пятница, 3 декабря 2021 г.

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Ірпінь значно зменшує шанси на отримання статусу центру субрегіонального рівня. Якщо ще кілька місяців тому місто вважалося безальтернативним, то тепер у нього з'явилися конкуренти. Днями депутати Вишгородської районної ради ініціювали звернення до Мінрозвитку громад із проханням визнати центром саме Вишгород, а не Ірпінь. Поки Ірпінь та Вишгород готують аргументи, для отримання  прихильності Кабміну, на п’яти їм наступає Бородянка, яка також не проти приміряти на себе роль центру.

Як стало відомо KV, 26 травня на позачерговій сесії Вишгородської райради депутати підтримали звернення до Мінрозвитку громад та територій щодо реформування адмінтерустрою субрегіонального рівня Київської області.

За – Вишгород

Зокрема, депутати висловилися проти обрання адміцентром нового районного рівня міста Ірпінь і запропонували на противагу йому Вишгород. На їхню думку, місто якнайповніше відповідає параметрам відповідного центру: має важливе соціально-культурне, промислове значення, а ще — перспективи розвитку.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Окрім того, за словами голови Вишгородської райради Ростислава Кириченка, до такого кроку депутатів підштовхнуло й те, що попри Методику формування адмінтеродиниць, сусідні райони активно взялися приймати рішення і визначати власні адмінцентри. Хоча за критеріями чітко визначено, що центром може бути лише місто обласного значення з відповідною кількістю населення.

“Якщо можна відходити від Методики й розглядати й інші населені пункти, то ми пропонуємо свій варіант. З огляду на таке обгрунтування, вважаємо, що Вишгород більше адаптований під центр, ніж Бородянка чи Ірпінь. З адміністративної точки зору місто має розвинену інфраструктуру. Відповідно, й адміністративну будівлю, у той час, коли в Ірпені будівля міської ради буде й надалі використовуватися для потреб Ірпінської громади. У Вишгороді ліквідуються районна рада та адміністрація, тож вважайте, що більше половина будівлі вивільняється під потреби майбутньої префектури. Плюс маємо вигідне більш-менш рівновіддалене розташування та транспортну доступність. Звичайно, якщо брати відстань від Вишгорода до Іванкова, то це понад 70 км, але ж і від Ірпеня відстань така сама. Тож очікуємо від уряду, щоби розгляд цього питання був адекватним і взагалі зі справедливим підходом. Таке рішення має прийматися аргументовано”, — розповів KV Кириченко.

Підтримує позицію району й голова Вишгородської міськради Олексій Момот. На його думку, у Вишгороді дійсно достатньо необхідної інфраструктури для того, щоби місто стало новим адмінцентром.

“Як міському голові й жителю Вишгорода, звичайно, хотілося, щоби Вишгород був центром. Ми готові до цього й позитивно підтримуємо позицію районних депутатів. Власне, якщо порівнювати обидва міста, то все необхідне є і в Ірпені, й у Вишгороді. За критеріями, здається, лише по населенню Ірпінь більше, ніж Вишгород. За інфраструктурою ми ж не поступаємося. Єдине, що в Ірпені ще переважає — це наявність вищого навчального закладу. Але не знаю, як це може вплинути на те, щоби бути районним центром. Тож, з яких міркувань виходили, коли визначали саме центром Ірпінь, важко сказати. Можливо, враховувалися лише відстані від крайніх населених пунктів. Але мені здається, що всім районам, усе ж, географічно зручніше було би доїжджати саме до Вишгорода”, — додав він.

За – Бородянку

Атакують уряд і керманичі Бородянки, які також не полишають шанси перетворити материнський населений пункт ОТГ в субрегіональний адмінцентр.

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Щоправда, шанси в Бородянки не дуже. Як розповів KV голова Бородянської ОТГ Олександр Сахарук, громада вже отримала відповіді від Київської ОДА та Мінрозвитку. Чиновники стверджують, що Бородянка не може стати центром і посилаються на урядову методику. Проте місцеві все ж налаштовані обстоювати свою позицію й боротися далі.

“Ми одержали номінальні відповіді з натяком на відмову. Що ми не є містом обласного значення й що чисельність населення селища Бородянка становить 13 200 осіб, а методологія передбачає від 50 тисяч. Вирішили зайняти позицію очікування. Усе в руках уряду. Уже схвалені всі перспективні плани, тож наступним етапом має бути розуміння, де розташовуватимуться адмінцентри. Тому вже в червні має розпочатися жваве обговорення формування адмінтерустрою. Ми не будемо стояти осторонь, теж долучатимемось, підключимо асоціації міст і тергромад. Лише Ірпінь хоче залишитися центром, решта центральних садиб тримаються позиції, яку ми започаткували на старті місяць тому. Спілкуючись із колегами, представниками міст обласного значення, тергромад, розуміємо, що наша заявлена ідея непогана. Є базове розуміння, що центр усе ж може бути в Бородянці”, — говорить він.

