вторник, 25 января 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: у 2021 році Тетіївська громада збагатиться за рахунок гранту в 26 млн гривень

Проєкт “Децентралізація”: у 2021 році Тетіївська громада збагатиться за рахунок гранту в 26 млн гривень

Тетіївська – одна із найбільших аграрних громад на Київщині. Нещодавно вона отримала грант на реновацію центральної частини міста. Влада сподівається привабити ремонтом та оновленням туристів. Чим ще планують збагатитися тетіївці та як виглядає стратегічний план розвитку громади – у матеріалі KV.

Як стало відомо KV, у грудні 2018 року Тетіївська ОТГ затвердила стратегію розвитку громади на 2019-2023 роки. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Як розповів KV новообраний голова Тетіївської міської громади Богдан Балагура, до Стратегії планують вносити зміни, адже територія після виборів значно розширилася. Проте наразі ще триває налагодження організаційної роботи новообраного апарату та ради громади. 

"Наразі ще невирішені питання роботи інституту старост, керуючого справами, заступників. Ми не пішли шляхом призначенням всіх цих посад за один день. Я прихильник виваженої політики. Ми зробили паузу: проведені анкетування серед населення щодо кандидатур на старост. Всі охочі пройшли співбесіди, у відборі яких брав особисту участь. І коли вже будуть завершені організаційні питання роботи ради, ми вже приступимо до роботи над розвитком громади. 

Громада територіально є однією із найбільших у Київській області. Але не завжди велика територія є перспективною та якісно упорядкованою. Хочемо вірити, що масштабність стане нашим козирем. Та на даному етапі, особисто ще цього не бачу. Бачу низку занедбаних сіл, а в деяких навіть відсутній акцизний податок. З усім цим необхідно буде боротися", – розповів Богдан Балагура.

Читайте: Богдан Балагура победил на выборах мэра Тетиева

Серед основних проблем він, по-перше, виокремив необхідність відновлення у ФАПах громади аптечних кіосків для реалізації мешканцям хоч невеликого спектру, але вкрай необхідних ліків. По-друге, це неякісне маршрутне сполучення між центром громади і селами. 

"Є села, в яких курсує транспорт до міста раз на тиждень. Є проблеми і щодо діяльності "Укрпошти". Мобільні відділення працюють неефективно. Пошта приїздить в центр села і жителі змушені самотужки забирати свою кореспонденцію. Ми зверталися до "Укрпошти" і запропонували у кожному селі надати приміщення для діяльності поштового відділення, а вони, у свою чергу, – працівника. Але поки що ситуація не вирішилася. І це, не говорячи про дороги та освітлення", – додав він.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Дорожня карта ОТГ

Тетіїв – місто районного підпорядкування, розташоване за 150 км від Києва. Як міська громада, з адмінцентром в Тетієві, була створена у грудні 2017 року. Тоді до її складу увійшли 13 сільрад Тетіївського району: Бурківецька, Голодьківська, Дзвеняцька, Ненадихівська, Дібрівська, Михайлівська, Росішківська, Скибинецька, Стадницька, Степівська, Тайницька та Черепинська.

Восени до громади, яка увійшла вже за новим адмінподілом до Білоцерківського району, додалися ще Височанська, Галайківська, Горошківська, Денихівська, Кашперівська, Клюківська, Кошівська, Одайпільська, П’ятигірська, Теліжинецька сільради. 

Загалом громада увібрала в себе всі території Тетіївського району – 23 сільради у складі 32 сіл і займає площу в 757, 2 кв.км з населенням у 31001 осіб.

Всього в раду громади після місцевих виборів 2002 року увійшло 26 депутатів від восьми політичних партій: "Європейської Солідарності", ВО "Батьківщина", "Слуга народу", "ЗА Майбутнє", "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна", ВО "Свобода" та "Наш край", "Країна".

Читайте: Вони пройшли: список депутатів Тетіївської міської ради на місцевих виборах 2020

На території громади функціонують 23 заклади освіти І-ІІІ ступенів, сім дитсадків,  заклад позашкільної освіти та Професійно-технічне училище. Також у громаді працюють Тетіївська ЦРЛ зі стаціонаром на 124 ліжка та Тетіївський ЦПМСД у складі 8 амбулаторій, 12 ФАПів та 8 ФПів. А ще – 17 будинків культури та клубних установ, 19 бібліотек, Тетіївський історико-краєзнавчий музей та інші установи та організації. 

Великі плани

"На території нині реалізується проєкт щодо приймального відділення, має запрацювати цифровий рентген-апарат. Є проєкт щодо реконструкції центру Тетієва "Старе місто", який розпочала попередня команда. Нам фактично лише необхідно його завершити, але кінцевого документа із рекомендаціями, що саме він буде профінансований, ми ще не маємо. Інший проєкт – нове кладовище. У місті основне кладовище вже переповнене. І тому необхідно було вкрай швидко знайти нову територію і кошти для його будівництва", – говорить Богдан Балагура.

Із дороговартісних проєктів, описаних у Стратегії, можна виділити модернізацію та оснащення навчальних закладів: закупка шкільних автобусів – 7,5 млн гривен, проєкт  "Безпечна школа" на базі Тетіївського ліцею – 10 млн гривень, ремонт амбулаторій за 6,5 млн гривень та оновлення їхнього оснащення – за 2,5 млн гривень, утеплення об’єктів комунальної власності – 35 млн гривень. 

А також розміщення сонячних батарей за 1,2 млрд гривень, створення відділення паліативної та хоспісної медицини – за 3 млн гривень, КП "Територіальний центр" – за 7,2 млн гривень, реконструкція Центрального будинку культури – за 8 млн гривень. А ще – реконструкція стадіону "Колос" вартістю в 5,6 млн гривень та добудова другої частини стадіону. Це – криті тенісні корти, танцювальна зала, зала для бойових мистецтв: у 2022 році – 5 млн гривень, у 2023 – 10 млн гривень, побудова басейну на території ЗОШ №3 – 20 млн гривень та інші. 

Економічна складова

У громаді станом на 2018 рік, функціонує 66 фермерських господарств, в користуванні яких перебуває 22 698 га сільськогосп угідь. А також – шість промислових підприємств та вісім комунальних. Серед найбільших визначені – ТОВ "Так-Агро", ДП "ТАК", ДП "Укрспирт", ТОВ "Агро-Дібрівка", ПП "Агросистема-плюс", ПОПП "Еліта", ПСП "Слобода", ТОВ "СП "Володар", СТОВ "Черепин", СТОВ "Дібрівка-Агросервіс", ТОВ "Тетіївський пряник".

Регіон географічно і практично аграрний, проте аграрна індустрія, на думку голови громади Балагури, не є тою індустрією, яка дасть значний поштовх для розвитку тергромади. 

"Населення говорить за переробку олійних культур. Та поруч є потужні підприємства, яким самим невистачає цієї сировини. Через це, під питанням доцільність будівництва таких потужностей. На мою думку, цікавим було би виробництво окремих елементів чи компонентів для автомобілів чи системного блоку тощо. Цьому сприяє незначна вартість оренди нерухомості. Тож будемо ще вивчати та працювати над всіма можливими напрямками", – говорить очільник території. 

Загалом у 2021 році бюджет громади сягає 262,8 млн гривень. Основними джерелами надходжень для бюджету громади є: податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, єдиний та акцизний податки. 

Точка зору

Ексголова Тетіївської громади, голова Асоціації інвестиційно-привабливих громад Руслан Майструк

"Приблизно 50 проєктів втілені, а загалом розроблено до 170. Стратегія та її напрямки пройшли громадські обговорення і, відповідно, мають втілитися, а можливо, ще і додати деякі проєкти. Крім того, до громади доєдналися 10 сіл, які тепер також необхідно включити в Стратегію. І на мою думку, необхідно вже братися за розробку Стратегії до 2030 року. 

За моєї каденції громада одержала гранти у розмірі 26 млн гривень: на облаштування освітлення на 33 вулицях міста, реновація центральної частини міста у 2021 році. Прикро, що деякі розпочаті проєкти у громаді сьогодні закриваються. Загалом же у громаді відкрито Інклюзивно-ресурсний центр, за держпрограмою "Велике будівництво" стадіон з декількома спортивними площадками на території. Зокрема, у місті утеплені всі садочки, найбільша центральна школа №2, розроблені проєкти на утеплення і всіх шкіл громади. 

Якщо розглядати територію з точки зору економіки, то громада розташована у сільськогосподарському регіоні. Сьогодні розвиваються такі напрямки, як органічне виробництво у селі Дібрівка – це малина, яка експортується в Європу, закладені яблуневі сади та теплиці. І цей напрямок можна розширити на території всіх сіл. Місцеве керівництво допомагало аграріям розвивати невеликі площі, що відповідно, впливало і на дохідну частину бюджету. Так, вже є низка проєктів саме тепличного та садового напрямку. 

Туристичний напрямок ми теж не відкидали. Тетіїв славиться історичними місцями та є популярним серед туристичних маршрутів. Це і село Галайки, де розташована екоферма". 

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п'ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги

Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об'єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери 

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів  комунальне майно

Проєкт “Децентралізація”: статус і повноваження старост у громаді залежатимуть від Верховної Ради

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, реформа, проект децентрализация, белоцерковский район, тетиев, Руслан Майструк, стратегия развития, тетиевская община, богдан балагура

вторник, 25 января 2022 г.
15:24
Реконструкция Пейзажной аллеи подорожала почти на 30 млн гривен
15:05
В Киеве спасатели получили уникальную цистерну для подвоза воды (видео)
14:50
Рада предварительно поддержала законопроект, обязывающий жителей многоквартирных домов создать ОСМД
14:45
Столичные правоохранители открыли производство по факту угрозы убийством известной певице
14:30
Рада не разрешила сажать за решетку за изготовление “липовых” документов о вакцинации
14:24
Одной из улиц Киева могут присвоить имя Александра Омельченко
14:08
На двух участников акции в центре Киева полиция составила админпротоколы
14:02
Рада запретила международную пересылку алкоголя и табака
13:45
В “Киевоблгазе” рассказали, как подключиться к газу быстро и экономно
13:24
Суд арестовал усадьбу Дмитриева на столичном Подоле
13:05
В Киеве медики скорой помощи протестуют из-за невыплаты зарплат и “ковидных”
12:50
ВР собирается отменить проверку покупателей сельхозземли в некоторых случаях
12:45
С улиц Киева должны убрать 39 элементов благоустройства (адреса)
12:25
Сегодня, 25 января, вышгородские школы на Киевщине перешли на дистанционное обучение
12:03
Первому замглавы КГГА Поворознику сообщили о подозрении, - Кличко
11:57
ВР призвала международное сообщество осудить РФ за шантаж Украины полномасштабным вторжением
Календарь событий
Киевские короли песка
25 января 2022 г. 15:00
Киевские короли песка
Из пяти существующих в Киеве месторождений песка на сегодня легально разрабатываются только два – “Бортничи” и “Осокоры”. Спецразрешения на это выданы коммерческим структурам на внушительный срок – 18 и 20 лет. Добычу песка на “Бортничах” восьмой год ведет скандально известное АО “Гидромеханизация”, одним из собственником которого числится экс-министр юстиции и экс-глава Верховного суда Украины Василий Онопенко (на коллаже слева). Эту фирму активисты и депутаты Киевсовета не раз обвиняли в неконтролируемой добыче недр, а правоохранители даже завели по данному факту уголовное производство. На месторождении “Осокоры” с 2019 года не без нарушений добывает песок ООО “Сенд Контракт”, связанное с нынешним зампредом Киевской горгосадминистрации (КГГА) Вячеславом Непопом (на коллаже справа).
Ветераны-ракетчики жалуются на Шевченковскую РГА из-за угрозы выселения из арендованного помещения
25 января 2022 г. 12:00
Ветераны-ракетчики жалуются на Шевченковскую РГА из-за угрозы выселения из арендованного помещения
Общественная организация “Союз ветеранов ракетных войск стратегического назначения” борется за возможность пользоваться помещением в Киеве по просп. Победы, 60, которое арендует с 2015 года. Общественники полагают, что чиновники Шевченковской РГА специально при помощи бюрократической волокиты затянули с продлением им договора аренды, а теперь вообще хотят найти арендатора этого помещения через аукцион. Сложившаяся у ветеранов ракетных войск ситуация  вызывает беспокойство еще и потому, что ставит под угрозу исчезновения собранную членами союза и размещенную в указанном помещении уникальную в своем роде историческую экспозицию о ракетных войсках Украины. Но пока обращения в разные инстанции ничего не дают.