середа, 29 червня 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: голови громад мають право накладати вето лише на прийняті рішення ради

Проєкт “Децентралізація”: голови громад мають право накладати вето лише на прийняті рішення ради

Не встиг дійти кінця перший етап децентралізації, як на Київщині почали ламатися списи навколо освітянської реформи і передачі майна громадам. Останній гучний скандал розгорівся у Студениківській ОТГ. Місцеві депутати стверджують, буцімто голова ветувала рішення ради щодо реорганізації школи, яка опинилася під загрозою закриття. У яких випадках очільник громади може скористатися правом вето та яке майбутнє чекає на маленькі школи в столичному регіоні, – дізнавалася KV.

4 лютого відбулася шоста сесія ради Студениківської тергромади. У порядку денному – голосування за проєкт рішення щодо реорганізації місцевої школи – в Сосновій. Ступінь закладу пропонувалося понизити та приєднати його до Студениківської опорної школи. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Голосування депутати провалили. Зрештою, громаду неабияк розбурхала інформація про те, що голова громади Марія Лях наклала вето на дане рішення і новий розгляд відбудеться на наступному засіданні.

Як вдалося дізнатися KV, у селі Соснова відбулися вже вкотре громадські обговорення, де жителі виступили категорично проти пониження статусу Соснівської школи. Нині ж у цій школі навчається найменша кількість дітей з усіх закладів громади. Тож на сесії ради наголосили: якщо реорганізація не відбудеться, то це призведе не лише до закриття школи, а й втрати Студениківською статусу опорного закладу. А отже – й освітньої субвенції у розмірі 5 млн гривень. 

Бурхливе обговорення відбулося  і в соцмережах. Головне питання – чи правомірні дії голови громади у цій складній та неординарній ситуації. 

Як зауважила депутат громади та голова комісії з питань освіти, культури, спорту, регламенту та етики Тетяна Турченкова, неординарність ситуації саме в тому, що якби рішення було прийняте, то голова громади могла б накласти вето. Проте – рішення не прийняте. Не розуміє громада, що в результаті буде із опорними школами в сільських громадах у рамках освітньої реформи і чи потрібна ця реорганізація загалом. 

""Деякі школи одержуватимуть статус ліцеїв, обласні ради будуть виступати їх засновниками і балансоутримувачами. Та чи є гарантії одержати такий статус і школі в Студениках? Згідно закону, статус опорних мають школи, де навчається щонайменше 200 учнів, така школа має мати у своєму складі філію, або, як мінімум, до неї мають підвозити учнів із трьох сіл", – розповіла Турченкова.

За словами депутатки, ідея влади у тому, щоб Соснівську школу все ж зробити філією, аби школа у Студениках не втратила статус опорної. Проте населення категорично проти, аби їхня школа втратила статус юрособи.

"Можливо, простіше зробити підвіз учнів до Студеників і рік зачекати, зрозуміти як розвиватиметься реформа надалі. Адже є ж причина, чому батьки не хочуть віддавати дітей на навчання до Студеників. Із села Переяславського 11 старшокласників їздять до сусідньої Березанської міської громади, яка забезпечила їм підвіз. У Семенівці повноцінна 11-річка і в 10-11 класах навчається понад 5 учнів, у Пристромах також вистачає учнів, як і в Сосновій. За законом же, якщо менше п’яти учнів, класи об'єднують. Питання реорганізації розглядатимуть знову і, на жаль, сьогодні більшість депутатів підтримують будь-яке рішення голови. А отже, можуть виникнути і порушення законодавства, і ще більший скандал. Наступного року постане аналогічне питання вже по решті шкіл громади. Так, базову освіту діти зможуть одержати в Студениках, та наскільки ця освіта буде якісною? Необхідно зробити аналіз всіх навчальних закладів. Ми запросимо експертів з області, які б роз’яснили чи дійсно є підстави для пониження статусу школи", – резюмувала вона.

Позиція громади

За словами голови Студениківської ОТГ Марії Лях, питання реорганізації Соснівської школи депутатами та комісією з питань освіти було вивчено не до кінця. І через це не вистачило одного голосу для підтвердження даного рішення. Голоси ж депутатів розділилися так: "за" проголосувало 10 депутатів, "проти" – чотири та шість "утрималися".

"У цій школі І-ІІІ ступенів – дитячий садок навчається 46 діток і 32 дітей – із Ташанської громади. Ташанська громада планує забрати своїх дітей. І наша громада, щоб опорна школа продовжувала існувати повноцінно, зберегла державне фінансування та зміцнила матеріальне забезпечення, планує з 1 вересня пониження ступеня і утворення філії Соснівської школи при опорному закладі. І це, на мою думку, єдиний вихід, аби зберегти загалом школу і дитсадок у селі Соснова. Депутати приймали рішення спираючись на громадські слухання. Проте на будь-яких таких громадських слуханнях ми не отримаємо позитиву, а лише спротив. Адже населення вірить: немає школи – немає села. Жителі виступають односторонньо і не хочуть чути про якість освіти. Тому і було мною винесено питання на повторне голосування, аби довивчити його до наступної чергової сесії. Сьогодні – це проблема всієї української освіти. Треба навпаки зміцнювати опорні заклади в сільській місцевості з метою, щоб дати можливість сільським учням одержати повну середню освіту", – говорить очільниця громади.

Ексдепутат Переяслав-Хмельницької районної ради Юрій Бобровнік написав у Facebook, що школа у Сосновій не єдина, яка стане філією у колишньому Переяслав-Хмельницькому районі у рамках освітньої реформи. Тут школи з найменшою кількістю учнів також планують зробити філіями вже з 1 вересня. Найбільш чисельна, Циблівська, стане опорним закладом.

Думка експерта

Аби розібратися, в яких випадках все ж таки очільники громад можуть накладати вето, яка ця процедура і як депутати можуть його подолати, KV звернулася за роз’ясненнями до фахівців.

Правозахисник, депутат КОР Олександр Колодій (ВО “Батьківщина”):

Згідно із законом, право вето у голови виникає у разі підтримання депутатами рішення більшістю. І лише тоді рада має право на наступній сесії розглянути це питання повторно, подолавши це вето, а якщо ні, – тоді це рішення вважається просто неприйнятим. А якщо рішення не прийнято, то не існує і об’єкта на що це вето можна накласти. Фактично, це був проєкт, який депутати не підтримали. Тому дана ситуація – це абсурд. Можливо, хтось путається в законодавчій термінології чи надає некоректну інформацію. Єдине, що може бути, то це винесення питання на наступну сесію з голоса або на повторний розгляд. Що, ймовірно, і мало місце бути. 

Адвокат, керівник юридичного відділу Київської обласної організації політичної партії "За майбутнє" Любов Гребелюк:

Закон дозволяє зупиняти лише прийняті рішення. З моменту, коли таке рішення приймається сільською, селищною та міською радами, голова може зупинити його упродовж п’ятиденного строку. Потім можливий повторний розгляд відповідного рішення, але вже із обґрунтованими зауваженнями голови. Рада може врахувати їх і прийняти більшістю вже нове рішення. Якщо ж рада не хоче приймати зауваження, то вона має подолати це так зване "вето". Для цього рада повинна набрати дві третіх голосів від загального складу. Обмежень, стосовно яких саме рішень очільник ради може зупиняти чи обмежувати дію рішення, немає. Якщо, на думку голови рішення не відповідає вимогам закону, чи, можливо, порушені процедурні питання, то він дійсно може зупинити його дію. Тобто зупиняється прийняте рішення, коли воно стає нормативно-правовим документом або актом індивідуальної дії. Якщо ж рада лише планує приймати і воно не виноситься в сесійну залу, його не ставлять на голосування, то це інша процедура. Існує загальна норма в законі щодо процедури накладання "вето" і кожна рада може для себе індивідуально, не відхиляючись від закону, визначити її в Регламенті. 

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п'ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги

Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об'єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери 

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів  комунальне майно

Проєкт “Децентралізація”: статус і повноваження старост у громаді залежатимуть від Верховної Ради

Проєкт “Децентралізація”: у 2021 році Тетіївська громада збагатиться за рахунок гранту в 26 млн гривень

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині почали ліквідовувати райони, перший на черзі – Згурівський 

Проєкт “Децентралізація”: ліквідована Іванківська райрада залишила громаді-спадкоємцю мільйонні борги 

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, новини київської області, кога, власть киевщина, децентрализация, реформа, проект децентрализация, децентралізація, влада київщина, мария лях, вето, студеники, студеники, студеники, студениковская ото, проект децентралізація, переяслав-хмельницький район, опорная школа, любов гребелюк, студениківська отг, татьяна турченкова, школьная реформа, филия

середа, 29 червня 2022 г.
15:04
Президент Індонезії відвідав Ірпінь
14:44
У Боярській громаді на Київщині послабили обмеження на продаж алкоголю
14:28
Обстріл російськими ракетами нафтобази на Київщині завдав збитків довкіллю на півмільйона гривень
14:07
Бородянська територіальна громада отримала “ЦНАП на колесах”
13:46
У київських парках встановили перші рамки-розпилювачі для порятунку від спеки
13:28
У Києві СБУ затримала гендиректора авіакомпанії, який не повернув військовим вертольоти на 500 тисяч доларів
13:13
Українським підприємцям безплатно нададуть зовнішню рекламу
12:55
В Раді хочуть унормувати використання QR-кодів у бізнесі
12:47
Небезпека ракетних обстрілів Києва залишається, - КМДА
12:33
Другий день поспіль у Києві фіксують найтепліші ночі за час проведення спостережень
12:05
У Києві викрили шахраїв, які вкрали 100 млн гривень під виглядом оформлення соцвиплат з ЄС
11:47
За добу на Київщині знешкоджено понад 340 вибухонебезпечних предметів
11:27
Зросла кількість постраждалих від ворожих обстрілів Дніпра, поранена 6-річна дитина – Резніченко
10:55
Кадри Кабміну: урядові призначення та звільнення 28 червня 2022 року
10:39
У Києві відновлено роботу автобусного маршруту №11
10:21
Сьогодні у столиці очікується гроза, - метеорологи
Календар подій