п'ятниця, 13 вересня 2024 г.

Досьє: Пантелеєв Петро Олкесандрович

Досьє: Пантелеєв Петро Олкесандрович

Заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА). Ексголова Шевченківської райдержадміністрації Києва (РДА). Доцент Київського національному університету будівництва і архітектури.

Місце народження, освіта

Петро Пантелеєв народився 11 липня 1975 року в Києві.

1997 року закінчив Київський державний технічний університет будівництва та архітектури за спеціальністю “Теплогазопостачання, вентиляція та охорона повітряного басейну”, отримавши кваліфікацію “інженер – будівельник”.

Сімейний стан

Дружина – Пантелєєва Ольга Сергіївна. До 2015 року мала прізвище Крупчан. 

Підприємець. У липні 2023 року була зареєстрована у Києві як ФОП, профіль – організація конгресів і торговельних виставок; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах; діяльність страхових агентів і брокерів. До цього була зареєстрована у Києві як фізособа-підприємець, профіль – роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет. Діяльність припинено.

Дочки: Марія, 2016 року народження та Софія, 2109 року народження. Син – Олександр, 2017 року народження.

Кар'єра

З жовтня 1997 по червень 2003 року – головний інженер ЖЕК-406 Радянського району Києва (перейменований на ЖЕК-1016 Шевченківського району Києва).

З червня 2003 по грудень 2005 року – начальник ЖЕК-1015 Шевченківського району.

З грудня 2005 по листопад 2006 року – заступник директора з експлуатації та благоустрою КП з утримання житлового господарства Шевченківського району.

З листопада 2006 по червень 2009 року – заступник начальника управління ЖКГ, начальник управління ЖКГ, начальник відділу регулювання ЖКГ Шевченківської райдержадміністрації.

На виборах 2008 року до Київради VI скликання Петро Пантелеєв безуспішно балотувався під №36 за списком Блока Литвина разом із одіозним Віктором Пилипишиним, тодішнім головою адміністрації Шевченківського району Києва. Пантелєєв був одним із керівників “піліпишинської” організації ”Кияни передусім!”, яка активно використовувалась на виборах для просування багаторічного господаря центрального району столиці.

З червня 2009 по грудень 2010 року – заступник голови Шевченківської РДА Віктора Пилипишина.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

З грудня 2010 по липень 2012 року – заступник начальника головного управління – начальник управління експлуатації житлового фонду Головного управління житлового господарства КМДА.

З липня по листопад 2012 року – заступник начальника головного управління – начальник управління енергоефективності Головного управління енергетики, енергоефективності та енергозбереження КМДА.

З листопада 2012 по квітень 2014 року – начальник Управління розвитку і реформування ЖКГ КМДА у каденціях Леоніда Черновецького та Олександра Попова.

З 23 квітня 2014 по 18 серпня 2014 року – голова Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації.

Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 19 серпня 2014 року №170 призначений начальником патронатної служби КМДА.

Розпорядженням київського градоначальника від 30 серпня 2014 року №198 призначений на посаду заступника голови КМДА.

Відповідно до розпорядження Київського міського голови від 17 червня 2019 року №628 Петро Пантелеєв виконував обов'язки голови Київської міської держадміністрації на період відпусток Віталія Кличка та його першого заступника Миколи Поворозника.

У квітні 2020 року перший заступник голови КМДА Микола Поворозник потрапив у корупційний скандал. 18 квітня 2020 року Віталій Кличко тимчасово усунув його від виконання обов'язків на період розслідування в рамках кримінального провадження. 

21 квітня 2020 року київський градоначальник тимчасово поклав виконання обов'язків першого заступника голови КМДА на Валентина Мондриївського.

Розпорядженням Віталія Кличка від 16 вересня 2020 року №594 на період тимчасової непрацездатності Валентина Мондриївського  на заступника голови КМДА Петра Пантелєєва було покладено виконання обов'язків першого заступника голови КМДА.

Розпорядженням мера Віталія Кличка від 11 березня 2021 року №111 з огляду на лист слідчого управління ГУ СБУ у Києві та Київській обл. від 5 березня 2021 року №51/12-1607 та заяву Миколи Поворозника від 9 березня 2021 року – він знову був допущений до виконання обов'язків першого заступника голови КМДА з 12 березня 2021 року.

Регалії, нагороди

Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 27 квітня 2016 року №434 Пантелеєву було присвоєно шостий ранг державного службовця.

З 2018 року Петро Пантелеєв є доцентом Київського національного університету будівництва і архітектури.

Громадська діяльність 

З жовтня 2008 року є одним з засновників ГО “Наше місто” (ЄДРПОУ 36176008) Віктора Пилипишина.

Повноваження, функціональні обов'язки

Згідно до розпорядження КМДА від 3 вересня 2014 року №979 заступник голови КМДА Петро Пантелеєв забезпечував здійснення повноважень КМДА у галузях: житлово-комунального господарства; благоустрою; використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища.

Координував діяльність: ПАТ "Київенерго", ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі”, ТОВ "Євро-Реконструкція" (Дарницька ТЕЦ), АТ "Київгаз", АК "Київводоканал", ПрАТ "Київспецтранс".

Спрямовував, координував та контролював діяльність департаментів: житлово-комунальної інфраструктури; міського благоустрою та Управління екології та природних ресурсів.

З 6 травня 2016 року, відповідно до перерозподілу обов'язків між керівниками КМДА, Петро Пантелеєв відповідав за питання благоустрою; функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи попередження та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру у Києві; охорону довкілля та заповідних територій, охорону праці та безпеку життєдіяльності населення; якісне обслуговування населення підприємствами житлового господарства; використання, утримання та технічний стан житлового фонду; співробітництво з ОСББ; вивіз ТПВ; забезпечення енергетичними ресурсами та надання ритуальних послуг.

Зі списку координованих ним підприємств вибуло ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі”.

Відповідно до розпорядження КМДА від 21 грудня 2017 року №1657 заступник голови КМДА Петро Пантелеєв забезпечував здійснення повноважень КМДА в галузях: управління комунальним майном та приватизації; житлово-комунального господарства; благоустрою; охорони праці; щодо здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою Києва та житлово-комунального господарства міста; використання природних ресурсів і охорони навколишнього природного середовища; державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб підприємців, реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб на території міста та надання відомостей з Державного земельного кадастру.

Додатково почав спрямовувати, координувати і контролювати діяльність департаментів: комунальної власності; з питань реєстрації та Управління (інспекції) самоврядного контролю; Солом’янської і Святошинської РДА.

Після чергового перерозподілу повноважень, відповідно до розпорядження КМДА від 26 грудня 2018 року №2349 у сфері контролю Пантелєєва з'явилися Управління цивільного захисту КМДА, ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" та ПрАТ "Компанія Київенергохолдинг", але з-під його відповідальності було виведено: Департамент з питань реєстрації і Департамент комунальної власності КМДА та Солом'янська РДА.

З 31 грудня 2020 року, у зв'язку з виходом з декрету Ганни Старостенко та призначенням трьох нових заступників голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень, обов'язки заступників були суттєво перерозподілені.

Від Миколи Поворозника до Петра Пантелєєва перейшла сфера забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян. Першому заступнику голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексію Кулебі від Петра Пантелєєва перейшли повноваження у сфері благоустрою.

Отже, Петро Пантелеєв спрямовував та координував діяльність департаментів: житлово-комунальної інфраструктури; муніципальної безпеки та Управління екології та природних ресурсів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

З 9 листопада 2021 року, відповідно до розпорядження КМДА №2311, у зв'язку з призначенням заступником голови КМДА екскерівника ГУ Нацполіції Києва Андрія Крищенка, до нього від Петра Пантелеєва перейшли повноваження взаємодії з МВС, Міноборони та ДСНС, а також функції контролю за діяльністю Департаменту муніципальної безпеки КМДА. 

У зв'язку із переходом Олексія Кулеби на роботу до ОП, розпорядженням КМДА від 10 лютого 2022 року №338, відбувся перерозподіл повноважень між керівництвом КМДА. До обов'язків Петра Пантелеєва повернулись функції забезпечення повноважень КМДА у сфері благоустрою та координація і контроль за роботою Департаменту благоустрою КМДА.

Участь у дорадчих органах 

Розпорядженням КМДА від 15 липня 2016 року №565 заступник голови КМДА Петро Пантелеєв був призначений головою комісії з питань евакуації при КМДА. Його заступником у цій комісії був призначений заступник директора – начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Роман Ткачук.

Згідно розпорядження КМДА від 3 березня 2020 року №389 Петро Пантелеєв за посадою очолює Конкурсну комісію з призначення управителя багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласники якого не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком. Його заступником у комісії, за посадою, є перший заступник директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА.

Відповідно до розпорядження КМДА від 20 березня 2020 року №488  заступник голови КМДА Петро Пантелеєв є заступником голови спеціальної комісії з питань надзвичайних ситуацій технологічного та природного характеру регіонального рівня в місті Києві Миколи Поворозника. 

Розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків НС, першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника від 24 березня 2020 року №1  Петро Пантелєєв призначений начальником штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у Києві, запровадженої розпорядженням КМДА від 20 березня 2020 року №488 з метою запобігання поширенню COVID-19. Його заступником у штабі був призначений начальник Управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук.

Згідно до розпорядження КМДА від 18 лютого 2021 року №319 за посадою Пантелеєв входив до складу Ради розвитку громади та території міста Києва при КМДА, очолюваної Київським міським головою. Рада була ліквідована розпорядженням першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника від 21 січня 2022 року №165.

Розпорядженням КМДА від 18 березня 2021 року №571 був призначений заступником голови спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Миколи Поворозника.

Розпорядженням КМДА від 26 травня 2021 року №1188 Петро Пантелеєв разом з Олексієм Кулебою був призначений співголовою постійно діючої міжвідомчої робочої групи з питань протидії незаконному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на автозаправних станціях у Києві.

Ще одним розпорядженням КМДА від 26 травня 2021 року №1164 Петро Пантелеєв був призначений головою комісії з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Києва. Його заступником у складі комісії став директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.

Згідно розпорядження КМДА від 15 вересня 2021 року №1978 Петро Пантелеєв очолив робочу групу з питань розвитку Труханового острова. Його заступником в робочій групі був призначений тодішній в. о. гендиректора КП “Плесо” В’ячеслав Савицький.

Відповідно до розпорядження КМДА від 17 вересня 2021 року №1987, за посадою, Пантелеєв є головою постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами. Секретарем комісії є начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА (за посадою).

Розпорядженням КМДА від 30 вересня 2021 року №2079 Петро Пантелеєв разом з тодішнім заступником голови КМДА Олександром Харченко був призначений співголовою комісії з інвентаризації водних об'єктів, лісових ресурсів, об'єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території Києва. Їх заступниками у складі цієї комісії були визначені начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний та Директор Департаменту комунальної власності Андрій Гудзь.

За посадою, відповідно до розпорядження КМДА від 2 листопада 2021 року №2244, заступник голови КМДА входить до складу Колегії КМДА.

Відповідно до протоколу засідання координаційної ради з питань розвитку ОСББ та ЖБК, зазначену раду очолив Петро Пантелеєв.

Розпорядженням КМДА від 24 лютого 2022 року №447 Петро Пантелеєв був включений до складу Ради оборони Києва, очолюваної мером міста Віталієм Кличком.

Відповідно до розпорядження Київського міського голови від 31 жовтня 2023 року №1072 Петро Пантелеєв разом із заступником голови КМДА Валентином Мондріївським став співголовою комісії з питань розміщення тимчасових споруд з торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства. Їх заступниками були призначені тодішній директор Департаменту територіального контролю КМДА Михайло Буділов та директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Володимир Костіков.

Зв'язки, схеми, скандали

18 листопада 1915 року Петро Пантелеєв, зайшов як звичайний відвідувач у кілька ЖЕКів Дніпровського та Деснянського районів. За результатами відвідування ЖЕКи отримали завдання встановити людям нормальні місця для очікування, а також переглянути графік прийому і зробити його "адекватнішим".

У травні 2016 року через незаконні розкопування у дворах та під будинками №1/2, 3, 3-а, 5-а, 5-б, 7, 9 на вул. Басейній, місцеві жителі опинилися у вкрай незаздрісному становищі. Забудовники поглиблювали підвальні приміщення на додаткові поверхи вглиб, рили котловани (у тому числі під стрічковими фундаментами, на яких стоять несучі стіни будівель), об'єднували приміщення та створювали нові (у тому числі під дворами). 16 травня на місці забудови було проведено виїзну нараду за участю заступника голови КМДА Петра Пантелєєва. Але жодних видимих результатів візит чиновників на місце проблемного будівництва не приніс, а сам Пантелеєв не поспішав оприлюднювати інформацію про стан справ.

7 листопада 2016 року комісія Київради з питань ЖКГ та ПЕК розглянула звіт Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА про виконання у І півріччі 2016 року Комплексної цільової програми підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури Києва на 2016-2020 роки. У ході звіту з'ясувалося, що 2016 року з міської скарбниці на цілі Програми замість запланованих 1,7 млрд гривень поки що виділили лише 308 млн 600 тис. гривень. Окрім того, 127 млн ​​300 тис. гривень із цієї суми було витрачено на будівництво другої нитки Головного міського каналізаційного колектора. Подібні показники виконання Програми членів профільної комісії Київради зовсім не влаштували. До того ж, депутатів обурило недбале ставлення чиновників міськадміністрації до складання свого рапорту. Доповідачі раз у раз плуталися в цифрах, не могли дати виразних відповідей на запитання і до того ж вказали в документах невірний період звітності.

6 січня 2017 року Петро Пантелеєв дав KВ докладне інтерв'ю, в тому числі про дооснащення багатоквартирних будинків Києва лічильниками тепла, початок їх оснащення тепловими пунктами, будування сміттєспалювального заводу, розблокування рахунків ПАТ “Київенерго” та розрив стосунків з цією компанією. Однак вже в квітні 2018 року мешканці багатоквартирних будинків почали скаржитись на масовий демонтаж будинкових теплових лічильників. За їхніми словами, лічильники демонтували вночі, причому лише ті, які встановлювало ПАТ “Київенерго” за рахунок “інвестиційної програми”. Як відомо, відсутність будинкових теплових лічильників призводить до суттєвого збільшення нарахувань за використання тепла, причому незалежно від наявності квартирних лічильників індивідуального споживання.

