четвер, 27 червня 2024 г.

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини озброюються засобами захисту та ведуть профілактичну боротьбу з коронавірусом

На Київщині вже підтверджено 216 випадків захворювання на COVID-19. Не оминула епідемія міста і села окремих територіальних громад, де зафіксовано більше 20 випадків інфікування. Влада громад активізувалася і всі сили кинула на боротьбу з епідемією. За рахунок благодійників і місцевих підприємств закуповують засоби захисту, надають соціальну підтримку мешканцям, а усі бюджети спрямували на потреби лікарень. Про те, як живуть громади Київщини в період карантину, KV дізнавалася на місцях.

Як стало відомо KV, 13 квітня за даними Центру громадського здоров’я Київська ОДА офіційно підтвердила 216 випадків захворювання на коронавірус у Київській області. Із них більше 20 випадків зафіксовано саме на територіях шести об’єднаних тергромад. Серед хворих є діти.

Так, у Броварському районі, а саме: у селі Зазим’я Зазимської ОТГ зафіксовано два випадки та один – в смт Калита Калитянської ОТГ. По одному випадку у Бородянській (Бородянский район) та Фурсівській (Білоцерківський район) громадах.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Найбільше інфікованих у Обухівській громаді, а саме у місті Обухів – 10 хворих та у місті Буча Бучанської громади – шість інфікованих. 

KV вирішила поцікавитись у керівників, депутатів та громадськості цих громад про загальну ситуацію з потенційними хворими на територіях ОТГ та про вжиті заходи щодо попередження розповсюдження коронавірусної інфекції. 

А саме: чи є паніка серед населення, чи забезпечене місто необхідними продуктами, наявність медикаментів в аптеках. Як спрацювала влада щодо вжиття обмежень з транспортом і чи справно працюють комунальні служби. І найголовніше – чи достатньо забезпечені медзаклади необхідними засобами захисту та чи дотримуються жителі громад карантинного режиму.

Зазимська ОТГ

Так, на території Зазимської громади розповсюджуються чутки, що тут зафіксовано четверо хворих, тож жителі в соцмережах вимагають від влади вжити необхідних карантинних заходів щодо новоприбулих з-за кордону. 

Як запевнив KV сам голова Зазимської ОТГ Віталій Крупенко, це фейкова інформація і на сьогодні у громаді жодного хворого немає.

“Так, був зафіксований один випадок в селі Зазим’є, але хворий вже одужує. Ситуація спокійна. Громада забезпечена продуктами та медикаментами. А медики та соцпрацівники – необхідними засобами захисту завдяки місцевим підприємцям та небайдужому населенню. Держава, на жаль, про це не сильно піклується сьогодні. Зі свого боку громада закупила для комунального підприємства дезінфікуючі засоби: обробляємо двічі на день під'їзди, бювети, дитмайданчики. На черговій сесії також виділяємо кошти на боротьбу із коронавірусом. В громаді є дві АЗС “Авантаж”, які допомагають на час карантину із забезпеченням пальним для транспортування медиків, рятувальників, військових”, – розповів він.

За його словами, соціальні та незахищені верстви населення на час карантину отримують достатню підтримку. Так, з березня і далі щомісяця більше 30 сімей отримують продуктові набори. А ще – по дві хлібини, який надає підприємство “Такт”. Марка “АТБ” передала на громаду 68 продуктових наборів. Інші підприємці готують до свята великодні кошики.

“Маємо значне перевиконання бюджету за перший квартал року, хоч і два села громади працюють за окремими бюджетами. Тому проблем з коштами на утримання інфраструктури та соцзакладів на час карантинних обмежень не маємо. Громада розвивається. Тривають як ямковий, так і капітальний ремонт доріг, встановлюємо вуличне освітлення”, – додав він. 

Також він повідомив, що переважна більшість мешканців таки дотримуються карантинного режиму. У громаді створена комісія з ліквідації надзвичайних наслідків і є відповідальні особи, які ведуть за цим нагляд. Як правило, не дотримуються карантину будівельники, у яких на майданчиках працюють заробітчани. 

Обухівська ОТГ

За словами депутата Обухівської міської ради Олени Паєнко, у громаді міськрадою вжиті всі необхідні заходи, передбачені урядом. Бюджету громади також достатньо для надання необхідних послуг, зважаючи на введення “податкових канікул”.

“Найближчим часом тривога з приводу браку бюджетних коштів не прогнозується. Міська рада виділяла кошти лікарні на придбання засобів індивідуального захисту, апаратів ШВЛ і дезінфікуючих засобів для підприємств, які обслуговують місто Обухів. Вчасно вивозиться сміття, аптеки поповнюють необхідні запаси. Із громадського транспорту у місті працює лише один маршрут, у якому діють спеціальні перепустки. Скарг від соціально незахищених верств також не надходило. Соцслужби вчасно виконують свої обов’язки. На час карантину села громади також забезпечуємо необхідними продуктами тощо”, – розповіла депутатка. 

За її словами, первинна ланка медицини також забезпечена необхідним захистом. Єдине, на сьогоднішній день залишається проблема із введенням в роботу лівого крила районної поліклініки. 

“Лікарня перебуває на балансі районної ради, коштів на відновленовлення приміщення наразі їм не вистачає. У випадку великого напливу інфікованих, їх просто нікуди буде розподілити”, – додала вона.

Також, на її думку, найбільше від карантинних обмежень наразі страждає саме малий і середній бізнес. Адже створені нерівні умови: потужні будівельні супермаркети, компанії доставки, ломбарди і хімчистки продовжують свою роботу, створюючи великі скупчення населення. В той час які підприємці були змушені призупинити свою діяльність і залишитися сам на сам з утриманням своїх працівників та вчасною виплатою податків. 

Фурсівська ОТГ

Як розповів KV голова Фурсівської ОТГ Микола Фурсенко, на території громади 16 новоприбулих осіб із-за кордону знаходилися вдома на самоізоляції, ще четверо проходять дообстеження, у решти – діагноз не підтвердився. І так, дійсно, був зафіксований один випадок, але хворий працював і прописаний у Білій Церкві, тож курс лікування проходить також у місті. Населення налаштоване з розумінням і дотримується карантину. 

“Представники апарату щодня бувають в кожному селі. За можливості надаємо матеріальну допомогу і продукти тим, хто цього потребує. Депутатський корпус організував роздачу масок. У цьому плані громаді була надана і благодійна допомога, співпрацюємо з медичними підприємствами. Також для медиків і жителів громади закуповували маски ще по вигідній ціні в Хмельницькому”, – говорить він.

Також він зазначив, що їхня первинна ланка медицини постійно на зв'язку з обласними структурами. Тому що екстрену допомогу громада наразі забезпечити не може. 

“Наші медики мають необхідний захист, якого вистачить приблизно на три тижні. На жаль, фінансова допомога медикам з держави досі не надається, все за рахунок місцевого бюджету. І якщо буде загострення із інфікованими і знадобиться відповідне транспортування, то на це фінансів громади вже не вистачить. Коштів в бюджеті бракує навіть на необхідне закриття всіх показників. Тож апарат громади по чотири дні працює безоплатно. Така вже склалася ситуація в державі, що наразі до бюджету ОТГ не надходять податки.  Малий бізнес “зліг” від початку. Продовольчі магазини та комунальні служби працюють у звичайному режимі з дотриманням усіх необхідних умов захисту. Щодо цього ведуться відповідні перевірки”, – резюмував він. 

Бучанська ОТГ

З 18 березня Бучанська ОТГ також затвердила карантинні заходи на території громади.  Як повідомив KV депутат Бучанської міської ради та голова громадської організації "Народна Буча" Олександр Таможній, спочатку обмеження розповсюдилися на заклади харчування, ринки та роботу готелів. А з наступного дня працівники КП “Бучанське УЖКГ” приступили до дезінфекції всіх громадських місць та під’їздів багатоквартирних будинків. Також громада надала роз’яснення про введений режим надзвичайної ситуації.

“Паніки немає, але більшість нехтують безпекою себе і оточуючих, порушуючи встановлені правила. Поліція та муніципальна варта ведуть відповідні роз'яснення. Поступово мешканці починають дотримуватися карантинних заходів. У місті працюють продуктові магазини, аптеки, банківські установи та пошта, але відвідувати їх рекомендовано за потреби. З 21 березня призупинена робота агропродовольчих ринків через складність організації на належному рівні безпеки населення. Але 27 березня міська рада прийняла рішення про відновлення торгівлі товарами першої необхідності на критому ринку Бучі. ТОВ ТК “Варшавський” мають право здійснювати торгівлю визначеним переліком товарів за умови дотримання протиепідемічних заходів”, – розповів депутат.

Також він додав, що транспортне сполучення із Києвом наразі призупинено. А навчальний процес переведено в онлайн-режим. А ось з наявністю масок в аптеках ситуація, як і скрізь. Волонтерський рух на території ОТГ намагається активно допомагати усім, хто цього потребує. Наприклад, ГО “Народна Буча” забезпечує мешканців громади засобами захисту та дезінфекції. 

Є і локальні успіхи. За 20 днів на території Бучі вдалося реконструювати інфекційне відділення Ірпінської міської лікарні. Це стало можливим завдяки об’єднанню зусиль місцевих громад, влади та бізнесу Ірпеня, Бучі та Гостомеля. 

Так, 10 квітня відбулося відкриття відділення на 9 індивідуальних боксів та 40 ліжок (можливості до 50). Відділення має під’їзд для “швидкої” та майданчик для дезінфекції. Приміщення обладнане системою фільтрації води. Кожен бокс має окрему вентиляцію з підігрівом. Все відділення укомплектоване новими меблями. В кожному боксі присутні холодильник, мікрохвильова піч і вбиральня.

“У відділенні є 10 апаратів ШВЛ і планується встановлення ще 10-ти до кінця травня. Також встановлять вісім інфузоматів, портативний мобільний рентген-апарат, переносний УЗД-апарат, шість моніторів, 40 ультрафіолетових ламп із захистом для очей. Буде також забезпечено відеонагляд, пожежну сигналізацію і систему сповіщення для пацієнтів. Кожен бокс має систему підводу кисню, кисневу рампу, яка буде дообладнана кисневим генератором, що вироблятиме 64 літри кисню на хвилину. Це дозволить бути незалежними від постачальників кисню”, – зазначив він.

Бородянська ОТГ

На території Бородянської ОТГ керівництвом громади також було запроваджено посилення карантинних заходів до 24 квітня. У соцмережах мешканців же хвилювало питання посилення дезінфекції під’їздів, контролю за дотриманням мешканцями карантину та доїзд медиків до роботи. 

Як розповів голова Бородянської ОТГ Олександр Сахарук, у Бородянці був зафіксований один випадок захворювання на коронавірус. Як виявилося, хворий проживає на території Києво-Святошинського району, а обслуговується у сімейного лікаря громади. Хворий на території ОТГ не перебував. Та все ж необхідні попереджувальні заходи були проведені. 

“В громаді стабільна ситуація. Комунальні служби проводять дезінфекцію в під’їздах, дорожні служби щодня по населеним пунктам обробляють дороги загального значення. Роботу ринків призупинено, але вирішили питання виїзної торгівлі з першочерговими продуктами до віддалених сіл громади. Міжрайонне транспортне сполучення наразі закрите. Лікарні у свою чергу передбачили резервні кошти на закупівлю палива для перевезення медиків. Також провели роз’яснення серед населення, священнослужителів щодо святкування Великодніх свят і проведення служби. Плануємо задіяти поліцію, яка слідкуватиме, щоб не було масового скупчення”, – говорить він.

За його словами, з бюджету громади від початку карантину також було перераховано 2,85 млн гривень на потреби лікарні і передбачено ще 400 тис. гривень на придбання додаткових спецзахостів з 11 позицій рекомендованих МОЗ.

“Якщо буде пік масового захворювання  і лікарня не зможе забезпечувати ліжко-місця, то необхідно буде задіювати приміщення шкіл, закуповувати додаткові ліжка за резервні кошти. Якщо буде необхідність у масовій віддаленій обсервації, то у комунальній власності громади такого майна немає. Всі колишні дитячі профільні табори та профілакторії у занедбаному стані і знаходяться у приватній власності”, – зазначив він. 

У свою чергу депутат Бородянської ОТГ Тетяна Вишняк додала, що мешканці ОТГ намагаються дотримуватися карантину і носити захисні маски.

“Попереджаємо батьків, дітей не перебувати у громадських місцях. Нещодавно до мого виборчого округу повернулося троє хлопців із за-кордону, тож вони поінформовані і нині на самоізоляції. В магазинах черг немає, продуктові магазини працюють справно. Селищні ради надавали списки, тож допомагали продуктовими наборами, захисними масками і багатодітним родинам, і одиноким пенсіонерам. На час призупинення громадського транспорту з підвозом медиків допомагають депутати, організована група в соцмережах. До Києва лікарі їздять позмінно на декілька днів. Із бюджету громади виділялися кошти на районну лікарню, закупівлю двох апаратів ШВЛ”, – резюмувала вона.

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов
Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України 

Проєкт “Децентралізація”: секвестр бюджету залишить ОТГ без засобів для існування та боротьби з епідемією

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, проект децентрализация, анатолий федорук, александр сахарук, бучанская ото, бородянская ото, виталий крупенко, фурсовская община, фурсенко николай, зазимская община, татьяна вышняк

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.