воскресенье, 23 января 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів комунальне майно

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів  комунальне майно

Новоутворені 45 тергромад Київської області мусять з початку року самостійно фінансувати комунальні школи, заклади культури та спорту. Старі районні ради, що робили це раніше, цьогоріч втрачають свої повноваження, а майно мали б вже передати в управління громад. Та процес передавання затягується. Окремі райони зовсім не поспішають прощатися з нажитим добром. Постраждають від такої невизначеності, як завжди, люди: на кону долі цілих трудових колективів. 

Як стало відомо KV, до 1 січня 2021 року у регіонах мав завершитися процес передачі майна та повноважень з районного рівня у комунальну власність громад. Ці процеси пов’язані із змінами в адмінтерустрої країни та децентралізацією владних повноважень.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Законом України № 1009 “Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій” від 17 листопада 2020 року визначено, що правонаступник районної ради району, ліквідованого ВРУ, після припинення діяльності районної ради як юридичної особи, але не пізніше 1 липня 2021 року, зобов’язаний передати у комунальну власність громад усі об’єкти спільної власності, які знаходяться на території району.

22 грудня відбулася спільна нарада Мінрозвитку громад, Міністерство освіти і науки України та Міністерство культури та інформаційної політики України з обласними держадміністраціями та асоціаціями органів місцевого самоврядування щодо ситуації із передачею закладів освіти та культури.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У Мінрозвитку наголосили, що райони і громади не можуть зволікати з передачею та прийманням майна. Кінцевий термін – 1 січня і Міністерство ретельно контролює цей процес за допомогою обласних державних адміністрацій. Адже з початку року фінансування цих установ і закладів вже має здійснюватися з бюджетів територіальних громад.

"Треба пам’ятати, що об’єкти освіти, культури, чи інших сфер, це не просто будівлі, а й цілі трудові колективи, люди з сім’ями. Ось чому не можна зволікати з передачею майна громадам [...] Де є відмова районних рад передавати майно, або ж є відмова громад приймати майно, це необхідно юридично документувати. Є рішення – будуть наслідки. Аргумент "немає коштів на утримання" не є насправді аргументом, оскільки при реформуванні адмінтерустрою жодної копійки з територій не забрано до державного бюджету", – зазначив заступник міністра Мінрозвитку громад Вячеслав Негода.


Точка зору

Як раніше повідомляла KV, ще на початку літа 2020 року керівники існуючих громад наполягали якнайшвидше позбавити громади від впливу районних рад та адміністрацій. Питання залишалося лише в механізмі передачі майна, що перебувало в комунальній власності райрад та РДА і за чий кошт воно мало утримуватися. У громадах наголошували про необхідність збільшення податкових надходжень. А також припинити утримання дотаційних територій за рахунок вилучення зароблених коштів з тергромад.

Тож KV поцікавилась у очільників новостворених громад після першого січня, яка ситуація із передачею майна на Київщині наразі. І, як виявилося, ці процеси досі тривають і проходять не без складнощів.

Голова Кагарлицької міської тергромади Обухівського району Олександр Панюта:

Громада прийняла майно від Кагарлицького району. Ми створили відділ освіти та культури ще до нового року. Вони запрацювали як і фінансове управління. Все, що вимагав від нас законодавець – ми виконали.


Голова Вишгородської міської тергромади Вишгородського району Олексій Момот:

Ситуація із передачею майна з району до громади поки що складається не дуже позитивно. Це, що стосується закладів культури, освіти, спорту та медицини. Частину об’єктів з юридичними особами громаді передали, а іншу районна рада намагається передати без майна. Тобто лише юридичну особу, щоб ми платили працівникам зарплату, а майно змушують брати у них в оренду. На районній сесії їм доводили, що, згідно до закону, райрада зобов'язана була всі ці об’єкти передати взагалі до 1 січня. Наразі будинок культури, центр творчості та ще низка об’єктів досі не передані (станом на 5 січня – ред. KV). Функція оплати заробітної плати за районом вже не закріплена і люди фактично залишаються на вулиці. Сподіваюся, що відбудеться позачергова сесія району, на якій депутати прийдуть до порозуміння і передадуть це майно. 

Голова Борщагівської сільської тергромади Бучанського району Олесь Кудрик: 

Передача майна ще не завершилася – в процесі. На повноцінну роботу громади це не впливає. Наразі ми перебуваємо на паперовій стадії, приймаються рішення сесій. З проблемами чи відмовами на цьому етапі ми не зіштовхувалися. До першого січня завершити цю процедуру було нереально, адже є громади, які ще й досі офіційно не оформлені. 


Голова Немішаївської селищної тергромади Бучанського району Петро Перевозник: 

Процедура передачі майна відбувається вже на рівні сформованого відділу освіти, запускаємо конкурс на посаду начальника відділу. Є виконуючий обов’язки начальника, який наразі займається освітніми процесами. Відвідували Бородянський відділ освіти, що реформується, ми ознайомилися з майном, необхідні акти вже підготовлені. Бородянська районна рада вже передала майно на новостворену Бучанську райраду і вона вже своїм рішенням передає надалі майно нам. Чекаємо на прийняття цього рішення, яке вже напрацьоване. Процес відбувається без проблем, можливо, не так швидко, як нам би хотілося. Проте розуміємо, що вибори відбулися пізно восени і процедура потребує часу. Всі розуміють, як проходять сесії в новостворених районах: десь ще тривають судові позови, хтось не згоден з рішеннями, через що і відбуваються ці затримки. У громаді готові до прийняття майна. 