У березні 2017 року “Схеми” зустрічалися із заступником мера Києва Петром Пантелеєвим, якому Кличко доручив провести повну інвентаризацію будинків, що занепадають. Перед початком справи з наведення порядку у цих питаннях представник влади був налаштований ламати систему. “Там, де є власник. Власник ігнорує, не хоче спілкуватися, не хоче домовлятися і не хоче робити нічого по цьому будинку, то ми змушені будемо звертатися до суду”, – рішуче казав він у коментарі “Схемам”. Понад півроку потому “Схеми” поставили чиновнику ті ж запитання, але цього разу у представника влади чомусь кардинально змінилася думка. “Ми вивчали судові перспективи, але прийшли до того, що судова практика, на жаль, негативна в цьому плані”, – зазначив цього разу Петро Пантелеєв.

9 листопада 2017 року відповідальний за питання утилізації столичного сміття заступник голови КМДА Петро Пантелеєв на засіданні Київради запевняв депутатів у цьому, що міська влада “вміло вирішує” відповідні проблеми. Мовляв, договір оренди землі під полігоном зберігання ТПВ №5 у Підгірцях вже укладено, села, що є сусідами з екологічно небезпечним об'єктом, отримують із столичного бюджету гідну компенсацію. Проте  залишалось відкритим питання, на якій підставі "Київспецтранс" продовжував розпоряджатися полігоном, якщо договір цього підприємства з КМДА закінчився більше року тому. Крім того, стало зрозуміло, що Підгірцівська сільська рада фізично не зможе до кінця року освоїти київські гроші, і, за умовами договору з Київрадою, змушена буде неабияку частину повернути до столичного бюджету.

Розпорядженням від 25 травня 2018 року №349 мер Києва Віталій Кличко усунув від виконання службових обов'язків керівників КП “Поділ-нерухомість” та ДНВП “Захід”, роботу яких курирував заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, внаслідок підозри у невиконанні чи неналежному виконанні чиновниками своїх посадових обов'язків.  До кінця червня комісія КМДА під керівництвом тодішнього заступника директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Дениса Пікалова, у сфері компетенції якого знаходиться ДНВП “Захід”, та під контролем тодішнього заступника голови КМДА Дмитра Давтяна мали провести щодо керівників комунального та державного підприємств службові розслідування.

18 червня 2018 року під час засідання комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК стало відомо, що столичне керівництво 21 червня збирається  провести спільне засідання бюджетної та житлово-комунальної комісій, щоб вирішити питання щодо виділення додаткового фінансування ремонту зношених тепломереж. Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв планував освоїти на цьому для початку "зайві" 250-300 млн гривень. Однак, при цьому відповідний бюджетний запит не був ані підготовлений, ані погоджений, Пантелєєв плутався у цифрах, фінплану та фінзвітності КП “Київтеплоенерго” ніхто не бачив, тому комісія міськради з питань ЖКГ та ПЕК з таким підходом не погодилася.

14 березня 2019 року  під час чергового засідання Київради знайшлося 63 депутати, які проголосували за продовження фінансування КП “Київтеплоенерго” з бюджету Києва – його статутний капітал було збільшено на чергові 300 млн. гривень. Відповідний проект рішення 08/231-742/ПР від 12 лютого 2019 року підготував підлеглий Петра Пантелеєва – директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.

За словами самого Пантелєєва, влада якісно працює на благо киян і робить все, щоб вивести “Київтеплоенерго” на європейський рівень. Проте депутати Київради нагадали чиновнику про плутанину в платіжках, обман з “неприйняттям боргів “Київенерго”, бажання дешево продати Рінату Ахметову комунальні електромережі та щоквартальне підвищення тарифів на тепло і гарячу воду. Ексмер Києва Олександр Омельченко навіть порекомендував Пантелеєву піти у відставку.

13 травня 2019 року на засіданні комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК Пантелєєв так хотів зняти з контролю виконання петиції №4636 “Створення мережі громадських туалетів у Києві”, як реалізовану, що це помилково потрапило до протоколу засідання комісії №7/96, хоча нормальних функціонуючих громадських туалетів у Києві була так само мало, як і три роки тому, та ще 40 із них опинилися у заставі у банку.

У липні 2019 року КП “Київтеплоенерго” віддало два підряди вартістю 59,6 млн. гривень на ремонт аварійних ділянок тепломереж у Києві ТОВ “Будівництво технології системи”, яку раніше підозрювали у розкраданні грошей на енергозбереження, що надаються НЕФКО та ЄБРР через КП “Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних та громадських будинках Києва”. Схоже, ця фірма дуже близька до директора Департаменту ЖКГ КМДА Дмитра Науменка та заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

5 серпня 2019 року Пантелеєва публічно звинуватили у тому, що найбільше бюджетних коштів, що виділяються на ЖКХ-сферу Києва, “не просто так” осідає на рахунках ТОВ “Енерго-Інвест”. З цією фірмою, як з'ясувалося, не перший рік щільно співпрацює ряд столичних КП, роботою яких опікується Пантелєєв. Очевидно, найбільше грошей “Енерго-Інвест” тоді мало отримати від КП “Київтеплоенерго” лише за трьома укладеними договорами загалом на 114,5 млн гривень. “Ці багатоверстатники – ТОВ “Енерго-Інвест” – примудряються займатися у Києві і будівництвом фонтанів, і закупівлею для міста підземних сміттєвих контейнерів, і озелененням території. У чому секрет такої успішності ТОВ “Енерго-Інвест”, яке щороку заробляє на киянах десятки мільйонів гривень? У тому, що це – “ручна” фірма заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, який відповідає за питання благоустрою та природного середовища, включаючи озеленення”, – написав співзасновник громадської організації “Кияни об'єднуємось” Володимир Бондар на своїй сторінці у соцмережі Facebook

7 листопада 2019 року на засіданні Київради, під час “години запитань” до столичного градоначальника та заступників голови КМДА, депутати не могли не порушити питання про те, що напередодні, 5 листопада на вулицях Еспланадної та Шота Руставелі у Печерському районі Києва сталися провали проїжджої частини, а в промоїни з гарячої водою провалилися три автомобілі. У відповідь Петро Пантелєєв, як завжди, пояснив: усе через те, що 20 років нічого не ремонтувалося, а зараз тепломережі ремонтуються дуже активно, але зробити швидко неможливо.

На це голова фракції “Єдність” у Київраді ексмер Александр Омельченко попросив Кличка не захищати своїх профільних заступників, які його дурять. За його словами, пориви, через які автомобілям довелося купатися в окропі, не обґрунтовуються тим, що тепломережі не ремонтували багато років. Мовляв, йдеться про ділянки, де нові врізки ТЦ “Гулівер” робив лише 9 років тому і порватись вони мали влітку під час випробувань тиском, але випробування просто не провели, як слід.

26 листопада 2019 року ГУ Нацполіції Києва порушило кримінальні справу за фактами можливих зловживань з боку посадових осіб СКП “Спецкомбінат” – підприємства, яке надає у столиці ритуальні послуги та є балансоутримувачем усіх кладовищ і знаходиться у сфері відповідальності Петра Пантелеєва. Слідство з'ясувало, що “комунальники” спільно з “дружніми” підприємцями налагодили вимагання хабарів за поховання тіл померлих на закритих й напівзакритих цвинтарях Києва. Раніше правоохоронці повідомляли, що вартість одного місця "на цвинтарі" стартує від 3 тис. доларів. Наприкінці червня 2021 року правоохоронці провели обшуки у фігурантів справи , після чого було вручено кілька підозр у хабарництві – ймовірно, посередникам між “керівниками схеми” та родичами померлих.

4 березня 2020 року підприємець Сергій Єременок на сторінці у соцмережі Facebook повідомив, що нещодавно призначений керівник Офісу Президента  Андрій Єрмак вже повністю контролює діяльність Департаменту міського благоустрою КМДА та КП “Київблагоустрій”. “Єрмак зафіксував за собою Департамент благоустрою Києва, поставивши директором цього департаменту Олексія Кулебу, свого давнього бізнес-партнера та помічника в угоді з біотуалетами під Євро-2012. Для цього було створено ГО “Асоціація малого бізнесу та МАФів”, яку на той час очолював Єрмак. Профільне КП “Київблагоустрій” очолив давній бізнес-партнер Кулеби – Микола Бойко. За непідтвердженою інформацією, попередньому куратору благоустрою Києва та колишньому народному депутату Дмитру Білоцерковцю запропонували поділитися коштами, які він отримав, керуючи благоустроєм Києва, а щоб був “зговірливішим”, отримав підозру від НАБУ”, – повідомив підприємець.

За словами автора допису, ексглава скандального КП “Київблагоустрій” Іван Кліпа вчасно зник із поля битви. “Тепер питання розміщення нових МАФів та зачистка “старих” під повним контролем. Наразі основне завдання нового глави благоустрою – оперативно провести аукціони під торгові майданчики, щоб якомога більше змогли викупити люди Холодова та Єрмака”, – повідомив Сергій Єременок.

Також підприємець зазначив, що "призначення Кулеби узгодив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв... Саме він прикриває Кличка у разі його відпусток чи просто відгулів. "Козел відпущення", тому що ставити МАФи – це прибуток, а займатися ремонтом міста – це рутина. На Єрмака орієнтовані партнери Пантелєєва, через компанії яких відмиваються гроші на ремонтах тепломереж, доріг – Фіщук, Костирко та інші“, – розповів Сергій Єрьоменко.

20 липня 2020 року KВ в черговий раз написала про те, як під чуйним керівництвом заступника голови КМДА Петра Пантелєєва скандальне КО “Київзеленбуд” освоює колосальні бюджетні кошти на реконструкції столичних парків. Ці роботи часто замовляються у підрядників, які фігурують з “Київзеленбудом” у кримінальних провадженнях за підозрою у присвоєнні бюджетних коштів. Як з'ясувалося, самі роботи у парках ще й проводяться без затверджених проектів. Приклад – парк "Совки". На реконструкцію цього парку вже було витрачено десятки мільйонів гривень, а проект капремонту з початку 2018 ніяк не могли розробити. Проєктантам за двома договорами вже сплатили близько 1,3 млн. гривень, “забувши” вивісити звіти про їх виконання в ProZorro, і на початку липня 2020 року підписали черговий договір на 448,2 тис. гривень.

21 червня 2020 року в одному із житлових будинків на столичних Позняках прогримів вибух. Будинок був сильно пошкоджений, частини стін та конструкцій будівлі, а також міжповерхові перекриття 4, 5, 6 та 7 поверхів обрушилися та відновленню не підлягають. Загинуло 5 людей, евакуйовано мешканців сусідніх під'їздів. Наступного дня політичний експерт Яніна Соколовська у повідомленні на своїй Facebook-сторінці заявила, що директор Департаменту ЖКГ КМДА Дмитро Науменко, профільний заступник голови КМДА Петро Пантелеєв та сам мер столиці Віталій Кличко винні у цьому вибуху і мають понести відповідальність за трагедію.

9 червня 2021 року з блогу на сайті “Корреспондент” Віталія Кулика стало відомо, що НАБУ і САП відкрили провадження стосовно фактів про те, як чиновники КМДА за допомоги комунальників та підтримки мера Києва Віталія Кличка та його профільного зама з екології Петра Пантелеєва "розпиляли" 81,5 млн гривень на будівництві берегоукріпних споруд і зони відпочинку на Русанівці.

16 червня 2021 року у блозі на сайті Цензор.НЕТ Віталія Кулик написав: “Схоже мер Києва Віталій Кличко разом зі своїм заступником Петром Пантелеєвим вкрали понад 6 млн бюджетних гривень на встановлення громадських туалетів. Для того, щоб переконатися в цьому, досить зайти на сайт Prozorro і почитати про тендер на установку 5 відхожих місць "модульного типу" за 9,29 млн гривень, тобто майже 1,9 млн на один туалет”. За його словами, завищені ціни викликали скандал в ЗМІ і тільки потім з'ясувалося, що це лише одна із сходинок в туалетно-корупційної піраміді Віталія Володимировича.

“Виявилося, що оператори зовнішньої реклами, на прохання Кличко, виділили на ці ж туалети шість мільйонів гривень. Це допомогло Кличко і Пантелеєву безкарно вивести цю суму з бюджету Києва. Мер Києва не на жарт захопився прибутковою туалетного темою, і в цьому році він оголосив тендер на закупівлю ще п'яти туалетів, ось тільки вже за 11 мільйонів. Таким чином ціна за туалет становить цілих 2,2 мільйона,” – відмітив Кулик.

2 липня 2021 року з повідомлення Віталія Кулика на його сторінці у Facebook стало відомо, що Петро Пантелеєв створює корупційну схему на повірці лічильників. “В рік в такій “схемі” набігає понад 36 млн гривень, які, очевидно, потраплять у кишеню самого Пантелєєва та його подільників”, – написав Віталій Кулик. Він зазначив, що до останнього часу кошти за повірку йшли до комунального концерну "Центр комунального сервісу" (ЦКС), а потім частина з них якимось чином “зникала” на різних прокладках.

“Тепер “схема” змінилася. Київські чиновники вирішили “виймати” кошти відразу, без перерозподілу в ЦКС. За інформацією київських телеграм-каналів, починаючи з травня цього року "ЦКС" почав примушувати обслуговуючі організації укладати угоди з новими приватними посередниками на послуги з повірки лічильників. Для розуміння картини: у Києві нараховується близько 1,4 мільйона лічильників. Вартість повірки в середньому 350 грн за один. Ринок таких послуг – 245 млн гривень. Розслідувачі пишуть, що приватні посередники отримують 15% від вартості повірки лічильника. Таким чином у кишені фірм-прокладок осяде 36 млн гривень”, – вважає Кулик.

