середа, 29 червня 2022 г.

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України

Проєкт “Децентралізація”: одиниці тергромад Київщини потрапили в рейтинг потужних ОТГ України

Експерти з децентралізації оцінили фінансові показники бюджетів 806 тергромад за 2019 рік. У загальнодержавному рейтингу до фінансово спроможних громад потрапили Миронівська, Студениківська, Великодимерська і Бучанська ОТГ. У розрізі 16 громад Київщини виконати планові показники минулого року вдалося також одиницям. На виконання планових надходжень впливали такі фактори, як наявність бюджетних залишків, реверсна і базова дотації, стратегія розвитку, а також сума податків.

Як стало відомо KV, 19 березня прес-центр ініціативи “Децентралізація” опублікував рейтинг фінансових показників 806 тергромад в цілому по Україні та окремо по кожній області за 2019 рік. 

Так, експерти програми “U-LEAD з Європою” та SKL International проаналізували дані і підготували інфографіку за фінансовими показниками в розрізі кожної з 24-х областей та загалом по Україні, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних тергромад. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Громади згрупували за критерієм чисельності населення, а розрахунки здійснювалися на основі восьми індикаторів із розрахунку на одного мешканця. А саме за такими бюджетними показниками: за доходами і видатками загального фонду, видатками на утримання апарату управління, співвідношенням видатків на утримання апарату управління із фінансовими ресурсами ОТГ, капітальними видатками, рівнем дотаційності бюджетів. А також питомою вагою -  заробітної плати у видатках загального фонду і капітальних видатків у загальному обсязі видатків.

У загальнодержавному рейтингу серед 95 ОТГ з чисельністю населення більше 15 тис. осіб Великодимерська ОТГ увійшла в ТОП-20 і посіла п‘яте місце за бюджетними показниками в цілому. Із 128 ОТГ чисельністю населення від 10 до 15 тис. кращі показники продемонструвала Миронівська ОТГ, посівши другу позицію. 

Серед 288 ОТГ з чисельністю до 5 тис. осіб серед 20-ти найкращихСтудениківська ОТГ (дев’яте місце). Із 268 ОТГ від 5 до 10 тисяч кращою позицією для Київщини стала 38 сходинка, яка дісталася Пісківській ОТГ. А ось Бучанська ОТГ посіла сьоме місце серед 27 ОТГ міст обласного значення. 

Окремий аналіз фінансових показників за 2019 рік 16 ОТГ Київщини продемонстрував, що найбільше вдалося мобілізувати надходжень до загального фонду без урахування трансфертів Миронівській ОТГ – більше 14 тис. гривень на одного мешканця. Куди менший фінансовий потенціал і спроможність забезпечувати громаду виявився у Калитянської ОТГ (3,1 тис. гривень).

Найбільше видатків на душу населення із загального фонду було проведено Студениківською ОТГ – 11,7 тис. гривень, а найменше Бородянською – 2,9 тис. гривень.


Найменший показник “вартості одного працівника управлінського апарату ОТГ для кожного жителя громади у річному вимірі склав у Бородянській ОТГ (732,7 гривень). Найбільше же витрачається коштів на утримання апарату в Студениківській ОТГ (2,3 тис. гривень). 

Але у Студеників і найбільший відсоток платежів за капітальними видатками, які спрямовуються на розвиток та інвестування ОТГ (6,3 тис. гривень на 1-го мешканця). Мінімально витрачається коштів на розвиток, наприклад, в Тетіївській ОТГ – 493,5 гривень на одного мешканця.


Склад громад-донорів, які передають кошти до держбюджету та “самоокупних” на Київщині, можна сказати, традиційний. Найбільша реверсна дотація спостерігається у найбагатших громадах – Миронівській, Дівичківській, Великодимерській і Студениківській ОТГ. Дотаційними громадами в області є Калитянська, Фурсівська, Бородянська і Ржищівська ОТГ.


Питома вага видатків на утримання апарату управління у співвідношенні із фінансовими ресурсами ОТГ найменша у Миронівської громади (7,3%), а найбільша у Ржищівської ОТГ (29,9%). Частка видатків на управління є вищою в ОТГ саме з меншою чисельністю населення.


За підсумками 2019 року із загального фонду найменше було проведено видатків на фінансування заробітної плати з нарахуваннями по всіх галузях у Миронівській ОТГ (34,8%), а найбільше у Калитянській ОТГ (78,5%). 


Обсяги капітальних видатків у загальному обсязі видатків відображають спроможність ОТГ забезпечувати соціально-економічний розвиток, можливості для реалізації проектів інфраструктурного розвитку, створення матеріальних активів або отримання відповідного соціального ефекту. І в цьому напрямку лідирують Студениківська, Фурсівська і Великодимерська ОТГ. Куди менше цей показник у Ржищівської, Тетіївської і Баришівської ОТГ.


Місцеві громади 

KV вирішила поцікавилась у керівників ОТГ, яким видався для їхньої громади минулий бюджетний рік і з якими бюджетними показниками вдалося його завершити. А також за рахунок чого живуть і розвиваються території і як громади покращували свій фінансовий клімат.

Голова Студеніківської ОТГ Марія Лях:

Минулий рік ми завершили з хорошими бюджетними показниками. Якщо у 2018 році, в перший рік існування ОТГ, у нас залишилося на загальному рахунку 15 млн невикористаних коштів, то в цьому – 6,5 млн гривень. Тобто ми повністю освоїли все, що планували. І в цьому дуже допомогла стратегія розвитку нашої ОТГ. Збільшити доходи вдалося за рахунок поступового оновлення з 2018 року оренди договорів землі. Були такі орендарі, які не сплачували податків. Також група сільгоспкомпаній “Нива Переяславщини” збільшила на 30% заробітну платню і ОТГ отримала відповідне зростання ПДФО. Громада займає друге місце після Миронівки щодо доходів з розрахунку на одного мешканця (більше 12 тис. гривень). Тому реверсна дотація цьогоріч склала більше 7 млн гривень. Тож до нас хочуть приєднатися ще Семенівка і Пристроми. Який господар захоче віддавати мільйони у державу, а не вкладати у свій регіон? Це неправильна державницька позиція. На утримання апарату ОТГ з бюджету громади йде 19,7%, видатки загального фонду на одного мешканця складають більше 11 тис. гривень. Потенціал у громади дуже великий.

Голова Фурсівської ОТГ Микола Фурсенко:

Громада майже виконала бюджет минулого року (99,8%). Але і це вдалося з великими потугами. Бюджет наповнюється винятково за рахунок місцевого підприємництва. За рахунок участі в грантах і тендерах, наприклад, розпочалося будівництво амбулаторії. У громаді досить непогані зарплати. Але громада втрачає близько 5 млн гривень лише через те, що обов’язки підписувати документи на землю промисловості та водні об’єкти дано лише губернатору. А їх за той час змінилося вже троє. Населення працює, а податки платити не може через відсутність документів оренди. Найбільший фактор, який сьогодні гальмує розвиток ОТГ – це те, що держава нас не чує. Населення хоче тримати міні ферми, але документи потрібно оформлювати також через Київ, де вони і застрягають. Реформи пішли наперекір, тому що втручається політика. Робиться все не так, як хочуть селяни, а так як депутати й олігархи. Україна повинна зрозуміти, що фундаментом для розвитку має стати місцеве самоврядування. І необхідно максимально зберегти сільське населення, яке годує країну. По суті донорами до приєднаних громад є саме базові громади. 

Голова Миронівської ОТГ  Віталій Савенко:

Минулорічний бюджет вдалося виконати на 103%. Це позитивний показник. Нам вдалося багато зробити такого, чого до цього не робилося в районі. Наприклад, придбали за 3,7 млн гривень цифровий рентгенапарат в районну лікарню, на відділення невідкладної допомоги виділили близько 2 млн гривень, лікарня сьогодні має 8 апаратів ШВЛ. За оцінкою U-LEAD наша громада посідає друге місце серед громад України – і це не лише за бюджетними показниками. Тож, в принципі, коштів у громади на фінансування всіх соціальних заходів вистачало. Але у зв’язку з тим, що інші села до ОТГ, відповідно до Перспективного плану, так і не приєдналися, наразі до держбюджету відраховується 40 млн гривень реверсної дотації. Ці додаткові кошти, близько 1-1,5 млн гривень, ми мали би можливість вкладати у розвиток своїх населених пунктів. Ми постійно працюємо над тим, щоб збільшувалася кількість робочих місць, оголошуємо конкурси, надали підприємствам дозволи на розробку детальних планів забудови, щоб вони мали можливість розширитися. Але ПДФО має граничні цифри і більше його бути не може. Якщо буде надлишок, то його однаково забере держава. 

В.о. голови Ржищівської ОТГ Христина Чорненька:

Громада була створена частково за Перспективним планом. І в цілому сам факт, що ми є в цих рейтингах – великий плюс. Минулий рік був першим, коли громада працювала за єдиним бюджетом. До цього, об'єднавшись, ми володіли інформацією лише по Ржищеву, прогнозували ситуації і знали ризики. Інформацію щодо бюджету сіл отримували з району частково. Тож і бюджет на 2019 рік планували за цими частковими даними. Жодний заклад не було закрито, скорочено чи оптимізовано. Міський бюджет не дуже великий. Рік закрили без заборгованості з заробітної плати, на яку йде близько 50% бюджету. Тому враховуючи це, рік видався вдалим. Всі наші доходи та видатки минулого року були збалансовані. Виконали всі заплановані проєкти: капітальний ремонт доріг, капітальну реконструкцію школи, розпочали будівництво амбулаторії, фінансували освітні програми. За рахунок інфраструктурної субвенції закупили потужну снігоприбиральну техніку. З допомогою програми U-LEAD створено ЦНАП. Більшу частину програм вдалося реалізувати за рахунок співфінансування. 

Голова Бородянської ОТГ Олександр Сахарук:

Ми повністю виконали минулорічний бюджет з перевиконанням. Якщо брати у відсотковому співвідношенні – це 107%. Всі захищені статті були проплачені, сформований бюджет розвитку. І це виходячи з того, що громада отримала старт уже після початку нового 2019 року, коли був ухвалений держбюджет. В рейтингу громада утримує стабільні позиції. І серед малих громад чисельністю понад 20 тисяч ми у першій 20-ці серед 88 ОТГ. Минулого року за власні кошти реалізували дві паркові зони, замінили вікна та дах в школі, забезпечували всіх дітей харчуванням, започаткували всі необхідні відділи для роботи ОТГ. 

Читайте: 

Проект Децентрализация: Софиевская и Петропавловская Борщаговки не спешат объединяться

Проект “Децентрализация”: Войти в Озернянскую ОТО готовы лишь два сельсовета из шести

Проект “Децентрализация”: Великодымерская теробщина этой осенью идет на выборы

Проект “Децентрализация”: Медвинская теробщина идет на выборы в неполном составе

Проект “Децентрализация”: Фурсовская теробщина может лишиться части бюджета

Проект “Децентрализация”: Села Переяслав-Хмельницкого района отказались примкнуть к городу

Проект “Децентрализация”: Кагарлыкская теробщина объединит город и 26 сельсоветов

Проект “Децентрализация”. Политические амбиции мешают состояться большой Боярской теробщине

Проект “Децентрализация”: Тетиевская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект "Децентрализация". Узинской терробщине придется поработать над развитием

Проект “Децентрализация”: КОГА тормозит назначение выборов в Циблевской терробщине

Проект “Децентрализация”: Гостомельская ОТО пойдет на выборы только в составе Киево-Святошинского района

Проект “Децентрализация”: Студениковская терробщина готовится к выборам в декабре

Проект “Децентрализация”: Предусмотренная Кабмином Дымерская ОТО может не состояться

Проект “Децентрализация”: Мироновская терробщина ждет позитивного вывода от КОГА

Проект “Децентрализация”: Ржищевская терробщина может стать проблемой для Кагарлыкского района

Проект “Децентрализация”: Ходосовская терробщина может объединить села трех районов

Проект “Децентрализация”: села Ставищенского района готовы митинговать против объединения

Проект “Децентрализация”: Яготинская терробщина не спешит на выборы

“Проект Децентрализация”: Создание Боярской ОТО дошло до суда

Проект “Децентрализация”. Сельсоветы потенциальной Вороньковской ОТО не готовы объединяться

Проект “Децентрализация”: Власти Згуровщины не готовы терять полномочия

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Дмитровская терробщина уже год дожидается выборов

Проект “Децентрализация”: Гребенковская терробщина не может быть создана без согласия двух сельсоветов

“Проект Децентрализация”: Создание потенциальной Бышевской ОТО остановилось в 2015 году

Проект “Децентрализация”: Козин поборется за право быть центром терробщины

Проект “Децентрализация”: Пирновская терробщина может быть создана только принудительно

Проект “Децентрализация”: Процесс объединения в Барышевке даже не начали

Проект “Децентрализация”: Терробщина с центром в Украинке может быть названа Трипольской

Проект “Децентрализация”: Рожновская терробщина не может определиться с центром

“Проект Децентрализация”: Обухов может присоединить окрестные села

Проект “Децентрализация”: Иванковская ОТО поборется за зону отчуждения

Проект “Децентрализация”: Ташанская терробщина год ждет позитивного вывода КОГА

Проект “Децентрализация”: Березанская терробщина будет проходить процедуру создания ОТО заново

Проект “Децентрализация”: Володарский район не планирует объединяться в ближайшее время

Проект “Децентрализация”: Полесский район этим летом планирует начать процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО может объединить не все сельсоветы

Проект “Децентрализация”: Ракитнянский район может объединиться в две терробщины

Проект “Децентрализация”: Калиновская терробщина может быть создана с разрешения Кабмина

Проект “Децентрализация”: Белая Церковь может присоединить три сельсовета

Проект “Децентрализация”: В Броварском районе может появиться Придеснянская терробщина

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Вишневская ОТО начала процесс объединения

Проект “Децентрализация”: Германовка и Григоровка Обуховского района хотят быть центрами одной ОТО

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Таращанского района не хотят объединяться в терробщину

Проект “Децентрализация”: Процесс создания Чабановской терробщины стоит на месте

Проект “Децентрализация”: Скандальная Бучанская ОТО первой на Киевщине воспользовалась законом о присоединении

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Томашовская терробщина объединит два района Киевщины

Проект “Децентрализация”: Ржищев начал присоединять села двух районов

Проект “Децентрализация”: Потенциальная Бородянская терробщина готова идти на выборы

Проект “Децентрализация”: Фастов планирует присоединить окружающие села

Проект “Децентрализация”: потенциальная Киево-Святошинская терробщина разделилась на две ОТО

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила Мироновскую терробщину

Проект “Децентрализация”: Заборский сельсовет не отдадут Боярке

Проект “Децентрализация”: Барышевская ОТО готовится к выборам

Проект “Децентрализация”: вялое руководство, имитация объединения и недостаточный результат

Проект “Децентрализация”: Обухов планирует присоединить один сельсовет

Проект “Децентрализация”: Березань присоединила пять сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО не пошла на зимние выборы из-за бездействия КОГА

Проект “Децентрализация”: Ковалевскую терробщину за один день утвердили в КОГА и отправили на выборы

Проект “Децентрализация”: жители Клавдиево-Тарасово просят президента ускорить их объединение

Проект “Децентрализация”: выборы в терробщинах Киевщины под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: 4 сельсовета Иванковского района тормозят создание терробщины

Проект “Децентрализация”: в Бузовском сельсовете скандал из-за присоединения к Ирпеню

Проект “Децентрализация”: потенциальная Вишневская терробщина готовится подавать документы в КОГА

Проект “Децентрализация”: в Ирпене со скандалом пытаются присоединить два сельсовета

Проект “Децентрализация”: Полесский район отложил объединение на следующий год

Проект “Децентрализация”: еще 6 сельсоветов могли бы присоединиться к Ржищеву

Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Проект “Децентрализация”: Киевщина оказалась в числе аутсайдеров рейтинга формирования ОТО 

Проект “Децентрализация”: терробщинам Киевщины урезали дотацию на содержание школ и больниц

Проект “Децентрализация”: сельсоветы Белоцерковщины просят Киевоблсовет ускорить их присоединение к городу

Проект “Децентрализация”: Гройсмана просят разобраться с объединением территориальных общин на Згуровщине

Проект “Децентрализация”: протестующий Ворзель войдет в состав Бучанской ОТО

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА одобрила создание Томашовской терробщины

Проект Децентрализация: в Васильковском районе может появиться Калиновская терробщина

Проект Децентрализация: КОГА утвердила создание Глевахской ОТО 

Проект Децентрализация: Созданию Макаровской ОТО угрожает новоявленная Комаровская община

Проект Децентрализация: Ташанская терробщина готова идти на выборы

Проект Децентрализация: Гребенковская терробщина поборется за положительное заключение КОГА

Проект Децентрализация: Гатное и Вита-Почтовая хотят спастись от столицы совместным объединением 

Проект Децентрализация: Гостомель борется с Ирпенем за создание отдельной общины

Проект “Децентрализация”: администрация Терещука выдала общинам Киевщины еще два позитивных вывода

Проект “Децентрализация”: Калиновская община Броварского района может объединить четыре сельсовета

Проект “Децентрализация”: Сельсоветы Фастовского района надеются успеть добровольно объединиться в Кожанскую ОТО

Проект “Децентрализация”:  теробщины Киевщины жалуются на нехватку инфраструктурной субвенции 

Проект “Децентрализация”: судебное дело о присоединении Заборья к Боярке рассмотрят заново 

Проект “Децентрализация”: смена власти в Копылове заблокировала создание Березовской терробщины

Проект “Децентрализация”: села Бориспольщины хотят спастись от города созданием Золочевской общины

Проект “Децентрализация”: КОГА утвердила создание Обуховской терробщины

Проект “Децентрализация”: Гоголевская община продолжит объединение после утверждения перспективного плана

Проект “Децентрализация”: процесс утверждения Вишневской общины может затянуться до конца года

Проект “Децентрализация”: Козинскую общину Обуховского района могут исключить из перспективного плана

Проект “Децентрализация”: в Бородянском районе суды тормозят объединение общин

Проект “Децентрализация”: Островская община просит президента Зеленского разобраться с решениями КОГА

Проект “Децентрализация”: села потенциальной Боровской ОТО может переманить новоявленная Мотовиловская община

Проект “Децентрализация”: миллионные долги могут оставить жителей Калитянской ОТО без воды и света

Проект “Децентрализация”: Таращанский район может разделиться на две общины

Проект “Децентрализация”: теробщины Киевщины недополучают налоги за землю

Проект “Децентрализация”: бюджеты четырех теробщин Киевщины оказались под угрозой

Проект “Децентрализация”: Киевщину могут поделить на шесть районов
Проект “Децентрализация”: пять теробщин Киевщины хотят расшириться за счет окрестных сел

Проект “Децентрализация”: села на Васильковщине, рассорившиеся из-за реформы, могут объединить насильно

Проект “Децентрализация”: Киевская ОГА дала сельсоветам последний шанс добровольно присоединиться к ОТО

Проект “Децентрализация”: Бориспольщина и Белая Церковь не определились с центрами развития теробщин

Проект “Децентрализация”: общины Киево-Святошинского района требуют от КОГА пересмотреть состав и количество местных общин

Проект “Децентрализация”: Киевоблсовет просит ВРУ и Кабмин разобраться с проблемными селами Киевщины

Проект “Децентрализация”: вокруг потенциальной Боярской теробщины разгорелся новый скандал

Проект “Децентрализация”: КОГА может вынести негативный вердикт потенциальной Пристоличной ОТО 

Проект “Децентрализация”: села Киево-Святошинского района спешно взялись за объединение

Проект “Децентрализация”: Бориспольщину разделят на шесть теробщин

Проект “Децентрализация”: потенциальная Березовская ОТО под угрозой срыва

Проект “Децентрализация”: судьбу потенциальной Феодосиевской общины решит Кабмин

Проект “Децентрализация”: Мироновская ОТО расширила границы за счет трех сельсоветов

Проект “Децентрализация”: Богуславская ОТО просит Кабмин откорректировать перспективный план

Проект “Децентрализация”: Обуховская ОТО поборется за окружающие села с потенциальной Козинской общиной

Проєкт “Децентралізація”: Петропавлівська і Софіївська Борщагівки проти об'єднання з Вишневим та столицею

Проєкт “Децентралізація”: села Переяслав-Хмельницького району відстоюють потенційну Гайшинську громаду

Проєкт “Децентралізація”: найгучніші провали й успіхи Київщини у 2019 році

Проєкт “Децентралізація”: Київщина увійшла в ТОП-5 областей-аутсайдерів за рейтингом формування спроможних громад

Проєкт “Децентралізація”: на Київщині стартувало примусове об’єднання громад

Проєкт “Децентралізація”: сільради Київщини знову відмовляються об’єднуватися із містянами в одну громаду

Проєкт “Децентралізація”: села Миронівського та Кагарлицького районів готові протестувати проти Ржищівської ОТГ

Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини вимагають від уряду обіцяного ПДФО

Проєкт “Децентралізація”: зміни в Конституцію та права громад

Проєкт “Децентралізація”: десятки громад на Київщині запізнились втрапити в перспективний план

Проєкт “Децентралізація”: Київщина виступила за ліквідацію районних рад 

Проєкт “Децентралізація”: села Києво-Святошинського району погрожують перекривати дороги у разі насильницького об'єднання 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Инна Михно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, децентрализация, проект децентрализация, мария лях, офис реформ, александр сахарук, студеники, виталий савенко, мироновская ото, студениковская община, бородянская ото, фурсовская община, фурсенко николай

середа, 29 червня 2022 г.
22:04
МАГАТЕ заявляє про втрату зв'язка із Запорізькою АЕС
21:58
Країни Заходу повинні передати Україні F-15e та F-16 для перехоплення крилатих ракет РФ – Центр оборонних реформ
21:24
Прокуратура розслідує загибель двох мешканців Дніпра через влучення рашистської ракети у СТО
21:07
Україна та Індонезія домовилися про безвізовий режим
20:48
У Броварському районі на Київщині величезний град пошкодив автівки (фото)
20:21
Кількість загиблих через ракетний удар по Миколаєву зросла до 5 осіб (фото, відео)
20:06
Члени НАТО погодили посилений пакет підтримки для України та визнали росію стратегічною загрозою
19:47
На Донецькому та Бахмутському напрямках знищено ворожі ДРГ, тривають бої біля Лисичанська, - Генштаб ЗСУ
19:25
У Демидові завалився міст (фото)
19:07
У Макарові обстежать ще 73 будинки, пошкоджені рашистською армією
18:57
У Києві 10-річна чемпіонка з шашок збирає кошти на допомогу українській армії
18:31
Злива в Києві: вулиці затопило, в будинок вдарила блискавка (фото, відео)
18:07
На Київщині за збут наркотиків поліцейського засудили до 6 років за гратами
17:47
З полону повернулися ще 144 українських воїнів, - ГУР
17:20
Мільярдер Річард Бренсон відвідав Гостомель на Київщині (фото)
16:54
Київ та Мадрид стали містами-побратимами (фото)
Календар подій