пятница, 28 января 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: Держгеокадастру дозволили і далі розпоряджатися землями Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Держгеокадастру дозволили і далі розпоряджатися землями Київщини

Не встигла стартувати земельна децентралізація, як Кабмін вирішив відмінити ліквідацію терорганів Держгеокадастру, на які з боку громад Київщини лунає чимало нарікань. На місцях новину сприйняли без ентузіазму. Кажуть, навіть ідея реформи буде знівельована. Адже все більше підозри, що тепер недорозподілені сотні гектарів землі чиновники віддадуть у приватну власність за безцінь.

Як стало відомо KV, 5 квітня Кабмін скасував рішення від 16 листопада 2020 року щодо ліквідації територіальних органів Держгеокадастру як юридичних осіб публічного права.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

Як раніше повідомлялося, Кабмін прийняв постанову № 1118 “Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру”. Вона передбачала ліквідацію територіальних органів Держгеокадастру і створення натомість структурних підрозділів. Крім того, мали скоротити і штат співробітників на 57%.

У листопаді 2020 року влада пояснювала, що реорганізація має допомогти перетворити Держгеокадастр в орган, який надаватиме громадянам якісні сервісні послуги та працюватиме над наповненням кадастру.

І з 1 грудня 2020 року Головне управління Держгеокадастру у Київській області вже знаходилося у стані ліквідації. Свої повноваження управління мало здійснювати до утворення структурного підрозділу Управління Держгеокадастру у м. Києві та Київській області.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Як розповів KV правозахисник, депутат КОР Олександр Колодій (ВО “Батьківщина”), Головне управління держгеокадастру у Київській області навіть встигло вже звільнити частину працівників. 

"З боку це виглядає як звідти, немовби, просто хотіли прибрати невигідних для себе людей. У парламенті відновлюється сесійна робота і планується розгляд поправок до законопроєкту 2194, результатом прийняття якого стане автоматична передача всіх земель за межами населених пунктів у власність громад. Земля буде розмежованою і перейде до громад на підставі норми закону, тому в управліннях Держгеокадастру не залишиться взагалі жодного функціоналу. Основним їхнім завданням була передача у власність земель сільськогосподарського призначення та за межами населених пунктів. Тож не розумію, чим вони займатимуться", – розповів він.

За його словами, на розвиток громад, це не має вплинути, тому що вони і так мають одержати повноваження щодо користування цими землями. Тут стоїть більше питання в доцільності подальшого існування цих управлінь. 

"Якщо подивитись на сайт Держгеокадастру, то зараз там масштабно, активно і щоденно тривають торги з передачі цих земель в оренду, передачі по 2 га у власність громадян для ведення особистого селянського господарства або під садівництва по 12 соток. Цей процес не зупинявся і бували такі випадки, і я з ними стикався, коли громади Київщини скаржилися, що до моменту передачі цих земель у них уже будуть користувачі на достатньо довгий період часу і з укладеними неефективними умовами оренди. Тобто землі передадуть, а розпоряджатися ними зможуть через 49 років по завершенню договорів оренди, які уклав Держгеокадастр. На мою думку, набагато логічніше було взагалі ввести мораторій на ці землі до моменту передачі громадам. Бо до цього часу власне не залишиться чого передавати. А яка була основна мета цієї передачі: щоб місцева громада мали можливість ефективно розпоряджатися землею і наповнити бюджет. А виходить навпаки – реформа є, але її ідея знівельована, – додав Колодій.

Про цю неоднозначну ситуацію Колодій також повідомив на своїй сторінці у Facebook. Не забарилися із висловлюваннями і решта лідерів думок Київщини. Нагадаємо, що законопроєкт 2194 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин" був направлений на повторне друге читання. 

Законопроєкт, зокрема, передбачає передачу землі державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Закон має встановити чіткий механізм порядку фіксування меж громад. Також він надасть громадам повноваження змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності.

Позиція громад

KV вирішила поцікавитися у керівників громад, як вони сприйняли цю ситуацію і яким чином це може вплинути на розвиток громад і одержання обіцяних територій за межами населених пунктів. І загалом: на якому етапі процедура передачі цих земель до громад.

Голова Великодимерської селищної тергромади Анатолій Бочкарьов:

Все, що громадам передали, то це завдяки наполегливим рекомендаціям місцевих громад і асоціацій. Така ланка, як геокадастр, вже не потрібна. Наразі на місцях здійснюється інвентаризація земель, ми самотужки розберемося в  усіх питаннях  і нам не потрібні посередники. У громадах для контролю є свої відділи землеустрою. Всі повноваження прописані законом. Сьогодні вже розмежовано, де чия земля: є державна, приватна і комунальна власність. Все, що з державної власності мало передатися до комунальної – передалося і нема чого ділити. Останнє, що нам передали, 24 гектарів землі. Сформуються межі і далі вже кожна громада буде керувати своєю територією. 

Голова Ташанської сільської тергромади Василь Вовчанівський:

З 2019 року не виконується указ Президента щодо передачі Держгеокадастром земель за межами населених пунктів до тергромад. А тепер ще скасували і їх ліквідацію. Громади створили, землю "дерибанять" і нічого не передають. За рахунок чого далі жити? Неодноразово їздили до кадастру і казали, що і люди підтягнуться. Тому що забрали сільську землю, яку ми хотіли передати під пасовища. Якщо вони її передадуть в оренду, то людям не буде де випасати худобу. Ми і збори проводили, але відповідь одна: землю передадуть лише після проведення аукціону. Ми наголошували, що не плануємо змінювати її цільового призначення та віз і нині там. З рештою, що це за закони такі? Розпочалася реорганізація, звільнили людей і відмінити її. А ось продаж землі не відміняють.

Голова Студениківської сільської громади Марія Лях:

Цю ситуацію можна пояснити тим, що ми наближаємося до ринку землі. Вони просто не все ще роздерибанили. Ми якраз чекаємо листа від Держгеокадастру, що вони нам з рештою передадуть. Було прийнято рішення: передати всі землі до 15 грудня – не виконали і ніхто не поніс за це покарання. Вони передали землі, які вже в оренді і віддані під найнижчі 3%. А громадам тепер виживати. Ми самостійно могли би провести аукціони і встановити вигідні проценти оренди. А тепер орендар скаже у мене на 20 років оренда і що він нічого міняти не буде. Виходить що, місцеве самоврядування має подавати до суду та оскаржувати ці рішення? Громади обібрали, але утримання всіх сфер переклали саме на місцеве самоврядування. У держави відсутня політика, але всім цим силам не вдасться розірвати країну.

Голова Немішаївської селищної громади Петро Перевозник:

Думаю, це знову якісь кулуарні ігри, хтось під когось підлаштовується. Це не дуже добре, тому що сьогодні якраз йде передача земель до громад. Є моменти для роздумів: для кого і для чого це потрібно. Наша громада не розпочинала процедуру щодо передачі земель за межами населених пунктів, чекаємо від Верховної Ради затвердження відповідного законопроєкту № 2194. На розгляд винесено дуже багато правок. Все стоїть на паузі і ситуація не зовсім зрозуміла. Спілкувалися з керівниками інших громад і дійшли висновку, що необхідно написати спільне звернення аби землі за межами населених пунктів все-таки передали нам якнайшвидше. Саме громади мають бути розпорядниками цих земель. Таким чином, здійснюватиметься кращий контроль за їхнім використанням і з рештою – це надходження до бюджету від податку за землю. 

Нагадаємо, що як об’єднана громада, Студеники були сформовані ще в грудні 2017 року у процесі об’єднання з Козловською, Переяславською, Сомководолинською і Сосновською сільрадами Переяслав-Хмельницького району. Восени до ОТГ приєднали ще дві території: Пристромська та Строківська сільради Переяслав-Хмельницького району та Семенівська – Баришівського району. Нині громада входить до Бориспільського району. Площа ОТГ – 191,37 кв. км з населенням в 4 339 осіб.

ідповідно до профілю Великодимерської ОТГ, громада була створена 29 жовтня 2017 року шляхом об’єднання Великодимерської, Бобрицької, Жердівської, Руднянської та Шевченківської сільських та селищних рад у складі 11 сіл з адмінцентром в селищі Велика Димерка. 

На місцевих виборах 2020 року до ОТГ приєдналися ще Богданівська, Гоголівська, Кулажинська, Плосківська, Русанівська та Світильнівська ради. Загалом у 2018 році чисельність населення громади становила 22928 осіб, а загальна площа ОТГ – 13945,56 га. 

Ташанська ОТГ була створена 30 червня 2019 року у складі Ташанської, Виповзької, Горбанівської, Денисівської, Малокаратульської, Помоклівської, Шевченківської громад. 

Після виборів 2020 до неї приєдналися ще Улянівська та Полого-Вергунівська громади. Громада займає площу в 335.6 кв.км з чисельністю населення в 5405 осіб.

До складу Немішаївської ОТГ новоствореного Бучанського району із адмінцентром у селищі  Немішаєве у жовтні 2020 року увійшли  Клавдієво-Тарасівська, Козинцівська та Микулицька сільські та селищні ради. Громада займає площу в 80,1 кв. км із населенням у 15177 тис. осіб. 

Читайте:

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов

Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом 

Проєкт “Децентралізація”: Ірпінь та Бородянка поборються за звання райцентру субрегіонального рівня

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини нажахані перспективою укрупнення та централізації повноважень

Проєкт “Децентралізація”: громади Фастівського району виступили проти примусового об’єднання

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська громада планує розширюватися за рахунок суміжних сіл

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін схвалив ще 45 ОТГ Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Вишгород зазіхнув на звання центру Приірпіння

Проєкт “Децентралізація”: Кабмін змінив конфігурації п’яти громад Києво-Святошинського району

Проєкт “Децентралізація”: Урядовий проєкт укрупнення районів обурив Київщину (опитування)

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини позбавлять фінансової залежності від районних рад

Проєкт “Децентралізація”: громадам Київщини дозволили змінювати цільове призначення землі та затверджувати містобудівну документацію

Проєкт “Децентралізація”: села Київщини боронитимуть право на добровільне об’єднання в суді

Проєкт “Децентралізація”: Мінгромад обіцяє ОТГ поповнення бюджетів за рахунок ПДФО 

Проєкт “Децентралізація”: асоціаціям Київщини не вдалось відстояти “мажоритарку” для сіл

Проєкт “Децентралізація”: На Київщині через недобровільність об’єднання знову судяться Боярка і Забір’я

Проєкт “Децентралізація”: Миронівська ОТГ планує заробляти на природі та інвестиціях

Проєкт “Децентралізація”: Студениківська ОТГ збагатиться за рахунок банку землі та “Ниви Переяславщини” 

Проєкт “Децентралізація”: Фурсівській ОТГ не вистачає коштів на розвиток громади 

Проєкт “Децентралізація”: Бородянська ОТГ розвиватиметься за рахунок донорів

Проєкт “Децентралізація”: Ржищівська ОТГ для одержання прибутків задіє водний та освітньо-туристичний потенціал 

Проєкт “Децентралізація”: Баришівка мітить у п'ятірку найбагатших громад Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Пісківська ОТГ хоче стати популярним курортом Київщини

Проєкт “Децентралізація”: Обухівська ОТГ спрямує на свій розвиток понад півмільярда гривень до 2030 року

Проєкт “Децентралізація”: Бучанська ОТГ направить мільйони на розбудову комфортної інфраструктури

Проєкт “Децентралізація”: Великодимерська ОТГ проведе інвентаризацію землі

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини взялися ділити ОТГ на округи та обирати старост 

Проєкт “Децентралізація”: Узинська ОТГ шукає 65 млн гривень на будівництво очисних споруд

Проєкт “Децентралізація”: держава переклала на старост владні компетенції сільських голів

Проєкт “Децентралізація”: обіцяні громадам землі за межами населених пунктів пустили з молотка

Проєкт “Децентралізація”: у тергромад Київщини бракує коштів на якісні адмінпослуги

Проєкт “Децентралізація”: на зміну дільничним у об'єднаних громадах прийдуть поліцейські офіцери 

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2020 році

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів  комунальне майно

Проєкт “Децентралізація”: статус і повноваження старост у громаді залежатимуть від Верховної Ради

Проєкт “Децентралізація”: у 2021 році Тетіївська громада збагатиться за рахунок гранту в 26 млн гривень

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині почали ліквідовувати райони, перший на черзі – Згурівський 

Проєкт “Децентралізація”: ліквідована Іванківська райрада залишила громаді-спадкоємцю мільйонні борги 

Проєкт “Децентралізація”: голови громад мають право накладати вето лише на прийняті рішення ради

Проєкт “Децентралізація”: ліквідації Баришівського району заважають комунальні борги

Проєкт “Децентралізація”: Миронівську райраду ліквідують із боргами по зарплаті 

Проєкт “Децентралізація”: депутати ВРУ взялися за урбанізацію міст

Проєкт “Децентралізація”: Київщина втрачає першість у рейтингу заможності громад

Проєкт “Децентралізація”: майно та активи Бородянського району розділили між шістьма громадами 

Проєкт “Децентралізація”: Обухівський район віддасть Букринський плацдарм на утримання області

Проєкт “Децентралізація”: пандемія та безгрошів’я блокують розвиток культпослуг на Київщині

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, реформа, проект децентрализация, студениковская община, петр перевозник, александр колодий, немешаевская община, василий вовчановский, ташанская община, марина лях

пятница, 28 января 2022 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 29 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
20:33
Столичная прокуратура требует вернуть общине землю в Голосеевском районе стоимостью свыше 651 млн гривен
20:23
“Киевводоканал” приступил к реконструкции Деснянской водопроводной станции
20:01
Зеленский назначил временных глав четырех РГА в Киеве
19:41
Правоохранители разоблачили “Слугу народа” Сергея Кузьминых при получении взятки
19:25
На Киевщине экоинспекция с помощью дрона обнаружила почти тысячу метров браконьерских сетей (фото, видео)
19:03
Печерский торговый центр в Киеве опять собирались перестраивать
18:46
На столичной Троещине открылся информационный библиотечный хаб (фото)
18:23
Азарова назначили исполняющим обязанности президента Киево-Могилянки
18:05
В Международный день редких заболеваний два здания в столице подсветят разноцветными цветами
17:45
Муниципальный магазин “Сияние книги” в минувшем году реализовал более 14 тысяч книг и провел три десятка презентаций новинок
17:26
В прошлом году лидером по уплате рентной платы за пользование радиочастотами стал Бучанский район Киевщины
17:10
Эксперт рассказал о ЗОЖ-инфраструктуре современных ЖК
17:02
На Киевщине Белоцерковской общине прокуратура вернула землю стоимостью более 127 млн ​​гривен
16:45
АГУ пожаловалось Зеленскому на давление правоохранителей на органы местного самоуправления
16:22
Книжный рынок “Петровка” - культовое место, полностью сносить его нельзя, - депутат Трубицын
Календарь событий