Він переконаний, що під цю схему людьми Пантелеєва в квітні 2021 було створено цілий “пучок” ЧП, ТОВ та ФОПів. “Наприклад, засновником ТОВ “Центр енергоефективних систем” став Станіслав Цихунь. Про цього пана відомо, що він разом з дружиною Пантелеєва є співвласником квартири в Києві. В тій квартирі офіційно мешкає і сам Пантелеєв. Також, у кожному районі столиці діють компанії під брендом ТОВ “Зручно тут”. Засновником цього ТОВ є Катерина Саркісова, відома нам як багаторічний партнер самого Пантелеєва. Я вже не кажу, про сам ЦКС, який очолює Андрій Щербина – прямий ставленик Пантелеєва. 36 млн гривень потенційно корупційної ренти лише з такої дрібнички як повірка лічильників – непогані гроші навіть як для зама мера Києва. Історія цієї пантелеєвської оборудки розкриває корупцію київської влади у всій красі. Можна красти на будь-якій дрібниці. Питання лише в тому, щоб ця “дрібниця” мала відповідні об’єми послуг в масштабах усього Києва”, – констатував Віталій Кулик. 

Відповідно до розпорядження КМДА від 3 серпня 2021 року №1710 з 8 по 10 серпня поточного року Петро Пантелеєв разом з директором Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитром Науменком, директором Департаменту муніципальної безпеки Романом Ткачуком і директором КП “Київтеплоенерго” Вячеславом Біндом відвідали у відрядженні м. Анкару (Туреччина) з метою вивчення досвіду у сфері енергозбереження, житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

31 січня 2022 року столична прокуратура повідомила, що Петру Пантелеєву оголосили про підозру в ухиленні від проведення ліквідації наслідків екологічного забруднення ВАТ “Радикал”, що спричинило тяжкі наслідки. Протягом 2014-2021 років на території заводу Радикал не було проведено жодного заходу, спрямованого на ліквідацію наслідків екологічного забруднення, а також заходів щодо демеркуризації цієї території. Загальний обсяг ртуті та речовин, що містять ртуть, на зазначеній території становить близько 200 тис. тонн. Завдані збитки оцінюються у розмірі понад 40 млрд гривень. У свою чергу, столична влада вважала, що вручення підозри Пантелеєву є лише черговою спробою політичного тиску на міську владу, оскільки державні органи заблокували спроби міста розробити проект утилізації відходів заводу та профінансувати його.

Радники Петра Пантелеєва:

Дохід, власність

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік.

Згідно даних декларації, голова Шевченківської РДА Петро Пантелеєв за 2013 рік отримав дохід у розмірі 164 тис. 405 гривень: 124 тис. 193 грн – зарплата, 212 грн – проценти, дивіденди та 40 тис. грн – від продажу рухомого і нерухомого майна. Дружина декларанта отримала 32 тис. 387 грн – виключно у вигляді зарплати.

Із власності у декларації зазначений тільки автомобіль Volkswagen Touareg 2007 року випуску, яким з 2011 року володіла дружина, Ольга Крупчан. 

Декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік.

У 2014 році подружжя Пантелеєвих мало доходи виключно у вигляді зарплати: він отримав 112 тис. 502 гривні, дружина -  30 тис. гривень.

У декларації Петра Пантелеєва з'явилась квартира у Києві площею 64 кв. метри.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік.

За даними декларації за 2015 рік,  з 2008 року Петро Пантелеєв володів  квартирою у Києві площею 61,10 кв. м, а його дружина з 1996 року мала 25% сімейної квартири у с. Боромля Тростянецького р-ну Сумської обл. Інші три чверті цієї квартири належали Світлані, Сергію та Ганні Крупчан.

За підсумками 2015 року Петро Пантелеєв заробив 124 тис. 31 гривню – виключно у вигляді зарплати. Його дружина отримала 100 тис. 775 гривень: 76 тис. 845 грн – зарплата в КП “Центр обслуговування споживачів Шевченківського району” і 29 тис. 930 грн – допомога по вагітності та пологам.

Наприкінці 2015 року подружжя Пантелеєвих на правах спільної власності зберігали готівкові накопичення: 20 тис. доларів, 3 тис. євро та 120 тис. гривень.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік.

У декларації за 2016 рік з'явилася донька – Марія.

У 2016 році Петро Пантелеєв заробив 383 тис. 146 гривень – виключно у вигляді зарплати. 

Його дружина отримала 599 тис. 240 гривень: 6 тис. 880 грн – матеріальна допомога у зв'язку з народженням дитини і 2 тис. 580 грн – державна та соціальна матдопомога в КП “ЦОС  Шевченківського р-ну”, 19 тис. 780 грн – від Київського центру соціальних виплат, а також 570 тис. від продажу автомобіля.

Наприкінці 2016 року подружжя Пантелеєвых на правах спільної власності зберігали тільки готівкові накопичення: 20 тис. доларів, 3 тис. євро та 170 тис. гривень.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2017 рік.

У декларації за 2017 рік з'явився син – Олександр.

У звітному році дружина декларанта, Ольга Пантелеєва отримала 25% київської квартири площею 82 кв. м. Решта 75% належали гр. Святославу Цихуню.

З 2016 року Ольга Пантелеєва стала власницею автомобіля Volkswagen Touareg 2010 року випуску. Також в неї з'явився нематеріальний актив: знак для товарів та послуг №235859.

У 2017 році Петро Пантелеєв заробив 525 тис. 28 гривень – виключно у вигляді зарплати. 

Його дружина отримала 56 тис. 439 гривень: 34 тис. 79 – державна та соціальна матдопомога в КП “ЦОС  Шевченківського р-ну” та 22 тис. 360 грн – від Київського центру соціальних виплат.

Наприкінці 2017 року подружжя Пантелеєвих на правах спільної власності зберігали готівкові накопичення: 20 тис. доларів, 3 тис. євро та 170 тис. гривень.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2018 рік.

У 2018 році Петро Пантелеєв отримав 642 тис. 536 гривень: 634 тис. 777 грн – зарплата в КМДА та 7 тис. 759 грн – зарплата за сумісництвом у Київському національному університеті будівництва і архітектури.

Ольга Пантелеєва отримала 378 тис. 840 гривень: 20 тис. 640 грн – від Київського центру соціальних виплат та 358 тис. 200 грн – від підприємницької діяльності.

Наприкінці 2018 року подружжя Пантелеєвих на правах спільної власності зберігали готівкові накопичення: 20 тис. доларів, 3 тис. євро та 210 тис. гривень.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.

У декларації за 2019 рік з'явилась донька Софія.

Ольга Пантелеєва змінила Volkswagen Touareg 2010 р. в., яким володіла з 2016 року на AUDI Q7 2016 року випуску, право користування яким надала Петру Пантелеєву.

У 2019 році Петро Пантелеєв заробив 774 тис. 889 гривень – виключно у вигляді зарплати в КМДА. 

Його дружина отримала 1 млн 862 тис. 412 гривень: 38 тис. 872 грн – державна та соціальна матдопомога в КП “ЦОС  Шевченківського р-ну”, 24 тис. 940 – від Київського центру соціальних виплат, 900 тис. грн – від продажу автомобіля та 898 тис. 600 грн – від підприємницької діяльності (в тому числі – 39 тис. 550 грн – від Марії Дмитрів) 

Наприкінці 2019 року подружжя Пантелеєвих на правах спільної власності зберігали готівкові накопичення: 28 тис. доларів, 3 тис. євро та 210 тис. гривень.

Крім цього, Петро Пантелеєв зберігав 171 тис. 740 грн і 80 євро – на банківських рахунках та 325 доларів – готівкою. Ольга Пантелеєва зберігала 12 тис. 332 грн на банківських рахунках.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2020 рік.

У 2020 році Петро Пантелеєв став власником житлового будинку 102,3 кв. м та земельної ділянки 874 кв. м у Баришівці Київської області.

У 2020 році Ольга Пантелєєва стала засновником та кінцевим бенефіціаром ТОВ “Маленьке курчатко” (ЄДРПО 43514031), профіль – роздрібна торгівля іграми, іграшками та спортивними товарами у спеціалізованих магазинах.

За підсумками 2020 року Петро Пантелєєв отримав 750 тис. 181 грн зарплати у КМДА та два подарунки у негрошовій формі (об'єкти нерухомості у Баришівці) на загальну суму 1 млн 330 тис. 880 грн від Пантелєєвої Галини Іванівни.

Ольга Пантелєєва отримала 95 тис. 877 гривень: 76 тис. 644 грн – соцдопомога, 16 тис. 612 грн – страхові виплати від ПАТ “Страхова компанія “ВУСО”, 994 грн – інші доходи та 1 тис. 627 грн – відсотки у “Приватбанку” ”.

Наприкінці 2020 року подружжя Пантелеєвих на правах спільної власності зберігали готівкові накопичення: 33 тис. доларів, 3 тис. євро та 210 тис. гривень.

Крім того,  на банківських рахунках Петро Пантелеєв зберігав 124 тис. 11 грн, його дружина – 2 тис. 83 грн.

Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2021 рік.

Декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2022 рік у Єдиному реєстрі немає, за звітний період є тільки два повідомлення про зміни у майновому стані:

від 1 липня 2022 року – Петро Пантелеєв задекларував свою зарплату у розмірі 168 тис. 518 гривень;

від 29 грудня 2022 року – Петро Пантелеєв задекларував свою зарплату у розмірі 149 тис. 902 гривні.

Останнє оновлення: 30.01.2024 року

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Теги: Віталій Кличко, анкета, Київ, київводоканал, новини, петро пантелеєв, досьє, біографія, Київгаз, шевченківська рда, дтек київські електромережі, леонід черновецький, заступник голови кмда, олександр попов, блок литвина, київспецтранс, Київенерго, віктор пилипишин, київський нацуніверситет будівництва і архітектури, ольга пантелеєва крупчан, єврореконструкція

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій