вівторок, 19 березня 2024 г.

Досьє: Білоцерковець Дмитро Олександрович

Досьє: Білоцерковець Дмитро Олександрович

Депутат Київради ІХ скликання. Співголова фракції партії "УДАР", член постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Радник Київського міського голови Віталія Кличка із стратегічних питань. Депутат Верховної Ради (ВР) VIII скликання (2014-2020 рр., фракція "БПП"). Екс-директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міськдержадміністрації (КМДА).

Місце народження, освіта

Дмитро Білоцерковець народився 21 серпня 1986 року у Севастополі.

2003 року закінчив Севастопольську загальноосвітню школу №3.

У 2007 році закінчив Європейський університет за спеціальністю "менеджмент організацій", отримавши кваліфікацію менеджера-економіста.

Сімейний стан

З 2017 року одружений з Ляшенко Іриною Юріївною. Лікарка, хірург, з квітня 2016 року зареєстрована у Києві як фізособа – підприємець, профіль – загальна лікарська практика. Модель, телеведуча.

Народилася в Севастополі, закінчила там університет, згодом зробила успішну кар'єру лікаря. Дмитро Білоцерковець каже, що жінка ніколи не планувала їхати з рідного міста, поки не сталася анексія Криму Росією у 2014 році. Востаннє вдома у Севастополі Ірина була у 2016 році. Пізніше з Криму виїхали її батьки – перебралися ближче до доньки. 

26 лютого 2022 року поблизу Ірпеня, під час спроби евакуації, разом із дітьми в машині Ірина Ляшенко потрапила під обстріл. Жінка втратила око, перенесла кілька місяців лікування та чотири реконструктивні операції, які робили в Берліні. У серпні 2023 року стала героїнею першого друкованого українського Playboy за період повномасштабного вторгнення.

Кар'єра

З 2009 по 2012 рік – директор ТОВ “Віадук-Р” (ЕГРПОУ 20732998, Київ), профіль – надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

З 2007 по 2012 рік – помічник-консультант депутата ВР VI скликання В'ячеслава Кириленка (фракція “Наша Україна – Народна самооборона”, №2 за списком виборчого блоку) на громадських засадах.

З 2012 по 2014 рік – помічник-консультант депутата ВР VII скликання Ігоря Побера (фракція "УДАР", №25 за списком партії) на платній основі.

У липні 2013 року безуспішно балотувався на довиборах до Севастопольської міськради від громадської організації “За справедливий Севастополь” по одномандатному мажоритарному виборчому округу №19.

Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 24 вересня 2014 року №262 Білоцерковець був призначений директором Департаменту міського благоустрою та охорони природного середовища КМДА. Змінив на цій посаді Сергія Садового, який обіймав її з 2010 року. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

З березня 2015 року Дмитро Білоцерковець – керівник виконкому партії “УДАР” (на думку аналітиків, це призначення було пов'язане з місцевими виборами осені 2015 року).

З 1 лютого 2016 року на звітно-виборчій конференції Дмитра Білоцерківця було обрано новим головою Київської партійної організації “Блок Петра Порошенка” (ЕГРПОУ 39154804), який змінив на цій посаді близького друга та бізнес-партнера п'ятого Президента Порошенка -  Ігоря Кононенка.

Білоцерківець був звільнений з посади директора департаменту розпорядженням київського градоначальника від 28 березня 2016 року №229 за власним бажанням у зв'язку з обранням народним депутатом. Виконання його обов'язків було тимчасово покладено на Тараса Панчія. Згодом розпорядженням Київського міського голови від 26 квітня 2016 року №378 директором департаменту був призначений Андрій Фіщук.

З 29 березня 2016 року по 29 серпня 2019 року Білоцерковець – депутат ВР VIII скликання (фракція партії “Блок Петра Порошенка”). Обраний за списком партії "БПП" під №76. Був членом комітету ВР з питань бюджету, заступником члена Української частини комітету з міжпарламентської організації "Українська частина Парламентського комітету асоціації", членом груп міжпарламентських зв'язків з Латвією, Італією, Іспанією, Великобританією, США, Німеччиною, Ізраїлем та Польщею.

Білоцерковець став депутатом після того, як на закритому з'їзді БПП делегати ухвалили рішення про дострокове припинення повноважень двох народних депутатів – Миколи Томенка (№8 за списком партії) та Єгора Фірсова (№54 за списком партії). Присягу Білоцерковець приймав разом з Олександром Бригінцем.

У 2019-2020 роках Дмитро Білоцерковець керував територіальною організацією політичної партії “Європейська солідарність” (лідер – п’ятий Президент Петро Порошенко, ЄДРПОУ – 39154804). З 5 червня 2020 року цю посаду обіймає заступник голови КМДА, екссекретар Київради IX скликання, депутат КМР Володимир Прокопів.

Входив до Центральної Ради партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” (ЄДРПОУ 21715714).

За даними джерел KВ, під час підготовки до місцевих виборів до Київради осені 2020 року Дмитро Білоцерковець був одним із фактичних керівників виборчого штабу Віталія Кличка.

