вівторок, 19 березня 2024 г.

Досьє: Дубінський Олександр Анатолійович

Досьє: Дубінський Олександр Анатолійович

Народний депутат Верховної Ради (ВР) IX скликання. Позафракційний. Обраний по 94 округу Київської області (Обухів, Васильків та відповідні райони) від партії "Слуга народу". Колишній голова Київської обласної організації партії "Слуга народу". Колишній член партії “Слуга народу”. Заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики. Представник ВР у конкурсній комісії з відбору незалежних членів наглядової ради державних банків. Журналіст, продюсер, телеведучий, колишній співвласник телеканалу "1+1". Знаходиться під санкціями Міністерства фінансів США (OFAC). Арештований СБУ за підозрою у державній зраді.

Місце народження, освіта

Олександр Дубінський народився 18 квітня 1981 року у Києві.

Після закінчення 187-ї київської школи вступив до Ірпінського державного коледжу економіки та права Національного університету Державної податкової служби.

Закінчив Національний інститут харчових технологій за спеціальністю "Бухгалтерський облік, фінанси та аудит".

Закінчив приладобудівний факультет Київського політехнічного інституту за спеціальністю “Інженер-електрик”.

Родина

Батько – Дубінський Анатолій Йосипович, нар. 23 березня 1946 року, закінчив Київський інститут легкої промисловості. Живе в Донецьку. За даними ЗМІ люто ненавидить все українське, проте підтримує “руський мір” і особисто володимира путіна.

Матір – Березовська Алла Олександрівна, нар. 24 лютого 1952 року, пенсіонерка. Жодних даних про її відношення до підприємницької діяльності у відкритому доступі немає. У 2015-2019 роках купила 19 квартир у Києві. Була власницею біля 30 об'єктів нерухомості та низки елітних автомобілів. 

Колишня дружина -  Цибко Леся Євгенівна. Працювала керівницею прес-служби банку “Хрещатик”, який збанкрутував у 2015 році. Була піарницею в “Укрексімбанку” та працювала у пресслужбі “Укргазбанку”.

За словами Дубінського, він не проживав із дружиною з 2014 року, офіційно розлучились наприкінці 2019 – на початку 2020 року. На думку юристів Центру протидії корупції розлучення могло бути фіктивним для уникнення декларування частини майна, з приводу чого ЦПК звернувся із заявою  до Генпрокурора Ірини Венедиктової. Мабуть з цих міркувань 23 листопада 2023 року Печерський райсуд Києва в рамках розслідування ДБР фактів відмивання грошей та ухилення від податків заарештував не тільки майно Дубінського, а й власність його матері та Лесі Цибко.

Дітей немає. У майновій декларації про доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік у складі членів сім'ї ніхто не вказаний.

Кар'єра

З 1999 по 2006 рік торгував мобільними телефонами на київському радіоринку у Караваєвих Дачах. Сам Дубінський якось розповів журналістам: “У 18 років брат мого близького друга торгував ними (телефонами, – КВ) на Караваєвих дачах і привернув нас”. До 23-ти річного віку Дубінський мав кілька торгових точок.

З липня 2003 по жовтень 2014 року був зареєстрований у Києві як ФОП, профіль – посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту.

У 2004 році розпочав журналістську діяльність у “Економічних відомостях”, які тоді належали Сергію Тігіпку. За рік став спецкором з питань банківського сектору.

У 2009 році працював головним редактором тижневика Kyiv Weekly, який входив до медіа-холдингу "Evolution media" мільярдера Віталія Гайдука. Паралельно працював хронікером на Шустер.live.

У 2010 році перейшов на телеканал “1+1” на посаду редактора та креативного продюсера. 2014 року став телеведучим програми “Гроші”. На цій посаді замінив Жана Новосельцева, який звільнився через незгоду з редакційною політикою каналу. У 2019 році випередив Новосельцева на парламентських виборах 2019 року по 94 мажоритарному округу київщини.

9 червня 2019 року прийшов на з'їзд партії "Слуга Народу", де оголошували список кандидатів на парламентські вибори. Там же запропонував себе, як мажоритарника і одразу потрапив до партійного списку. Бажання стати депутатом мотивував метою не дати пройти в Верховну Раду (ВР) одіозному голові Київської обласного осередку “БПП”, депутату ВР VIII скликання (2014-2019 рр., №29 за списком партії, перший заст. голови фракції “БПП”) Ігорю Кононенко, який був особистим другом і бізнес-партнером п'ятого Президента Петра Порошенка

На виборах 2019 року пройшов у ВР IX скликання від партії “Слуга народу” за 94 мажоритарним округом (Обухів, Васильків та відповідні райони Київської обл.), випередивши самовисуванця Ігоря Кононенка, а також депутата Обухівської райради, гендиректора “АТЕК” Ларису Іллєнко, яка балотувалася від ВО “Батьківщина”. Для забезпечення перемоги над Кононенком скандальний депутат-радикал ВР VIII скликання Ігор Мосійчук (2014-2019 рр, фракція РП Олега Ляшка, №9 за списком партії) зняв свою кандидатуру на користь Дубінського.

Народний депутат з 29 серпня 2019 року. До 2 лютого 2021 року був членом депутатської фракції політичної партії "СН". Заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики. Заступник члена Постійної делегації ВР у Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА Євронест). Член груп міжпарламентських зв'язків з Ізраїлем, Перу, Швейцарією, Іспанією, Португалією, Індією, Китаєм та Словакією.

11 вересня 2019 року фінансовим комітетом ВР був делегований до складу конкурсної комісії з відбору незалежних членів наглядових рад державних банків ("Ощадбанк", "Укрексімбанк", "Укргазбанк", "ПриватБанк", "Український банк реконструкції та розвитку").

10 червня 2020 року заступниця голови парламентської фракції "СН" Євгенія Кравчук (№112 за списком партії) на сторінці у соцмережі Facebook повідомила, що Київським обласним осередком партії “СН” (ЄДРПОУ 43696886) керуватиме народний депутат Олександр Дубінський.

18 вересня 2020 року голова Київської обласної організації "СН" Олександр Дубінський повідомив, що особисто очолив список партії до облради. На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року він був обраний депутатом Київської обласної ради VIII скликання по єдиному багатомандатному виборчого округу.

За результатами виборчої кампанії 22 депутати від “СН” утворили у КОР VIII скликання другу за чисельністю фракцію після 25 депутатів від “ЄС”. Сам Дубінський вважав за краще залишитися у статусі народного депутата, тому замість нього до КОР зайшов кореспондент "1+1" Володимир Тимофійчук.

Після оприлюднення інформації Мінфіну США про накладення санкцій на групу громадян України, серед яких виявився нардеп Олександр Дубінський 2 лютого 2021 року тодішній спікер ВР Дмитро Разумков оголосив повідомлення про виключення Дубінського із парламентської фракції партії “Слуга народу”.

4 березня 2021 року під час пленарного засідання ВР речник Дмитро Разумков оголосив про те, що Олександр Дубінський очолив новостворене міжфракційне об'єднання “Дубина – Слуга українського народу”. В об'єднання увійшли кілька нардепів, яких зараховують до орбіти впливу олігарха Ігоря Коломойського: Олексій Мовчан (округ №150 у Полтавській обл.), Сергій Швець (214 округ Києва у Дніпровському районі), Анастасия Ляшенко (округ №148 у Полтавській обл.), Андрій Боблях (округ №145 у Полтавській обл.), Дмитро Чорний (округ №34 у Дніпропетровській обл.), а також раніше виключений із фракції “СН” Антон Поляков (2019-жовтень 2021 рр., ДГ “За майбутнє”, округ №206 у Чернігівській обл., 15 листопада 2019 року разом з Анною Скороход був виключений із фракції “СН”, 8 жовтня 2021 року загинув за загадкових обставин).

На позачерговому ХІ з'їзді партії “Слуга народу”, що відбувся за кілька етапів у першій половині березня, питання Дубінського не порушувалося, що дозволило йому, як головному партійцю Київщини, автоматично увійти до Національної ради громад "СН".

Але 14 березня 2021 року було проведено екстрену обласну партконференцію, на якій Дубінського, за його відсутності, зняли з посади голови обласного партосередку, обравши замість нього першого заступника голови фракції “СН” у ВР ІХ скликання Андрія Мотовиловця (№29 за списком партії), близького до тодішнього заступника голови ОП Кирила Тимошенко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

15 березня 2021 року з повідомлення прес-служби партії “СН” стало відомо, що тодішній голова партії "СН", депутат ВР ІХ скликання Олександр Корнієнко (фракція “СН”, №7 за списком партії) розпорядився виключити із членів партії нардепа Олександра Дубінського. Згідно з розпорядженням, його було вирішено виключити з лав партії за порушення статуту та непокору керівним органам партії.

Громадська діяльність

Олександр Дубінський є одним із засновників Громадської організації “Ліга фінансового розвитку” (ЄДРПОУ 36883919). Разом із Дубінським засновниками цієї структури стали: Юрій Блащук – ексдиректор "ВАБанку", незалежний член Наглядової ради АТ "Укргазбанк"; Юрій Сколотяний – фінансовий журналіст; Борис Тимонькін – ексголова правління ВАТ АКБ “Укрсоцбанк” (у 2015 році заарештований у Берліні за підозрою в причетності до ОЗУ Курченка) та Юрій Яременко – голова Комітету НБУ з питань банківської інфраструктури та платіжних систем.

З 2009 року Дубінський вів блоги на сайті “Української правди”. З певного моменту редакція видання почала застерігати, що журналіст є необ'єктивним. “Обережно! Редакція підозрює, що цей автор виконує своїми постами певні завдання…”, – зазначалося в редакційному дописі . Останній блог Дубінського було опубліковано всередині 2015 року.

У 2017 році почав вести відеоблог на Youtube, де висловлював свої думки на політичні теми з використанням нецензурної лексики.  Є автором слогана “Немає жодної кризи, вони просто п…ять наші гроші”. Станом на липень 2019 року мав 305 тисяч підписників. У квітні 2017 року запустив персональний сайт-блог Dubinsky Pro, де викладав особисті розслідування. Сайт Dubinsky Pro, який був зареєстрований американською компанією GoDaddy, перестав працювати 15 січня 2021 року, після введення санкцій з боку Мінфіну США

З осені 2019 вів авторський блог “#Дубинский проавто” на своєму Youtube каналі, де демонстрував відеоогляди про автомобілі.  28 січня 2021 року відеохостинг YouTube заблокував канал Олександра Дубінського за порушення правил спільноти. 

У зв'язку з відкритим конфліктом із керівництвом партії “СН” та особисто з Президентом Володимиром Зеленським, у березні 2021 року Дубінський почав активно “розкручувати” новий YouTube канал "Дубина.ТБ", який зробили, як висловився сам Дубінський, "колишні колеги з " плюсів", а нині депутати Київської облради VIII скликання: Марія Кисельова, Ігор Колтунов та Володимир Тимофійчук.

Регалії та нагороди

У 2007, 2008 і 2009 роках був визнаний найкращим фінансово-економічним журналістом України за результатами конкурсу “Премія ділових кіл „Presszvanie”, одним із спонсорів якого є російсько-український олігарх, депутат ВР ІХ скликання (8 липня 2022 року склав повноваження за власним бажанням, позафракційний, обраний на ТВО №57 у Донецькій обл. за списком “ОПЗЖ”) Вадим Новинський.

У 2008 році Дубінський став “найкращим банківським журналістом” за версією Нацбанку. 

Програма “Гроші” неодноразово перемагала на конкурсі Телетріумф.

Схеми, зв'язки, скандали, події

Насамперед Олександра Дубінського через його багаторічну роботу на каналі “1+1” пов'язують з олігархом Ігорем Коломойським. Раніше через роботу в “Економічних відомостяї” та Weekly.ua його пов'язували з мільярдером, екссекретарем РНБО Віталієм Гайдуком.

Вже тривалий час епатаж Дубінського у політичній площині викликав на нього шквал критики, а також звинувачень у антиукраїнських настроях та проросійських поглядах.

29 січня 2019 року в Києві відбувся форум “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом”, на якому зібрались представники “БПП” і п’ятий Президент Петро Порошенко, котрий оголосив про своє рішення балотуватись на другий термін. Після цього Дубінський написав: “Сьогоднішній форум Порошенка – був нашим шансом. Шансом пустити туди газ. Якраз всі були в зборі”. Згодом допис був видалений, але історія спричинила скандал. 1 лютого під час прямого ефіру ток-шоу “Народ проти” на телеканалі “ZIK” пятеро гостей вимагали Дубінського покинути студію через цей допис, після чого самі вийшли з передачі.

За інформацією ЗМІ, 2 і 3 травня 2019 року на сайті dubinsky.pro з'явилася інформація про запровадження плати за розміщення на сайті МОЗ електронних записів про проходження медичного огляду, а також про бюджетні кошти на підвищення кваліфікації медпрацівників, які начебто були спрямовані на проєкт, реалізований ГО “Захист патріотів”. У міністерстві назвали ці повідомлення неправдивими, зазначивши, що Дубінський використав у своїх матеріалах фейковий документ.

Тодішня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун подала на Олександра Дубінського позов до суду. 8 листопада 2019 року Солом'янський районний суд Києва відмовив у задоволенні позову Уляни Супрун до Дубінського про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації.

23 березня 2019 року на телеканалі 1+1 вийшла програма Дубінського “Українські сенсації” під назвою "50 відтінків Порошенка". У телепрограмі, поряд зі звинуваченнями у корупції, пролунало звинувачення щодо можливої причетності Порошенка до загибелі у ДТП його рідного брата Михайла у Молдові.  Вперше подібні версії з'явилися дещо раніше на російських телеканалах. 25 березня голова фракції “БПП” у ВР VIII скликання Артур Герасимов (№43 за списком партії) повідомив, що "Петро Порошенко вирішив подати до суду на канал 1+1 за систематичну брехню в особливо великих розмірах, за поширення гігантських масштабів дезінформації, що завдають шкоди честі та гідності кандидата в Президенти і Президента". За словами Герасимова, власник цього ЗМІ Ігор Коломойський "не витримав випробування четвертою владою" і не зміг втриматись від спокуси грубого повномасштабного використання медіаресурсу з метою зведення своїх рахунків з державою.

ЗМІ вказують на низку інших випадків, коли Олександр Дубінський або його проєкти на “1+1” поширювали фейкову чи маніпулятивну інформацію.

9 червня 2019 року Дубінський назвав “фашистським” патріотичне вітання “Слава Україні!”, а саме його вживання назвав “вершиною кретинізму”. Легалізацію цього гасла в якості офіційного вітання у  сучасній українській армії він рахував “маразмом”.

17 червня 2019 року Олександр Дубінський поділився у соцмережі Facebook фотографією, де він перебуває в компанії зі скандально відомими проросійськими персонажами Андрієм Портновим і Ігорем Гужвою.

Андрій Портнов – депутат ВР V скликання (2006-2007 рр., фракція “БЮТ”, №66 за списком блоку) та VI скликання  (2007-2012 рр., фракція “БЮТ”, №58 за списком блоку). Скандально відомий Андрій Портнов 3 червня 2022 року втік з України. Ігор Гужва -  проросійський політолог-журналіст, який з 2002 року був головним редактором політичної експертної мережі проекту “Kreml.org”, а 2003 року став генеральним директором Видавничої групи “Сегодня” і головним редактором однойменної газети. 31 січня 2018 року Гужва виїхав до Австрії та попросив там політичного притулку.

17 липня 2019 року у статті на сайті Atlantic Council експерт з українських питань Diane Francis написала, що після спроби рейдерської атаки Коломойського на український лоукостер SkyUp, здійсненої за допомогою Баришівського районного суду київщини, Олександр Дубінський, коментатор каналу олігарха “1+1”, зняв огидне відео, в якому він назвав недорогі авіакомпанії “вагонами для худоби” і висловив підтримку рішенню суду проти SkyUp. У цьому контексті авторка звернула увагу на “забрудненість” передвиборчого списку партії Зеленського та керівництва його Офісу сумнівними елементами.

6 серпня 2019 року в інтерв'ю виданню “Страна” нардеп Дубінський заявив, що необхідно зняти економічну блокаду з так званих "ДНР" та "ЛНР". На його думку, на такий крок Україна вимушена піти у контексті реінтеграції Донбасу.

8 серпня 2019 року тодішній голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков вимушений був коментувати публічний конфлікт між новообраними депутатами – Олександром Дубінським та Давидом Арахамією, в основі якого перебували  “ціннісні конфлікти (Арахамії, – КВ) з кількома депутатами, які мають досить проросійські та антимайданівські погляди”. 

В серпні 2019 року новообраний нардеп Дубінський виправдовував вчинок дружини прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, яка кинула на підлогу краець вітального короваю в аеропорту “Бориспіль”. Дубінський заявив, що попередня українська влада нібито героїзувала пособників нацистів.

18 серпня 2019 року Олександр Дубінський на Telegram-каналі підтримав депутата ВР IX скликання Максима Бужанського (фракція “СН”, округ №25 у Дніпропетровській обл.), який назвав журналістку “Нового часу” “тупою вівцею”, чим змусив публічно перепрошувати все керівництво партії. Дубінський сказав, що це "цілком адекватна реакція на “порохоботське” видання, яке наклеює ярлики на майбутніх депутатів” і додав у наступному коменті: “Тремтіть, бандерлоги". 21 серпня з аналогічного приводу на своїй сторінці в соцмережі Facebook Дубінський обізвав політолога Миколи Давидюка, який виступив із коментарями на “24 каналі”, “чучелом”, а львівського градоначальника Андрія Садового – “напівмаргінальним мером”.

27 серпня командир 39-ї сотні Майдану, радник трьох міністрів оборони Ганна Коваленко в ефірі “Прямого” заявила про бажання прострелити ногу Олександру Дубінському чи Максиму Бужанському, маючи на увазі їх “антимайдані” висловлювання. Ганна Коваленко з 4 вересня 2019 року до 22 квітня 2020 року була заступником глави Офісу Президента Зеленського, згодом – депутатом ВР IX скликання (29 серпня-10 вересня 2019 року, позафракційна, №35 за списком партії “СН”), заступником міністра розвитку громад та територій, головою Чернігівської ОДА.

9 вересня 2019 року Олександр Дубінський засудив спроби тиску Нацради з питань телебачення та радіомовлення на опозиційні телеканали, зокрема, ініціативу щодо відкликання ліцензії телеканалу “NewsOne”.

В результаті подібних заяв у бік Дубінського постійно адресується потік жорстких "відповідей". Наприклад, блогер Павло Правий звинуватив Дубінського у дволичності, політтехнолог Олексій Голобуцький – у безпринципності, журналістка Яніна Соколова у відповідь на зухвалість Дубінського запропонувала йому об'єднати зусилля із одіозним блогером Анатолієм Шарієм. На порталі fttc.com.ua був опублікований список "хвалебних од" на адресу Дубінського в російських ЗМІ. А блогер Alex Noyt навів низку аргументів на користь того, що батько Дубінського – Анатолій Йосипович, який нині проживає в Донецьку, є затятим “сепаратистом”, прихильником ДНР та російських окупантів. Однією з важливих “опонентів” Дубінського був блогер Ростислав Шапошников, який періодично публікував проти нього гострі відеосюжети.

У вересні 2019 року між очільником Київської облдержадміністрації Михайлом Бно-Айріяном та нардепом Олександром Дубінським розгорнулася справжня війна. 6 вересня 2019 року у  відеоблозі на своєму YouTube каналі Дубінський обурився тим, що у Васильківській та Обухівській районних адміністраціях, а також у самій КОДА досі сидять люди Ігоря Кононенка, і сидять лише тому, що очільник київської області також може бути з ним тісно пов'язаний.

Другий “напад” Дубінського стався після рішення Київоблради щодо підвищення тарифів на опалення двох комунальних теплопідприємств Київщини. На його думку, збільшення тарифів та статутних капіталів деяких КП робилося для того, щоб Бно-Айріян та тодішній голова облради Микола Стариченко купили собі преміальні автомобілі. Потім Дубінський звинуватив губернатора Київщини та лідерів обласної ради у змові при перерозподілі 70 млн бюджетних гривень для придбання лінійного прискорювача, вартість якого нібито завищили вдвічі.

У свою чергу Бно-Айріян до останнього не розкривав причин сварки з Дубінським. Він записував відео, відповідав на звинувачення, але тільки на прес-конференції, присвяченій 100 дням на посаді, заявив, що нардеп претендував на контроль призначень голів РДА в Обухівському та Васильківському районах (власне, на своєму 94-му окрузі), але отримав відмову. 20 жовтня 2019 року на своїй сторінці у соцмережі Facebook Бно-Айріян опублікував фото своєї заяви про звільнення з посади на ім'я Президента Зеленського.

17 жовтня 2019 року на тлі оприлюднених даних соціології, які свідчать про значне просідання рейтингу Володимира Зеленського (з 73% у вересні до 66% у жовтні 2019 року) Дубінський з однодумцями дійшов висновку, що навесні їм доведеться створювати аналог партії “Наш Край” та домовлятися з місцевими елітами, щоб не програти місцеві вибори.

У жовтні 2019 року Дубінський був лідером серед “слуг народу” з пропущених голосувань у Раді: як повідомила КВ з посиланням на підрахунки Комітету виборців України (КВУ), у вересні нардеп взяв участь лише у 35% голосувань, а у жовтні тільки в кожному п'ятому голосуванні. Вочевидь, це є нормальною практикою депутата Дубінського у відношенніх до своїх депутатських обовяхків. Так, у вересні 2021 року, рішенням голови ВР на підставі подання регламентного комітету нардеп Дубінський був позбавлений виплат на виконання депутатських повноважень за серпень, оскільки він потрапив до списку депутатів, які пропустили більше 30% голосувань або 50% засідань свого комітету. Однак у законодавчій ініціативах, особливо зі лобістських питань, він був досить активним. 

23 жовтня 2019 року САП зареєструвала кримінальне провадження за заявою про можливе отримання хабарів (по 30 тис. доларів) депутатами від "СН", які входять до складу комітету ВР з питань фінансів, податків та митної політики. Справа в тому, що 18 жовтня через профільний комітет не пройшов законопроєкт №2047 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості", за який представники фракції "Голос" проголосували у повному складі, а "Слуги народу" дали лише п'ять голосів. З боку Володимира Зеленського тоді було висунуто наполегливе побажання, щоб усі 11 членів президентської фракції, які не проголосували за законопроєкт, пройшли тест на детекторі брехні.

Тест на поліграфі першим пройшов заступник голови профільного комітету Олександр Дубінський. Поліграфолог, кандидат медичних наук Віталій Опанасенко, який проводив тест, за підсумками перевірки оголосив попередній результат: "Грошей (нардепи від “СН”, – KВ) від олігархів не брали, за корупційні законопроекти не голосували". Давід Арахамія, який теж пройшов тест, сказав, що рекомендував би цю процедуру всім керівникам держави та вищому держапарату: “У понеділок обговоримо на загальних зборах... Це корисна практика …Мені сподобалася ідея Дубінського законопроектом зобов'язати чиновників проходити тест – це сексі, людям сподобається”, – заявив лідер фракції “СН”,

6 листопада 2019 року Олександр Дубінський звернувся до САП із заявою про можливу корупцію у парламентській фракції “СН”. Він просив перевірити, чи справді у листуванні з пранкером “Джокером”, що видавав себе за тодішнього Генпрокурора Рябошапку, яке було оприлюднене інтернет-виданням “Країна”, депутат ВР IX скликання Микола Тищенко (фракція “СН”, 219 округ, Святошин, Київ) обговорював, зокрема, тему зарплат у конвертах для “Слуг народу”.

21 листопада 2019 року депутати Обухівської райради ухвалили звернення, в якому висловили недовіру народному депутату Олександру Дубінському. Ніби той "неодноразово публічно заявляв про непідтримку законопроекту, який несе загрозу територіальній цілісності України", але "все одно щось його переконало зробити по-іншому" (про який законопроект йдеться не уточнювали, але цей закон має відношення до землі – KВ). Раніше, 10 жовтня нардеп Дубінський  звернувся до керівників усіх правоохоронних органів та до начальника Обухівського відділення поліції ГУНП у Київській області Ростислава Горбача із офіційною заявою про можливий підкуп конкретно перелічених ним депутатів Обухівської райради з метою захоплення державної влади та прийняття неконституційних рішень.

12 листопада 2019 року Солом'янський райсуд Києва  відкрив провадження за позовом НБУ до нардепа Олександра Дубінського про захист ділової репутації. На думку НБУ, мажоритарник від Київщини реалізовував цілеспрямовану інформаційну атаку проти центробанку як рупор олігарха Ігоря Коломойського. Йдеться про те, що за словами Дубінського, керівництво НБУ в особі голови Якова Смолія та його першого заступника Катерини Рожкової нібито організувало "злодійську схему", за виведенням банків з ринку за хабарі від їх акціонерів для подальшого отримання компенсації з держбюджету. У зв'язку з цим, 29 листопада Дубінський, проти котрого і був скерований позов, через соцмережі грубо обматюкав керівництво НБУ та публічно звинуватив Гонтарєву, Смолія та Рожкову в злодійстві.

25 листопада 2019 року Laura Brickman у виданні Kyiv Post повідомила, що голова правління ПриватБанку Петр Крумханцл,  призначений на посаду у січні 2018 року, був був госпіталізований після повідомлення про серцевий напад. Це нібито відбулося на тлі протестів біля штаб-квартири ПриватБанку в Дніпрі, які здійснювали працівники Нікопольського заводу феросплавів, що належить Ігорю Коломойському. Протести супроводжувались високим рівнем шуму: демонстранти безперервно стукали палицями та барабанами. ПриватБанку довелося переселити кілька сотень людей в інші приміщення через шум і стрес, викликаний протестувальниками.

В одному з своїх постів Дубінський розповів, що Коломойський виголосив тост на дні народження Олександра Дубілета, колишнього гендиректора ПриватБанку, у якому назвав голову правління ПриватБанку Петра Крумханцла членом Ваффен-СС і висловив сподівання, що голову банку буде відправлено додому в Чехію “у будь-якій формі” чи “у будь-якому стані”.

У своїх повідомленнях у Telegram Дубінський продовжив займатись подальшим залякуванням, написавши: “За моїми даними, страйком Нікопольського заводу феросплавів зараз розглядає можливість відправлення робітників до лікарні, де знаходиться Крумханзл”.

28 листопада 2019 року НБУ виступив із безпрецедентною заявою, звинувативши олігарха Ігоря Коломойського, колишнього власника націоналізованого ПриватБанку, в організації кампанії залякування банку та його співробітників. НБУ зазнав відкритого нападу протестувальників, які звинувачували керівництво НБУ в корупції та вимагали відставки голови НБУ Якова Смолія та його заступника Катерини Рожкової. В цей день група протестувальників увірвалася до приміщення банку. У заяві НБУ того тижня зазначалось, що серед протестувальників були співробітники Нікопольського заводу феросплавів та інших компаній, які контролює Коломойський. Нацбанк назвав українського депутата Олександра Дубінського “головним драйвером” протестів та шквалу “негативних заяв та наклепу” у ЗМІ. 

Дубінський, колишній ведучий телеканалу Коломойського "1+1", заперечував причетність до організації протестів, але повторив звинувачення у корупції на адресу нинішніх та колишніх керівників НБУ, які брали участь у реформі банківського сектору та націоналізації ПриватБанку.

16 грудня 2019 року на незалежному американському сайті  “newrepublic.com.” Casel Michel виклав статтю “Meet Trumpworld’s Next Top Ukrainian Grifter” у якій йдеться про те, що Дубінський, який “очолює групу впливу Коломойського в українському парламенті” і який за вказівкою олігарха “приєднався до суспільної кампанії…, спрямованої на перекладання з Росії на Україну відповідальності за втручання у вибори в США 2016 року ”, зустрічався з особистим юристом тодішнього Президента США Дональда Трампа, екскмером Нью-Йорка Рудольфом Джуліані, який шукав компромат щодо суперника Трампа на президентських виборах – Джозефа Байдена.

22 січня 2020 року нардеп Олександр Дубінський на своєму сайті заявив, що агенція “Слідство.Інфо” “займається слідчими діями щодо американських громадян та юридичних осіб, зокрема, стеженням за офіційними державними посадовцями та структурами”. Такий висновок він зробив із отриманого від “Слідства.Інфо” інформаційного запиту щодо його зустрічей і контактів із особами, пов’язаними зі справою щодо можливого імпічменту президента США. Дубінський також заявив, що буде ініціювати приєднання цього журналістського запиту до кримінального провадження стосовно можливого стеження за колишнім послом США в Україні Марі Йованович, яке тоді розслідувала українська поліція. У зв’язку з закидами Дубінського “Слідство.Інфо” заявило, що слова депутата є неправдивими та такими, які мають на меті завдати шкоди репутації агенції як незалежного розслідувального медіа. Агенство розцінило дії Дубінського як тиск і перешкоджання журналістській діяльності та наголосило, що погроза кримінальними провадженнями є дуже небезпечною практикою, яка має на меті залякування журналістів та утримання від написання запитів до представників влади.

19 лютого 2020 року від джерела в партії “СН” виданню КВ стало відомо, що на зустрічі співробітників ОП, керівництва партії та мажоритарників від Київщини Київську область на майбутніх місцевих виборах було вирішено поділити порівну між депутатами Олександром Дубінським та Артемом Культенко (фракція "СН", №51 за списком партії, заступник голови Комітету ВР з питань регламенту). Нагадаємо, Дубінського пов'язують із олігархом Ігорем Коломойським, а Культенка – з головою ОП Андрієм Єрмаком.

28 лютого 2020 року Дубінський приїхав у ДБР дати свідчення у справі про ухилення п'ятого Президента Порошенка від сплати податків, зловживання службовим становищем та конфлікт інтересів, яка була порушена за заявою самого Дубінського. Саме в цей час під ДБР зібралися прихильники Порошенка, які проводили акцію “Sтор Свавіллю”. Коли Дубінський вирішив покинути будівлю ДБР, присутні почали скандувати “Ганьба!” та “Дубінський – чорт”. Дубінський у своєму Телеграм-каналі назвав учасників акції “натовпом порохоботів”.

6 лютого 2020 року на засіданні парламентської фракції “СН” в ВР ІХ скликання, ексгендиректор "1+1”, депутат Олександр Ткаченко (29.8.2019-4.6.2020 рр., фракція “СН”,  №9 за списком партії, склав повноваження за особистою заявою у зв'язку з призначенням міністром культури) звернувся до Президента Зеленського з претензією через обшуки в будівлі холдингу. Його підтримав депутат і ведучий "1+1" Олександр Дубінський. Обоє обурювалися стверджуючи, що журналістів не можна обшукувати. На це Зеленський відповів, що має точну інформацію, щодо монтування раніш оприлюднених скандальних записів, причетні журналісти каналу. За даними Президента, запис монтували прямо на робочих комп‘ютерах ТРК “1+1”. Нагадаємо, 17 січня 2020 року тодішній прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що подав у відставку після публікації "файлів, змонтованих із фрагментів записів нарад в Уряді". Прем'єр-міністр заявив, що зміст цих файлів штучно створює уявлення, ніби він та його команда зневажають на Президента Володимира Зеленського.

1 березня 2020 року, у неділю, кореспондент видання Buzz Feed News Крістофер Міллер сфотографував прем'єра Гончарука і голову ОП Єрмака за бесідою у столичному ресторані “Сутра”. Наступного дня Дубінській у своєму твіті грубо образив журналіста і назвав видання “Радіо Свобода”, з яким той співпрацює – одіозним та пустопорожнім.

15 квітня 2020 року на прес-конференції Олександра Дубінського та його колеги-парламентаря Артема Культенка (фракція “СН”, №51 за списком партії) були оголошені прізвища трьох із дев'яти керівників передвиборчих штабів Київської області  та двох штабних “співорганізаторів”. Зокрема, на виборчому окрузі Дубінського №94 ним став Васильківський підприємець Сергій Морський.

9 травня 2020 року Дубінський заявив, що має намір балотуватися у мери Києва, якщо пройде внутрішньопартійний праймеріз На його думку, кандидат від “Слуги народу” у мери Києва має також очолити всю кампанію партії у столиці. "Це логічно, адже мер не буде серйозним гравцем без більшості у Київраді, серйозної фракції", – пояснив нардеп.

Шеф-редактор ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" Дар'я Тарасова, обговорюючи тиск зі сторони Банкової на свободу слова, згадала, як у травні 2020 року в етері програми обговорювали енергетичну незалежність: "Депутат "СН" Олександр Дубінський, якого запросили на включення по Skype, вирішив, що він має право вносити корективи до сценарію нашого ефіру і не дотримуватися того, про що домовився з нами напередодні. Він спробував прорватися до студії. Це була чиста вода провокація, брехня та особистий піар. Олександр Дубінський оббрехав нас, вийшов у YouTube зі своїм стримом, але незважаючи на це партія стала на його бік. А Офіс Президента відкликав  міністра енергетики прямо з прямого ефіру", – розповіла Дар'я.

14 травня 2020 року заступник голови фінансового комітету ВР Олександр Дубінський закликав ВР скасувати результати голосування за т. зв. "закон про банки" №2571, у зв'язку з нібито неправомочною процедурою розгляду законопроекту фінансовим комітетом Ради, який очолює Данил Гетманцев. Нагадаємо, ухвалений закон забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, навіть якщо суд визнав націоналізацію незаконною, і відверто суперечить інтересам групи “Приват” олігарха Ігоря Коломойського.

28 травня 2020 року джерело в ОП повідомило КВ, що Дубінський відмовився від пропозиції в Офісі президента очолити Київщину. Таку пропозицію отримували й інші нардепи правлячої монобільшості, але згодом на Банковій відмовилися від ідеї призначити губернатором Київщини будь-кого з нардепів, які можуть брати участь у праймерізі на мера Києва.

31 травня 2020 року депутати Олександр Дубінський та Олександр Ткаченко оголосили про участь у праймеріз “СН” щодо висування кандидатури у мери Києва. У відео на Youtube-каналі Дубінський висловився про те, що головна проблема Києва – у його керівництві. Він виступив із критикою попередніх і нинішнього столичних градоначальників і, після кадру з висадженими на Хрещатику туями заявив, що “втомився від туєвого Києва за туєвого мера”.

3 червня 2020 року, після виходу розслідування “Слідства.Інфо” про намір Олександра Дубінського отримати румунський паспорт, Шевченківський районний суд Києва зобов’язав ДБР розпочати досудове слідство щодо ймовірного отримання народним депутатом від “СН” Олександром Дубінським румунського громадянства.

4 липня 2020 року в результаті голосування глядачів на телевізійних дебатах за право балотуватися у мери Києва від партії "СН", Олександр Дубінський з результатом 82,9% проти 17,1% переміг свого колегу щодо парламентської фракції Олександра Качуру (№49 за списком партії, заст. голови комітету ВР з питань організації державної влади).

7 липня 2020 року Дубінський через свій Telegram-канал звернувся до шеф-редакторки видання “Бабель” Катерини Коберник, де в брутальній формі запитав її про достовірність опублікованих щодо нього даних (нібито до зйомок проморолика пересів із джипа на велосипед), погрожуючи “відшмагати її трусами по обличчю”.

