среда, 26 января 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання

Реформа децентралізації продовжує викликати хвилі невдоволень на Київщині. Незважаючи на те, що рішення щодо конфігурацій громад приймаються вже на рівні Кабміну, в останній потяг добровільного злиття вирішили потрапити жителі Гореницької і Білогородської сільрад Києво-Святошинського району. Відстоюючи бажане, місцеві мешканці вже брали в облогу Мінрозвитку громад та територій. В Гореничах попереджають, що готові й до більшого – перекриття доріг.

Як стало відомо KV, 4 березня мешканці села Гореничі Києво-Святошинського району організували мітинг під стінами Мінрозвитку громад та територій з плакатами “Гореницькій територіальній громаді бути”. Приводом для акції протесту стало небажання сіл Гореничі, Стоянка, Гнатівка, Лука та Петрушки об'єднуватися із сусідньою Білогородкою в тергромаду.

У сюжеті “ТСН” повідомляється, що Гореничі мають необхідний бюджет у розмірі 50 млн гривень, інфраструктуру і підприємства для того, щоб створити власну ОТГ.  Селяни висловили обурення, що влада замість обіцяного добровільного об'єднання, хоче примусово приєднати їх до небажаної громади. І що боротьбу за Гореничі розпочала в два рази бідніша за доходами Білогородська сільрада. Тож жителі Гореничів побоюються, що через приєднання до Білогородки їхній бюджет просто відійде сусідам. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За словами депутата Гореницької сільської ради Володимира Шостака, мешканці готові боротися за громаду і налаштовані до радикальних методів – перекриття дороги.

Як повідомила KV в.о. голови Гореницької сільради Валентина Василевська, всю процедуру, відповідно до добровільного об’єднання тергромад, сільрада повністю пройшла ще минулого року і давно подала пакет документів громади у складі Петрушківської сільради в область. Так, Білогородська громада надсилала їм ініціативу щодо об’єднання, але тоді сільрада вже розпочала процес створення власної ОТГ.

“Мешканці налаштовані дуже позитивно. Велика більшість населення двох сільрад за те, щоб створити свою єдину Гореницьку громаду з центром у селі Гореничі. І ми продовжуємо рухатися у цьому напрямку. Громада буде спроможною, згідно необхідної Методики. Звичайно, є деякі питання, які потребують удосконалення, але ми працюємо над цим, розробляємо проєкти.  Першочергове, що нам, як громаді, необхідно буде збудувати – це офіс безпеки, в якому буде знаходиться пожежна і поліцейська машини, швидка. Більша частина доріг вже побудована, всі старі вулиці з вуличним освітленням. Якщо нам дозволять об’єднатися, а ми в цьому впевнені, то ми готові до всіх випробувань. Ми відправляли звернення у всі можливі комітети і до керівників владних структур, які займаються питанням об’єднання, з тим, щоб все ж таки врахували думку громади. Поки що відповіді не надходили. Ми розуміємо, що наразі країна перебуває у складному становищі, але сподіваємося, що нас почули і підтримають”, – говорить вона.

Позиція Білогородки

Невдовзі, 7 березня, на сайті Білогородської сільради з’явилося звернення голови Максима Зуєва до жителів Гореничів, якого “здивували і шокували” останні події, що розгорнулися щодо об’єднання Білогородської ОТГ.  А саме – навколо Перспективного плану формування спроможних громад, до якого включено Білогородську громаду в складі Білогородської, Бобрицької і Гореницької сільрад. 

За словами Зуєва, він не очікував такого супротиву і вирішив донести позицію громади щодо цієї ситуації. Адже впевнений, що бачення Білогородської сільради було донесено до мешканців Гореничів необ’єктивно. 

Він зазначив, що ініціювання створення Білогородської ОТГ було розпочате ще у 2016 році. Адже Білогородка категорично виступала проти приєднання до міської Боярської ОТГ, затвердженої Перспективним планом ще у 2015 році. І саме мешканці під час громадських слухань вимагали долучити до громади Гореницьку сільраду. Але офіційне рішення сільрада планувала направляти лише після надання згоди на об’єднання від самих Гореничів, без жодних примусових дій. Але Гореничі за весь цей час так і не прислухалися до пропозицій. 

Також він спростував думки щодо нерівномірного розподілу фінансування і надання адміністративних послуг після створення громади. А ще підкреслив, що працюватимуть колегіальний орган і депутати, які і будуть спільно вирішувати питання громади. На його думку, немає жодного політичного і соціального підґрунтя, яке б завадило сусіднім селам знайти порозуміння.

Відео: Звернення Білогородського сільського голови

Дане відеозвернення викликало хвилю різносторонніх думок у сомережах. Більшість таки розділилися на два протиборчі табори і виступали, як за Білогородську, так і за Гореницьку громади. 

Як розповів KV голова Білогородської сільради Максим Зуєв, за той час, що минув після акції протесту, ситуація так і не змінилася. Він заявив, що на акції було присутньо по 10 чоловік від сіл Гореничі і Петрушок, і практично всі вони – працівники сільради або комунального підприємства. 

