субота, 25 травня 2024 г.

Проект “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проект “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Майже п'ять років знадобилося двом Борщагівкам Києво-Святошинського району – Петропавлівській і Софіївській, щоб дійти до спільного знаменника і прийняти рішення щодо об'єднання. Завершити 2019 рік селам вдалося з прогресом. Київська ОДА затвердила потенційну Борщагівську ОТГ, врятувавши села від примусового приєднання з Вишневим. Новим викликом у 2020 році для громади може стати активне просування столицею операції “Агломерація”. 

Як стало відомо KV, 18 грудня глава Київської ОДА Олексій Чернишов підписав розпорядження № 735 “Про затвердження висновку Київської облдержадміністрації щодо відповідності Конституції та законам України проєктів рішень “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Цим розпорядженням КОДА затвердила добровільне об’єднання сіл Києво-Святошинського району, а саме: Петропавлівська Борщагівка та Чайки (Петропавлівсько-Борщагівська сільрада) та Софіївська Борщагівка (Софіївсько-Борщагівська сільрада) у Борщагівську сільську об’єднану тергромаду (ОТГ) з адмінцентром у селі Петропавлівська Борщагівка. 

Як розповів KV голова Петропавлівсько-Борщагівської сільради Олексій Кодебський, скоріше за все об'єднання в громаду вже відбудеться під час місцевих виборів, які плануються на 31 жовтня. Необхідний пакет документів вони вже передали до КОДА.

"Етап для громад, які об'єднуються, дуже складний. Особливо, для самодостатніх сільрад. Сьогодні ми маємо хороший бюджет, самотужки утримуємо організації, але не знаємо, як буде після об'єднання. Ходять чутки, що держава залишатиме кошти лише на захищені статті, а залишки забиратимуться до держбюджету. Три роки назад ми отримували основний вид доходу – ПДФО. Нині держава зайняла таку позицію -  залишати ці 60% лише за тергромадами", – розповів Кодебський.

Він додав, що їх громада була змушена розпочати процес об'єднання. Адже був розроблений перспективний план Києво-Святошинського району і сільраду включили до Вишнівської міської ОТГ. 

"Доступність, наприклад, села Чайки до Вишневого складає майже 30 км. Тому, обговоривши це питання, враховуючи майбутні 60% податку ПДФО і що потім ми повинні побудувати об’єкти соцсфери, було вирішено об'єднатися в Борщагівську громаду. До цього до нас з пропозицією зверталася Білогородська громада, але центр громади вони планували у себе. Наше населення складає до 30 тис. чоловік, у Білогородки – 7 тис. Всі прагнуть до міста Києва, навіщо нам робити крок назад?", – відзначив він.

Також голова зазначив, що сьогодні керівники столиці та області не можуть знайти порозуміння і щодо міської агломерації.

"Йде урбанізація, фактично всі землі Києва у приватних руках. Київ подає в наближені населені пункти воду, то Кличко та його команда вважає, що це основний аргумент, щоб включити їх в агломерацію. Отримали листа, що ми маємо платити до столиці за наших жителів кошти, яка надає їм різні послуги.  А де ж ті податки, що прилеглі села, працюючи на київських підприємствах, сплачують до столиці? А сьогодні наші території потребують вирішення проблем криміногенної обстановки, охорони навколишнього середовища, розробки очисних споруд. Київ нас засмічує, створюються несанкціоновані сміттєзвалища, річка Нивка потерпає від тонн шкідливих відходів. Київ не дуже йде на зустріч, щоб налагодити і зручне транспортне сполучення. Розпочалася інтенсивна забудова території, але забудовники не дуже поспішають будувати об’єкти соцсфери і питання їх забезпеченням перекладається на плечі органів місцевого самоврядування", – підкреслив він.

За словами голови Софіївсько-Борщагівської сільради Олеся Кудрика, над питанням створення громади вони працюють ще з 2015 року. Після затишшя, цього року вони знову відновили всі процеси: проведення громадських слухань та сесій. 

“Наразі мешканці, депутати налаштовані досить позитивно на створення громади. Всі зрозуміли, що децентралізація – це неминучий процес, що потрібно замислюватися з ким об’єднуватися. Обговорювалося створення Софіївської громади, приєднання до Вишневого, об'єднання з Білогородкою. У Борщагівської громади є перспективи розвитку, розроблені відповідні плани. Щодо розмов про агломерацію, то це питання не на часі. Мешканці сприймають таке об'єднання досить негативно, адже не бачать позитивних зрушень та розвитку в столиці, в Жулянах, які були приєднані до міста. Ми не хочемо, щоб наше село перетворили на сміттєзвалище”, – розповів він.

Також він додав, що вони поки що не знають, чого очікувати від об’єднання в ОТГ. Адже за ці роки сільради відпрацювали законодавчі механізми, мають результати роботи та бюджет. 

“Говорять, що після об’єднання можливе вилучення якихось коштів. Не розуміємо до кінця, що буде з акцизом на паливо, надходження до бюджету від якого складає у загальній сумі по громаді 70 млн гривень. Що буде з пайовою участю. Цей рік ми маємо 4%, з наступного – 2%. А сьогодні із першочергових проблем потребує вирішення  виїзна дорога на Київ, є брак садочків та шкіл, бо народжуваність в рік у нас складає близько 500 діток. Решту ми завжди намагалися вирішувати власними силами. На території працюють бюджетонаповнюючі підприємства. На початку 2020 року ми здаємо в експлуатацію школу, спортивний комплекс, у Петропавлівській Борщагівці також побудована нова школа”, – резюмував Кудрик. 

Точка зору

Заступник голови Києво-Святошинської райради Олександр Однороманенко:

Петропавлівська Борщагівка та Софіївська Борщагівка – це два сусідніх села, межуючих одне з одним. Села між собою історично переплелися, мають спільні суміжні назви. Це об'єднання мешканці сприймають більш-менш позитивно. Однозначно, для сіл краще об’єднатися в одну сільську громаду, аніж приєднатися до міста Вишневого. Також обговорюється закон про агломерацію, мер міста Києва презентував перспективний генеральний план. Тому я не виключаю, що можливе і приєднання територій цих двох сіл до міста Київ. Наприклад, жителі, які оселилися у нових житлових масивах, безперечно, “за” приєднання до Києва. Тому що вони працюють в столиці та користуються там всіма необхідними послугами. А ось старожили, мешканці, які виросли в селі, притримуються іншої думки. Села самодостатні, густонаселені. На території багато підприємств, є кільцева дорога, вздовж якої розміщені супермаркети, АЗС. Петропавлівська Борщагівка збудувала нову школу, а у Софіївській Борщагівці триває реконструкція. Звичайно, що навчальних закладів не вистачає, але у громади дуже хороші перспективи. Думаю, це буде достатньо заможна територіальна громада. 

Керівник Офісу реформ в Київській області Володимир Удовиченко:

Борщагівські громади пройшли дуже складний процес. Вони знаходилися на перехресті приєднання до Вишневої громади. І якби не було прийнято рішення про об'єднання, то у майбутньому у них були би складнощі і протиріччя. А як буде прийнятий закон про міські агломерації, додасться ще одне протиріччя. Воно для них, на мій погляд, не зовсім складається позитивно, незважаючи на Асоціацію міських агломерацій. Тому сьогодні цей процес можна вважати дуже позитивним об’єднанням. По-перше, з точки зору політичної волі депутатських корпусів цих сільрад, які прийняли це рішення, та голів рад, які дійшли компромісу. По-друге, те що вони знайшли дуже правильний, на мою думку, і єдиний можливий компроміс із назвою ОТГ – це Борщагівська громада. Також вони дійшли згоди щодо розташування адмінцентру для надання оптимальних системних послуг. Цим центром стала Петропавлівська Борщагівка. Тож можна вважати, що це об’єднання є чудовим прикладом добровільного об’єднання, яке визріло з демократичних і відкритих диспутів. 

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Фото: колаж KV

КиевVласть

Инна Михно

Теги: новини київщини, новини київської області, кода, децентралізація, розпорядження, влада київщина, києво-святошинський район, олесь кудрик, Чайки, софіївська борщагівка, проект децентралізація, петропавлівська борщагівка, борщагівська отг, олексій кодебський, володимир удовиченко, офіс реформ, Олександр Однороманенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій