середа, 29 червня 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: ліквідована Іванківська райрада залишила громаді-спадкоємцю мільйонні борги

Проєкт “Децентралізація”: ліквідована Іванківська райрада залишила громаді-спадкоємцю мільйонні борги

У результаті адмінреформи Іванківщину поглинув укрупнений Вишгородський район. Та ліквідація Іванківської райради, як і району загалом, потягнула за собою для правонаступників її майна низку кризових ситуацій. Тепер Вишгородська райрада має відшукати кошти на компенсації звільненим працівникам, а громада – розібратися із мільйонними боргами районних КП. Як відбувається реорганізація і з якими проблемами в цих процесах зіштовхнулася територія – дізнавалася KV.

Як стало відомо KV, у результаті адмінреформи Іванківська районна рада припинила свою діяльність і вже Вишгородська райрада, як правонаступник, має передати юридичні особи та майно до Іванківської громади. 16 грудня 2020 року Вишгородська райрада прийняла відповідне рішення "Про початок реорганізації Іванківської районної ради шляхом приєднання до Вишгородської районної ради". 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Іванківський район

Як розповів KV ексголова Іванківської райради Валерій Потієнко, юридично рада ще не ліквідована, ця процедура триває і попередньо має завершитися лише у квітні. Перед виборами та складанням повноважень, рада встигла все районне майно передати на баланс Іванківської селищної ради.

"Майже всіх працівників штату районної ради забрали до громади, у тому числі водія, прибиральниць, сторожів. Колектив апарату був молодий. Залишилося передати лише Фонд комунального майна, там працює три працівника. Адмінбудівля райради також перейде до громади. У районі були збиткові підприємства, окрім КП "Екогоспресурс". Це – готель, який спочатку працював в нуль, але згодом почав заробляти. КП "Іванківводоконал" має 2,6 млн гривень податкового боргу і другий водоканал, який обслуговував села, понад 2 млн гривень. Ймовірно, вони будуть оголошені банкрутами та ліквідуються. Щоб їх не ліквідували, необхідно виділити з бюджету кошти і покрити ці борги. Коли районна рада заробляла значні кошти, ми пропонували допомогу, але у результаті змогли домогтися лише купівлі двох нових автомобілів. Водоканали одержували лише копійки на покриття електроенергії, тому наразі вони в такому становищі. Там ще тривають суди і можуть заблокувати рахунки. І поки борги не покриють, неможливо буде і зарплату працівникам виплатити. Поки що заборгованості немає", – говорить він. 

За його словами, до Іванківської селищної ради були передані і залишкові кошти, які були на рахунках сільрад, документація та архіви.

"У районній раді було два архіви, на утримання яких виділялися кошти з ради та більш-менш спроможних сільрад. Об'єм документів значний, адже бухгалтерська документація зберігається 75 років. Були зроблені графіки щодо їхньої передачі до КП громади", – додав він.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Крім того, Потієнко підкреслив, що більша частина майна перейшла до громади Славутича, що, на його думку, не є правильним. І вже велися переговори із представниками із зони відчуження щодо розподілу відповідних податків.

"Сховище ядерних відходів розташоване у Чорнобилі та зареєстроване у Славутичі. Вважаю, що місцева адміністрація просто упустила цей об’єкт. Згодом Чорнобильський спецкомбінат перейшов під юрисдикцію ДП "УЗФО Чорнобильської АЕС", а у 1988 році була укладено домовленість, що АЕС сплачує податки до Славутича, а всі підприємства, які обслуговують зону відчуження, до Іванківського району. А це понад 60% всього бюджету. Згодом почалися зміни керівництва і Славутич розпочав притягувати до себе і інші підприємства. І в 2019 році з району вже було забрано 5 млн гривень податків, які надходили від підприємств загонів охорони, пральні та автопарку. Для району це були вагомі кошти і вони могли би зараз надходити саме до громади", – зауважив він. 

Іванківська громада

Депутат Іванківської громади Олег Береговий також підтвердив KV, що всі передавальні акти по сільрадам були затверджені ще на минулій сесії. Проте майно громаді вдалося передати лише з другої спроби. 

"Залишаються проблеми ще з діяльністю Фонда комунального майна, у громаді ще не створено відповідного управління. До громади перейшла частина працівників із адміністрації, і звісно, що частина працівників селищної та сільських рад залишилися, на жаль, без роботи. Після прийняття майна громаді довелося ліквідувати один комунальний заклад – Центральну районну аптеку. Це підприємство останні роки було збитковим, проблема була і в призначенні керівника, адже там ніхто, навіть, не хотів працювати. Для того, щоб селищна рада могла його ліквідувати, були внесені відповідні зміни до Статуту. Особисто був проти такого рішення, необхідно спершу шукати шляхи щодо вирішення таких ситуацій", – говорить він.

Вишгородський район

Як повідомив KV голова Вишгородської районної ради Андрій Анісімов, на перших же сесіях Вишгородської районної ради VIII скликання було прийнято низку важливих рішень щодо передачі майна з районного підпорядкування до громад.

"Всі питання передачі майна обговорюються та вирішуються в спокійному робочому режимі. У зв’язку з ліквідацією районів і, відповідно, рад, є деякі проблеми з вивільненням співробітників низки колишніх районних структур. По-перше, в громадах не просто знайти роботу. По-друге, у зв’язку зі значною віддаленістю Вишгорода, пропозиції щодо переводу вивільнених працівників до апарату новоутвореної ради, зазвичай, є неприйнятними. Тож виникає необхідність, згідно із законодавством, повного розрахунку з такими працівниками. Вишгородська райрада, як правонаступник і згідно з трудовим законодавством сплачує всі виплати і компенсації вивільним працівникам. Їм виплачується вихідна допомога у розмірі не менше ніж шестимісячний середній заробіток. Згідно із Кодексом, про звільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. За цей час за ними зберігається середньомісячний заробіток", – говорить він.

Крім цього, за словами очільника району, працівники мають одержати компенсації за невикористані відпустки. У результаті мова йде про чималі суми, які випливають у сотні тисяч гривень. 

"При всьому цьому, законодавець залишив новоутворені райради без надходжень. У вересні ВРУ прийняла зміни до Бюджетного кодексу, якими значно обмежили джерела наповнення районних бюджетів, а також виключили райради з фінансової мережі на одержання коштів із держбюджету. Ці зміни унеможливили виконання районними радами не тільки повноважень, визначених в законі "Про місцеве самоврядування в Україні", але й статтею 143 Конституції України. Впевнений, ситуація, що склалась, турбує не лише Вишгородську райраду, й інші ради по всій Україні", – резюмував Анісімов. 

Також, як вдалося дізнатися KV зі слів апарату Іванківської РДА, була ліквідована і адміністрація. Свою діяльність, як і її керівництво, рада припинила 4 лютого.

Нагадаємо, у результаті змін в адмінтерустрої України Вишгородський район одержав новий формат. До реформованого району увійшло сім громад: Вишгородська, Димерська, Петрівська, Пірнівська, Іванківська, Поліська, а також Славутицька, яка територіально розташована у сусідній Чернігівській області.

Іванківський район з адмінцентром в селищі Іванків був найбільшим районом в Україні. Загальна його площа з населенням в 30 545 осіб складала 3616 кв.км. Частина району лежить у Чорнобильській зоні відчуження. У 1986 року населені пункти Чорнобильського району, що не були відселені, передали до Іванківського району, а сам район був ліквідований. До складу Іванківського району входила селищна і 26 сільських ради, місто Чорнобиль і 80 сіл. Восени всі сільради були об’єднані в Іванківську громаду з центром в Іванкові. Площа громади – 1780.9 кв.км. 

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п'ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги

Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об'єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери 

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів  комунальне майно

Проєкт “Децентралізація”: статус і повноваження старост у громаді залежатимуть від Верховної Ради

Проєкт “Децентралізація”: у 2021 році Тетіївська громада збагатиться за рахунок гранту в 26 млн гривень

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині почали ліквідовувати райони, перший на черзі – Згурівський 

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, реформа, проект децентрализация, вышгородский район, иванковский район, андрей анисимов, олег береговой, валерий потиенко, иванковская община

середа, 29 червня 2022 г.
15:34
У Києві від початку війни народилися 4 103 малюки
15:04
Президент Індонезії відвідав Ірпінь
14:44
У Боярській громаді на Київщині послабили обмеження на продаж алкоголю
14:28
Обстріл російськими ракетами нафтобази на Київщині завдав збитків довкіллю на півмільйона гривень
14:07
Бородянська територіальна громада отримала “ЦНАП на колесах”
13:46
У київських парках встановили перші рамки-розпилювачі для порятунку від спеки
13:28
У Києві СБУ затримала гендиректора авіакомпанії, який не повернув військовим вертольоти на 500 тисяч доларів
13:13
Українським підприємцям безплатно нададуть зовнішню рекламу
12:55
В Раді хочуть унормувати використання QR-кодів у бізнесі
12:47
Небезпека ракетних обстрілів Києва залишається, - КМДА
12:33
Другий день поспіль у Києві фіксують найтепліші ночі за час проведення спостережень
12:05
У Києві викрили шахраїв, які вкрали 100 млн гривень під виглядом оформлення соцвиплат з ЄС
11:47
За добу на Київщині знешкоджено понад 340 вибухонебезпечних предметів
11:27
Зросла кількість постраждалих від ворожих обстрілів Дніпра, поранена 6-річна дитина – Резніченко
10:55
Кадри Кабміну: урядові призначення та звільнення 28 червня 2022 року
10:39
У Києві відновлено роботу автобусного маршруту №11
Календар подій