Голова Козинської селищної тергромади Обухівського району Валерій Гартік:

Процес передачі майна триває, все стабільно. Це надскладні процеси, які швидко неможливо вирішити, тим паче до 1 січня. Перед новим роком, в останні числа грудня були прийнятті рішення щодо передачі з району до громади шкіл. Зараз працівників приймаємо на работу, формуємо управління освіти, молоді та спорту. Наразі залишається єдине питання щодо медицини. Проводяться у районі наради, комісії, на яких намагаються вирішити цю ситуацію. Адже досі незрозумілий механізм передачі цих об’єктів. Первинну медицину передадуть на Українку, яку разом з Українською громадою ми будемо співфінансувати. Думаю, що разом ми зможемо витягнути цю ланку, бюджет на це громада виділяє. Це доки не створимо власні управління чи відділи. Громада до прийняття майна готова і не залишить працівників на роздоріжжі. 

Нагадаємо, що до Кагарлицької громади з населенням в 27223 осіб увійшло 23 сільради у складі 36 сіл Кагарлицького району: Бендюгівська, Буртівська, Горохівська, Горохуватська, Демівщинська, Зеленоярська, Зікрачівська, Кадомська, Леонівська, Липовецька, Ліщинська, Мирівська, Новосілківська, Переселенська, Расавська, Слобідська, Ставівська, Сущанська, Халчанська, Черняхівська, Шпендівська, Шубівська. Площа громади – 671.9 кв. км.

Восени до міста Вишгород приєдналися Хотянівська сільрада у складі двох сіл: Осещини та Хотянівки. Вишгородська міська ОТГ займатиме площу в 95.6  кв. км з чисельністю населення в 31877 осіб, із них 880 осіб – сільського.

До Козинської селищної громади увійшли Козинська, Великодмитровицька, Підгірцівська та Старобезрадичівська селищні та сільські ради Обухівського району в складі 13 населених пунктів з населенням в 5596 осіб. Площа – 171.7 кв.м.

До Борщагівської сільської громади (20,4 тис. населення) увійшли дві сільради із селами Петропавлівська Борщагівка, Софіївська Борщагівка та Чайки. Площа громади – 38.9 кв.м. Центр громади – Петропавлівська Борщагівка.

До складу Немішаївської селищної громади новоствореного Бучанського району із адмінцентром у селищі Немішаєве увійшли Клавдієво-Тарасівська, Козинцівська та Микулицька сільські та селищні ради. Громада займатиме площу в 80.1 кв. км із населенням у 15177 тис. осіб. 

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п'ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги

Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об'єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери 

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, реформа, Обуховский район, проект децентрализация, вышгородский район, имущество, алексей момот, бучанский район, олесь кудрик, борщаговская ото, петр перевозник, александр панюта, валерий гартик, кагарлыкская ото, районный совет, вячеслав негода, немешаевская ото, вышгордская ото, козинская ото

воскресенье, 23 января 2022 г.
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
17:03
Главного лесничего Высшедубечанского лесхоза будут судить за вымогательство 40 тысяч долларов
16:06
“Киевская перепичка” сравнялась по цене с гамбургером из McDonald's
15:01
Lufthansa переносит ночные рейсы в Киев на фоне опасений нападения России на Украину
14:00
Право принимать Всемирную зимнюю Гимназиаду – 2023 получила Украина, - Андрей Стрихарский
13:06
В Броварах столкнулись маршрутка и внедорожник (фото, видео)
12:24
“Большая стройка”: в Запорожье открыто движение по самому высокому вантовому мосту Украины (фото, видео)
12:01
Захворювання на коронавірус виявили у 376 жителів Київщини
11:03
Под Борисполем в пожаре погиб мужчина
10:06
За сутки в Украине вакцинирован 38 861 человек
09:04
На трассе Киев - Сумы пьяный водитель Kia выехал на встречку и столкнулся со Skoda (фото)
07:15
Сегодня, 23 января, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 23 января 2022 года
суббота, 22 января 2022 г.
18:06
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
17:05
Маломобильные киевляне попросили столичную власть обеспечить работу лифтов в переходах Соломенского и Святошинского районов в морозы
16:04
Завтра, 23 января, на катке ВДНХ состоятся мастер-классы олимпийских чемпионов по фигурному катанию и хоккею
Календарь событий
Киевсовет со скандалом признал обвинение Порошенко в госизмене политическим преследованием
20 января 2022 г. 19:50
Киевсовет со скандалом признал обвинение Порошенко в госизмене политическим преследованием
Столичный горсовет призвал президента Владимира Зеленского, Верховную Раду (ВР) и Офис генпрокурора прекратить политическое преследование пятого президента Петра Порошенко, подозреваемого в государственной измене (закупка угля в ОРДЛО в 2014-2015 гг), а также приравнял законопроект “Слуги народа” о Киеве к намерению установить диктатуру.  После многочисленных перерывов, блокирования трибуны и многочасовых споров “Европейской солидарности” со “Слугой народа” за такое обращение проголосовали 62 депутата. Такому результату больше других помогла фракция “УДАР” Виталия Кличко, что логично – с прошлого созыва Киевсовета фракции мэра Киева и пятого президента образовывают большинство. А депутаты Киевсовета от “Слуги народа” находятся в оппозиции, очевидно, с завистью думая о своих коллегах из Верховной Рады, где правит их монобольшинство.