У січні 2020 року зареєстрований у Печерському районі Києва як ФОП, профіль – консультування з питань комерційної діяльності й управління; інша діяльність у сфері спорту.

Постановою Київської міської територіальної виборчої комісії №30 від 23 вересня 2020 року Дмитро Білоцерковець був включений за №7 у загальноміський список та за №5 – до територіального списку округу №10 (частина Святошинського району).

На окрузі саме за нього проголосували 684 виборця (з тих, хто голосував за загальний перелік; у результаті – п'яте, непрохідне місце на окрузі). Обраний за загальноміським списком.

З 1 грудня 2020 рокудепутат Київради ІХ скликання.

8 грудня 2020 року на початку засідання Київради секретар Володимир Бондаренко зачитав подання про формування у Київраді 7 фракцій. Дмитро Білоцерковець разом з Валентином Мондрієвським став співголовою фракції партії "УДАР" у кількості 29 депутатів. Їхніми заступниками були обрані Мирослава Смирнова і Андрій Странніков, секретарем – Ганна Старостенко.

Цього ж дня не без скандалу були сформовані 16 постійних комісій – на 3 більше, ніж у попередньому скликанні. Білоцерковець став членом комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Громадська діяльність

За даними аналітичної системи Youcontrol, Дмитро Білоцерковець:

  • колишній керівник Севастопольської міської організації політичної партії "За Україну!" (ЕГРПОУ 26014979), діяльність припинено;

  • співзасновник громадської організації "Молода Батьківщина" (ЕГРПОУ 36854720);

  • співзасновник громадської організації "Українська федерація лайфсейвінгу" (ЕГРПОУ 42928428). Керівником та співзасновником цієї організації є ексзаступник директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА, колишній гендиректор КП “Плесо” Денис Пікалов.

З 2007 року Білоцерковець – керівник виконкому громадської організації “Громадський рух “Севастополь без корупції” (у системі YouControl дані відсутні). У ці роки Білоцерковець став відомим як лідер молодіжного крила партії “УДАР” та організатор вуличних акцій, які викликали широкий резонанс не лише у Севастополі, а й в Україні загалом.

Виступав організатором проукраїнських акцій в Севастополі. Нібито за активну підтримку Євромайдану 7 лютого 2014 року в Севастополі невідомі спалили Білоцерковцю автомобіль. Залишки згорілого авто Білоцерковець презентував тодішньому голові Севастопольської міськдержадміністрації Володимиру Яцубі.

У лютому 2016 року Дмитро Білоцерковець ініціював створення  в Києві кримськотатарського класу для дітей вимушених переселенців з Криму.

25 грудня 2018 року Білоцерковець включений до списку санкцій російської федерації.

Регалії та нагороди

У 2009 році отримав подяку від Президента Віктора Ющенка "За вагомий особистий внесок у розвиток Української держави та зміцнення її незалежності".

Є кандидатом у майстри спорту з легкої атлетики у бігу на 400, 800 та 1500 метрів, багаторазовим переможцем чемпіонатів та кубків Криму, а також переможцем Всеукраїнських студентських ігор.

Участь у дорадчих органах

Відповідно до розпорядження КМДА від 5 квітня 2011 року №484 за посадою входив до складу Колегії КМДА.

Відповідно до розпорядження КМДА від 3 грудня 2014 року №1415 входив до складу Робочої групи з розвитку Труханового острова.

Відповідно до  розпорядження КМДА від 22 квітня 2015 року №390 входив до складу міжвідомчого Центру моніторингу забудови міста Києва, очолюваного мером Віталієм Кличком.

Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 29 березня 2016 року №233 Білоцерковець був призначений радником мера з питань благоустрою та захисту навколишнього природного середовища.

Розпорядженням мера Кличка від 11 вересня 2019 року №783 було внесено зміни до розпорядження від 29 березня 2016 року №233, відповідно до яких Білоцерковець став його радником зі стратегічних питань.

У період, коли Департамент міського благоустрою та охорони природного середовища КМДА очолював Дмитро Білоцерковець, йому підпорядковувались три управління: благоустрою, екології та надзвичайних ситуацій, а також 25 комунальних підприємств. Серед них найвідоміші: “Київзеленбуд”, “Київблагоустрій”, “Плесо”, 10 районних управлінь зелених насаджень, три комунальні лісництва (Дарницьке, Святошинське та Конча-Заспівське), “Зоологічний парк”, “Притулок для тварин”, “Київська служба порятунку".

У той період, відповідно до розпорядження КМДА від 3 вересня 2014 року  №979 діяльність департаменту спрямовував, координував та направляв заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Скандали, зв'язки

Як з'ясувало видання “kordon.org”, у січні 2013 року було порушено кримінальну справу за фактом незаконного заволодіння 46,5% частки у статутному капіталі ТОВ “Віадук-Р”. У цьому підприємстві Дмитро Білоцерковець працював директором, а його мати – володіла часткою у 48,5%. Спірна частка, на думку заявника-потерпілої, була придбана Білоцерковцем шляхом підробки документів та підписів померлого учасника. Згодом, за даними “kordon.org”, Білоцерковець двічі продав ТОВ “Віадук-Р” – у Криму за російським законодавством та на материковій Україні – за українським.

