середа, 24 квітня 2024 г.

Досьє: Трубіцин Владислав Сергійович

Досьє: Трубіцин Владислав Сергійович

Ексдепутат Київради IX скликання (позафракційний, з 8.12.2020 – по 23.05.2023 рр був членом фракції партії "Слуга народу"). Колишній голова постійної комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою. Колишній лідер міжфракційного об'єднання “Успішний Київ”. Відомий підприємець у галузі антикваріату та мистецтвознавства. Букініст. Меценат. Знаходиться у міжнародному розшуку за підозрою у корупції. Членство у партії “Слуга народу” призупинено.

Місце народження, освіта

Владислав Трубіцин народився 1 лютого 1983 року у Харкові.

Навчався на факультеті економіки та менеджменту "Європейського університету".

Родина

Неодружений.

Кар'єра

З 2001 року займався підприємницькою діяльністю в антикварно-мистецтвознавчій сфері. У Дніпровському районі Києва (з вересня 2001 року), а також у Московському районі Харкова зареєстрований як фізособа-підприємець, профіль – консультування з питань комерційної діяльності та управління. Володіє десятком магазинів та антикварних салонів у Києві та Харкові.

У Верховній Раді (ВР) VII скликання (2012-2014 рр.) був помічником на громадських засадах депутата Олександра Фельдмана (фракція "Партія регіоніР", округ №174 у Харківській обл., голова підкомітету з питань соціальних програм держбюджету комітету ВР з питань бюджету). На той час Олександр Фельдман був відомий як один із найбагатших людей Харкова, власник ринку "Барабашово", який знищено російськими окупантами.

У цей же період помічником Фельдмана на громадських засадах був ексголова Київської облдержадміністрації Олексій Чернишов, який згодом зайняв посаду: міністра громад і територій в уряді Дениса Шмигаля, а нині є головою правління НАК “Нафтогаз України”. 

У 2015 році Владислав Трубіцин заснував та став співвласником галереї мистецтв “Старовинна книга”. Є одним із співзасновників аукціонного будинку "Епоха".

Брав участь у виданні книг засновника об'єднання книголюбів та бібліофілів “Екслібріс” Людмили Юріївни Цуріком: ”Гоголь. Містика та реальність”, “Історія дитячої книги: з давніх часів до сьогодення”.

Був членом політради Київської міської організації політичної партії “Слуга Народу” (ЄДРПОУ 43709004). 

Постановою Київської міської територіальної виборчої комісії №61 від 25 вересня 2020 року був включений під №5 до єдиного виборчого списку та під №2 у списку ТВО №7 в Оболонському районі партії “Слуга народу” на виборах до Київради. На окрузі за нього проголосували 1277 виборців (з тих, хто голосував за загальний список; зайняв непрохідне – друге місце на окрузі). Обраний за загальноміським списком.

9 жовтня 2020 року Трубіцин підписав Меморандум про чесні вибори зі своїми суперниками на окрузі №7 в Оболонському районі: кандидатами у депутати Київради IX скликання Євгеном Вандіним та Оленою Антоновою, а також закликав інших учасників передвиборчих перегонів приєднатися до Меморандуму на користь Оболоні.

На виборах мера столиці восени 2020 року Владислав Трубіцин знаходився у шорт-листі претендентів на посаду голови КМДА від Офісу Президента (ОП), у зв'язку з чим відзначився низкою гучних заяв та заходів. Як відомо, вибори виграв чинний мер Віталій Кличко, який з 1 грудня 2020 року заступив на посаду у своїй третій каденції, але й після цього ОП не залишав спроби змістити Кличка з посади на користь одного з своїх претендентів. 

1 грудня 2020 року Владислав Трубіцин став депутатом Київради ІХ скликання. 

8 грудня секретар КМР Володимир Бондаренко на початку чергового засідання зачитав подання про формування у Київраді 7 фракцій, сформованих за партійною ознакою. Владислав Трубіцин увійшов до третьої за чисельністю фракції партії “Слуга народу” з 12 депутатів. Уповноваженим представником фракції стала Євгенія Кулеба.

Цього ж дня не без скандалу Київська міська рада сформувала 16 постійних комісій – на 3 більше, ніж у попередньому скликанні. Владислав Трубіцин очолив постійну комісію з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою. Його заступником стала Ірина Никорак (“Європейська солідарність”), секретарем комісії – Ігор Шпак (“Єдність”).

11 лютого 2021 року на засіданні Київради Володимир Бондаренко повідомив про обрання головою депутатської фракції партії “Слуга народу” голови бюджетної комісії КМР Андрія Вітренка.

12 лютого 2021 року у Київраді було створено Міжфракційне об'єднання “Успішний Київ”, яке очолив Владислав Трубіцин. Станом на 11 лютого до об’єднання увійшло 23 депутата з таких політичних сил, як “Слуга народу”, “Удар”, “Батьківщина” та “ОПЗЖ”.

25 травня 2023 року на засіданні Київради голова фракції “СН” Андрій Вітренко оголосив про виключення Владислава Трубіцина зі складу фракції партії “СН”. Він не став прямо уточнювати причини, з яких це було зроблено, лише зазначив, що це було “внутрішнє рішення фракції”. 

Одночасно на цьому ж засіданні Київрада погодила зняття Трубіцина з посади голови комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою

3 червня 2023 року голова Київської міської організації партії "Слуги народу", депутат ВР ІХ скликання Леся Забуранна ( Київський ТВО №216 – Дарниця, ДВРЗ, Харківський масив) повідомила, що на зборах Київської міської організації партії було ухвалене рішення про відкликання депутата Київради Владислава Трубіцина за народною ініціативою.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідне рішення ТВК прийняла 23 серпня. Місце Трубіцина зайняла Зоряна Скалецька. У 2019-2020 роках вона займала посаду міністра охорони здоров'я України. До 2017 року Зоряна Скалецька була дружиною депутата ВР VIII скликання Олександра Черненка (2014-2019 рр., фракція “БПП”, №21 за списком партії).

Меценатство та благодійність

У 2019 році Трубіцин заснував Благодійний фонд “Культурні Новації” (ЄДРПОУ 43058902) та став ініціатором київського фестивалю міської культури "Булгаков-FEST", який пройшов на Андріївському узвозі у Києві 13-14 вересня 2019 року.

Разом із командою Фонду розпочав проект “Іншокнига”, спрямований на актуалізацію творів української літературної класики та їхнє безкоштовне розповсюдження через мережу державних бібліотек. Першим виданням серії “Іношокниги” стала “Чорна Рада” Пантелеймона Куліша.

Неодноразово надавав спонсорську підтримку Національному музею книги та друкарства України, науковим бібліотекам, вишам та культурним установам. Підтримує київський музей М. Булгакова та авторів дослідників історії Києва.

Зокрема, за підтримки Трубіцина видано низку робіт відомого києвознавця Віктора Киркевича: “Моє місто Київ” (2009 рік); “Історія Києва: люди та роки” (2011 рік); “Історія Києва: люди і долі” (2013 рік); "СРСРський Київ: середньовіччя двадцятого століття" (2018 рік).

Неодноразово брав участь у тематичних благодійних аукціонах, кошти від яких пішли на підтримку воїнів АТО, Музею історії Києва та на допомогу київським художникам-початківцям.

Регалії

2018 року Владислав Трубіцин став автором монографії “Опис книг XVIII століття”.

Автор багатьох експертно-публіцистичних статей, спрямованих на популяризацію книжкової культури та читання.

Неофіційно вважається одним із найбільших в Україні дилерів та експертів-консультантів у сфері рідкісної та антикварної книги.

Громадська та депутатська діяльність

Є членом громадських організацій:

  • ГО “Об'єднання книголюбів і бібліофілів ”Екслібрис” (ЄДРПОУ 36376242);

  • ГО “Легіон Оболонь” (ЄДРПОУ 44785510);

  • БФ “Апшанська Полонина” (ЄДРПОУ 44529473, Ужгород);

  • ГО “Координаційна рада добровольчих формувань Територіальної громади міста Києва” (ЄДРПОУ 44749472);

Член Правління Громадської спілки “Інститут розвитку емоційного інтелекту” (ЄДРПОУ 44512798).

У червні 2020 року Владислав Трубіцин став організатором протестних акцій та очолив ініціативну групу "Save Petrovka" із захисту “Книжкового ринку “Петрівка” у Києві від спроб його знищення новими власниками земельних ділянок. Разом із кількома активістами заснував громадську організацію “Книжковий ринок” (ЄДРПОУ 43803402), яка домагається збереження книжкового ринку, розірвання існуючих договорів оренди та передачі майнового комплексу книжкового ринку у власність київської територіальної громади.

15 жовтня 2020 року на сторінках КВ кандидат в депутати КМР від “СН” по Оболонському ТВО №7 Владіслав Трубіцин повідомив, що за його ініціативи було зареєстровано низку громадських організацій – по одній у кожному районі Києва: “Наше Святошино” (ЄДРПОУ 43867068), “Наш Оболонський” (ЄДРПОУ 43867141), “Наш Печерськ” (ЄДРПОУ 43868480), “Наше Голосієво” (ЄДРПОУ 43867178), “Наш Подільський” (ЄДРПОУ 43867272), “Наш Дніпровський” (ЄДРПОУ 43867471), “Наш Солом'янський” (ЄДРПОУ 34867602), “Наш Деснянський” (ЄДРПОУ 43868208), “Наш Шевченківський” (ЄДРПОУ 43867618), “Наш Дарницький” (ЄДРПОУ 43867650),  які він сам і очолив (за виключенням ГО “Наш Оболонський” – його керівником стала Наталія Вдовиченко).

Зі слів Трубіцина зазначені громадські організації створені:

  • по-перше – як нові механізми самоуправління та со-управління на місцях, а не банальна альтернатива ЖЕКам. Тобто йшлося і про політику, а не тільки про господарювання;

  • по-друге, в рамках нового закону “Про Столицю” є норма про необхідність створення і дотримання “Статуту міської територіальної громади”. Цей Статут має бути більш імперативним документом, ніж закон “Про Столицю”, регламент Київради і всілякі рішення депутатів і чиновників;

  • по-третє, адміністративно-територіальна реформа і реформа міжбюджетних відносин – це початок великого тренду з вибудовування нової концепції “місцевого самоврядування”;

  • по-четверте, саме така практика сприятиме розвитку відповідального громадянського суспільства, яке не сподівається на патерналістські інтенції з боку держави, а бере активну участь у всіх сферах суспільного життя.

9 березня 2021 року з повідомлення пресслужби депутата Київради Трубіцина стало відомо, що на Оболонському проспекті 28-В, дле розташований відділ Оболонського РАГСу, відбулась спроба рейдерського захоплення споруди, яку злочинна група осіб за допомогою ТОВ “Майстерня Да Вінчі” готувала з квітня 2020 року. З цього приводу Трубіцин спрямував заяву про злочин до Оболонського РУ Нацполіції. 17 березня 2021 року Трубіцин звернувся до тодішнього міністра МВС Арсена Авакова з проханням взяти досудове розслідування цієї справи під особистий контроль. 19 травня 2021 року в соцмережі Facebook Трубіцин повідомив про перебіг проведення слідчих дій.

1 квітня 2021 року Владислав Трубіцин ініціював виділення додаткових 9 млн грн у програмі соціально-економічного розвитку на 2021 рік для модернізації дошкільних закладів Оболонського району.

16 квітня 2021 року, на прохання небайдужих киян, Трубіцин виступив на захист будинку по вул. Тургенєвській, 19 (зараз Олександра Кониського), відомого як будинок Рутківського, побудований ще у 1901 році. Аби не допустити руйнування цієї пам'ятки архітектури, депутат звернувся до Департаменту охорони культурної спадщини і Департаменту містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації (КМДА), Шевченківської РДА та подав заяву до Нацполіції про підозру у знищенні пам'ятника культурної спадщини.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

28 травня 2021 року постійна комісія з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою КМР, очолювана Трубіциним, не підтримала проєкт рішення про передачу в оренду ТОВ "Компанія з управління активами "МТІР ЕССЕТ Менеджмент" земельної ділянки під будівництво багатоквартирного житлового будинку на вулиці Академіка Каблукова, 26. За цією адресою розташований стадіон "Металіст", який намагалися забудувати, брехливо посилаючись на його аварійність.

29 червня 2021 року депутат КМР Владислав Трубіцин залучився до боротьби за унікальний “Будинок з жуками” на вул. Володимирській, 93, що знаходиться в історичному ареалі Києва, всередині якого забудовником було знищено унікальну ліпнину: спрямував депутатське звернення на ім'я тодішнього  директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександра Никоряка; ініціював виїзну нараду з представниками Департаменту охорони культурної спадщини, КП "Київблагоустрій", громадських організацій, депутатського корпусу та архітекторами а також закликав представників ЗМІ і громадськість підтримати таі приєднатися до війни за збереження "Будинку з жуками".