“Я став більше чути позицію населення сусідніх сіл, які телефонують і виступають за Білогородську громаду. Створення громади на етапі розгляду в Мінрозвитку громад. Позитивні рішення нам надали Бобрицька і Святопетрівська сільради. Особисто не планую ініціювати якісь слухання чи обговорення. Наразі спілкуюся із депутатами Гореницькоі сільради. Депутати, які за Білогородську ОТГ, встигли провести обговорення по округам. Думаю, що і решта буде рухатися у цьому напрямку.  Я неодноразово звертався до Валентини Василевської, яка мене не чує. Необхідно провести громадські обговорення, щоб всі висловили свою думку. У будь-якому селі, запитавши саме, чи ми хочемо бути центром, чи бути приєднаними, всі скажуть, що хочуть бути громадою. І їхня громада проголосувала саме так. Тому необхідно об’єктивно роз’яснити ситуацію. Те, що говорять, що у Білогородки бюджет ніякий, а у Гореничів великий – це неправда. Але так доводять офіційно інформацію населенню, що начебто Гореничі будуть безправними донорами, які взамін нічого не отримають. Це неправильно. Та упевнений, якщо ми не створимо Білогородську ОТГ, то всі увійдемо до міської Боярської і матимемо позитив в лапках, партійний порядок обрання голови і депутатів. Після чого ми багато втратимо, і найперше – саму сутність села. І я хочу, щоб це було населенню донесене і хтось ніс за це відповідальність. Білогородська ОТГ буде спроможною. Я ніколи не ставив питання створення громади. Це має вирішувати громада, але на об’єктивних громадських обговореннях”, – зазначив він.

Читайте: Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Експертна думка

Керівник Офісу реформ в Київській області Володимир Удовиченко:

Перший варіант Перспективного плану пропонував, і це був правильний об’єднавчий ресурс, створення Боярської ОТГ. Але, з урахуванням закону про добровільне об'єднання, з’явились Гатненська, Борщагівська, Дмитрівська потенційні ОТГ. Ці процеси і сприяли ініціативі створення Білогородської громади. Це сильна громада і це об’єднання розвивалося позитивно, були знайдені взаємовигідні інтереси. Але, коли ми передали оновлений проєкт Перспективного плану до Кабміну на затвердження, виявилося, що активна частина Гореничів висловила бажання бути самостійними... виник конфлікт. Звісно, силоміць об'єднуватися їх ніхто не змусить, тиснути не будуть – це їхнє право. Поки що. Але на завершальному етапі адмінтерреформи, якщо вони за цей короткий період часу не порозуміються, думаю, буде прийняте й адмінрішення. Воно повинно бути. Змінювати Перспективний план наразі немає доцільності. Наразі є всі умови і закони, щоб на місцевому рівні приймалися виважені рішення. 

Хочу також підкреслити, що експерти, працівники КОДА, робоча група із депутатів облради, ми не порушували принципи демократії, закону про добровільне об'єднання тергромад. Ми надавали всебічну допомогу в теорії і на практиці. А далі була воля саме громад, органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу. І саме вони за п’ять років не спромоглися знайти оптимального варіанту об'єднання. Тепер лідери шукають винних і розповідають про тиск.  Головне, щоб населення зрозуміло, що вже тисячу громад взяли на себе відповідальність і вирішують проблеми, є маршрути успіху. Ці громади в складних економічних умовах пишуть достойну історію України. 

Заступник голови Києво-Святошинської райради Олександр Однороманенко

Наскільки мені відомо, конфлікт між Білогородкою та Гореничами не вичерпано. Сільський голова та в.о. голови обмінялись взаємними відео-зверненнями щодо спірних питань. На мою думку, в такому форматі громада не відбудеться. Є велика ймовірність, що буде Білогородська громада у складі Білогородської, Гореницької, Святопетрівської та Бобрицької сільрад. На останніх засіданнях обговорювався саме такий варіант і він поданий до Перспективного плану. Для добровільного об'єднання був час, який сільради змарнували. Аналізувати самодостатність сільрад у Києво-Святошинському районі дуже складно. Близько 90% сіл є розвинутими та спроможними.

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов
Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Инна Михно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, проект децентрализация, владимир удовиченко, офис реформ, белогородка, киево-святошинский райсовет, святопетровское, гореничи, максим зуев, антон овсиенко, бобрица, Олександр Однороманенко, валентина василевская

среда, 26 января 2022 г.
20:24
Жители Киева в прошлом году потребили более 100 тысяч кубометров воды из бюветов
20:03
Приехавшие по вызову на драку полицейские обнаружили в захламленной квартире малолетних детей без присмотра
19:45
Три школы Бучанского горсовета на Киевщине перешли на дистанционное обучение
19:26
У рамках “Великого будівництва” на Київщині планують реконструювати Броварський спортивний фаховий коледж
19:13
Парламент принял закон о соцзащите узников Кремля и ОРДЛО
19:05
Кличко отказался от услуг 14 советников
19:01
В столице мошенник под видом адвоката выманил у иностранца 2 млн гривен
18:44
Кабмин реорганизовал Отдел полиции охраны объектов стратегического значения
18:40
На Киевщине правоохранители разоблачили схему переправки в РФ комплектующих к стрелковому оружию
18:22
Кабмин планирует выделить Минкульту почти 25 млн гривен на зарплаты за счет охраны культурного наследия
18:11
Киевоблсовет рассмотрит бюджет-2022 на очередной сессии в феврале
18:05
ГДИП пожаловался на “Киевводоканал” в Кабмин
17:46
За год Киев посетило около 3 млн туристов
17:23
КГГА хочет провести Инвестиционный форум Киева - 2022
17:04
Шпилевой временно заменяет Кандибора на посту директора Департамента транспорта КГГА
16:52
Майже 2,5 тисячі жителів сіл Київщини вакцинувались проти коронавірусу за тиждень мобільнимим бригадами
Календарь событий