11 лютого 2014 року на центральній гірці Севастополя з'явились листівки нібито провокаційного характеру, в яких Білоцерковця звинувачували в педофілії.

Як директор Департаменту міського благоустрою та охорони природного середовища КМДА, Дмитро Білоцерковець “прославився” своїм підходом до боротьби з незаконними МАФами, автокав'ярнями, газовими АЗС та торгівлею спиртними напоями у кіосках. Представники малого бізнесу Києва систематично звинувачували Білоцерківця у “геноциді підприємців” та рейдерському захопленні їхнього майна за допомогою створеного “злочинного угруповання бойовиків-рекетирів”. Варто зазначити, що демонтаж МАФів часто закінчувався гучними скандалами, а іноді й побиттями підприємців.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

29 червня 2015 року постійна комісія Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики визнала незадовільною роботу департаменту міського благоустрою та охорони навколишнього середовища КМДА. Чиновники департаменту не спромоглися відповісти на жодне зі звернень торгової комісії, що, на думку членів комісії, їх принизило. Цього дня депутати планували заслухати звіти заступника голови КМДА Павла Рябікіна, голови департаменту благоустрою Дмитра Білоцерківця та директора містобудівного департаменту Сергія Целовальника.

Павло Рябікін перебував у відпустці та надіслав на засідання представника очолюваної ним комісії мерії з питань розміщення ТС. А Дмитро Білоцерківець та Сергій Целовальник проігнорували запрошення, не намагаючись навіть пояснити причини своєї відсутності.

28 березня 2016 року на сайті петицій Київради була зареєстровано “Петицію про звільнення з посади директора департаменту міського благоустрою Дмитра Білоцерковця та тодішнього директора КП “Київблагоустрій” Івана Кліпи”.

У квітні 2016 року депутатів-свободівців Київради VIII скликання побили невідомі просто у дворі Київради. Нібито "титушки", які напали на депутатів, були т. зв. громадськими інспекторами з благоустрою, яких Білоцерковець постійно залучав до участі у силових “розбірках” із підприємцями.

Незважаючи на те, що у березні 2016 року Білоцерковця було обрано до Верховної Ради, він продовжив і далі займатись київськими МАФами, так би мовити – на громадських засадах. На думку підприємців, Білоцерковець зі своїм другом та бізнес-партнером – тодішнім директором КП “Київблагоустрій” Іваном Кліпою перетворили демонтаж “незаконних” МАФів та пересувних об'єктів торгівлі на прибутковий бізнес, на якому дуже непогано “піднялися”. Більше того, як процес демонтажу, так і подальші спроби власників тимчасових споруд повернути вилучене майно зазвичай виглядали як знущання з підприємців

У лютому 2017 року ГО “Громекс” звинуватило Івана Кліпу разом із Білоцерковцем у “відмиванні” 7,7 млн бюджетних гривень на фіктивних демонтажах тимчасових споруд (ВС, кіоски, МАфи). Після укладання договору між КП та ТОВ “Україна Бізнес Груп” бюджетні кошти нібито осіли на рахунках підставних фірм.

Також KВ повідомляла, що Дмитро Білоцерковець продовжує курувати роботу комунального об'єднання “Київзеленбуд”, яке регулярно стає фігурантом кримінальних розглядів.

Окрім Івана Кліпи, під час усіх кадрових пертурбацій у департаменті благоустрою та найбільш “грошових” КП, Білоцерковець “дбайливо” залишав своїх протеже, через які контролював усі необхідні йому процеси. Серед них:

  • Андрій Фіщук – директор Департаменту міського благоустрою КМДА (з 16 січня 2019 року перебуває у відпустці для догляду за дитиною). 17 квітня 2018 року мер Києва Віталій Кличко тимчасово усунув Фіщука від виконання обов'язків на час розслідування інциденту на вулиці Половецькій, де 9 березня 2018 року був жорстоко побитий народний депутат Юрій Левченко та інші активісти;

  • Тарас Панчий – колишній перший заступник директора Департаменту міського благоустрою КМДА. З 29 березня по 27 квітня 2016 року та з 5 січня по 4 листопада 2019 року виконував обов'язки директора департаменту;

  • Андрій Андрєєв – ексепутат Київради VIII скликання (2015-2020 рік, фракція “Солідарність”). Був членом постійної комісії Київради з питань власності. Колишній перший заступник директора КП "Київблагоустрій" (з 2014 по 2019 рік). З 14.09.2017 до 21.06.2019 року виконував обов'язки директора КП після звільнення Івана Кліпи. У березні 2019 року взяв відпустку задля роботи у передвиборчому штабі чинного на той час Президента Порошенка, лідера партії “Солідарність” (з чуток – у ролі начальника київського міського штабу). На місцевих виборах у жовтні 2020 року безуспішно балотувався у депутати Київради IX скликання за №16 за списком партії “Перемога Пальчевського”;

  • Олексій Король  – 12 липня 2019 року призначений заступником генерального директора КО “Київзеленбуд”, з 16 липня 2019 року виконував обов'язки гендиректора КО “Київзеленбуд”, а 10 грудня 2020 року був призначений генеральним директором. Звільнений з посади розпорядженням мера від 28 липня 2023 року №673;

  • Андрій Андрущенко - з 17 серпня 2016 по 9 грудня 2020 року – директор КП "Міський магазин". Підозрювався в організації непрозорої роботи КП та корупційних діях. 19 травня 2021 року Подільський районний суд за клопотанням слідчих Нацполіції обрав Андрію Андрущенку запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 181,6 тис. гривень.

Крім зазначених персонажів, у близьких соратниках Білоцерковця знаходиться Олег Куявський – колишній начальник управління з питань взаємодії з правоохоронними органами щодо забезпечення правопорядку та муніципальної безпеки КМДА, який був основним лобістом створення скандального громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону "Муніципальна варта". Нині займає посаду першого заступника директора Департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука.

У ВР VIII скликання Білоцерковець обзавівся довгим списком помічників. В тому числі:

  • ексдепутат Київради VIII скликання (фракція “Солідарність”) Олег Костюшко. Був секретарем комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК. Бізнесмен, чия основна діяльність зосереджена у сферах збирання та утилізації відходів, а також оренди нерухомості. Відомий мінливістю політичних симпатій. З 1 грудня 2020 року – депутат Київради IX скликання (фракція партії “УДАР”, як і Білоцерковець – член комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку).

  • теж кримчанин – Олександр Мягкий, прозваний “таємним” заступником директора КП “Київблагоустрій”. За його деклараціями, заступником директора в КП він працював близько двох років (е-декларування за 2017 рік; е-декларування за 2018 рік), проте на офіційному сайті підприємства Мягкий серед керівництва КП ніколи не значився. На парламентських виборах 2019 року Мягкий балотувався від “Опозиційної платформи – За життя” на 219-му київському окрузі (Святошино), проте програв Миколі Тищенку ( з 29.08.2019 по 6.2.2023 рр. – фракція "Слуга народу", наразі – позафракційний, заступник голови комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури);

  • ексдепутат Київради VIII скликання (2015-2020 рік, фракція “Солідарність”) Олесь Маляревич. Був першим заступником голови комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку (з інвестиційної діяльності). Один із учасників бойкотування засідань комісії з проблем банку “Хрещатик”. З 1 грудня 2020 року – депутат Київради IX скликання (фракція партії “УДАР”, член комісії з питань транспорту, зв'язку та реклами).

  • ексдепутат Київської міської ради VI (2014-2015 рік, позафракційний) та VIII (2015-2020 рік, фракція “Солідарність”) скликань Олег Петровець. Був членом комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування, членом Антикорупційної ради при київському міському голові.

10 жовтня 2016 року джерело KВ у Київраді висловило думку, що найбільш наближений у “післямайданний період” до Віталія Кличка його головний “політменеджер” Віталій Ковальчук (якому на 90% зобов'язана політичним успіхом партія УДАР), обрав сторону п’ятого Президента Порошенка, зайнявши посаду першого заступника голови його Адміністрації. Як і кожний “сірий кардинал” він забрав із собою усю свою команду, залишивши Кличку лише Дмитра Білоцерківця у якості “троянського коня”, який нібито отримав завдання: по-максимуму зіпсувати відносини Кличка та малого бізнесу, аби остаточно “злити в унітаз” залишки рейтингу столичного мера.

У жовтні 2017 року на засіданні комісії Київради VIII скликання з питань ЖКГ та ПЕК, заступник голови комісії Святослав Кутняк (фракція ВО "Свобода") відкрито заявив, що Департамент міського благоустрою та збереження навколишнього середовища КМДА під керівництвом Андрія Фіщука займається справжнісіньким рейдерством. За його словами, цю діяльність кришують "реальні керівники департаменту" – попередник Фіщука, народний депутат Дмитро Білоцерковець та перший заступник директора КП "Київблагоустрій", депутат Київради VIII скликання Андрій Андрєєв.

У листопаді 2017 року стало відомо, що прокуратура зайнялася корупційними схемами "Білоцерковця-Кліпи". Слідство встановило, що керівництво Департаменту благоустрою КМДА та КП “Київблагоустрій” разом із фірмами-підрядниками створили злочинну схему з розкрадання та присвоєння бюджетних коштів, що виділяються на демонтаж нелегально встановлених тимчасових споруд (у період з 2015 по 2017 роки). За останніми даними, ними було викрадено близько 15 млн. гривень.

У травні 2018 року з повідомлення “Українських новин” стало відомо про те, що НАБУ під час досудового розслідування встановило, що мати депутата (працювала керівником шкільного гуртка у Севастопольській школі № 3) та від імені якої Дмитро Білоцерковець діяв на підставі довіреності, у 2016 році придбала у власність за договором дарування частину домоволодіння площею 186,7 кв. м та земельну ділянку 175 кв. м.

НАБУ мало підстави вважати, що Білоцерковець та члени його сім'ї, не зазначені в декларації, з серпня 2016 року користувалися вказаною нерухомістю, проте депутат свідомо не задекларував таке право користування. З цього приводу 15 жовтня 2019 року НАБУ оголосило Білоцерковцю про підозру.

Також НАБУ в рамках кримінального провадження розслідує причетність Дмитра Білоцерковця до скоєння інших кримінальних злочинів: незаконного збагачення (ч. 3 ст. 368-2 КК України) та присвоєння бюджетних коштів (ч. 4 ст. 191 КК України).

30 січня 2019 року депутати ВР VIII скликання Дмитро Білоцерковець та Сергій Алєксєєв (фракція “БПП”, №55 за списком партії) зареєстрували законопроєкт №9513, яким запропонували забрати в уряду право впливати на формування паркувальних тарифів, передавши цю функцію органам місцевого самоврядування. Нардепи нібито вважали, що це дозволить залучити приватні інвестиції у будівництво парковок. Але, як показує досвід, у Києві це швидше призведе до неконтрольованого зростання цін на парковках та збільшення “чорного кешу” для чиновників та депутатів, а не розвитку простору паркування.

13 лютого 2019 року “Українська правда” повідомила, що НАБУ підготувало матеріали для зняття недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності Дмитра Білоцерківця, та направила їх на погодження в САП.

10 лютого 2020 року стосовно Дмитра Білоцерківця було підготовлено обвинувальний акт. 29 травня 2020 року Вищий антикорупційний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 31,5 тис. гривень. До 28 липня 2020 року обвинувачений був зобов'язаний перебувати до суду на першу вимогу, повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи, а також утримуватись від спілкування зі свідками. На засіданні ВАКС 29 травня Київський міський голова Віталій Кличко був готовий взяти свого вірного соратника на поруки.

26 серпня 2020 року відбувся з'їзд партії УДАР – для участі у місцевих виборах, які мали відбутись 25 жовтня 2020 року, на ньому мер Києва реанімував свою партію і представив нових членів своєї команди: непомічених у корупційних скандалах чиновників КМДА, свою сурдоперекладачку, адвоката, колишнього футболіста. Зрозуміло, що остаточний список “УДАРу” на виборах до Київради мав включати не лише людей, які мають відносно пристойну репутацію. Зокрема, про це свідчить той факт, що столичний мер не мав наміру позбуватися своїх скандальних поплічників, які встигли побувати під слідством – Володимира Бондаренка та Дмитра Білоцерківця. Як стало відомо, Бондаренко – офіційно, як заступник голови партії Кличка та Білоцерківець – неофіційно керували його виборчим штабом.

10 вересня 2020 року відбулось перше засідання ВАКС у справі звинувачення Білоцерківця (справа №991/1239/20) у декларуванні недостовірних відомостей про стан фінансів своєї сім'ї (ст. 366-1 КК України).

10 листопада 2020 ухвалою ВАКС кримінальне провадження у відношенні Дмитра Білоцерківця за ст. 366-1 КК України було закрите на підставі ч. 1 ст. 284 КПК України, оскільки Рішенням Конституційного Суду від 27.10.2020 року за № 13-р/2020 статтю 366-1 КК України визнано такою, що не відповідає Конституції України  і вона втратила чинність з дня ухвалення рішення КСУ.

Навесні 2021 року у власників близько 5 тисяч столичних тимчасових споруд (ВС, кіоски, МАФи) закінчувалися "п'ятирічні дозвільні документи". У зв'язку з цим, за даними джерела КВ, загострилася боротьба за контроль над міськими структурами, що займались питаннями розміщення та демонтажу ТС: Олексія Кулебу з цієї сфери, мовляв, хотів витіснити кум столичного градоначальника, депутат ВР VII (2012-2014 рр., фракція УДАР) та VIII скликань Артур Палатний (2014-2019 рр., фракція “БПП”), але своїх позицій не збирався здавати і Дмитро Білоцерковець, який лобіював на посаду директора КП “Київблагоустрій” ексдепутата Київради VIII скликання від “ВО “Свобода” Михайла Буділова.

14 червня 2021 року політичний експерт Тетяна Лупова у блозі на "Цензор.НЕТ" повідомила, що: “Близький до Кличка Білоцерківець хоче підставити київську Зе-команду перед малим бізнесом. Справа в тому, що Білоцерківець дуже боїться праведного гніву з боку власників МАФів, яким висунули нові правила розміщення кіосків. Боїться цілком виправдано, оскільки нові правила повністю та остаточно перекроюють ринок МАФів під самого Дмитра та його боса Кличка. Тому Білоцерківець вибухнув постом у Фейсбуці, де розповів про те, що насправді основними ініціаторами ухвалення проекту рішення про нові правила розміщення МАФів у столиці є представники команди Зеленського – заступник голови КМДА Олексій Кулеба та директор Департаменту благоустрою Тимур Ткаченко”.

22 червня 2021 року Віталій Кулик в соцмережі Facebook написав: “7 років Віталій Кличко з Дмитром Білоцерківцем кричали, що борються з незаконними МАФами. Але насправді нічого не відбувалося. Власне, я про це писав вже. Нагадаю, що пік безладної вуличної торгівлі в Києві припав на 2015-2020 роки, коли столичним "впорядкуванням" заправляв саме Білоцерківець. Він мав би боротися з нелегальними МАФами, але по факту все було навпаки. Частина торгових павільйонів вони заради піару дійсно узаконили. Але по факту Кличко покриває незаконні МАФи, які і далі стоять і псують вигляд міста, блокують виходи з метро, є джерелом криміналу і т. д. А мер просто знімає з них чорний нал. Як пишуть ЗМІ, тепер Кличко вирішив піти ще далі і збирається проштовхнути постанову, яка просто вб'є законний малий бізнес. Мова йде про нові правила розміщення МАФів в столиці”.

8 липня 2021 року кілька тисяч підприємців вийшли на акцію протесту під будовою Київради та згодом, і під Офісом Президента з вимогою  – не приймати нові правила розміщення МАФів у столиці, запропоновані скандальним радником київського міського голови Дмитром Білоцерковцем, які у той день мали бути розглянуті на пленарному засіданні Київради. 

22 липня 2021 року тодішній голова постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою Владислав Трубіцин повідомив учасникам акції протесту під стінами КМР, що Київрада не внесла до порядку денного скандальний проект рішення авторства Дмитра Білоцерковця, який встановлював нові правила для розміщення МАФів. "Сьогодні є дуже хороша новина. Ми перемогли. Цей ганебний проект рішення на сьогоднішній день пішов на смітник", – заявив Трубіцин. Водночас він наголосив, що сьогодні підприємці "виграли бій, але не виграли війну".

31 липня 2021 року екссекретар РНБО Олександр Данилюк на святкуванні свого дня народження під час сварки ударом кулака розсік бров Тимофію Милованову – голові наглядової ради держконцерну “Укроборонпром” та позаштатному раднику керівника ОП Андрія Єрмака. Розняли бійку співголова фракції “УДАР” у Київраді Дмитро Білоцерковець та колишній заступник генпрокурора Віктор Трепак.

27 січня 2022 року стало відомо, що стосовно директора КП “Київський міський Дім Природи” Євгена Грибачова , співголови фракції “УДАР” у Київраді Дмитра Білоцерківця та колишнього директора КП “Київблагоустрій” Івана Кліпи відкрито досудові кримінальні провадження за статтею “державна зрада”. Їх підозрюють у роботі на російські спецслужби та створенні у Києві під керівництвом Дмитра Білоцерківця “терористичного осередку та ОЗУ, що працює на владу рф”.

На думку головреда ІА “Спеціальні кореспонденти” Олександра Шатного, який 14 вересня 2021 року спрямував відповідну заяву тодішньому голові СБУ Івану Баканову, Дмитро Білоцерковець (дядько якого Олег Фарін був міністром кримського АПК) зробив політичну кар'єру завдяки близьким стосункам з проросійським депутатом ВР VII-IX скликань Вадимом Новинським (29.08.1019-8.07.2022 рр., округ №57 в Донецькій області), який, зокрема, переміг на довиборах до ВР у 2013 році на мажоритарному окрузі №224 (Севастополь), у чому йому допомагали Дмитро Білоцерковець, Іван Кліпа та Євген Грибачов.

29 грудня 2022 року експерт з питань містобудування та архітектури Віктор Глеба не поділив захоплення столичних депутатів, громадськості та журналістів, пов'язане з демонтажем скандальної тимчасової споруди на вул. Миропільській, 29-А у Дніпровському районі Києва. За його словами, власник цього 50-метрового об'єкта зумів оформити на нього документи, у зв'язку із чим у майбутньому зможе розраховувати на компенсацію з міського бюджету за неправомірне знесення. Віктор Гліба нагадав, що в столиці вже досить давно працює така схема заробітку, на чолі якої, ймовірно, стоїть депутат Київради Дмитро Білоцерковець (фракція “УДАР”).

Бізнес, власність

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік (електронна декларація НАЗК).

У декларації за 2015 рік Дмитро Білоцерковець членів родини не вказав. З нерухомості ним було задекларовано земельну ділянку площею 406 кв. м, придбану у 2012 році. У “паперовій” декларації Білоцерковець написав, що через анексію Криму інформації про цей об'єкт він не має.

Цінне рухоме майно складалося з  5 картин Юрія Севрюженка (з 2009 року) та 398 біткоїнів, придбаних у 2013 році.

З 2011 року (у всіх наступних деклараціях фігурує 2013 рік) Білоцерковець володів автомобілем Toyota Corolla 2008 р. в. (за словами Білоцерковця його спалили під час Майдану) та з 2014 року – Toyota Corolla 2014 р. в.

Річний дохід Білоцерковця становив 74 тис. 786 грн – виключно зарплата за основним місцем роботи. Накопичення він зберігав лише готівкою – 35 тис. доларів, 37 тис. євро та 60 тис. гривень.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік.

У декларації за 2016 рік Білоцерковець показав квартиру у Києві площею 52,59 кв. м, орендовану у гр. Цілі Лебедєвої.

Кількість задекларованих біткоїнів не змінилася, їхня загальна вартість за декларацією становила 128 тис. 160 гривень. Проте реальна ціна криптовалюти, з урахуванням її постійно зростаючої вартості, набагато вища. У серпні 2017 року, за даними експертів, реальна вартість біткоінів Білоцерковця становила щонайменше 1,5 млн доларів.

Дохід депутата Білоцерковця у 2016 році становив 1 млн. 122 тис. 42 гривні: 28 тис. 600 грн – зарплата в КМДА, 149 тис. 543 грн – депутатська зарплата в апараті ВР, 152 тис.135 грн – на виконання депутатських повноважень, 127 тис. 880 грн – компенсація вартості оренди житла, 21 тис. 384 грн – компенсація вартості проїзду, 642 тис. 500 грн – від продажу нерухомості.

Готівкові накопичення в інвалюті не змінилися, а гривневі зросли до 622 тис. гривень. Також з'явився гривневий банківський рахунок – на ньому зберігалось 77 тис. 68 гривень.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2017 рік.

У декларації за 2017 рік з'явилися дані про дружину Ірину Ляшенко та сина Дана.

Також було задекларовано іншу, орендовану у Юрія Петрова, київську квартиру площею 91 кв.м. 

Матеріальне становище Білоцерковця не змінилося, в розділі рухомого майна з'явився автомобіль дружини – Hyundai Elantra 2013 року випуску, придбаний у 2013 році.

Депутатський дохід Білоцерковця становив 726 тис. 420 гривень: 252 тис. 825 грн – на виконання депутатських повноважень, 244 тис. 345 грн – депутатська зарплата, 191 тис. 80 грн – компенсація вартості оренди житла, 38 тис.170 грн – компенсація вартості проїзду.

Дружина заробила  414 тис. 88 гривень: 390 тис. грн – від підприємницької діяльності, 17 тис. 403 грн – зарплата у приватному ВНЗ “Київський медичний університет”, 6 тис. 685 грн – зарплата у КМКЛ №1.

Наприкінці 2017 року Дмитро Білоцерковець зберігав 95 тис. 80 грн на банківських рахунках та 512 тис. гривень, 31 тис. доларів і 35 тис. євро – готівкою.

До декларації додалися накопичення дружини Ірини Ляшенко – 1 тис. 82 грн на банківських рахунках, а також 5 тис. євро, 7 тис. доларів та 360 тис. гривень – готівкою.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2018 рік.

У декларації Дмитра Білоцерковця зв 2018 рік з'явився пасинок – син дружини від першого браку – Давид.

У 2018 році Білоцерковець орендував у Юрія Петрова вже іншу квартиру у Києві площею 42 кв. м. Крім неї (мабуть, після скандалу в НАБУ) у дружини Білоцерковця задекларовано право користування київським домоволодінням 186,7 кв. м та земельною ділянкою 175 кв. м, що з 2018 року належать матері Білоцерковця – Жанні Олексіївні.

Інші, задекларовані Білоцерковцем об'єкти власності, змін не мали..

Дохід Білоцерківця у 2018 році становив 1 млн 158 тис. 692 гривні: 422 тис. 880 грн – на виконання депутатських повноважень, 401 тис. 911 грн – депутатська зарплата, 237 тис. 250 грн – компенсація вартості оренди житла, 90 тис. грн – компенсація вартості проїзду та 6 тис. 651 грн – страхові виплати від АТ СГ “ТАС”.

Дружина заробила 499 тис. 607 гривень: 450 тис. грн – від підприємницької діяльності, 15 тис. 209 грн – зарплата у приватному ВНЗ “Київський медичний університет”, 26 тис. 660 грн – соцдопомога та 7 тис. 738 грн – страхові виплати від АТ СГ “ТАС”.

Наприкінці 2018 року Дмитро Білоцерковець зберігав 166 тис. 904 грн на банківських рахунках та 375 тис. гривень, 25 тис. 800 доларів і 32 тис.євро – готівкою.

Ірина Ляшенко зберігала 2 тис. 289 грн і 13 доларів на банківських рахунках, а також 4 тис. 500 євро, 6 тис. 600 доларів та 605 тис. гривень – готівкою.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.

У 2019 році київська квартира 42 кв. м була орендована у Юрія Бєліцького. Права її оренди, а також права користування домоволодінням Жанни Білоцерковець площею 186,7 кв. м та її земельною ділянкою 175 кв. м були поширені Білоцерковцем на всю родину.

Також у 2019 році Білоцерковець орендував в Києві у Леоніда Панасевича квартиру 227,4 кв. м, права користування якою надав усій своїй сім'ї.

За підсумками 2019 року Білоцерковець отримав дохід у розмірі 1 млн. 950 тис. 375 гривень: 304 тис. 262 грн – відшкодування депутатських витрат, 321 тис. 191 грн. – депутатська зарплата, 137 тис. 800 грн. – компенсація вартості оренди житла, 59 тис. 274 грн  – компенсація вартості проїзду, 1 млн. 120 тис. грн – від підприємницької діяльності, 5 тис. 964 грн – соцдопомога, та 1 тис. 884 грн – кешбек в “Альфа-банку”.

Дружина, Ірина Ляшенко, отримала лише 2 тис. 890 грн зарплати у ПВНЗ “Київський медичний університет”. Варто звернути увагу на те, що в декларації від 29 серпня 2019 року (перед звільненням) за період з 1 січня по 29 серпня 2019 року) Білоцерковець задекларував дохід дружини від підприємницької діяльності у розмірі 662 тис. гривень, які у підсумковій річній декларації вже не фігурують. Соцдопомогу подружжя у сумі 5 тис. 964 грн у річній декларації він чомусь уже задекларував у складі свого доходу.

Наприкінці 2019 року Білоцерковець зберігав готівкою 23 тис. 200 доларів, 29 тис. 500 євро та 182 тис. гривень, а також 123 тис. 302 грн. – на банківських рахунках. Ірина Ляшенко зберігала 8 тис. 218 грн на банківських рахунках, а також 4 тис. євро, 35 тис. 600 доларів та 488 тис. 290 грн – готівкою.

За даними аналітичної системи Youcontrol Дмитро Білоцерковець (ці корпоративні права у декларації не зазначені):

  •  є співзасновником ТОВ "Карента" (ЄДРПОУ 39097851), профіль – оренда та управління власною чи орендованою нерухомістю. Раніше цим підприємством керував Іван Кліпа – ексдиректор КП “Київблагоустрій”;

  • є одним із учасників ТОВ “Віадук-Р” (ЄДРПОУ 20732998), профіль – операції з нерухомістю, оптова торгівля деревиною, будматеріалами та сантехнікою.

На місцевих виборах 2020 року Дмитро Білоцерковець потрапив до 65% кандидатів у депутати Київради (1436 із 2197), які не подали до Київської ТВК жодної інформації про свої виборчі рахунки, чим порушили пряму норму Виборчого кодексу.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2020 рік.

У декларації Дмитра Білоцерковця за 2020 рік з'явився син – Доріан.

У 2020 році Дмитро Білоцерковець та члени його сім'ї користувалися тільки київським домоволодінням 186,7 кв. м та земельною ділянкою 175 кв. м матері Білоцерківця – Жанні Олексіївні.

У списку цінного майна декларанта залишилися тільки пять картин Юрія Севрюженка, а усі біткоіни перейшли під позначною ВТС у розділ 10 Декларації (“Нематеріальні активи”).

Ірина Ляшенко змінила Hyundai Elantra 2013 р. в. на Hyundai Sonata 2016 р. в., а також отримала право користування автомобілем Acura MDX 2016 р. в. від Юрія Ляшенко (вірогідно, батька).

Будь-які корпоративні права Білоцерківця та його дружини у декларації за 2020 рік не фігурують.

За підсумками 2020 року Дмитро Білоцерковець отримав 988 тис. 829 гривень: 2 тис. 829 грн – кешбек в “Альфа-банку” та 986 тис. грн – від підприємницької діяльності.

Ірина Ляшенко отримала 473 тис. 53 гривні: 1 тис. 720 грн – соцдопомога; 7 тис. 600 грн – зарплата у ПВНЗ “Київський медичний університет”, 20 тис. 695 грн – соцвиплати у КМКЛ №1, 170 тис. 646 грн – страхові виплати від АТ “СГ “ТАС” та 272 тис. 292 грн – від продажу автомобіля.

Наприкінці 2020 року Білоцерковець зберігав готівкою 22 тис. 100 доларів, 29 тис. євро та 582 тис. гривень, а також 5 тис. 386 грн. – на банківських рахунках. Ірина Ляшенко зберігала 5 тис. 252 грн на банківських рахунках, а також 4 тис. євро, 35 тис. доларів та 470 тис. грн – готівкою.

Станом на 1 січня 2024 року декларації Дмитра Білоцерківця за 2021-2023 роки у Єдиному реєстрі відсутні.

Останнє оновлення: 17.01.2024 року.

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Теги: анкета, Київ, новини, олег костюшко, севастополь, дмитро білоцерковець, біографія, досьє, народний депутат, депутат київради, бюджетна комісія, радник мера києва, департамент благоустрою кмда, ірина ляшенко, тов віадук р

понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
17:05
У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок
16:45
У Деснянському районі п’яний водій вчинив потрійну ДТП, постраждали двоє водіїв
16:25
Міноборони у лютому заблокувало постачання 264 т неякісних продуктів до військових частин
16:03
Відзавтра, 19 березня, на станції метро “Шулявська” розпочнеться капітальний ремонт ескалатора
Календар подій