5 жовтня 2021 року постійна комісія Київради з питань підприємництва підтримала проект рішення, що дозволяє збільшити суму кредитно-фінансової допомоги столичному малому та середньому бізнесу до у 50 млн гривень. Проєкт був розроблений Трубіциним спільно з колегою Іриною Никорак, і одноголосно підтриманий постійною комісією Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку та постійною комісією Київради з питань регуляторної політики.

18 січня 2022 року у Києві, в КВЦ "Парковий" відбувся "Великий звіт" Київської міської організації політичної партії "Слуга Народу". У його рамках про боротьбу з незаконною торгівлею у Києві розповів депутат від "СН", голова постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою Владислав Трубіцин. 

За його словами, результатами 2021 року у підтримці малого та середнього бізнесу стали затвердження проекту рішення Київради про використання додаткових 41,9 млн гривень у рамках програми комплексної міської цільової програми сприяння розвитку підприємництва, промисловості та споживчого ринку на 2019-2022 роки. Були вдосконалені положення щодо фінансово-кредитної підтримки суб'єктів малого та середнього бізнесу, що діють з 2017 року. Також було спрощено доступ до кредитів для бізнесу та компенсація столичним підприємцям 14,4% ставки за кредитами. Було збільшено максимальну суму кредиту для малого та середнього бізнесу, які зможуть скористатися фінансово-кредитною підтримкою на суму до 50 млн гривень.

Значну увагу депутат приділяв проблематиці хаотичної забудови міста.

У вересні 2022 року депутат Владислав Трубіцин підняв питання про те, що у кесоні, розташованому у парку “Наталка”, почалося облаштування ресторану без МУО, дозволів на будівництво та без відповідного оформлення земельної ділянки. Він також зауважив, що рекреаційна зона у парку “Наталка” не передбачає створення комерційних об’єктів. Споруду було опечатано як речовий доказ у кримінальному провадженні, відкритої за заявою Трубіцина. Як повідомив депутат, реконструкцією кесона займалася ТОВ “Гранада-82” Ігоря Тинного, власника ресторанів “Прага” та Montecchi Capuleti, а також нічного клубу Caribbean Club.

Схеми, зв'язки, скандали

5 серпня 2021 року політтехнолог, голова політичної партії "Національна платформа" Катерина Одарченко у своєму блозі на порталі Цензор.нет. написала, що призначення голови КМДА є унікальним шансом для центральної влади та "Слуги народу" створити гідного кандидата на наступні вибори київського міського голови та реабілітуватися після поразки 2020 року.

За словами Катерини Одарченко, питання про заміну голови КМДА вже принципово вирішене, і в Офісі Президента вже є короткий список кандидатур. "Наразі основними кандидатами на посаду голови КМДА у президентському шорт-листі найчастіше називають заступника голови КМДА Олексія Кулебу та депутата Київської міської ради від "Слуги народу" Владислава Трубіцина", – писала вона. Політтехнолог зазначала, що обидва кандидати "відповідають критерію досвіду роботи на Київ і, що дуже важливо, не мають у своєму багажі репутаційних ризиків". Водночас Олексій Кулеба, за її спостереженнями, "явно тяжіє до кабінетної роботи, а не до публічної активності", тоді як Владислав Трубіцин "не боїться говорити з городянами, навіть у кризових ситуаціях – причому йому вдається у такому спілкуванні знаходити з ними спільну мову у складних питаннях". Із цього Катерина Одарченко робить висновок, що Владислав Трубіцин вже набуває досвіду публічного політика, а Олексій Кулеба навряд чи має кар'єрні амбіції.

18 листопада 2021 року на черговій сесії Київради, секретар Київради Володимир Бондаренко розповів, що днями було здійснено безпрецедентну інформаційну атаку на депутата від “Слуги народу” Владислава Трубіцина. "Я це, звичайно, можу пов'язувати з різними моментами, але, напевно, головне – це наведення ладу з тимчасовими спорудами в Києві", – заявив секретар Київради.

Далі Володимир Бондаренко вибачився перед Владиславом Трубіциним за інцидент зі "злитим" у соцмережі та ЗМІ відео, на якому Трубіцин з'ясовує відносини з колегою Ярославом Федоренком (фракція “Єдність”) у колонній залі КМДА, додавши також, що проводиться внутрішня перевірка з цього питання та надіслано відповідне звернення до правоохоронних органів.

25 грудня 2021 року депутат КМР від “СН” Владислав Трубіцин висловив думку про те, що деякі українські політики "грають" на тлі невтішних новин про російську загрозу. А привід один – щоб не було розслідування махінацій Порошенка та Медведчука. За його словами, цинізм таких політиків просто зашкалює. “Сьогодні скажуть, що не можна залучати Порошенка за махінації із Медведчуком лише тому, що Путін нападе?! Завтра антиолігархічний закон не повинен працювати, бо “Путін нападе”. А що не можна робити в нашій країні ще, тому що Путін нападе?”, – заявив Владислав Трубіцин.

Він також додав, що це просто банальна та вкрай цинічна спроба зіграти на залякуванні українців перед можливим розширенням російської агресії. При цьому Трубіцин підкреслив, що мер Києва теж прийняв бік Порошенка – “втікача” у справі про угоди з Медведчуком, оскільки чудово знає, чим вони займалися. І тепер Кличко просто намагається “відмазати” товариша від гучних звинувачень. А винен чи ні Порошенко, якому оголосили про підозру у держзраді, нехай уже визначає суд!” – переконаний він. Резюмуючи, Владислав Трубіцин припустив, що мабуть Кличко не має чим зайнятися в Києві, окрім як політичними заявами.

9 лютого 2022 року громадськість сколихнула новина прес-служби НАБУ про те, що його детективи викрили Владислава Трубіцина та ще п'ятьох осіб на одержанні 1,26 млн гривень хабара за сприяння організації роздрібної торгівлі у столиці.

“Слідство встановило, що посадова особа Київради у змові з групою осіб, серед яких були керівники столичних КП, організували схему отримання неправомірної вигоди за забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі наперед визначених компаній, а також подальшого безперешкодного використання точок”, – сказано у повідомленні.

У НАБУ зазначили, що йшлося про сім локацій у різних районах столиці, зокрема Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському. Свої “послуги” учасники схеми оцінили у 1,39 млн гривень на рік.

Наступного дня мер Києва Віталій Кличко закликав правоохоронців розслідувати інцидент з хабарем депутату Київради від "Слуги народу" Владиславу Трубіцину. Мер наголосив, що розраховує "на об'єктивне та всебічне розслідування НАБУ щодо депутата Київради та його спільників", передав Telegram-канал Віталія Кличка.

"Я завжди говорив і ще раз наголошую: ми будемо позбавлятися корупціонерів, які, працюючи в міській владі, спокусилися на конверти, валізи, вимагання хабарів. І будемо надалі допомагати правоохоронним органам притягати до відповідальності таких "діячів". Незважаючи на партійні кольори, посади чи регалії", – йдеться у заяві Київського міського голови. За словами Кличка, неупереджені та активні дії правоохоронців є "запорукою дотримання законності та чітким сигналом тим, хто намагається обійти закон".

Водночас на скандал із затриманням Трубіцина відреагувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. "Це зайве підтвердження того факту, що у владі міста процвітає корупція, в якій замішані підлеглі міського голови. Ми чекаємо на всебічне та ретельне розслідування справи антикорупційними та правоохоронними органами", – заявила вона.

Сам депутат Трубіцин у процесі судового засідання  15 лютого заявив, що кримінальне провадження проти нього – це політична розправа, причиною якого стала непримиренна позиція депутата щодо розміщення в столиці МАФів в обхід закону. Також Владислав Трубіцин під час засідання суду заявив, що виконуючи обов'язки депутата Київради, ніколи не мав у житті жодної особистої вигоди. "Ніколи не мав і ніколи цього не буде. Це розплата мені за ту позицію, яка в мене завжди була. Я дуже добре це розумію. У матеріалах справи зазначено, що на всі пропозиції встановлювати кіоски в обхід закону я говорю категоричне "ні". Тому це і є політична розправа зі мною, адже я маю позицію. Не кожен депутат у Київській міській раді має особисту позицію, а в мене вона була і буде!" – підсумував депутат під час свого виступу у суді.

11 лютого суд визначив для Трубіцина запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу. 15 лютого він вийшов із СІЗО під заставу понад 14 млн 886 тис. гривень. НАБУ поінформувало, що у разі внесення застави підозрюваний зобов'язаний: не залишати населений пункт, де він проживає, без дозволу детектива, прокурора, суду; повідомляти детективу, прокурору, суду про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними; здати на зберігання в ДМСУ свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в'їзд в Україну, носити електронний засіб контролю. Термін дії ухвали – до 9 квітня 2022 року включно.

Після звільнення із СІЗО Трубіцин у соцмережі Facebook розповів, що за останні дні отримав багато повідомлень підтримки, але також "прочитав цілий вал фейкових новин про своє затримання та міфічні хабарі"..."Тепер час розповісти, як все було насправді. По-перше, я ніколи і ні від кого не отримував жодних хабарів і тим більше не затримувався на одержанні хабарів!" – наголосив Трубіцин.

"По-друге, – продовжив депутат, – я не тікав від НАБУ півдня, як це вкидалося в медіа, і в розшук мене ніхто не оголошував. Так, я був у Оболонській РДА, коли туди приїхали детективи НАБУ. Але я там не ховався, а перебував на робочій зустрічі і за першого ж прохання правоохоронців вийшов до них".

По-третє, за словами Трубіцина, з'ясувалося, що практично протягом року за ним велося стеження і весь цей час його "активно провокував на незаконні дії провокатор і водночас агент НАБУ Андрій Максименко, якого "те саме НАБУ ще в 2019 році спіймало на хабарі в 90 тис. доларів, але судова справа щодо нього досі не закрита".

22 лютого 2022 року на своїй сторінці у соцмережі Facebook Трубіцин написав про те, що під час засідання дисциплінарної комісії Київської міської організації "Слуги народу", на якій, зокрема, заслуховувалася інформація щодо його справи, він звернувся із заявою про призупинення членства у партії "Слуга народу" на період досудового розслідування і доки не закінчиться суд у справі, в якій він фігурує. "Я впевнений, що стосовно мене здійснюється масштабна інформаційна атака. Вона пов'язана, насамперед, з моєю депутатською діяльністю та роботою на посаді голови постійної комісії з підприємництва, промисловості та міського благоустрою", – написав депутат.

"Тоді суспільству намагалися подати все так, що мене спіймали на хабарі, а потім – що я тікав від детективів НАБУ, надалі ховаючись в Оболонській РДА і був нібито оголошений у розшук", – каже він. За словами Трубіцина, авторів фейкової інформації не цікавило, що все написане згодом спростував навіть директор НАБУ.

20 квітня 2023 року поновлення онлайн-трансляцій засідань Київради ознаменувалося поверненням до публічних політичних скандалів “міського масштабу”. Фактично депутати влаштували справжній “стендап”, під час якого практикувалися у красномовстві. Почалося все з того, що фракція “УДАР” вустами свого співголови Дмитра Білоцерковця підняла питання щодо відсторонення голови “підприємницької” комісії Київради Владислава Трубіцина від виконання своїх обов'язків. Приводом послугувало слідство по цьому народному обранцю у справі щодо отримання хабарів за можливість облаштовувати точки пересувної вуличної торгівлі. Трубіцин також не змовчав, і згадав Білоцерковцю кримінальні провадження, в рамках яких правоохоронці вивчали його причетність до “неправдивого” декларування і державної зради. 

5 травня 2023 року депутат ВР ІХ скликання Володимир Ар’єв (фракція “Європейська солідарність”, №17 за списком партії) у дописі в соцмережі Facebook повідомив,  що кримінальне життя Владислава Трубіцина розвивалося впродовж щонайменше 19 років. За словами депутата Ар’єва, це здебільшого дріб’язкові злочини, але такі персонажі, на його думку, формують обличчя влади з корупцією, хабарництвом, дріб’язковістю.

“10 років тому проти нього з подільниками відкрили кримінальну справу у Єревані за крадіжку цінних книг з Національної бібліотеки Вірменії, але він втік”, – повідомив Володимир Ар’єв. І також додав, що картина доповнюється ще одним випадком. Виявляється, як розповів Ар’єв, у 2004 році Трубіцин перебував під слідством і судом в Ізюмі (Харківська область) за підробку посвідчення інспектора з енергонагляду. 

17 червня 2022 року стороною обвинувачення було прийнято рішення про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні, щодо корупційних дій Трубіцина. При цьому детективи НАБУ повідомили судді ВАКС Ярославу Шкодіну, що сторона захисту штучно створює підстави для затягування слідства.

У відповідній постанові фігурує ще декілька осіб: “Українська правда” стверджувала, що вказаною у постанові “наближеною особою” до Трубіцина є бізнесмен Ілля Ліф. Що стосується офіційного помічника депутата Київради, за інформацією видання “Слово і діло”, мова йде про Артема Белінського. У свою чергу, згаданого у постанові підприємця звати Андрій Максименко, і він – колишній керівник Служби автомобільних доріг Миколаївської області (який використовувався НАБУ у якості агента у справі). “Офіційну складову” цієї історії, за інформацією слідства, було покладено на Амана Моламова – в.о. директора КП “Міський магазин”; грошові кошти, за даними слідства, отримав заступник директора КП “Київська спадщина” Дмитро Ковальчук – йому учасники цієї схеми довірили роль посередника в отриманні неправомірної вигоди. 

20 червня 2022 року прес-служба САП повідомила про завершення слідства у справі щодо одержання 1,39 млн гривень неправомірної вигоди депутатом Київської міськради Владиславом Трубіциним та відкриття матеріалів справи для сторони захисту. 

17 травня 2023 року блогер Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі Facebook оголосив, що за його інформацією, Трубіцин, маючи призовний вік, не з'явився на засідання ВАКС і втік з території України. Центр протидії корупції відмітив, що телефон Трубіцина знаходиться поза зоною досяжності. Голобуцький пише, що Трубіцин, діючий депутат від “Слуги народу”, попри звинувачення не був виключений з фракції, “продовжував ходити на засідання фракції і сесії міськради”, “голосувати і “вирішувати питання”.

30 травня 2023 року, у зв’язку з другою неявкою Владислава Трубіцина у судове засідання ВАКС та інформацією про його відсутність в Україні, прокурор САП подав клопотання щодо міжнародного розшуку обвинуваченого.

31 травня 2023 року журналісти проєкту “Схеми” розповсюдили інформацію про те, що Трубіцин залишив Україну через пункт пропуску “Рава-Руська” ввечері 13 травня на власному автомобілі Mercedes S 600 – за три дні до засідання ВАКС.

Повідомляється, що для перетину кордону він скористався листом на бланку Головного управління розвідки Міноборони за підписом начальника управління Кирила Буданова від 27 січня 2023 року.

У ньому очільник ГУР звернувся до керівника Державної прикордонної служби із проханням посприяти “безперешкодному перетину кордону” для виїзду у закордонне відрядження з 28 січня до 25 травня 2023 року п’ятьом особам, серед яких був Владислав Трубіцин, що також підтвердила Державна прикордонна служба. 

За інформацією журналістів, у списку також були: 27-річний Юрій Лихачов, який раніше перетинав кордон із Трубіциним в одному авто та колекціонер антикваріату, засновник магазинів “Стара колекція” у Києві та Харкові Руслан Шапіро (який, як і Трубіцин, свого часу був помічником нардепа Олександра Фельдмана).

Також вдалось встановити, що Владислав Трубіцин протягом 2022-2023 років, вже маючи статус підозрюваного у кримінальному правопорушенні, неодноразово виїжджав за кордон на підставі клопотань від ГУР – зокрема, 13 листопада 2022 року та 22 січня 2023 року.

15 грудня 2023 року в ексклюзивному інтерв'ю KВ державний адвокат Трубіцина Катерина Піроцька розповіла, що стикнулася з штучними труднощами – ВАКС не надав їй, як адвокату обвинуваченого, ані матеріалів справи, ані часу для ознайомлення з ними. Також адвокат не згодна з продседурою стягнення застави на користь держави, а також з прийняттям судом рішення щодо здійснення спеціального судового провадження, яке позбавило Трубіцина права на участь у судовому розгляді. За даними органу обвинувачення він може знаходитись в Ізраїлі. Самій адвокатесі місцезнаходження її підзахисного невідоме, комунікації з ним ані в Піроцької, ані в суду немає.

Катерина Піроцька повідомила, що наразі жоден з досліджених в суді доказів обвинувачення не доводить вини фігурантів. На цей час у суді слухаються матеріали НСРД – негласних слідчих (розшукових) дій, яка сторона захисту вважає  недопустимими доказами.

Ці матеріали були зібрані шляхом залучення агента до конфіденційного співробітництва з правоохоронними органами. Під час зустрічей з фігурантами справи залучений агент проводив постійну аудіо- та відеозйомку усіх розмов. 

На думку захисниці, під час зустрічей агент здійснював провокації, проявляв наполегливість, навіть приносив алкогольні напої та пропонував їх учасникам зустрічей, в тому числі Трубіцину. При перегляді матеріалів НСРД, складається враження, що агент намагався витягнути з учасників зустрічей бодай якусь фразу, за яку можна зачепитися. 

Адвокат наголошує, що більшість розмов, які є матеріалами НСРД, велися фігурантами справи про оренду точок мобільної пересувної торгівлі, обладнання їх усім необхідним, підключення до комунікацій та подальшу сдачу в суборенду. При цьому отримання права оренди таких точок здійснювалось на відкритому аукціоні, відповідно до вимог законодавства. 

Доходи, майно

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.

Відповідно до декларації за 2019 рік Владислав Трубіцин з 1999 року володів третиною квартири у Харкові площею 48,7 кв. м. Ще двома третинами володіли Тетяна Трубіцина та Юрій Промахов. Решта нерухомості Трубіцина знаходиться в Києві: з 2013 року – садовий (дачний) будинок 104 кв. м та земельна ділянка – 404 кв. м; з 2017 року – квартира 71,4 кв. м.

Як цінності Трубіцин задекларував: бібліотеку книжок XVIII-XIX ст. у кількості 1518 примірників, а також годинник Jaeger Lecoultre та Breguet 4243. З 2017 року декларант володів автомобілем Mercedes-Benz S 600 (2014 р. в.).

У якості нематеріальні активів Владислав Трубіцин зазначив: з 2017 року – 48 біткоїнів, оцінених у 24 тис. 437 грн та з 2019 року – торгову марку “Булгаков-Фест” (оцінку не вказано).

Весь дохід 2019 року Трубіцин отримав від підприємницької діяльності – у розмірі 2 млн. 829 тис. 453 гривні. На кінець року він зберігав 1 тис. 647 доларів на банківських рахунках, а також 1 млн 970 тис. гривень та 28 тис. доларів – готівкою.

Серед фінансових зобов'язань Трубіцин зазначив залишки невиплачених позик 2018 року: 1 млн 963 тис. 500 грн – гр. Олександру Васильченку та 1 млн 402 тис. 500 грн – гр. Анатолію Ліфу (за квартиру).

На місцевих виборах 2020 року Владислав Трубіцин потрапив до 65% кандидатів у депутати Київради (1436 із 2197), які не подали до Київської ТВК жодної інформації про свої виборчі рахунки, ніж порушили пряму норму Виборчого кодексу.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2020 рік.

У 2020 році Владислав Трубіцин отримав дохід у розмірі 7 млн 658 тис. 306 гривень: 2 млн 668 тис. 521 грн – від підприємницької діяльності, 2 тис. 700 грн – дохід самозайнятої особи від представництва “Вабко Аустрія гезмбх”, 2 млн 473 тис. 821 грн – дохід самозайнятої особи від Артема Позняка, 180 тис. грн – дохід самозайнятої особи від Миколи Завальнюка, 33 тис. 264 грн – страхові виплати від ТВД Страхова компанія “Гардіан”, 2 млн 300 тис. грн – дохід від відчуження рухомого майна.

Наприкінці 2020 року Трубіцин зберігав 196 доларів на банківських рахунках та 200 тис. доларів – готівкою.

Фінансові зобов'язання 2018 року перед Олександром Васильченком у 2020 році залишилися без змін.

У декларації 2020 року Трубіцин “пригадав” зобов'язання 2015 року за позикою в Дмитра Ритвіна у розмірі 1 млн 950 тис. 750 грн, які не були зазначені у попередній річній декларації, та вказав позику 2020 року, отриману в Анатолія Ліфа у розмірі 8 млн 100 тис. гривень.

24 листопада 2020 року Владислав Трубіцин придбав автомобіль вартістю 2 млн. 305 тис. 4 гривні.

Станом на 10 січня 2024 року декларацій Трубіцина за 2021-2023 роки в Єдиному держреєстрі не було.

Останнє оновлення: 12.12.2023 року

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Теги: депутат, оболонь, київрада, слуга народу, анкета, Київ, олена шуляк, олексій чернишов, новини, андрій вітренко, дмитро білоцерковець, досьє, біографія, розшук, владислав трубіцин, аман моламов, Вагіф Алієв, євгенія кулеба, ірина никорак, кирило буданов, ігор тинний, гур міноборони, дмитро ковальчук, ілля ліф, артем белінський, save petrovka, го книжковий ринок, андрій максименко, юрій лихачов, руслан шапіро, катерина піроцька, тетяна трубіцина, юрій промахов, тм булгаков фест, підприємницько комісія, олександр васильченко, олександр фельдман, артем позняк, людмила цуріком, микола завальнюк, екслібріс, дмитро ритвін, ігор шпак, успішний київ, бф культурні новації

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій