субота, 28 травня 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Жителі села Забір'я Києво-Святошинського району вчергове програли в суді. Вже два роки забірчани намагаються довести Феміді, що дозволу на з’єднання не давали. Тим часом вже затверджено і Перспективний план, за яким Забір'я таки віднесли до громади міста. Село запевняє: продовжить судову тяганину. Адже на їхню думку все відбулося без добровільності, а Адміністративний суд проігнорував волю громадян. 

Постанова

Як стало відомо KV, 10 липня Київський окружний адміністративний суд відмовив у задоволені адміністративного позову депутату Києво-Святошинської районної ради Анатолію Кострубі. Депутат вимагав скасувати рішення Забірської сільради щодо протиправного об’єднання з Боярською міською громадою.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Про це KV дізналася із повідомлення голови Боярської міськради Олександра Зарубіна на його сторінці у Facebook. Зокрема, він зауважив, що судова тяганина довжиною в два роки завершена і нарешті суд підтвердив законність створення ОТГ із Забір’ям. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

“Два роки колишні керівники району блокували створення ОТГ та звільнення Боярки з-під ярма району. Два роки вони вкрали у нашої громади, вони вкрали сотні мільйонів гривень наших податків. Адже саме Боярка найбільший донор району, і вони робили все, щоб отримувати ці кошти і дерибанити. А що місто – місто не одержувало жодної копійки своїх же грошей на розвиток [...], – пише Зарубін.

У коментарі KV мер Боярки Зарубін розповів, що громада не змінює свій формат. Є розпорядження Кабміну, яким затверджено Перспективний план і в частині Боярської ОТГ. 

“У цьому питанні поставлено майже остаточну крапку, оскільки суд встановив, що необхідно відмовити в задоволенні скарги позивачам. Проте вони мають 20-денний термін, аби оскаржити дане рішення. Але, я так бачу, що це їм вже нецікаво. Оскільки юридично воно вже не зрушить жодних питань ні щодо складу громади, ні щодо того, буде громада, чи ні. Громада – буде, і це вже остаточно. Суд показав, що з першого дня Боярська громада була створена правильно, без порушень. Що всі ті порушення, про які нам розповідали районні керівники, були лише штучними процесами, для того, щоб не дозволити нам об'єднатися ще 1,5 роки тому. І саме це суд і встановив, показав, що весь цей час правда була за нами.  Що це було добровільно, що питань щодо порушень до процедури не було”, – говорить він. 

Тепер, за словами мера, громада може розпочати підготовку до виборів, у тому складі, як передбачено за Перспективним планом. Після чого життя сіл розпочнеться в новій об'єднаній Боярській тергромаді. 

Далі буде

У свою чергу депутат Київської обласної ради, адвокат Роман Титикало повідомив, що на цьому судова тяганина ще не завершена і наразі таки готується апеляційна скарга на відповідне рішення суду.

“Ми вже готуємо апеляційну скаргу. Вважаю, що рішення незаконне та необґрунтоване з одного боку. З іншого, так, це об’єднання вже неминуче відбудеться 25 жовтня. Але наразі питання не в об’єднанні, а в справедливості, чесності і певній правовій позиції, відповідно до якої думка громади має враховуватися. У цій справі Верховний суд так і написав, що беззаперечно є необхідність у врахуванні думки громади. Суд першої інстанції вирішив цього не враховувати і прийняти таке рішення. Тож з точки зору правової реалізації, сенс в апеляційній скарзі є. Законодавець передбачив надати можливість населенню об’єднатися добровільно, хто не встиг – об’єднати примусово. І Забір’я та низка населених пунктів об’єднується вже примусово. Але, наголошую, в первинному позові розглядається питання дотримання принципу добровільності. І, на мою думку, воно було порушено, не врахована думка громади. Про що і наголошували під час слухання всієї справи. Тому будемо відстоювати цю позицію і надалі”, – завірив депутат. 

Підтвердив слова адвоката і депутат Києво-Святошинської райради Анатолій Коструба. 

“Так, прийнято Перспективний план щодо об’єднання, тож ролі рішення суду щодо визнання об'єднання протиправним, вже не грає. Проте всі знають, що були відкликані депутати, які підтримали це протиправне рішення сільради. Тож це аж ніяк не добровільне об'єднання. Чим далі, тим більше стає зрозуміло, що це була афера. Очевидно, що зацікавленим сторонам щось пообіцяли. Була можливість розпочати цей процес об’єднання знову, після того, коли вони програли перший суд. Законно об’єднатися, але ж ні – вони продовжили суди. Які ще докази потрібні? Тож буде апеляція. Громада не планує складати руки, а навпаки об’єднується навколо громадської організації “Гайдамацьке коло”. Лави її поповнюються. Це буде сила, яка стоятиме за права та свободу забірської громади. 80% населення проголосувало проти, жителі – обурені, і суди їх не переконають у зворотньому. Це – село, всі все про кожного знають. І спостерігаючи за діями влади в країні, народ все більше переконується, що мав рацію, виступаючи проти міської громади. Всі найгірші сподівання почали справджуватися. Я проти такої децентралізації, де села об’єднують із містами, а вибори відбуватимуться за партійними списками – селян позбавляють права вибору. Старост не обиратимуть, а це значить, що в селі будуть заслані “козачки”. Можливо, навіть, і представника від села в управлінні ОТГ не буде. Врешті, всі ці процеси суперечать Конституції. І як ми можемо вірити у перспективи, якщо громадам так і не дійшли кошти з держбюджету на розвиток ОТГ? Економіка падає. Держава все скидає на місцеве самоврядування. Втратили ми і район”, – каже він. 

Погляд

Керівник Офісу реформ в Київській області, депутат Київської обласної ради Володимир Удовиченко:

По-перше, активна частина Забір’я веде судові процеси і це їхнє право та бачення. Хоча Боярка втратила величезні кошти для населення через те, що не створила громаду. Я планую підрахувати скільки це десятків мільйонів. І це – через керманичів Малютянки та активне населення Забір’я. По-друге, відповідно до Методики Забір’я – у складі Боярської ОТГ. По-третє, всі диспути завершено: будуть судитися чи не будуть, Перспективний план формування спроможних громад затверджений Кабміном по Київській області ще 20 травня. Всі ці процеси зупинити вже не можна – оголошена дата виборів на 25 жовтня. Тому всі йдуть на вибори у форматі, який є. Буде Боярська міська громада із міським головою, створена рада ОТГ. Після виборчої кампанії, відповідно до закону, виборність старост скасована. Старости будуть переведені в інститут посадових осіб, який призначатиме рада. Далі все залежить лише від кожного, якими ми хочемо бачити наші села, селища та міста в Україні. 

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, в грудні 2017 року Забірська сільрада ухвалила рішення об'єднатися з Боярською міськрадою. Однак, рішення про проведення децентралізації, на думку активістів, ухвалили без згоди громади і з порушенням закону. Жителі, як запевняє активна частина забірчан, бачили своє село в складі не міської, а сільської ОТГ – Княжицької.

На доленосній сесії деякі активісти навіть намагалися перешкодити роботі депутатів – вимикали світло, кидали яйця. Все це відбувалося в присутності поліції. Активісти стверджували, що депутати Забірскої сільради діяли проти волі громади, а протокол громадських слухань підробили. Керівництво сільради в свою чергу відповідало, що рішення прийняте відповідно до чинного законодавства. В результаті протокол був переданий в КОДА і 11 січня 2018 року адміністрація видала позитивний висновок щодо такого об'єднання.

Читайте: Заборский сельсовет принял скандальное решение об объединении с Бояркой

Активісти у відповідь провели мітинг, на якому затвердили ініціативну групу, що займається питанням про притягнення до кримінальної відповідальності членів сільради за підробку документів і незаконне голосування.

Читайте: “Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Вони направили позов про скасування рішення сільради про об'єднання з Бояркою. А після судового засідання в Київському окружному суді щодо оскарження рішення Заборскої сільради провели пікет під Центрвиборчкомом і Київською ОДА. Пікетувальники вимагали від влади не призначати дату виборів.

Читайте: Жители села Заборье провели пикет под ЦИК и КОГА

В результаті Феміді знадобилося п'ять місяців на розгляд справи. 25 травня 2018 Київський окружний адміністративний суд вирішив задовольнити позов, вважаючи рішення незаконним. А 12 вересня Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Київського окружного адміністративного суду щодо визнання протиправним рішення Забірської сільради "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Читайте: Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

У свою чергу, сільрада цю справу також не залишила і подала відповідну касаційну скаргу.

Читайте: “Дело об объединении Боярки и Заборья рассматривает кассационный суд”, – мэр Зарубин

Забір’я виграло суди перших двох інстанцій. Та згодом Верховний суд повернув справу на довивчення в першу інстанцію. Як запевняли тоді активісти, сільрада підробила документи громадських слухань, адже жителі виступали "проти" Боярської громади. 

Також жителі подали позов до суду на КОДА, вимагаючи скасувати розпорядження адміністрації, яка погодила об'єднання Боярки, надавши ОТГ позитивний висновок. Однак, Київський окружний адмінсуд призупинив справу № 826/2137/18 до винесення рішення за вищевказаною адміністративною справою.

Читайте: Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново

У жовтні 2019 року потенційній Боярській громаді не вдалося одержати підтримки в КОДА. Вибори, яких громада чекала, не відбулися через постійні судові процеси. Крім того, влада столичного регіону визначила більш вигідну для цієї території конфігурацію. 

Читайте: Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Так, за новим Перспективним планом до складу Боярської ОТГ зараховують Дзвінківську (Васильківський район), Княжицьку, Малютянську, Тарасівську, Новосілківську (Макарівський район), а також Забірську сільські ради.

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, суд, кога, власть киевщина, децентрализация, боярка, проект децентрализация, роман тытыкало, александр зарубин, киево-святошинский райсовет, заборье, анатолий коструба

п'ятниця, 27 травня 2022 г.
22:40
“Нафтогаз" стане національним оператором на ринку нафтопродуктів, - голова правління НАК
22:00
Собор УПЦ оголосив про повну самостійність, засудив війну в Україні та висловив незгоду з позицією Кирила
21:35
Україна закликала Німеччину припинити або скоротити транзит газу через “Північний Потік-1”
21:03
На Харківщині українські десантники знищили ще один російський вертоліт Ка-52 “Алігатор”
20:42
10 людей загибло, близько 35 поранено через влучення ракети “Іскандер” в казарми Нацгвардії, - голова тероборони Дніпра
20:28
На Херсонщині окупанти розмістили свій особовий склад в виправній колонії
20:02
Подільський райсуд Києва оголосив в міжнародний розшук екс-голову Конституційного суду України Тупицького
19:46
Сєвєродонецьк не оточений, але частина підрозділів рашистів зайшла на околиці міста, - Гайдай
19:27
Ворог відновлює залізницю на Харківщині та розгортає в білорусі маневрову групу РЕБ на нашому кордоні, - Генштаб ЗСУ
19:08
Уряд змінив правила перетинання кордону військовозобов'язаними громадянами України
18:44
На рейсах потягу “Стефанія Експрес” пасажирам даруватимуть панамки з автографом лідера гурту Kalush
18:23
На Херсонщині винищувач ЗСУ збив літак московитів
18:01
“Укрпошта” оголосила конкурс ескізів для нової поштової марки “Доброго вечора, ми з України!”
17:44
На Київщині відновлено проїзд по 20 з 22 зруйнованих мостів, - КОВА
17:26
В київському ботсаду знайшли снаряди часів Другої світової (фото)
17:02
У Києві на Солом’янці розквітла “Мадонна з київського метро”
Календар подій