неділя, 29 травня 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Децентралізація добігає до свого фіналу, проте села Обухівщини і далі  протестують, ведучи суперечки щодо варіативного складу громад. Так, за два роки місто обласного значення Обухів приєднало до тергромади всього дві сільради. Наразі виявили бажання приєднатися ще три. І якщо процес приєднання однієї перебуває на етапі погодження, то з іншими процедура зайшла в глухий кут.

Як стало відомо KV, наприкінці квітня Обухівська міська рада оприлюднила проєкт рішення про надання згоди на добровільне приєднання Красненської сільської ради до Обухівської міської ОТГ.

“Надати згоду на добровільне приєднання Красненської сільської територіальної громади Обухівського району до Обухівської міської об’єднаної територіальної громади Київської області, у складі сіл: Таценки, Ленди, Нещерів, Дерев’яна з центром у місті Обухові”, — йдеться в документі.

Нагадаємо, до складу Обухівської громади вже входить дві сільради, Нещерівська та Дерев’янська, які приєдналися до ОТГ ще наприкінці 2019 року. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У процесі приєднання

Як розповів KV секретар Обухівської міськради Сергій Клочко (обраний від політичної партії “Наш Край”), процес приєднання Красненської сільради перебуває на етапі погодження громадою.

“Красненська сільрада виявила бажання приєднатися до Обухова й тепер на найближчій сесії миська рада планує надати згоду на це приєднання. Після чого разом із ними маємо пройти певну процедуру й очікуємо, що десь на початку серпня процес приєднання має завершитися. Із цими селами налагоджене транспортне сполучення, дороги там у задовільному стані, а ось дитячий садок потребує ремонту та приведення до ладу. Працює школа, це стара, добротна будівля й сьогодні для її потужностей дітей бракує. Ці села невеликі, населення в них проживає не багато. Та в принципі таких глобальних невирішених проблем сільрада не має. Їм дуже вигідно приєднатися до Обухова, з яким вони вже історично пов’язані й дуже тісно межують, відстань до центру громади складатиме всього 3–4 км”, — говорить він.

За словами голови Красненської сільради (села Красне Перше, Козіївка) Сергія Богатиренко, ще в січні сільрада розпочала процес приєднання до Обухова, відбулися громадські слуханні і вже в лютому сільрада надала згоду на добровільне приєднання.

“У майбутньої Козинської громади доходи складають 100 млн гривень і вони зможуть утримувати громаду. Бюджет же нашої сільради всього 1,3 млн гривень. Сільрада триматиметься на плаву, виплачуватиме зарплатню, але розвиватися в майбутньому не зможе. А після приєднання кошти не йтимуть до району, а залишатимуться на місцях. Це понад три мільйони — для території це вагомі кошти. З Обуховом ми історично пов’язані, маємо налагоджене транспортне сполучення. Відстань до міста складає всього три кілометри. Жителі звикли отримувати всі послуги в місті. Тож нашим селам якнайкраще приєднатися саме до міста обласного значення. Наразі очікуємо на рішення від Обухівської громади. Вірогідно, що до кінця року ми працюватимемо за власним окремом бюджетом. А з наступного року, сподіваємося, що громада допоможе і з капітальним ремонтом дитячого садка. На його відкриття очікує 42 дітей. Сільрадою розроблені відповідні проєкти, також і щодо ремонту доріг та вуличного освітлення”, — розповів KV Богатиренко.

На паузі

За словами секретаря Обухівського міськради Сергія Клочка, до громади виявляла бажання приєднатися ще одна сільрада — Краснослобідська. Але цей процес призупинено через те, що обговорення були проведені з порушенням вимог чинного законодавства.

“На зібранні мешканці висловили своє бажання і проголосували за приєднання до міста Обухова. Зібрання провели, але згодом виявили порушення алгоритму дій — сільрада не затвердила порядок проведення громадського обговорення на сесії. Сільрада мусить розпочати цей процес спочатку. Але є проблема – немає єдності у депутатському корпусі. Не вистачає кворуму, навіть для зібрання сесій, щоби вирішити внутрішні питання села. Скоріш за все, що з ними місто процес приєднання завершить лише після того, як Кабмін прийме силове рішення про приєднання згідно до Перспективного плану”, — додав він.


Відео: громадські слухання в селі Красна Слобідка, січень 2020 року

Проте в самому селі на перспективу приєднання до Обухова дивляться із більшим оптимізмом. Як розповів KV голова Краснослобідської сільради (села Красна Слобідка, Безіменне) Петро Клименко, сільрада вже розпочала повторну процедуру, прийняла відповідне рішення, але карантинні заходи не дають змогу зібрати мешканців для проведення обговорень.

“За Перспективним планом села мають приєднатися до міста. Тоді, на слуханнях, мешканці надали згоду на приєднання й були позитивно налаштовані. Усі адмінпослуги селяни звикли отримувати в місті. А проблем у селі споконвіку вистачало. Другий рік на паузі чотири проєкти. Два з них, щодо ремонту доріг місцевого значення, уже довелося коригувати. Ми подавали їх до області ще минулої весни, усе було погоджено, з районного бюджету витрачені кошти на проходження експертизи та виготовлення проєктів. А ремонт доріг обіцяють, можливо, включити в план лише з наступного року. Власними силами завершуємо проведення вуличного освітлення. При можливості вирішуємо питання навчальних і медичних закладів, не без допомоги району. До цього одержували пропозицію на об’єднання від Григорівської сільради. Хоч їхня територія й має більші надходження, ніж наша, та проаналізувавши питання, зрозуміли, що сенсу утворювати таку громаду немає. Тим паче, щоб і область не пропустила би громаду з чотирьох сіл. Та і вже відомо, що в районі заплановано створення всього трьох ОТГ” — зауважив голова.

До речі, окрім Краснослобідської  та Красненської сільрад приєднання до Обухівської ОТГ досі актуальне для Старих Безрадичів, які вже декілька місяців поспіль намагаються у суді вибороти це право. 

Як уже писала KV, рада Старих Безрадич прийняла рішення про приєднання до Обухова, але частина мешканців села  оскаржила його в суді. Згідно ж до Перспективного плану, Старобезрадичівську сільраду включено до Козинської потенційної громади.

Читайте: Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Експертна думка

Голова Обухівської райради Лариса Ільєнко (депутатська група “Наша Обухівщина”, обрана від БПП):

У складі Обухівської ОТГ уже є Нещерівська сільрада, а нещодавно приєдналася ще одна — Дерев’янська. І для таких дотаційних сіл, як Красненська сільрада, приєднання до Обухова — найкраща перспектива і варіант об’єднання. Обухів — місто обласного значення з хорошим бюджетом і всією необхідною інфраструктурою. І це навантаження буде на бюджет міста, аж ніяк не на бюджет сільради. Тому, на мою думку, ці села лише виграють від реформи і стануть більш спрожними, ніж є сьогодні. За допомогою міста вони зможуть вирішити хвилюючі проблеми з дитячим садком і школою, відремонтувати дороги і зробити вуличне освітлення. З Обуховом у них налагоджена і транспортна розв’язка. Район своїми силами, як міг, так і датував ці села. У районі є й самодостатні села, ось вони не поспішають об’єднуватися чи приєднуватися до ОТГ. А в Обухівському районі передбачено створення трьох громад: Української, Козинської та Обухівської.

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, новини київської області, власть киевщина, децентрализация, проект децентрализация, децентралізація, влада київщина, обуховский райсовет, лариса ильенко, проект децентралізація, обуховская община, сергей клочко, сергій клочко, обухівська громада, лариса ільєнко, обухівська райрада

неділя, 29 травня 2022 г.
09:28
Голова Верховної Ради України привітав мешканців столиці з Днем Києва
09:17
КОВА привітала киян із Днем міста
09:06
У Києві в неділю, 29 травня, ярмарки пройдуть у чотирьох районах (адреси)
08:30
За добу тільки на Донецькому та Луганському напрямках відбито сім атак ворога, - Генштаб ЗСУ
субота, 28 травня 2022 г.
19:24
Понад 50 спортсменів загинули з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну
18:56
Білорусь ввела обмеження на в’їзд в три прикордонних з Україною райони Гомельської області, - Генштаб
18:24
Понад 150 міст світу розірвали побратимські відносини з містами росії, – МЗС України
17:01
У Києві збільшено перелік парків, безпечних для відвідування
16:29
Волонтери з усієї України відправляють цивільним і військовим тонни гуманітарного вантажу (фото)
15:32
В Україні частково відновлено електронні черги для подачі документів на паспорт
14:05
Ботанічний сад на столичному Печерську відкрили для відвідувачів
13:15
Україна отримує протикорабельні ракети Harpoon, - Міноборони (відео)
12:47
На Київщині комендантська година з 29 травня по 5 червня діятиме щодня з 23:00 до 5:00
12:13
Створено онлайн-бібліотеку обкладинок світових ЗМІ, присвячених Україні за час війни
11:01
На Київщині за минулу добу знешкоджено понад 238 вибухонебезпечних предметів
10:20
Внаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 242 дитини, понад 440 отримали поранення
Календар подій