вівторок, 23 липня 2024 г.

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Пошук коштів на розвиток обіцяє стати найбільшим головним болем децентралізованих громад. З-поміж майбутніх 69 ОТГ Київщини 12 не тільки знають, де взяти гроші, а й вже спланували, як витратити їх на себе. Цикл матеріалів KV про стратегії розвитку громад відкриває розповідь про Миронівську ОТГ. Найближчі сім років вона планує збагатитися за рахунок водолікарні, науки та інвестицій.

Як стало відомо KV, Миронівська громада була створена в січні 2019 року, об’єднавшись із Центральненською та Яхнівською сільрадами.

Наразі ОТГ із центром у місті Миронівка складається із 13 сіл та п’яти старостинських округів: Центральненського (населення – 1807 осіб), Яхнівського (965), Владиславського (1685), Михайлівського (335) та Іванівського (1389).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Загальна кількість населення Миронівської ОТГ складає 17575 особи, що становить 52,5 % від кількості населення в районі та області. Сама громада займає територію  площею в 16668,2 га.

Депутатський корпус громади представлений політсилами від “Батьківщини” (переважна більшість), “Радикальної партії Олега Ляшка“, “Солідарності”, “Аграрної партії України”. “Опозиційного блоку”, “Укропу” та “Народного фронту”.

Громада має розгалужену інфраструктуру. Освітня мережа нараховує шість дитсадків (виховується 680 дітей) та п’ять шкіл (1812 учнів). Медпослуги населення може отримати  як в районній лікарні, так і в центрі ПМСД, сільських ФАПах. Є і заклад культури, школа мистецтв та ДЮСШ. Діє на території і 41 громадська організація.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Найбільш зайняте населення в галузях сільського господарства, торгівлі, освіти та медицини. Середня ж заробітна плата по ОТГ складає понад 12,5 тис. гривень.

Як розповів у коментарі KV голова Миронівської ОТГ Віталій Савенко, над Стратегією розвитку громади працювала спеціальна робоча група впродовж півроку за підтримки експертів Київського регіонального офісу ULEAD. Стратегію громада планує затверджувати вже на серпневій сесії.

“Стратегія – це перспективний розвиток громади на майбутні 5-7 років. У неї закладені відпрацьовані напрямки розвитку з інвестиціями, щоби максимально використати потенціал, який має громада. Це дуже кропіткий процес. Звичайно, карантин нам трохи завадив і над програмою довелося працювали дистанційно. Відпрацювали графік: по три дні на тиждень проводили онлайн-наради, виконували домашні завдання. Першим етапом провели опитування. Від цього і відштовхувалися, розробляючи стратегію”, – розповів Савенко.

За його словами, при розробці Стратегії враховувалися і власні природні ресурси, які можна використати в перспективі. І нещодавно на розгляд громадськості Миронівки був представлений сам проєкт, а до цього обговорення відбулися по всім старостинським округам.

“У перспективі плануємо працювати за такими напрямками як підготовка кадрів для наших підприємств. Для цих потреб маємо спеціальний навчальний комбінат, де готують водіїв та секретарів керівника. Також з області на баланс громади була передана фізіотерапевтична лікарня з радоновим родовищем. За цілющими властивостями вона випереджає відому Хмільницьку водолікарню. На території є Інститут селекції з науковим потенціалом”, – говорить він.

Також він додав, що планують працювати в громаді й над туристичним напрямком, адже в жовтні на виборах до ОТГ приєднається ще 16 старостинських округів, які мають відповідний потенціал.

“Над питанням створення робочих місць ми вже працюємо, залучаємо інвестиції. На території громади діє завод "Омега Мінералз Україна", який планує розширюватися. На громадських слуханнях буде розглянуто план забудови території під ції потреби. Підприємство “Київ-Атлантик Україна” планує будівництво заводу з виробництва кормів для тварин. Крім того, 13 років простоювало приміщення колишнього маслозаводу й сьогодні знайшовся інвестор, який планує запустити там виробництво високої заморозки й надати 50 робочих місць уже наприкінці вересня. Думаємо, що до кінця року підприємство встигне розширитися до 250 робочих місць”, – резюмував мер.

Великі плани

Першими кроками керівництва ОТГ згідно Стратегії стане запровадження громадського бюджету і сервісу петицій, створення громадської та молодіжної рад. Обіцяють під це брати гранти. Планують розробити електронну базу, яка накопичуватиме дані про ОТГ і повинна допомогти інвесторам обрати саме їхню громаду для ведення тут свого бізнесу.

Освіта

У планах: розробити систему допрофесійної підготовки учнівської молоді та створити професійні-комунікаційні та бізнес-майданчики, умови для спортивно-оздоровчого виховання молоді. Запровадять ще і конкурси “Крок до зірок”, “КіноАРТ”, "STEM-освіту" при Миронівському ліцеї № 2, створять “Місто професій”, коворкінг-центр та спортивну зону тощо.

Медицина

Інноваційний лабораторно-діагностичний центр, телемедицина, мобільний сімейний лікар та пересувна аптека – так покращуватимуть медобслуговування на території. Обіцяє громада і збільшити фінансування для медзакладів і надавати населенню доступні медичні препарати.

Соціальні послуги

Є потреба й у модернізації надання комунальних та адмінпослуг. Ці запити має закрити створення власного ЦНАПу та запровадження таких послуг для незахищених верств, як “Соціальний перукар” і “Соціальне таксі”.

Економіка

Економіку в ОТГ планують покращити за рахунок розвитку санаторно-оздоровчого напрямку. А саме: створивши сучасний центр відновлення здоров’я. Також в ОТГ надаватимуть підтримку місцевим підприємствам та бізнесу через кооперацію та створення відповідного центру. А ще хочуть залучати екологічне виробництво й наукові технології.

Інфраструктура

У громаді мають з’явитися зони для активного відпочинку й доступні комунальні заклади для людей з інвалідністю. Сюди планують включити і велопарк, парк для тварин, місця для прогулянок на воді та зони для дозвілля (лижний спорт, зони барбекю, літня дискотека, ролердром тощо).

Організують сполучення для жителів з сіл до соцзакладів та установ ОТГ та ремонтуватимуть дороги. Буде вирішено і проблеми із житлом для молодих спеціалістів, а населення забезпечать нарешті якісною питною водою. 

Туризм

Розвиватимуть туризм із допомогою мобільного додатку для розвитку інтерактивного туризму на базі цікавих архітектурних пам’яток території. Наприклад, “Путівник Миронівщини”, “Панська Здравниця”, “Велошлях”, “ЕКОстежка”.

Екологія

Боротиметься громада й з сміттям та агітуватиме аграріїв використовувати нешкідливі засоби обробки продукції. Із планів громади – провести очистку водойм, запровадити відновлювальні джерела енергії та переробляти сухе листя. Крім того, буде проведено й реконструкцію очисних та зменшено використання пластику.

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, медицина, власть киевщина, образование, экология, децентрализация, проект децентрализация, туризм, Экономика, мироновка, виталий савенко, мироновская ото, стратегия развития отг

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій