четвер, 25 квітня 2024 г.

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Обухівська громада завершила децентралізацію не без проблем: через численні скандали їй вдалося залучити в ОТГ всього дві сільради. Тепер перед обухівчанами постає новий виклик: вдосконалити стратегію розвитку з розрахунком на майбутнє доєднання ще 20 сіл. Основні плани громади – амбітні: трансформувати Обухів у європейське місто, покращити інфраструктуру, благоустрій тощо. Як втілять це – покаже час. 

Як стало відомо KV, у листопаді 2018 року Обухівська ОТГ затвердила Стратегію сталого розвитку громади до 2030 року.

Як розповіла KV начальниця управління економіки Аліна Кондратюк, у червні 2015 року на середньострокову перспективу громада затвердила основний документ для міста – Стратегічний план економічного розвитку Обухова до 2020 року. Методичну допомогу в розробці цього документу місту надали спеціалісти з Асоціацій міст України.

"Метою плану було перетворити Обухів на комфортне місто для проживання з рівними умовами для всебічного і гармонійного розвитку, з якісним наданням адмінпослуг, з унікальною історико-культурною спадщиною та національними традиціями. Був створений відповідний комітет для робки плану, в який увійшли представники міста, влади, бізнесу, громадські організації. Проводились засідання, анкетування, аналізували сильні та слабкі сторони. У результаті були визначені три пріоритетні напрямки завдань: розвиток бізнесу, залучення інвестицій та покращення якості життя", – розповіла вона.

За її словами, згодом громада захотіла розвивати ОТГ за європейськими стандартами. Вже в 2018 році була затверджена нова Стратегія сталого економічного розвитку до 2030 року. Її розробили з урахуванням завдань та цілей глобальної Стратегії сталого розвитку до 2030 року, схваленої ООН у вересні 2015 року.

"Над цим документом працювали більш ніж півроку із максимальним залученням спеціалістів та громадських думок. Враховувалися глобальні питання, які піднімали на рівнях ЄС, держави. І влада, і мешканці міста визначалися, що хочуть бати Обухів європейським містом. У результаті змінилися і необхідні напрямки для розвитку. Тож громада визначила нові: сталі економічний, соціальний та екологічний розвитки громади з новими цілями та завданнями. Тож можна сказати, що втілення Стратегії відбувалося в два етапи: перший до 2020 року, а з середини 2019 року запустили работу над новими глобальними завданнями Стратегії до 2030", – зауважила вона.

Дорожня карта ОТГ

Також, як розповів KV секретар Обухівської міськради Сергій Клочко, громада вже почала роботу над коригуванням Стратегії, яка буде більше розширеною і включати всі території, які незабаром приєднаються до міста обласного значення. 

"Стратегія робилася для міста Обухова. Тепер, після того як ми повністю об’єднаємося 25 жовтня в громаду, будемо вносити до неї зміни та коригування. Вже є певні напрацювання. Якщо буде нова каденція, буде створено додаткову робочу комісію зі змін, також залучимо всіх старост, міських спеціалістів тощо", – розповів він.

Місту адміністративно підпорядковані села Таценки і Ленди. У 2019 році до Обухова вирішили доєднатися два села: Нещерів та Дерев'яна, а в жовтні приєднаються ще 20 сіл. 

Читайте: Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Всього ж в раді ОТГ працює 34 депутати, які представляють такі політсили, як: "Свобода", "Самопоміч", Радикальна партія О. Ляшка, "Наш край", "Європейська Солідарність", "Сила людей", "Укроп" та "Батьківщина".

Обухів – є адміністративним і промисловим центром, який отримав статус обласного міста ще в 2010 році, має свою символіку, а також є членом Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України". Саме місто розтягнулося на території площею 24,2 кв. км і станом на січень 2018 року кількість населення тут складала 33 565 мешканців. Площа ж майбутньої ОТГ становитиме приблизно 121,436 кв. км з  35 тис. населенням. 

У місті функціонують сім дитсадків, шість шкіл, два позашкільних заклади, дитяча школа мистецтв, чотири бібліотеки, два музеї, чотири заклади культури,  а ще – Обухівський міський центр ПМСД, заклади ресторанного типу, дев'ять православних церков, костел, 10 релігійних конфесій, телестудія, спортивний комплекс ім. В.О. Мельника з центральним стадіоном на 2060 місць та два футбольні поля. Крім того, діє низка комунальних підприємств та організацій. 

Читайте: Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Великі плани

"Жителі хочуть бачити в громаді хороші дороги та освітлення, покращення інфраструктури, появу парків для відпочинку, благоустрій території тощо. У місті не вистачає вільних місць в дитсадках і вирішення цього питання – одне із головних завдань, визначених у Стратегії. Сьогодні діти навчаються в школах за підзмінами  – це некомфортно і незручно. Тож ми вже почали працювати над двома великими проєктами – будівництвом школи та дитсадка в третьому мікрорайоні", – розповіла Аліна Кондратюк.

За її словами, надалі громада візьметься за вирішення глобальних питань екологічного напрямку. 

"Дуже важливим питанням є реконструкція систем опалення, монтаж сонячних колекторів для надання гарячого водопостачання в будівлі навчальних закладів. А також санація бюджетних закладів, вже багато зроблено в цьому напрямку саме в дитячих садках. Робота триває. Плануємо побудувати спортивні майданчики та велодоріжки вздовж вулиць міста, необхідно добудувати ще одну спортзалу в школі № 2. Також плануємо обладнання розумних зупинок на території громади, створити природний заповідний фонд місцевого значення "Гора Педина". Передбачається будівництво такої паркової зони як "Амфітеатр", – додала вона.

Також вона зауважила, що на реалізацію планів дуже вплинула ситуація із COVID-19. 

"У період карантинних заходів багато малих та середніх підприємств призупинили свою работу і це позначилося на надходженнях до бюджету і, відповідно, на реалізації проєктів. Зараз багато підприємців переформатувалися і відновлюють свою діяльність", – говорить керівник.

Загалом у 2019 році було повністю або частково виконано 15 проєктів (48%) із запланованих на рік. Найбільше ж коштів ОТГ планує витратити з власного бюджету на реконструкцію зовнішнього освітлення – понад 5 млн гривень, будівництво баскетбольного майданчика та площадки з бойових мистецтв – понад 2 млн гривень, створення нового Центру творчості дітей та юнацтва – 70 млн гривень, будівництво паркової зони "Амфітеатр" – 8,5 млн гривень. 

У співфінансуванні з обласним бюджетом: на будівництво школи – 138 млн гривень, дитсадок – 28,5 млн гривень, з державним – на будівництво напірно-каналізаційного колектору від каналізаційно-насосної станції – 38 млн гривень. 

За рахунок приватних коштів створити сучасну систему управління твердими побутовими відходами – 140,3 млн гривень, включаючи грантові та кредитні кошти: на санацію бюджетних закладів – 134 млн гривень.

У цілому на реалізацію напрямків "Сталого екологічного розвитку громади" мають витратити 212 млн гривень,  "Сталого соціального розвитку громади" – 266 млн гривень, "Сталого економічного розвитку громади" – 143 млн гривень. 

Економічна складова

Наразі для реалізації визначених завдань використовуються лише кошти з міського бюджету. Також громада працює у напрямку залучення інвесторів, коштів із грантів та конкурсів. 

"Громада має свій відділ, який працює над залученням додаткових коштів, особливо в галузі енергетичного напрямку. Залучаємо грантові кошти, працюємо над проєктами з енергоаудиту, енергозбереження" – резюмувала Кондратюк. 

Місто ж має потужний промисловий потенціал. Згідно із Стратегію, наприклад, очікується, що у 2020 році темпи економічного зростання виробництва промислової продукції у громаді мають збільшитися до 40% і становити 11562,5 млн. гривень, у порівнянні з 2017 роком – 8258,9 млн гривень, а вже у 2030 році сягати 16187,4 млн. гривень.

Найбільші ж обсяги реалізації продукції має целюлозно-паперове виробництво, яке представлене ПрАТ "Київський картонно-паперовий комбінат". Крім того, до найбільших роботодавців належать такі підприємства, як: ТОВ "Алеана" (переробка пластмаси), ТОВ "Аерок" і ВАТ "Цегла-Трипілля" (виробництво будматеріалів), ПАТ "Енергія" (розподілення електроенергії, гарячого постачання та підігріву води),  ПАТ "Обухівський молочний завод", ТОВ "Інтерфом" (виробництво поролону), ТОВ "Омакс Інтернешнл" (виробництво шкарпеток). 

Також у місті діють 23 основних промислових підприємства за восьми основними галузями економічної діяльності. У місті стабільно розвивається і малий та середній бізнеси. 

Точка зору

Голова Обухівської райради Лариса Ільєнко:

Мешканців Обухівського району турбує те, щоб ті, хто працює в районі, сплачували податки. Перш за все, потрібно провести інвентаризацію землі, адже в районі дуже занижена оцінка землі. За 10 місяців головування в районній раді я так і не змогла завести сюди інвесторів з однієї простої причини: у нас не вистачає потужностей електроенергії для того, щоб розвивався район і саме місто. Друга проблема в Обухівській ОТГ – очисні споруди. Будуються висотні будинки, а очисні – ні. Колектори 60-х років не витримують навантаження. У нас новий асфальт на центральних дорогах, який восени-взимку потрібно буде перерити для заміни труби колектора. Крім цього, нова Обухівська ОТГ зіткнеться з такими глобальними проблемами, як дороги, освітлення. А також утримання шкіл, які в Обухові переповнені, а в селах вони пустують.

Думаю, на нас чекають найбрудніші вибори в історії України. Жителям потрібно дуже уважно підходити до вибору, адже від цього залежить майбутній розвиток їхньої громади. Не можна було до Верховної Ради запускати монобільшість і тепер рік, як наша країна паралізована. У той же час до ВРУ зайшло дуже багато некомпетентних і безграмотних депутатів. І як ми можемо розраховувати, що на місцевих рівнях у владу прийдуть адекватні люди? Бачачи, кого представляють партії на голови ОТГ, розумію, громади ще в більшій небезпеці, ніж були на парламентських виборах. Мають заходити кандидати, які не будуть лізти в бюджет і відстоювати свої інтереси, а саме розвивати ОТГ і район.

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п'ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, новини київщини, новини київської області, медицина, власть киевщина, образование, экология, децентрализация, проект децентрализация, туризм, Экономика, децентралізація, влада київщина, александр левченко, обуховский райсовет, лариса ильенко, обухівська громада, стратегия развития отг, обуховская община, сергій клочко, сергей клочко, стратегія розвитку отг, лариса ільєнко, обухівська райрада, проєкт децентралізація, аліна кондратюк

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій