понедельник, 24 января 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Парламент планує остаточно відірвати ОТГ від впливу районних рад та адміністрацій. На місця планують передати значний відсоток податку на доходи фізичних осіб, ренту, акцизи, місцеві сбори. Фінансова революція обурює чинне керівництво районів. Там переконані – громади не справляться і позбавляться фінансової спроможності через ці новації. Натомість в самих ОТГ ініціативу парламентарів схвалюють і вже розмірковують як будуть обліковувати і переоформляти на себе майно райрад. 

Як стало відомо KV, на порталі Верховної Ради України було опубліковано на розгляд проєкт закону № 3614 щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв’язку із завершенням адміністративної та териториальної реформи.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, цілями й завданням цих змін є розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад.

Так, районні бюджети народні депутати пропонують взагалі виключити із системи горизонтального вирівнювання. Тобто районні бюджети не отримуватимуть базову дотацію й не будуть на прямих міжбюджетних відносинах із державним бюджетом.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Формування районних бюджетів здійснюватиметься лише за рахунок власних доходів. А саме: податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є райрада, плати за ліцензії та сертифікати господарської діяльності, що видані РДА.

А також за рахунок орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності, засновником яких є райради. І за рахунок дотацій та субвенцій, які можуть спрямовуватися з інших бюджетів.

Уже з січня наступного року бюджети затверджених Перспективним планом 1470 тергромад мають перейти на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом.

Якщо законопроєкт парламент таки схвалить, то ОТГ отримуватимуть 60% ПДФО, місцеві податки і збори, рентні платежі, акцизний податок, доходи від використання комунального майна, а ще – плату за надання адмінпослуг, трансферти (дотації, субвенції) тощо.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Отже, громади одержать врешті омріяну фінансову незалежність. А райони більше не втручатимуться в бюджети громад і не матимуть жодного адміністративного та фінансового впливу на ОТГ.

Думка райрад

Як розповів KV голова Бородянської райради Георгій Єрко, реформа залишає більше запитань, аніж відповідей. На його думку, якщо сьогодні перекласти на громади всі ті витрати, які роблять райони по утриманню соціальної інфраструктури – то навіть найуспішніші ОТГ ризикують втратити свою фінансову спроможність.

“На утримання апарату районної ради цих коштів вистачить. Але ж є питання, куди важливіші. З держави виділяється лише субвенція на зарплату вчителів, усе ж технічне утримання закладу лягає на плечі району. Сьогодні лікар отримує заробітну плату залежно від того, скільки він заключів договорів із НСЗУ. Але при лікарнях було харчування, масажні кабінети, обслуговуючі персонал і зараз вони не фінансуються. Навіть за кисень у реанімаціях має хтось відповідати. І все це теж за кошт районного бюджету. І зараз усе це має перейти до ОТГ. Але до цього ж ці витрати в громадах не передбачалися. Як і підвезення дітей до школи, пільговий проїзд, соціальні пільги. І таких питань безліч. І будь-яка громада, якщо на неї перекласти всі ці повноваження, стане неспроможною. Ще більш питань по вторинній медицині, хто буде власником цього майна і як його розподілятимуть. Хто буде утримувати медкомісії при військоматах? За кошт районного бюджету в період пандемії, ми не в силах утримувати всю вторинну ланку. Досі не розподілені функції, хто й за що має надалі відповідати, яким чином здійснюватиметься фінансування. Потрібно було розпочинати не з розподілу бюджету, а з розподілу функцій з утримання цього майна”, – зазначив Єрко.

Щоправда, його колега, голова Броварської райради Сергія Гришко із ним не згоден. В коментарі KV Гришко наголосив, районні ради потроху відходять у небуття, а майбутнє за кооперацією ОТГ із державою напряму. 

“Я прихильник того, щоб все, що задеклароване реформою децентралізації, одержало своє логічне завершення. Райони та районні ради – це атавізм. На сьогодні досі не визначено, які функції та повноваження за районом. І що саме має виконувати районна рада і для чого цей фільтр між областю та громадами взагалі. Якщо передбачаються префектні округа і будуть там виважені кадрові призначення, то цього буде достатньо для підтримання ладу в районі. А кооперація між ОТГ має працювати з державою напряму, так само, як і співпраця з обласними радами. Увесь цей розподіл бюджету, лише пошук того, як знову одержати доступ до цієї базової ніші, якою буде віднині розпоряджатися леше ОТГ і вилучати звідтіля кошти”,  – говорить Гришко.

Думка громад

Керівники ж існуючих громад розповіли KV, що райради давно втратили свій дієвий функціонал і потребують ліквідації, як зайвий щабель влади. Тергромади можуть повністю обійтися без району й надавати ті ж самі послуги, що й район. Питання залишається лише в механізмі передачі майна, що перебуває в комунальній власності райради та РДА. А також, хто надалі розпоряджатиметься цим майном.

Тож громади більше хвилюють повноваження, які можуть залишити за районними радами. І, що найважливіше, за чий кошт вони будуть утримуватися. І вважають, що для розвитку громад необхідно було передбачити в законопроєкті збільшення податкових надходжень. А також припинити утримання дотаційних територій за рахунок вилучення зароблених коштів з ОТГ.

Голова Баришівської ОТГ Олександр Варениченко:

У законопроєкті прописано, що бюджет району формуватиметься за рахунок майна спільної власності. А яка може бути спільна власність, якщо вже в жовтні буде примусове створення ОТГ? У Баришівському районі залишилося ще дві сільради на утриманні райради. Зараз триває процес передачі комунальних підприємств із балансу району до Баришівської ОТГ. Тож які функції райрада надалі має виконувати? Райрада передбачає депутатський корпус, відповідно потрібен адмінресурс, приміщення і якісь фінанси на утримання. На мою думку, не те що районні, навіть обласні ради непотрібні. Це місце договорняків та решти корупційних схем. Чому би не передати й решту коштів до ОТГ, які й так виконують функції рад та адміністрацій? Чому депутати мають їздити до обласної ради і вибивати ці кошти? Є бюджет вирівнювання і з нашої ОТГ, яка заробила більше коштів, мають вилучатися кошти на утримання дотаційних територій. Який у цьому стимул розвитку? Залиште податок на прибуток, хоча би в розмірі 90 %. Урешті президент однаково залишає свого префекта, відповідно, і вплив на території.

Голова Великодимерської ОТГ Анатолій Бочкарьов:

Районний бюджет, його дохідна частина, надалі триматиметься лише за рахунок 40% ПДФО. Тож наскільки відомо, планується, що надалі укрупнений район буде утримуватися не за державний кошт, а за кошт 5% з бюджету створених тергромад. Звичайно, що ОТГ таке навантаження не влаштує, адже ніяких відносин із районом, наприклад, наша громада вже не має. У районі залишаються Пенсійний фонд, центр зайнятості, паспортний стіл, з якими працюємо на договірних умовах. Але ж це лише державна вертикаль. Багато є пропозицій, щоби залишити лише адміністративні префектури й щоби районні ради взагалі не втручалися до громад. Залишається ще важливе питання по розподілу майна, яке перебуває на території громади, але засновником якого є райрада. Це: районний будинок культури, вторинна медицина тощо. Ніхто б і не заперечував, щоби це майно передали надалі також на утримання громадам. Залишається багато нюансів і щодо щоквартального вилучення реверсної дотації з бюджетів ОТГ.

Голова Студениківської ОТГ Марія Лях:

Громада сьогодні намагається повністю ізолювалися від району. Наразі з бюджету громади до району перераховується субвенція на утримання другого рівня медини. Як відбуватиметься передача подібного майна, яке є надбанням усього району, – велике питання. Районні ради – це зайва структура. Тож усі доходи району мають передати на ОТГ або підпорядкувати префектурі, області. Сьогодні ще залишається проблема в створенні власного терцентру адмінпослуг, які ще надає район і куди ми також перераховуємо кошти. Згодом без району ОТГ зможе повністю обійтися. Ми вже напряму працюємо з областю. Громада вже утримує первинну медицину й мешканці задоволені якістю медпослуг. Громада зараз уже має можливості надавати ті ж самі послуги, що й район, і навіть, у декілька разів якісніше. Але було би набагато краще, якби громадам залишалося не 60 % ПДФО, а хоча би 70 %. Тому що до ОТГ перейшла левова частка інфраструктури в занедбаному стані. Тож нам не вигідно, щоби нашу реверсну дотацію забирали й годували дотаційні громади. Реформа має бути такою, щоби таких громад і зовсім не існувало.

Голова Пісківської ОТГ Анатолій Рудніченко:

Громади інформують, що районні ради будуть потрібні для перехідного періоду новоствореним ОТГ, для того, щоби розділити комунальну власність. Нашу громаду вже сьогодні пов’язує з районом лише питання фінансування вторинної медицини. Решта всього майна давно передано з району до ОТГ. Тож який сенс у цих районних радах надалі? Ще більше виникає питань щодо утворення в області нових районів. З якого бюджету й за чий кошт відбуватиметься їхнє фінансування? І чи матимуть вони фінансові повноваження і взагалі, які функції за ними будуть закріплені?

Перший заступник голови Обухівського міськради Анатолій Верещак:

Обухів – місто обласного значення, у нас прямий бюджет і до районного жодного стосунку не маємо. Єдине питання, з яким можемо зіткнутися при об’єднанні: усе майно, яке буде на території громад, але залишаються в комунальній власності району, має якимось чином перейти у власність ОТГ. Наразі цей механізм розглядається лише на рівні законопроєкту. Будуть укрупнюватися райони й щоби не вийшло так, що майно перейде в державну власність, якщо до якогось періоду його так і не передадуть.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, утворені Глевахівська, Циблівська, Ташанська й Томашівська об’єднані тергромади досі не бачили грошей від податку на доходи фізичних осіб, гарантованих реформою децентралізації. У своєму горі вони не одні: у бюджетну пастку потрапили й усі утворені в грудні 2019 року ОТГ.

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Як розповів у коментарі KV Голова Ташанської ОТГ Василь Вовчанівський, ще 30 червня минулого року були створені ці тергромади, які обіцяли перевести на прямі міжбюджетні відносини з державою ще до нового 2020 року. Але це рішення постійно відтягували, допоки і взагалі не запровадили карантин.

“Громада й далі продовжує жити як сільська рада за рахунок податку за землю та єдиного податку. Лише за перший квартал до району відійшло понад 7 млн гривен ПДФО. Освіта, первинна ланка та культура залишаються ще за районом. І фінансувати їх вони відмовляється, адже створена громада. Але передача ж фінансового управління так і не відбулася. Тож їх утримувати ми наразі теж не можемо. Така ось дилема. І якщо надалі все майно таки відійде до громади, то кого ж райрада має надалі утримувати? І нас більше хвилює, що передати майно на баланс ОТГ можуть ще до виборів. І де ж під кінець року брати кошти на їхнє утримання? А що буде з майном, якщо вибори, наприклад, перенесуть на весну через коронавірус, теж не зрозуміло”, – говорить він.

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов
Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району
Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, проект децентрализация, сергей гришко, мария лях, александр варениченко, анатолий бочкарев, георгий ерко, великодымерская ото, барышевская ото, студениковская община, песковская община, Анатолий Рудниченко, василий вовчановский, ташанская община

понедельник, 24 января 2022 г.
16:12
Более 20 миллионов гривен задолжали предприятия ТКЭ за газоснабжение, - Киевоблгаз
16:03
В ночь на завтра, 25 января, два маршрута киевского скоростного трамвая будут работать в сокращенном режиме
15:44
Добровольцам Киевской теробороны провели лекцию по обращению с пулеметом Дегтярева
15:27
В Печерском районе столицы заработала новая синагога
15:01
За неделю в столице заболеваемость гриппом и ОРВИ выросла на 41,8%
14:40
Еще три авиакомпании отказались от ночной стоянки в Киеве на фоне угроз российского вторжения в Украину
14:22
Столичные патрульные за неделю поймали почти 200 пьяных водителей
14:04
За прошедшую неделю на пожарах в Киеве погибли пять человек
13:46
Денис Москаль: Необходимо упростить процедуру вступления в Территориальную оборону Киева
13:41
В КГГА решили активнее проверять соблюдение карантинных ограничений торговыми центрами и учебными заведениями
13:38
В столице работает приют для женщин, которые пострадали от насилия, - депутат Шлапак
13:21
Возле Верховной Рады в Киеве снова митингуют антивакцинаторы (фото)
13:01
Безбар’єрні дитячий і дорослий басейни збудували в пристоличному регіоні в рамках “Великого будівництва-2021”
12:43
Великобритания и США начали частичную эвакуацию сотрудников своих посольств в Украине
12:26
На Київщині нагородили переможців чемпіонату з кіберспорту серед школярів
12:09
Четыре человека погибли при столкновении грузовика и Daewoo Lanos на трассе Киев - Одесса (фото)
Календарь событий
“Киевзеленстрой” мешает расследовать “бюджетные распилы” при капремонте в парке “Победа”
24 января 2022 г. 14:00
“Киевзеленстрой” мешает расследовать “бюджетные распилы” при капремонте в парке “Победа”
Следователи Нацполиции минимум до июля 2022 года планируют расследовать факт возможного присвоения бюджетных средств при проведении капремонта столичного парка “Победа”. На данный момент экспертиза подтвердила, что на работах, которые КО “Киевзеленстрой” в 2018-2019 годах заказывало у ООО “Арка Строй Холдинг”, было “распилено” порядка 1,4 млн бюджетных гривен. Дальнейшее расследование “коммунальщики” блокируют как могут. Например, “Киевзеленстрой” намеревался обжаловать в суде выемку документов – как и в случае с делом о хищениях средств при реконструкции парка “Наталка”. Кроме того выяснилось, что проект капремонта парка “Победа” был сильно поврежден в результате некоего “подтопления”, а значит – теперь нет возможности проверить весь объем сделанного в парке на соответствие проектной документации.
“Слугам народа” не дали выяснить причины срыва сроков строительства метро на Виноградарь
24 января 2022 г. 11:00
“Слугам народа” не дали выяснить причины срыва сроков строительства метро на Виноградарь
В Киевсовете не нашлось голосов для создания Временной контрольной комиссии (ВКК), которая должна была бы разобраться, почему 1 очередь метро на Виноградарь не запустили в срок – в  ноябре 2021 года. Большинство депутатов не устроило, что в состав ВКК предлагалось включить непропорционально много представителей фракции “Слуга народа”. В ответ на это, “лоббист” создания ВКК – лидер этой фракции Андрей Витренко (на фото) обвинил коллег в потакании затягиванию строительства  метро. Такое “затягивание”, по сути, пытается узаконить подрядчик строительства – АО “Киевметрострой”. Эта компания уже добилась в суде переноса срока сдачи объектов Сырецко-Печерской линии подземки на год – до 23 декабря 2022 года. Заказчик строительства – КП “Киевский метрополитен” – оспаривает это в Верховном суде. Тем временем, местные жители продолжают терять время в постоянных заторах на дорогах и требовать от властей скорее запустить метро.