луганською областями
19:01
Подати докази воєнних злочинів рф тепер можна через мобільний додаток RWC
18:35
Піротехніки обстежують ботанічний сад імені Гришка, територія закрита для відвідування, - КМДА (фото)
18:03
У звільнених від окупантів населених пунктах Київщини відновлюють покриття доріг (відео)
17:50
Скорочення валового регіонального продукту Києва у 2022 році очікується в межах 33-35%, - КМДА
17:20
За три місяці війни кількість вакансій у Києві скоротилася у 7,5 разів
17:04
Favbet сплачує податки до держбюджету, не працює в рф і білорусі та не приймає ставки від громадян цих країн
17:01
Лідер гурту Kalush Orchestra виставив свою рожеву панаму та приз “Євробачення-2022” на аукціон
16:57
зс рф під контролем фсб організували масштабне мародерство на окупованих територіях - розвідка
16:55
Після воєнних подій оновлено сквер біля Соломянської РДА в Києві (фото)
16:36
В Києві відкрилася міжнародна виставка карикатур “Російський військовий корабель, йди на…” (фото)
16:03
Столична прокуратура передала в управління АРМА білоруську техніку на суму понад 200 млн гривень
15:43
Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не виключають нового наступу ворога - The Washington Post
15:27
За 90 днів від початку повномасштабного російського вторгнення у столиці одружилися 3847 пар
15:01
“ДТЕК Київські регіональні електромережі” відновили роботу центрів обслуговування клієнтів у Бородянці, Ірпені, Іванкові, Макарові, Обухові та Фастові
14:48
Київрада на повну працює в закритому режимі
Календар подій