У липні 2020 року брутальним та лайливим чином Дубінський висловився проти одноголосного рішення Держкіно надати 25 мільйонів гривень фінансування фільму “Носоріг” Олега Сенцова, що виграв пітчинг у 2012 році але не був реалізований через арешт режисера. Нагадаємо, 10 травня 2014 року Сенцов був затриманий у Сімферополі російськими силовими структурами та 25 серпня 2015 року засуджений за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

16 липня 2020 року праймеріз за право балотуватися у мери Києва від партії "Слуга народу" виграла парламентарій, колишній мер Рави-Руської Ірина Верещук. На її кандидатурі наполягав Президент Володимир Зеленський і Верещук набрала вдвічі більше голосів, ніж Олександр Дубінський. Сам Дубінський вкрай скептично висловився щодо перспектив Верещук на мерських виборах, передбачивши, що її програш негативно відіб'ється на рейтингу “СН”, який і так, зі слів нардепа, залишав бажати кращого.

З наближенням до місцевих виборів, Дубінський, який не відмовився від участі у виборах Київського мера, незважаючи на поразку на праймеріз “СН”, активізував свою присутність у ЗМІ і в соцмережах, наголошуючи на корупційній складовій у діяльності Віталія Кличка, тим більше, що той давав для цього цілком достатньо підстав.

Пізніше інтенсивність критики київського градоначальника з боку Дубінського помітно знизилася. За версією блогера та журналіста Михайла Шнайдера про це Кличко домовився із співвласником групи "Приват" Геннадієм Боголюбовим. “Ціна домовленості – незаконне будівництво у буферній зоні Софії Київської, власником якої фактично і став Боголюбов, записавши її на свого зятя Станіслава Шейхетова”, – написав Михайло Шнайдер.

3 серпня 2020 року заступник голови комітету ВР ІХ скликання з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський закликав відправити у відставку голову Міністерства фінансів Сергія Марченка та тодішнього голову Державної податкової служби Олексія Любченка (нині -  перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки) та заявив, що після зміни керівництва податкової та митниці корупційні схеми не зникли, а просто перейшли з одних рук до інших, і опублікував суми “скруток” з податку на додану вартість (ПДВ). Також Дубінський застеріг від можливого призначення керівником Київської митниці нинішнього заступника голови митного органу Дніпропетровської області Сергія Сличка (все одно був призначений), називаючи його досвідченим організатором тіньових схем.

2 жовтня 2020 року у соцмережах з'явився сюжет BIHUS.info, з якого випливає, що у грудні 2013 року Дубінський, на замовлення найближчого оточення ексміністра доходів і зборів Олександра Клименка за часів президентства Віктора Януковича, запропонував зацікавленим особам великий план із 20 пунктів з дискредитації “Євромайдану”, який передбачав поширення брудних фейків про учасників Революції Гідності та заходи щодо дискредитації лідерів об'єднаної опозиції. Нібито згодом Дубінський активно співпрацював із замовниками у цьому напрямі. Зокрема він створив фейк і просував інформаційну кампанію про “повій на Майдані” з метою зобразити протест як центр розпусти.

На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Дубінський кандидатом у мери Києва не реєструвався. Вибори у першому турі втретє, зі значним відривом від конкурентів, виграв чинний градоначальник Віталій Кличко.

11 січня 2021 року з повідомлення на сайті Мінфіну США стало відомо, що “Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) вжило додаткових заходів проти семи фізичних осіб та чотирьох організацій, які є частиною пов'язаної з Росією мережі зовнішнього впливу, пов'язаної з Андрієм Деркачем”.

У релізі уточнювалось, що нардеп-мажоритарник ВР IX скликання Андрій Деркач (позафракційний, 159 округ, Сумська обл.) є “російським агентом”, який разом зі своїми соратниками з 2019 року використав ЗМІ, соціальні мережі та впливових осіб у США “для поширення обманів і необґрунтованих звинувачень у тому, що нинішні та колишні офіційні особи США причетні до корупції, відмивання грошей та незаконного політичного впливу в Україні”.

У тому ж повідомленні йшлося, що до Деркача у цій діяльності публічно приєдналися депутат ВР IX скликання Олександр Дубінський, депутат ВР VII (фракція “ПР”) та VIII скликань Олександр Онищенко (ДГ “Воля народу”, в обох скликаннях обрано по 93 округу у Богуславі та Кагарлику Київської обл.), експрокурор Генпрокуратури Костянтин Кулик та ексспівробітник посольства України у США Андрій Теліженко.

15 січня 2021 року з повідомлення колеги Олександра Дубінського у фракції "СН" Олександра Качури стало відомо, що Дубінський вимагав від керівництва парламентської фракції “СН” терміново скликати її засідання, щоб обговорити тему американських санкцій проти нього. Нардеп вважав, що його обмовили і вимагав "розбору польотів", натякаючи, що має в своєму розпорядженні "важливу інформацію" з цього питання.

19 січня 2021 року Офіс генерального прокурора відкрив провадження щодо Олександра Дубінського за заявою Центру протидії корупції у зв'язку з фактами можливого ухилення від оподаткування та заволодіння майном, одержаним злочинним шляхом.

25 січня 2021 року президент Володимир Зеленський у свій День народження приїхав на засідання фракції “Слуга народу” і на святковому фуршеті особисто переконував Олександра Дубінського добровільно вийти із фракції через санкції Мінфіну США. За інформацією KВ, Дубінський тоді двічі відповів відмовою. Голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Никита Потураев (фракція “СН”, №97 за списком партії), який був присутній на засіданні, розповів, що “розмова була не на підвищених тонах, але жорстка”. Президент нагадав, що Дубінський "розколював фракцію весь час", та його "журналістська діяльність" під час депутатства знижувала рейтинг та імідж фракції.

26 січня у відеозверненні Дубінський попросив Президента про особисту зустріч, щоб донести свою позицію щодо ситуації з американськими санкціями. 1 лютого за виключення Дубінського з фракції "Слуга народу" проголосували 198 із 246 нардепів, або 80,15% фракції. Проти виключення виступили 29 депутатів, 19 утрималися. Дубінський прокоментував подію таким чином: “Це не те, що голосування – чистий фарс. Перейдені всі червоні лінії у фракції. Ми побачили справжні обличчя  політичних акторів – і в Офісі Президента, і в українському парламенті”. Нардеп ініціював власний альтернативний підрахунок голосів, які подавалися таємно у спеціально створеному для цього мобільному застосунку.

2 лютого 2021 року тодішній речник ВР Дмитро Разумков на першому пленарному засіданні п'ятої сесії ВР офіційно оголосив про виключення Олександра Дубінського із фракції “Слуга народу”. Цього ж дня депутат від “СН” Ірина Верещук у коментарі КВ повідомила, що керівництво партії “СН” готове розглянути питання про зняття нардепа Олександра Дубінського з посади голови партійного осередку Київської області та щодо його членства  у партії.

11 лютого 2021 року з повідомлення заступниці голови парламентської фракції "СН" Євгенії Кравчук (№112 за партійним списком) стало відомо, що на першому етапі партійного з'їзду "слуги народу" обмежилися технічною частиною: було висунуто кандидатів на проміжні вибори до парламенту по двох округах. Запитання, пов'язані з Олександром Дубінським на цьому етапі з'їзду на порядку денному були відсутні.

Тодішній лідер партії та перший заступник голови керівництва парламентської фракції "СН" Олександр Корнієнко на брифінгу після з'їзду щодо ситуації з Олександром Дубінським сказав: “Питання – на розгляді. Більше нічого не можу сказати”... “Організація (Київського обласного осередку “СН”, – КВ) надто орієнтована на нього. Є побоювання його втратити. Тому, швидше за все, якщо ми затвердимо виключення Дубінського з партії, в організації тимчасово головуватиме хтось із його нинішніх заступників”. Однак за результатами чергового етапу з'їзду партії "СН", що відбувся 15 лютого 2021 року, рішення так і не було прийняте.

1 березня 2021 року, на довершення всіх своїх неприємностей, о 6:30 ранку на автодорозі "Київ-Чоп" біля міста Стрий Львівської обл. Дубінський потрапив у ДТП. За попередніми даними, він виїхав на смугу зустрічного руху. Як уточнили у поліції Львівській області за фактом порушень правил безпеки дорожнього руху було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 статті 286 КК України. Максимальне покарання, передбачене санкцією цієї статті – обмеження волі на строк до 3 років.

14 березня 2021 було проведено екстрену обласну партконференцію, на якій Дубінського, за його відсутності, зняли з посади голови обласного партосередку, З таким розвитком подій Дубінський не погодився і спробував контратакувати. Спочатку він заявив про невизнання результатів засідання, на якому його скинули, та назвав його "шахрайством аферистів із Банковою". Потім провів альтернативну конференцію, яка, висловила Дубінському повну довіру та засудила "шахрайську схему використання аферистами змін до статуту партії".

І, нарешті, поставив справжній ультиматум безпосередньо Володимиру Зеленському: "Ви справді дали добро для шахрайської зачистки Київської обласної організації партії "Слуга народу" від тих, за кого голосували виборці на місцевих виборах? Це принципове питання не від мене, а від виборців. Це вони мають знати, чи президент є президентом?" тим, за кого вони голосували, або він підло і підступно їх обдурив. Я, від імені тих, хто ставив це питання, даю президентові 24 години на відповідь. Думай-Те, Володимире Олександровичу".

Відповідь була меншою, ніж через добу. Голова партії "СН" Олександр Корнієнко видав розпорядження про виключення Дубінського із членів партії за порушення статуту та непокору керівним органам партії. Проте зауважив, що Дубінський може оскаржити це рішення на наступному партійному з'їзді.

За інформацією КВ, до цього Кирило Тимошенко намагався зустрітися з Олександром Дубінським, щоб "полюбовно" домовитися. Але нардеп ігнорував ці сигнали, стверджував співрозмовник КВ в ОП: “Оскільки Сашко не йшов на контакт, було остаточно вирішено міняти його. Та він і сам винен у тому, що сталося – міг би вести комунікацію акуратніше і не принижувати нашого Президента”.

Зміна керівництва Київської обласної організації "СН" спровокувала відкритий конфлікт між нардепом Олександром Дубінським та Президентом Володимиром Зеленським. Дубінський обіцяв викриття та скандали, його соратники планували йти до суду, що загрожувало правлячій партії черговою кризою. Але оточення глави держави та місцеві еліти Київщини були впевнені, що у Дубінського нічого не вийде.

Проте, на думку видання RegioNews, останні події давали надію депутату Київської облради VIII скликання Ярославу Москаленко, який потерпів поразки при обранні керівництва Київської облради, взяти реванш, бо для вигідного йому перевороту в облраді не вистачало лише декількох голосів, які йому запросто міг надати Дубінський. Адже на Дубінського із 22 чинних депутатів "зеленої" фракції КОР було орієнтовано більше половини, а п'ятеро з них взагалі безпосередньо пов'язані з Дубінським: ще недавні його депутатські помічники-консультанти Станіслав Семергій і Денис Січовий, а також "колишні колеги з "плюсів" Марія Кисельова, Ігор Колтунов та Володимир Тимофійчук. Останні влітку 2023 року “побили горщики” саме через Дубінського. Тимофійчук домігся відкриття справи про приниження честі та гідності проти Колтунова, адже у своїх соціальних мережах Колтунов неодноразово зневажливо відгукувався про Тимофійчука та приписував йому поплічництво Дубінському. 

За інсайдерськими даними RegioNews, саме ця вищезгадана п'ятірка мала стати основою депутатського об'єднання "Дубіна" у Київській облраді. Такий розкол в обласній фракції "СН" не лише призвів б до втрати президентською партією крісла голови облради, а й до подальшого переформатування усього керівництва Київської ОДА.

18 березня 2021 року голова фракції партії "СН" у ВР ІХ скликання Давид Арахамія прокоментував для “УП” висловлювання виключеного з партії "СН" нардепа Дубінського про причетність ОП до витоку даних про можливу розмову п'ятого Президента України Петра Порошенка та Президента США Джо Байдена. Він заявив, що вони пов'язані із важким періодом життя Дубінського. "Дубінський поводиться, як покинута наречена. Звинувачує всіх у всьому, ображає, копошиться в спідній білизні замість того, щоб подивитися в дзеркало, усвідомити свої помилки і визначитися, як жити далі. Я з розумінням ставлюся до цього важкого періоду життя свого колишнього колеги і сприймаю це поки що як ознаки весняної депресії через важкі життєві обставини", – сказав він.

26 березня 2021 року депутат ВР ІХ скликання Василевська-Смаглюк (фракція “СН”, ТВО №96 у Київській обл.), на сторінці у соцмережі Facebook повідомила, що проти неї розпочалася інформаційна атака – її прізвище згадують у негативних контекстах в анонімних телеграм-каналах. Інформацію цих каналів вона спростовувала, а ймовірним замовником атаки депутат назвала свого колишнього колегу по роботі на каналі “1+1” Олександра Дубінського. "Які причини і ціль цього раптового креативу? Може, в ініційованих мною і ухвалених нещодавно ВР законопроектах, зокрема про БЕБ, а також активну позицію щодо викорінення корупції в Київській області? Чи це просто розширення кордонів у нікому непотрібній війні проти всіх? Якщо це все так, то, на жаль, з "колегою" вже відбувається непоправне.... Саші бажаю легкого виходу з ним створеної паралельної реальності та повернення у прекрасне сьогодення, де багато можливостей себе чесно реалізувати”, – написала Василевська-Смаглюк.

14 червня 2021 року керуючий партнер адвокатського об'єднання "Barristers", радник мера Києва з правових питань Олексій Шевчук розповсюдив інформацію, що депутат Київоблради Ігор Колтунов завдав легких тілесних ушкоджень його прес-секретарці Олені Ларіній під час прес-конференції, на якій Олександра Дубінського звинуватили в організації тиску на органи влади Київської області через розподіл земельних ділянок, зокрема у садовому товаристві. Під час брифінгу 20 невідомих озброєних людей почали вламуватись у закриту залу, де проводилася прес-конференція. За словами Шевчука, "це були люди Дубінського, які намагалися зірвати прес-конференцію та провести провокації". Адвокат Шевчук відомий участю у резонансних кримінальних справах Геннадія Корбана, Ярослава Кашуби, Іллі Ківи, Олександра Онищенка, Борислава Розенблата, Віталія Кличка та інших.

20 серпня 2021 року рішенням уряду рф перелік українських громадян, щодо яких застосовувались персональні санкції був збільшений на 70 осіб. У розширеному переліку опинився і народний депутат Олександр Дубінський.

8 листопада 2021 року Олександр Дубінський  на відео, яке опублікував у своїй Facebook-групі, розповів, що приєднається до “Розумної політики” ексспікера Дмитра Разумкова тільки після того, як вона з міжфракційного об'єднання (МФО) трансформується в депутатську групу. А для цього необхідно, щоб учасники МФО "Розумна політика" вийшли зі своїх фракцій. Зважаючи на те, що більшість у майбутньому МФО Разумкова – нардепи-списочники із “СН”, яких позбавлять мандата після виходу з фракції, трансформація МФО в депутатську групу навряд чи відбудеться. Дубінський підкреслив, що Дмитро Разумков створенням МФО "Розумна політика" змусив сильно понервувати Офіс Президента Володимира Зеленського, а також фракцію "СН" у ВР.

3 серпня 2023 року ДБР та СБУ провели обшуки у Дубінського, який поїхав за межі держави під виглядом супроводження свого батька на лікування до іноземного медзакладу, для чого у червні того ж року отримав дозвіл від МОЗ. 9 серпня з цього приводу Дубінський отримав від ДБР підозру у службовому підробленні. 10 листопада працівники ДБР завершили досудове розслідування зазначеного епізода і довели, що депутат вніс неправдиві відомості до офіційних документів на підставі яких виїхав за кордон. У зверненні щодо дозволу на виїзд він вказав підставу – супроводження батька на лікування, однак насправді поїхав на відпочинок. До того ж депутат і батько виїхали за кордон окремо, а батько взагалі повернувся до України набагато раніше, ніж народний обранець

6 жовтня 2023 року, коли Дубінський на вимогу слідчого прибув до ДБР, працівник ТЦК і СП намагався вручити йому повістку. Проте нардеп відмовився брати повістку та взяв лише відривний талон: "А я не буду її забирати просто. Так буває. Залишіть собі на згадку, гаразд?" – сказав Дубінський.

18 жовтня 2023 року нардеп  Дубінський програв суд проти Руху “Чесно” про захист честі, гідності та ділової репутації. Нардеп вимагав, щоб його виключили з Реєстру Zрадників, та суд вирішив залишити позов народного обранця без задоволення. Інтереси Дубінського в суді представляв Клим Братківський, який свого часу критикував рішення РНБО щодо закриття проросійських каналів 112, ZIK, NewsOne та був звинувачений у бодішеймінгу щодо директорки музею Голодомору Лесі Гасиджак.

1 листопада 2023 року у Дубінського знов провели обшуки, на цей раз за підозрою у причетності нардепа до організації незаконного переправлення через державний кордон України у змові з іншими особами. Йшлося про те, що Дубінський нелегально переправив до сусідньої європейської країни рідного брата своєї цивільної дружини. 6 листопада Печерський райсуд Києва у цій справі обрав Дубінському запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт. На засіданні Дубінський висловив припущення, що справа проти нього – це спроба припинити його критику Офісу Президента в умовах війни. Пізніше ДБР з'ясувало, що для незаконного перетину держкордону використовувалась псевдоволонтерська ГО “Медіаоборона”, очолювана депутатським помічником Дубінського – Дмитром Оберемчуком. Крім піару Дубінського та його посіпак, ГО надала послуги для виїзду за системою “Шлях” мінімум трьом депутатам з обласного осередку “СН”.

8 листопада 2023 року, в довершення до всього, за матеріалами ДБР працівники НАЗК вручили Дубінському протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією у зв'язку з надсиланням депутатських запитів до ДБР та МОЗ, “у яких порушувались питання, що становлять його приватний інтерес”.

13 листопада 2023 року за матеріалами СБУ та ДБР Генпрокурор повідомив нардепу Дубінському про підозру у державній зраді. Згідно з повідомленням СБУ правоохоронці зібрали докази державної зради з боку нардепа, який здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь рф. За матеріалами слідства, він мав позивний “Буратіно” і входив до складу злочинної організації, яку сформувало головне управління генштабу збройних сил росії (відоме як гру)". В СБУ повідомили, що основним завданням цієї організації було розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитація держави на міжнародній арені. За це учасники угрупування отримали понад 10 млн доларів від воєнної розвідки рф. “У межах досудового розслідування задокументовано, що фігурант поширював фейки про вище військово-політичне керівництво нашої держави. Один з прикладів дезінформаційної роботи – розповсюдження фейків про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2019 році. Для “розгону” проросійських наративів він брав участь у відповідних пресконференціях”, – додають в СБУ. 

Також встановлено, що злочинна організація була створена заступником начальника російського гру Володимиром Алєксєєвим як агентурна мережа, що діяла в столиці України. Операційним керівництвом ворожої групи з території рф займався його заступник – Олексій Савін.

“За даними слідства, крім народного депутата до складу ворожої групи входив екснардеп Андрій Деркач, який напередодні повномасштабного вторгнення рф втік за кордон. Також до цієї агентурної мережі входив колишній прокурор Костянтин Кулик. Він мав позивний “Птичка” і наразі переховується від правосуддя за кордоном. Під час проведення інформаційних диверсій проти нашої держави Кулик публічно займався псевдоправовим “обґрунтуванням” фейків на користь кремля”, – зазначають в СБУ. Крім того, у спецслужбі додають, що підривну діяльність злочинної організації у Києві координував експомічник Деркача, колишній співробітник гру часів срср Ігор Колєсніков, який за матеріалами СБУ вже засуджений і відбуває покарання за державну зраду.

14 листопада 2023 року Печерський райсуд обрав Дубінському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів без альтернативи внесення застави. 22 листопада у Мінюсті повідомили, що він перебуває у стандартній (не платній) камері разом зі ще одним ув’язненим без будь-яких привілеїв. 

У цей же день на сторінці у соцмережі Facebook співзасновник КВ Антон Подлуцький констатував, що виборці Обухова і Василькова лишились без свого представника у ВР, який свого часу переміг Кононенка виключно завдяки місцевій латифундистці Тетяні Засусі. Подлуцький має щирі сподівання, що попереду будуть справи і про земельні інтереси "Буратіни" та його друзів на Київщині.

14 листопада 2023 року "Голос Америки" написав, що розслідування діяльності Дубінського викликало "значну реакцію". Дубінський раніше зустрічався з Джуліані, і це відбувалося в період, коли колишній особистий адвокат Трампа намагався знайти в Україні матеріали, які б допомогли звинуватити політичного опонента – демократа Джо Байдена – у причетності до корупції. Зокрема, експрезидент США та юрист збирали інформацію про українську газову компанію Burisma (син нинішнього американського Президента Хантер Байден входив до її ради директорів).  У Штатах заявили, що парламентарій від "СН" є учасником "пов'язаної з росією мережі дезінформації", яка намагалася вплинути на американські вибори та поширювала "брехливі та необгрунтовані звинувачення". Примітно, що у січні 2021 року Вашингтон запровадив санкції проти семи українців, серед яких були Дубінський, Деркач та Кулик.

23 листопада 2023 року Печерський суд Києва заарештував майно нардепа Олександра Дубінського, якого підозрюють у державній зраді, а також майно його матері та колишньої дружини. Рішення про арешт майна було ухвалено в рамках розслідування ДБР у кримінальному провадженні щодо відмивання  грошей та ухилення від податків.

Доходи, майно

Влітку 2016 року ЗМІ, з посиланням на дані держреєстрів писали, що Дубінський та його дружина володіють 8-ма автомобілями, 10-ма квартирами та 6-ма земельними ділянками. Дубінський тоді заявляв, що ці публікації – чорний піар та помста за його розслідування.

За словами депутата, під час зустрічей із виборцями він користувався чужим старим "Фордом" (2002 р. в.) через погані дороги. Але про те, скільки саме автомобілів у його гаражі, а також скільки має квартир та на які гроші вони куплені, політик говорити відмовився. Трохи пізніше він уточнив, що володіє автомобілем 2006 р. в., а дружина – 2011 р. в.

Також Дубінський сказав, що не має наміру подавати декларацію про доходи у 2019 році, оскільки на дострокових виборах він нібито їх подавати не зобов'язаний.

Зазначимо, що це прямо суперечить вимогам пп 4 п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону "Про запобігання корупції", відповідно до якого суб'єктами декларування є кандидати в народні депутати, зареєстровані в установленому порядку.

Відповідно до звіту Олександра Дубінського про використання коштів виборчого фонду він наповнювався виключно з власних коштів кандидата у розмірі 946 тис. 170 гривень.

У листопаді 2019 року у передачі “Наші гроші” автори сюжету на підставі даних відкритих реєстрів повідомили, що Олександр Дубінський, його дружина Леся Цибко та мати Алла Березовська з 2015 року стали власниками 24 квартир загальною площею близько 2 тис. кв. м, двох будинків: на Солом'янці у Києві та під Хотовим Києво-Святошинського району Київської області, а також 70 соток землі у столичному регіоні. Сам Дубінський цю інформацію прокоментував так: "Треба віддати їм належне, – визнають, що все майно нажите задовго до політики. Але пролетарську заздрість, мабуть, нікуди не подінеш".

Також повідомлялося, що подружжя Дубінських живе в апартаментах біля 5-зіркового Fairmont Grand Hotel на Подолі, куплених у забудовника Леоніда Юрушева. Крім того, нардеп має 17 автомобілів, частина з яких – раритетні. Виявлене майно журналісти оцінили орієнтовно у 2,5 мільйона доларів.

Попри вимоги Закону України “Про запобігання корупції”, який передбачає подання річних декларацій до 1 квітня 2020 року, декларація Дубінського на сайті НАЗК у встановлений термін була відсутня – були лише форми суттєвих змін у майновому стані.

Відповідно до форми від 29 грудня 2019 року– 23 грудня 2019 року Олександр Дубінський отримав 4 млн 295 тис. грн від ТОВ “Альфа Крос” (ЄДРПОУ 39724812) за відступлення права вимоги відповідно до договору від 12 серпня 2019 року. За дивним збігом, цього ж дня за договором відчуження цінних паперів та корпоративних прав від цієї компанії отримав 23,5 млн грн парламентський колега Дубінського щодо фракції “СН” – Олександр Ткаченко.

Відповідно до ще однієї форми від 29 грудня 2019 року – 24 грудня Дубінський продав якомусь Євгену Прохорову автомобіль вартістю 161 тис. гривень та 27 грудня отримав від матері, Алли Березовської, три подарунки у негрошовій формі загальною вартістю 2 млн 730 тис. 562 гривні: Mercedes-Benz E 55 AMG 2003 року випуску, Mercedes-Benz G55 2009 р. в. та Toyota Land Cruiser 200 2013 р. в.

Також 27 грудня 2020 року Дубінський придбав у фізособи гараж у Києві площею 77,2 кв. м за 503 тис. 686 гривень.

Відповідно до форми від 2 січня 2020 року у зазначену дату нардеп Дубінський придбав у Олександра Тимощука автомобіль Cadillac Escalade 6.2i 2010 р. в. за 1 млн. 125 тис. грн

Доречі, станом на 24 липня 2020 року за даними журналістів Bihus.info, які провели аналіз бази даних штрафів за порушення правил дорожнього руху, зафіксованих камерами автофіксації, Олександр Дубінський порушив правил дорожнього руху 11 разів.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.

За даними декларації за 2019 рік Олександр Дубінський із 2011 року володів земельними ділянками: 620 кв. м у Круглику Києво-Святошинського району та 1200 кв. м у Требухові Бориспільського району Київської області; з 2012 року – земельною ділянкою 539 кв. м у Хотові Києво-Святошинського району, з 2013 року – п'ятьма земельними ділянками по 1000 кв. м та ділянкою 632 кв. м у Хотові; з 2014 року у Києві – житловим будинком 79,6 кв. м та земельною ділянкою 750 кв. м, а також квартирою 149,3 кв. м; з 2019 року – гаражем у Києві 77,2 кв. м та нежитловим приміщенням 22 кв. м у Василькові Київської області.

Як об'єкти незавершеного будівництва у декларації вказано: п'ять паркомісць 12,5 кв. м у Києві, садовий (дачний) будинок 620 кв. м у Круглику Обухівського району та садовий (дачний) будинок (площа не вказана) у Хотові.

Як цінне майно в декларацію внесені годинники: Jorg Hysek V-King, Rolex Submariner LV, Rado Jubile, Rolex milgauss, Tissot T461, Corum Bubble, Baume & Mercier geneve, Breitling A73310, Wyler Code R, Breitling Colt а також нарізна зброя Steyr AUG A3, нарізна зброя Brugger & Thomet TS9 TP та гладкоствольна – Mossberg.

Транспортні засоби: з 2014 року – Porsche Carrera 2006 р. в., з 2018 року – Mercedes-Benz Sl 500 (2001 р. в.), з 2019 року – Mercedes-Benz E55 (2003 р. в.), Mercedes-Benz Benz G 55 (2009 р. в.) та Toyota Land Cruiser 200 (2013 р. в.).

До декларації внесено права на 4 нематеріальні активи, у т. ч. – право на YouTube-канал “Dubinsky Pro”.

За підсумками 2019 року доход Дубінського становив 8 млн 619 тис. 435 гривень: 414 тис. грн – депутатська зарплата, 781 тис. грн – зарплата та додаткове благо в Іноземному підприємстві “1+1 Продакшн”, 4 млн. 295 тис. грн – за відступлення права вимоги ТОВ “Альфа-Крос”, 368 тис. грн – роялті від ТОВ “ТРК “Студія 1+1”, 13 тис. грн – додаткове благо від партії “Слуга народу”, 21 тис. грн – страхові виплати від ПрАТ “НАСК “Оранта”, 161 тис. грн – від відчуження рухомого майна Євгену Прохорову, 2 млн. 731 тис. грн – подарунки у негрошовій формі від матері – Алли Березовської, 108 тис. грн – відсотки від “Альфа-банку” .

Накопичення Дубінського на кінець року склали: на банківських рахунках – 2 млн 688 тис. грн, 6 тис. євро та 101 тис. доларів, а також готівкою – 100 тис. євро та 300 тис. доларів.

З 1 вересня 2019 року у Олександра Дубінського виникли зобов'язання за договором охорони фізосіб перед ТОВ "Секьюрайті" (що входить до групи "Приват") на суму 360 тис. гривень. Як відомо, ця фірма входить в розгалужену структуру “силових” підрозділів групи “Приват” Ігоря Коломойського. Її співвласник, Олег Шайхет займається особистою охороною бізнесменів і політиків із групи “Приват”, зокрема, депутата ВР VI, VII та ІХ скликань Ігоря Палиці ( ДГ “За майбутнє, ТВО №22 у Волинській обл.). 

У 2019 році Олександр Дубінський здійснив придбання чотирьох транспортних засобів: в Україні – на суму 503 тис. 686 грн та на суму 793 тис. 679 грн, а також у Словаччині – на суму 153 тис. 312 грн та 628 тис. 318 грн

Протягом року Дубінський перестав володіти певним об'єктом права власності (не вказано), частиною квартири та трьома квартирами.

Відповідно до повідомленням про суттєві зміни у майновому стані від 8 липня 2020 року Олександр Дубінський придбав автомобіль BMW Alpina В7 (2013 року випуску) вартістю 514 тис. 346 гривень у американської компанії Online Auto Group LLC, зареєстрованій за адресою Las Vegas, NV 89103 US.

Після свого обрання народним депутатом Олександр Дубінський вийшов зі складу співвласників "1+1" Продакшн” (ЄДРПОУ 23389360) і, за наявними даними, продав 0,1% акцій (раніше свої 5% продав Олександр Ткаченко). Сума цих угод невідома. Відомо лише, що у 2010 році Борис Фуксман розповів, як Ігор Коломойський у 2010 році купив “1+1” за 200 млн доларів.

В інтерв'ю сайту Странa.ua Олександр Дубінський назвав себе гривневим мільйонером і уточнив, що годинник, який був на його руці в момент інтерв'ю, коштував 2 тис. доларів США.

У 2020 році Леся Цибко  судилася з Олександром Дубінським за корпоративні права на фірму DubPro, яка зареєстрована у Братиславі (Словаччина).

20 липня 2020 року Солом'янський суд визнав, що Дубінський не здійснював управління господарською діяльністю фірми, а Леся Цибко володіє 100% корпоративних прав ТОВ.

ТОВ у Словаччині було зареєстровано в 2019 році. До лютого керуючими партнерами в фірмі значилися Олександр Дубінський та житель села Баранинці Закарпатської області Володимир Лукач. Статутний капітал фірми – 10 тис. євро. Cфера діяльності – брокерські послуги, купівля та продаж товарів, видавнича справа.

У Братиславі Володимир Лукач є керівником ще шести фірм, у двох з них засновниками є громадяни РФ. Примітно, що вони ведуть бізнес і в Україні, але в даних Мін'юсту згадки про російське громадянство цих людей чомусь немає.

Ще один судовий розгляд Цибко та Дубінського пов'язаний з будинком (79 кв. м) і земельною ділянкою (7,5 соток) на вул. Клінічній у Києві. Цибко просила визнати за нею право на землю, вартістю 2,1 млн грн та будинок, який оцінили в 140 тис. грн. У липні 2020 сімейство уклало мирову угоду, згідно з яким нерухомість належить цивільній дружині Дубінського..

У електронній декларації за 2020 рік Дубінський у якості членів сім'ї нікого не зазначив. Згідно до декларації він отримав 1 млн 127 тис. 106 гривень: 374 тис. 388 грн – депутатська зарплата, 627 тис. 584 грн – роялті від ООО “ТРК “Студія “1+1”, 125 тис. 134 грн – банківські проценти.

На кінець року депутат тримав у банках 107 тис. 92 гривні, 106 тис. 138 доларів і 2 тис. 78 євро. Також готівкою він зберігав 281 тис. доларів і 100 тис. євро.

У декларації за 2020 рік вже не фігурують: житловий будинок у Києві 79,6 кв. м та земельна ділянка у столиці 750 кв. м, право власності на які у Дубінського були датовані 2014 роком.

У 2020 році Дубінському належали права на три знаки для товарів та послуг. Цінних паперів та корпоративних прав, а також боргів, згідно з документом, він у 2020 році не мав.

В листопаді 2021 у пості в Instagram нардеп Дубінський продемонстрував лофери Monolith із полірованої шкіри бренду Prada, вартість яких стартує від 29 тис. гривень. “Ось що означає “на блатній педалі”, – підписав фото народний обранець.

Також Дубінський у своєму ТiкТок-каналі повідомив, що володіє раритетним автомобілем Mercedes Benz W124 6.2 AMG, яких було випущено всього два. Примірник авто Дубінського, за його словами, раніше належав синові Президента-втікача Віктора Януковича – Віктору Януковичу-молодшому, який у березні 2015 року потонув у Байкалі (Сибір, рф). Нардеп зазначив, що любить купувати раритетні автомобілі марки Mercedes та реставрувати їх.

За даними аналітичної системи YouControl Олександр Дубінський з липня 2017 року є одним із застновників Обслуговуючого кооперативу “СТ-Зоря” (ЄДРПОУ  41448376) у с. Крутик Києво-Святошинського району Київської обл.

Також він був одним з учасників ТОВ “Агенція комунікаційних рішень” (квітень 2020-липень 2021 рр., ЄДРПОУ 37033361), профіль – дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки. Діяльність припинено.

Станом на 16 листопада 2023 року за Дубінським рахується 6 земельних ділянок у с. Хотів Києво-Святошинського району Київської обл. 

Останнє оновлення: 28.11.2023 року

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Теги: володимир зеленський, слуга народу, анкета, Київ, васильків, новини, олександр ткаченко, обухів, андрій єрмак, ігор коломойський, олександр дубінський, біографія, досьє, народний депутат, антон поляков, 94 округ, ігор палиця, андрій деркач, сергій тігіпко, вадим новинський, андрій портнов, ігор колтунов, ігор колтунов, володимир тимофійчук, тетяна засуха, рудольф джуліані, ігор колєсніков, костянтин кулик, анатолій дубінський, Марія Кисельова, анастасія ляшенко, олексій мовчан, дмитро чорний, Сергій Швець, андрій телиженко, володимир алєксєєв, станіслав семергій, олексій савін, денис січовий, трк 11, василевська смаглюк, трк 11, тов секьюрайті, трк 11, олег шайхет, володимир лукач, алла березовська, ст зоря, леся цибко, канал 11, агенція комунікаційних рішень, віталій гайдук, канал 11, ліга фінансового розвитку, програма гроші, канал 11, юрій блащук, ігор мосійчук, канал 11, юрій сколотяний, андрій боблях, юрій яременко, ігор гужва, сергій морський, максим бужанський, 11, го медіаоборона, олександр онищенко, дмитро оберемчук

вівторок, 19 березня 2024 г.
09:23
На столичному пішохідно-велосипедному мості знов тріснуло скло, - ЗМІ
09:01
Протягом минулої доби відбулося 61 бойове зіткнення, - Генштаб ЗСУ
понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
17:05
У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок
16:45
У Деснянському районі п’яний водій вчинив потрійну ДТП, постраждали двоє водіїв
Календар подій