Адмінцентр — Ірпінь

Міська рада Ірпеня, зрозумівши, що конкуренти насідають, теж вирішила перейти до наступу. Депутати направили низку звернень у Кабмін, Мінрозвитку громад, КОДА та Київську обласну раду в яких наполягають, щоб після укрупнення районів, центр залишився все ж в Ірпені.

Виконуючий обов’язки міського голови Ірпеня Андрій Літвинов, повідомив на своїй сторінці в Facebook, що опоненти його міста – політичні маніпулятори, але їх потуги марні.

“Незважаючи на всі політичні маніпуляції, адміністративним центром субрегіонального рівня залишається Ірпінь. В останньому варіанті, поданому до Кабінету міністрів України, Ірпінський район із центром в Ірпені!”, — пише Літвінов, та долучає до допису відповідь Департаменту містобудування та архітектури КОДА на лист Ірпінської міськради від 17 квітня.

Зокрема, секретар міської ради навів відповідь Департаменту містобудування та архітектури КОДА на лист Ірпінської міськради від 17 квітня.

У документі зазначається, що 14 квітня Київська ОДА надіслала до Мінрозвитку громад остаточні варіанти конфігурацій щодо переліку і складу проєктних районів, центрами яких визначено міста Ірпінь, Васильків, Білу Церкву, Бровари й Переяслав. Чисельність населення в кожному з районів буде понад 150 тис. осіб, а в містах-центрах має проживати не менше 50 тисяч осіб.

За даними KV, чисельність населенням Ірпеня складає 56 806 осіб, у Вишгороді проживає 33 592  осіб, а в селищі Бородянка – 13 200 осіб.

Хто переможе не ясно

Між тим, чисельна перевага Ірпеня, та переможна реляція його очільника, ще не означає, що Ірпінь – субрегіональний центр. У коментарі Руху Чесно народний депутат від “Слуги народу”, голова підкомітету з питань адмінтерустрою Комітету ВРУ Віталій Безгін зазначив, що наразі законотворці ще вагаються, в якому саме населеному пункті влаштувати центр Ірпінського району.

“На Київщині йдеться про 5 районів: Бориспільський, Білоцерківський, Васильківський, Переяслав-Хмельницький та Бородянський (Ірпінський) райони. Щодо Бородянського (Ірпінського) району думаємо, де буде центр. Ірпінь — це, вочевидь, потужніший центр, але Бородянка логістично більш логічно розташована”, — цитує видання Безгіна.

Читайте: Без Обуховщины и Яготинщины: 25 районов Киевской области перестанут существовать

Нагадаємо, що 31 березня відбулася відеоконференція Мінрозвитку спільно з парламентським Комітетом Верховної Ради щодо формування адмінтерустрою субрегіонального рівня.

У Київській області ОДА пропонувала утворити Ірпінський, Васильківський, Білоцерківський, Броварський, Переяслав-Хмельницький райони. Експерти пропонували або чотири райони — мінус Переяслав-Хмельницький, або шість районів — плюс Обухівський (варіанти районування).

Остаточні рішення про формування адміністративно територіального устрою на базі громад і районів Уряд і парламент мають прийняти до кінця червня.

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кабмин, власть киевщина, ирпень, децентрализация, проект децентрализация, бородянка, офис реформ, александр сахарук, перспективный план, бучанская ото, ирпенский городской совет, бородянская ото, андрей литвинов, виталий безгин, округа, административно-территориальная реформа

пятница, 3 декабря 2021 г.
11:35
Министр обороны Резников о возможной эскалации со стороны России: сюрпризов для нас не будет
11:26
На столичном Подоле автомобиль Peugeot врезался в бетонное ограждение и загорелся (фото, видео)
11:10
На территории завода “Арсенал” сформировали 18 участков для эксплуатации жилья и объектов соцкультбыта
11:04
Столичные инспекторы благоустройства с 1 января будут работать в новой униформе
10:44
Киевляне не будут платить 20 гривен за проезд в общественном транспорте, - Кличко (видео)
10:23
В Киеве 20 — 21 апреля состоится ежегодный международный Форум “Smart Building”
10:02
Курс валют в Киеве: 3 декабря 2021 года
09:42
Советник киевского мэра Шевчук решил “повесить” на Николая Тищенко фекалии и сверчков (фото, видео)
09:26
Киевскую “Славянскую гимназию” планируют отремонтировать и достроить еще один этаж
09:06
Уже 43,8% взрослого населения Украины получили как минимум одну прививку против COVID-19
07:15
Сегодня, 3 декабря, ярмарки пройдут во всех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 3 декабря 2021 года
четверг, 2 декабря 2021 г.
20:50
Планові відключення електроенергії в Київській області 3 грудня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:41
ТРЦ Gulliver каждый вечер показывает 3D-шоу на светодиодных экранах (видео)
20:29
В Павловском сквере три дерева объявили ботаническими памятниками природы местного значения
20:16
В киевском метро возобновили движение поездов после падения девушки на рельсы (фото, видео)
Календарь событий