четвер, 25 квітня 2024 г.

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Києво-Святошинський район два тижні очікував від Кабміну на фінальне коригування конфігурацій аж п’яти громад. І ось нарешті. До прикладу: Ірпінська об’єднана територіальна громада (ОТГ) розшириться за рахунок зменшення території Немішаївської громади, Білогородській ОТГ додали дві сільради, а Вишневому вдалося відвоювати злиття з Крюківщиною. Остаточним варіантом задоволені не всі. Критики впевнені – рішення уряду заморозить розвиток територій майбутніх громад.

Як стало відомо KV, після двотижневого обговорення Кабмін оприлюднив затверджений перспективний план формування територій громад Київщини. Фінальний документ передбачає нові конфігурації окремих громад Київської області.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Було – стало

20 травня на засіданні Уряду було озвучено низку пропозицій від комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування щодо часткового коригування складу громад.

“Після внесення проєкту на розгляд Кабінету Міністрів України, до комітету надійшли звернення від громад, щодо яких були проведені додаткові консультації. У результаті чого виникла необхідність часткового коригування конфігурацій окремих громад з урахуванням позицій”, – доповів представник від профільного комітету Андрій Клочко на засіданні Уряду.

Зміни стосувалися громад Києво-Святошинського району – одного із найбільш проблемних районів Київщини, який зустрів реформу децентралізації з найбільшим опором.


Відео: засідання Кабміну від 20.05.2020 року

Отже, до Білогородської ОТГ включили Святопетрівську сільраду, вилучивши її зі складу громади Вишневого та Музичанську сільраду, від’єднавши її від Дмитрівської громади. До Ірпінської ОТГ приєднали Козинцівську сільраду, яка мала входити до Немішаївської тергромади.

Крім того, профільний комітет пропонував включити до Борщагівської громади Крюківщинську сільраду, виключивши її з Вишневого. Проте, цю пропозицію Кабмін у результаті відхилив.

Як же розповів KV заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації ОТГ Тарас Добрівський, проєкт, що подала Київська ОДА, з Асоціацією був фактично погоджений. А пропозиція, яку озвучили під час засідання Уряду, не обговорювалась із Мінрозвитком громад та КОДА. Тоді її було озвучено вперше.

“Є певні нюанси щодо внесення змін до Плану. Та необхідно дотримуватися Методики, враховувати думки та рішення громад, наявність відповідних комунікацій, зручність адмінцентрів, які надаватимуть послуги. Пропозиції досить нелогічні. Скільки разів уже тасувалися варіанти, відбулося безліч обговорень, зустрічей, враховувалися думки громад. Проєкт у тих конфігураціях був найоптимальніший”, – говорить він.

Згоден із ним і керівник Офісу реформ Київщини Володимир Удовиченко. На його думку внесені з голосу пропозиції профільного комітету ВР не витримують жодної критики.

“Депутати профільного комітету, у якихось диспутах прийшли до висновку, що Вишневе має залишитися самостійним. Не врахувавши, що є воля Крюківщинської сільради на об’єднання. Відбувалися процеси й ця думка народних депутатів просто не компетентна. Диспути продовжилися, Крюківщина врешті залишилася у Вишневому. Святопетрівське віднесли до Білогородки й там можуть виникнути проблеми. Тому що сільрада інфраструктурою прив’язана до Вишневого. Я навіть не розумію, як тепер громади будуватимуть відносини й надаватимуть послуги. Це не об’єктивні речі, а лобіювання інтересів. Як і включення Музич до Білогородки. Приєднання ж Козинців до Ірпеня – виправдане. Одними суб’єктами залишилися Гостомель, Чабани, Коцюбинське, Славутич, але це сталося через об’єктивні причини. Час усе розставить на місця, це ще не завершення реформи, але лише початок розвитку територій. Найголовніше, що ми таки обстояли Перспективний план у складі 69 громад (24 міських, 24 сільських і 21 селищна ОТГ), а не 45. Це не ідеальний варіант, але він оптимальний і максимально погоджений з усіма сторонами. Сьогодні ми вже маємо 20 класичних і чотири ОТГ навколо міст обласного значення”, – резюмував він.

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Білогородська ОТГ

Для самих же територій внесення змін до Перспективного плану також стало досить несподіваним. За словами очільників територій, при внесені змін Уряд не врахував комунікаційні та історичні зв’язки майбутніх громад.

Як розповів KV голова Білогородської сільради Максим Зуєв, Святопетрівська сільрада була відпочатку в проєкті громади, чого не скажеш про Музичанську сільраду – це рішення уряду стало несподіванкою.

“Мешканці Святопетрівського мають бути позитивно налаштовані на об’єднання і розширення. Думаю, і жителі Музичів також. Фінансову спроможність громади ще не розраховували. Ми не сподівалися на розширення, першочерговим завданням було – обстоювання Білогородської ОТГ і нам це вдалося. Плануємо провести сесію й поновити всі пропозиції щодо добровільного об’єднання. А у випадку, якщо якісь населенні пункти й досі не готові об’єднуватися, то зачекаємо рішення Уряду. Адже всі розуміємо, що на осінь вже заплановані вибори голів саме до ОТГ. Тож у будь-якому випадку процес буде завершено”, – вважає Зуєв.

За словами же голови Музичанської сільради Марії Масовець, їхня сільрада не планувала приєднатися до Білогородки, а прагнула воз’єднатися із Гореничами.

“Нам територіально незручно ні до Дмитрівської, ні до Білогородської громад. На початку ми не планували об’єднуватися взагалі, згодом мали намір приєднатися до Гореничів. Та від нас мало що залежить”, – каже вона.

Голова Святопетрівської сільради Антона Овсієнко, каже, що населення села негативно сприйняло процес об’єднання ще на старті децентралізації. На громадських обговореннях переважна більшість висловлювалася проти об’єднання із Білогородкою.

“На жаль, наша позиція залишитися самостійними не була врахована, оскільки держава обрала шлях на укрупнення територій. На рівні області розглядалося декілька варіантів “приєднання” Святопетрівського: включення до Білогородки, потім – до Вишневого. Зрештою, нас залишили в складі Білогородської ОТГ. На мою думку, рішення закономірне й економічно доцільне. До 1990 року Петрівське належало до Білогородської сільради. Історична спорідненість та спільні зв’язки стали передумовою для такого об’єднання. Усі території рівновіддалені від центру громади, що є зручним для транспортного сполучення, Гореничі, Святопетрівське, Білогородка – економічний потенціал ОТГ, мають приблизно рівні бюджетні можливості. Думаю, засади рівності та партнерства будуть і надалі ключовими в цій тергромаді. Громада має досить розвинену соціальну інфраструктуру та перспективи зростання”, – додав він.

Вишнева ОТГ

За словами же секретаря Вишневої міськради Сергія Пишного, місто здивоване, що Святопетрівське доєднали до Білогородки.

“Щодо Святопетрівського, то воно використовує й під’єднане до багатьох мереж міста: каналізації, шляхопроводу. Для них Вишневе – це транзитне місто. Плюс у Вишневого більше інфраструктури, якої не має у Святопетрівському. Зі стратегічного розвитку було б логічніше, якби Святопетрівське залишили в складі Вишневого”, – зазначив він.

Натомість у Крюківщині задоволені, що увійдуть до Вишневої ОТГ, а не до Борщагівки, як планувалося раніше.

“Півтора року тому ми розпочинали процедуру добровільного приєднання до Вишневого й наприкінці 2019 року область погодила громаду, визнавши спроможною. Тож було досить не зрозумілим бажання приєднати нас до Борщагівської ОТГ. Ми звернулися до Мінрозвитку, народних депутатів, які піднімали на засіданні Кабміну це питання, щоб врахували нашу позицію і зміни не вносилися. На щастя, до нашої думки прислухалися”, -  розповів у коментарі KV голова Крюківщинської сільради Андрій Кріпак.

Дмитрівська ОТГ

Як зазначив у коментарі KV голова Дмитрівської сільради Тарас Дідич остаточним урядовим варіантом він задоволений.

“Рішення Кабміну логічне. Дмитрівська громада територіально і в плані населення відповідає методиці: громада матиме майже 10 тис. виборців. Тож Дмитрівська ОТГ – самодостатня і зможе повноцінно функціонувати. У мешканців не будуть виникати питання щодо послуг, які мають надаватися в межах ОТГ”, – наголосив Дідич.



Читайте: Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Ірпінська ОТГ & Немішаївська ОТГ

Як розповів KV голова Немішаївської селищної ради Сергій Замідра, внесення Козинцівської сільради до Ірпеня створило суттєву небезпеку для самих Козинців у частині їхнього майбутнього розвитку. Насамперед, це пов’язано з тим, що генеральний план розбудови населеного пункту повністю переплітається з Немішаївською ОТГ.

“Все прив’язується до каналізаційних мереж ОТГ. Думаю, Михайлівська-Рубежівка й самі Козинці не зрадіють, якщо на їхній території збудують очисні. А тягнути 12 км мережі до Ірпеня – неймовірно дорого. Дороги від Ірпеня до Козинців також немає. Ймовірно населення й далі бажатиме одержувати послуги в нас. А Ірпінь замість того, щоб шукати додатковий розвиток, муситиме вирішувати масу питань із нашою ОТГ. Крім того, понад 850 договорів на медичне обслуговування козинці підписали з немішаївськими лікарями. Понад 120 дітей навчаються в одній із шкіл ОТГ. І це не говорячи про роботу, дитячі садочки та інші можливості за 5 км від громади чи за 22 км від Ірпеня. Усі ці нюанси при розгляді Перспективного плану враховувалися, але, на жаль, маємо наразі таку ситуацію. Сподіваємося, що Мінрозвитку почує всі ці позиції і зрозуміє, що заморожувати розвиток територій – не державницька позиція. І ще у 2015 році Козинці  першими надали згоду на створення громади. Мешканці Козинців налаштовані 50 на 50 щодо приєднання до Ірпеня. Ірпінь же втратив мільйони податків, які одержував від Гостомеля, Ворзеля та Коцюбинського. У них буде значне просідання доходів із наступного року і їм треба думати вже зараз, як стабілізуватися після такого падіння”, – говорить він.

Виконуючий обов’язки міського голови Ірпеня Андрій Літвінов, навпаки впевнений, що незважаючи на суттєве коригування складу громади, Ірпінь був і залишається потужною громадою.

“Ірпінь та ірпінчани завжди були сильною, самодостатньою громадою, яка допомагала навколишнім населеним пунктам та демонструє за останні п’ять років найшвидші темпи розвитку, зокрема, збільшили загальний бюджет у 40 разів. ​Гостомель хоче спробувати самостійність – це їхнє право. Час усе розставить по своїм місцям. ​Щодо Коцюбинського, вони були й залишаються нашими добрими сусідами, друзями й однодумцями, продовжуватимемо допомагати один одному й підтримувати. Тим громадам, що навпаки приєднались – Козинці та Михайлівка-Рубежівка хочу сказати, що ми зробимо все можливе, щоби темпи розвитку, були не менші, а, можливо, й більші, ніж в Ірпеня. Разом, ми покажемо всій Україні, якими в нас мають бути села та селища”, – запевнив Літвінов.

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Инна Михно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, кабмин, ирпень, децентрализация, вишневое, проект децентрализация, крюковщина, офис реформ, перспективный план, белогородка, борщаговская ото, немешаево, святопетровское, андрей литвинов, сергей замидра, сергей пышный, андрей крипак, максим зуев, тарас дидыч, антон овсиенко, вишневская ото, тарас добривский, дмитровская ото, мария масовец

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.