вівторок, 24 грудня 2024 г.
“Я очень рада” або “helsi care” по-українські

“Я очень рада” або “helsi care” по-українські

Олег Джолос

журналіст

умаю більшість з нас не дуже любить ходити по лікарях. Чекаємо до останнього, сподіваємось що “само пройде”  тощо. Водночас технічний огляд автомобіля проводимо щороку… І, ніде правди діти, я  власне теж обходжу поліклініки подалі. Але маючи з дитинства певну хворобу, змушений слідкувати за власним здоров’ям , компенсуючи її прояви регулярними фізичними навантаженнями. В останні роки був в лікарнях виключно щоб зробити щеплення від COVID-19. Але минулий місяць змушений був добряче походити по лікарням, різним лікарям і діагностичним центрам.

Причиною стало поновлення облікових документів у ТЦК, якому передує, принаймні у моєму випадку, проходження військово-лікарської комісії. Проходженню ВЛК потребую здачі певних аналізів та проходження діагностики. Спочатку звернувся до сімейного лікаря, добре що завчасно підписав декларацію, і власне більшість аналізів зробив у невеличкій амбулаторії сімейної медицини. І саме ці результати, виявили що моя хронічна хвороба, має певні вікові погіршення і  потребує додаткового обстеження. Знову ж таки сімейний лікар виписала направлення до двох спеціалістів і я вже самостійно через додаток Helsi (прийшлось терміново завантажити в смартфон), записався на прийом до лікарів у зручний для мене час.

Візит до першого лікаря вилився ще в три знову ж таки до нього, точніше до неї, бо це була жінка. На моє здивування, лікар призначила мені ціле комплексне обстеження, яке проводилось в три етапи, при цьому погодила зі мною дні і час моїх візитів до неї. І це важливо, бо на роботу теж треба ходити. В один з прийомів мене обвішали датчиками і видали такий собі “пульт управління” і змусили добу бути піддослідним, продовжуючи звичайний спосіб життя. Зізнаюсь, відчував себе як космонавт якого готують до польоту. Потім були інші обстеження, як на мій погляд, на сучасному обладнанні і звісно висновок і рекомендації лікаря. Ледь не забув! Всі ці діагностичні  процедури я отримав абсолютно безкоштовно у комунальній клініці свого району, як я потім дізнався, передбачених програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

Натхненний таким рівнем охорони здоров’я і поважним ставленням я зібрався до іншого спеціаліста. Змушений був пошукати бо в попередній клініці такого лікаря просто не було. Але додаток Helsi знову виручив. Знайшов необхідного фахівця знову ж таки в державній клініці і у своєму районі. І знову дуже приємна жінка-лікар, уважне ставлення, призначення певних діагностичних процедур, але їх проведення потребувало звернення вже до іншого закладу і лікаря з   функціональної діагностики. І ось візит до лікаря-діагноста змусив мене так би мовити “повернутися на землю” і пригадати власні неприємні спогади про походи до поліклініки.

Прийшовши в зазначений час до кабінету консультативно-діагностичного центру і звернувшись до лікаря зі словами: “Вітаю, я прийшов до Вас на діагностику”  почув голосну відповідь: “Я очень рада”… І це почули всі хто прийшов у той день на до неї на прийом. Що можу сказати, я промовчав, хоча звичайно відчув себе…Ну ви розумієте. Чекаючи своєї черги, був свідком що манера спілкування цієї лікарки з пацієнтами і навіть з медсестрею доволі специфічна, якщо не сказати зверхня і зневажлива… Коли власне я зайшов у кабінет, в очікуванні проведення двох діагностичних процедур (а саме стільки було зазначено у призначенні лікаря і до другої процедури я навіть купив відповідні ліки (про що мене попередила лікар яка дала направлення), мені зробили тільки один етап діагностики. Коли я нагадав про другий, у відповідь почув: “перший аналіз показав що у вас все в межах норми, тому другий не потрібно робити”. На моє прохання його провести і апеляцію до призначення лікаря-спеціаліста, почув категоричну відмову це зробити. Сперечатись не було сенсу, в коридорі очікували інші пацієнти та і мені власне треба було поспішати по справах… Але як викладач-науковець розумів що чим більше результатів дослідження ти більше можливостей зробити правильні висновки. А в моєму випадку мова йде про стан здоров’я. Тому вирішив звернутись зі скаргою на дії лікаря-діагноста до Національної служби здоров’я України. Зробити це виявилось абсолютно не важко, власне у смартфоні на сайті НСЗУ за кілька хвилин заповнив відповідну форму. Відразу отримав на електронну пошту повідомлення щодо отримання мого звернення. Через деякий час отримав листа від НСЗУ з проханням уточнити певні деталі, тут знову допоміг Helsi, який зберігає всі результати прийомів у лікарів і результати досліджень. Прийшло ще кілька днів і мені зателефонували з того самого діагностичного центру, де тиждень тому мені відмовили у проведені діагностики.  В розмові керівник лікувального закладу запропонувала … знову прийти до їхнього центру і пройти діагностичну процедуру у якій мені власне було відмовлено. Наступного ранку, я знову був біля кабінету того самого лікаря-діагноста, яка і провела або точніше завершила призначену мені діагностику.

Увечері того ж дня я отримав листа на електронну пошту вже від директора діагностичного центру, де мене повідомили що “непорозуміння зі мною вирішене і  повне дослідження проведене”  і на останок мені було “запропоновано з будь яких проблемних медичних питань звертатись до завідувача філії консультативно-діагностичного  центру…”

Нехай на думку пані директора Центру діагностики ситуація зі мною була “непорозумінням”, але ось щодо  майбутнього “звернення з проблемних медичних питань до керівництва філії…” ?!

То може, правильніше буде директору провести відповідну роботу зі своїми підлеглими щоб не виникало подібних “непорозумінь” і майбутніх “проблемних медичних питань”.

Всім доброго здоров’я і… не бійтеся захищати свої права щодо державних медичних гарантій звернувшись за потреби до Національної служби здоров’я України.

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.