вівторок, 23 липня 2024 г.

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Ворзелі, Блиставиці, Луб’янці та Гаврилівці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Ворзелі, Блиставиці, Луб’янці та Гаврилівці

Водночас з відновленням пошкодженого житла в Бучі такі роботи проводяться в населених пунктах однойменної громади – селищі Ворзель та селах Блиставиця, Гарилівка і Луб’янка. Там поточні ремонти, які передбачають полагодження дахів, заміну вікон та дверей в 26 приватних садибах, обласна адміністрація доручила двом підрядникам – ТОВ "І.Б.К.Девелопмент" та ТОВ “Нідком”, які виконують такі ж роботи і в Бучі. ТОВ "Нідком" серед іншого відоме зв'язком з першим заступником голови Київської міськдержадміністрації Миколою Поворозником. За роботи у Ворзелі та трьох селах громади їх виконавці вже отримали понад 1 млн гривень. У підрядників скаржаться на певні труднощі при виконанні цих робіт, зокрема, на відсутність всіх мешканців та численну “паперову” роботу, але запевняють, що поточні ремонти при вчасному фінансуванні вдасться завершити вчасно – до приходу холодів. Історія з понівеченого Бучанського району – тринадцята частина циклу КиївВлади “Поранена Київщина”.

Як стало відомо KВ, з кінця червня 2022 року по нинішній час Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (ДРР КОВА)* перерахував 1 млн гривень двом підрядникам – ТОВ "І.Б.К.Девелопмент" та  ТОВ “Нідком” – за виконання поточних ремонтів 26 житлових будинків Бучанської громади однойменного району Київщини.

Сухі цифри: де і за скільки збираються виконувати поточні ремонти

Згідно зі звітів, із загальної суми виплат в 1 млн гривень, 876,29 тис. гривень перераховано ТОВ "І.Б.К.Девелопмент"**, решта 154,52 тис. гривень – ТОВ “Нідком”***. За вказані кошти підрядники виконують поточні ремонти житлових будинків в чотирьох населених пунктах громади – селищі Ворзель та селах Блиставиця, Гаврилівка та Луб’янка.

Більше половини від загальної суми грошових переказів за поточні ремонти в Бучанській громаді -  506,56 тис. гривень – ДРР КОВА витратило на такі роботи в селі Блиставиця. В цьому селі поточним ремонтам підлягають 16 приватних будинків на шести вулицях.

У Блиставиці 14 будинків за 456,37 тис. гривень ремонтує ТОВ "І.Б.К.Девелопмент", ще два будинки за 50,18 тис. гривень – ТОВ “Нідком”. Станом на середину серпня по 14 із вказаних будинків підрядникам перераховано тільки аванси.

У Ворзелі над поточними ремонтами житла також працюють обидва підрядники. Так, за 124,19 тис. гривень ТОВ "І.Б.К.Девелопмент" ремонтує будинок по вул. Квітковій, 14, за решту майже 105 тис. гривень ТОВ “Нідком” – два будинки на вул. Квітковій, 16 та Композиторів, ⅝.

Читайте: Волонтер, який рятує людей з Ворзеля: “В Ворзеле происходит то, что не происходило, когда там были фашисты гитлеровской Германии”

В Луб’янці поточним ремонтам підлягають сім будинків на п’яти вулицях. Всі підряди у цьому селі ДРР КОВА доручило ТОВ "І.Б.К.Девелопмент", яке вже отримало за вказані роботи майже 167 тис. гривень.

Читайте: Це жах: під Києвом відкрили укріпрайон окупантів (ФОТО)

Для виконання поточних ремонтів в Гаврилівці ДРР КОВА уклало 2 договори – обидва з ТОВ "І.Б.К.Девелопмент". Підряднику за роботи у двох будинках – на вул. Садовій, 33 та вул. Свято-Троїцькій, 49 – вже заплачено майже 129 тис. гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Хід робіт

В адміністрації ТОВ “І.Б.К Девелопмент” KВ розповіли, що їхня компанія почала роботу над відновленням об’єктів інфраструктури Бучанської громади з 1 червня 2022 року. Поточні ремонти житла в Бучі, Луб’янці, Гаврилівці, Блиставиці та Ворзелі, як уточнили у підрядника, передбачають заміну пошкоджених вікон, дверей та ремонт покрівлі із врахуванням вимог для підвищення енергозбереження та екологічності помешкання.

Станом на 19 серпня, як повідомили в ТОВ “І.Б.К Девелопмент”, на 24-х об’єктах по громаді, включно з Бучею, роботи вже завершені, ще 29 об’єкти – чекають свого завершення.

Керівник та співзасновник ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” Віталій Жуківський в коментарі KВ розповів, що в приватному секторі Бучанської громади були незначні обсяги робіт, тому левова частка договорів підряду вже виконані і це при тому, що максимальний термін закінчення робіт по ним – 1 листопада.

Водночас Віталій Жуківський зауважив, що швидкість відновлення пошкоджених будівель напряму залежить від оперативності надходження фінансування, а також багато в чому – від керівництва на місцях і від голів ОСББ, адже не всі мешканці повернулися із-за кордону, хтось перебуває на фронті. При цьому він зазначив, що процес огляду, і в подальшому виконання самих робіт з усунення наслідків російської агресії набагато простіший в приватних будинках, де є один власник помешкання.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Віталій Жуківський нагадав, що для виконання робіт з поточного ремонту, власнику пошкодженого помешкання необхідно підготувати документи на підтвердження права власності пошкодженого майна, паспорт, акт огляду (складений спеціальною комісією, створеною місцевими органами самоврядування) та фотофіксацію пошкоджень.

“Часто виникають проблеми з тим, що під час виконання робіт змінюються обсяги, які були погоджені в акті огляду об’єкту, по причині відновлення пошкоджень власними силами мешканців. В такому випадку відбувається процес переробки пакету документів, який займає час. Не дивлячись на те, що війна триває, і потрібно детально фіксувати до дрібниць всі наслідки пошкоджень майна, відбувається також значний за обсягами документообіг по кожному об’єкту з підтверджуючими паспортами якості матеріалів, які застосовувались під час робіт. Не дивлячись не всі труднощі, процеси тривають і у відведені терміни роботи закінчити досить реально”, – резюмував Віталій Жуківський.

KВ також намагалася дізнатися подробиці про хід робіт на об'єктах, де підрядником є ТОВ "Нідком", але дозвонитися за вказаними номерами не вдалося.

Про підрядників

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” зареєстровано в 2013 році в Києві. Статутний капітал – 500 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Засновники – Олександр Лук'янець (69,86%), Олег Волинцев (19,96%) і Віталій Жуківський (10,18%, директор).

За підсумками участі в публічних закупівлях ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” отримало 184 підряди загальною вартістю 1,35 млрд ​​гривень. Найбільший замовник – ДРР КОВА, з яким укладено 10 договорів на 404,35 млн гривень. Зокрема, департамент замовляв у ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” за 136,33 млн гривень будівництво пологового та лікувального відділення у Борисполі, за 85,62 млн гривень – реконструкцію будівлі школи в селі Проців Бориспільського району.

Крім цього ДРР КОВА без конкурсі замовило у ТОВ "І.Б.К.Девелопмент" проведення поточних ремонтів пошкоджених війною 20 багатоквартирних житлових будинках Бучі та 9 – в Ірпені.

Чимало підрядів ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” отримувало від місцевих органів влади по всій Київщині. Так, у 2022 році Пристолична сільська рада замовляла у цієї компанії за 214,9 млн гривень будівництво школи в селі Чубинське на Бориспільщині, в 2021 році Бориспільська міська рада – за 10,69 млн гривень реконструкцію будівлі Рогозівської медичної амбулаторії в селі Рогозів, Броварська міська рада – за 41,84 млн гривень реконструкцію дитсадку в Броварах.

ТОВ “Нідком” зареєстровано в 2017 році в Києві, наразі має реєстрацію в Борисполі. Статутний капітал – 430 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Засновники – Олександр Шишкін (66%) та Леонід Дорош (34%). Директор – Максим Лазаренко.

Леонід Дорош також є співвласником ТОВ “Армабуд ЛТД Компані”, ТОВ “Деревяна очеля” та ТОВ “Сапсан Рест”. Відмітимо, що одним із бізнес-партнерів Леоніда Дороша по ТОВ “Сарсан Рест” є Олександр Чуняк. Людина з такими самим ПІБ є помічником депутата Верховної Ради Олега Семінського (фракція “Слуга народу”).

До кінця 2019 року серед співзасновників ТОВ “Нідком” була Олександра Ринк, яка, за даними екс-радника мера столиці Максима Бахматова, в цей час була журналісткою та нареченою сина першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника – Юрія. З початку 2020 року Олександра Ринк покинула “Нідком”, це, як зазначав Бахматов, сталося після її одруження з Юрієм Поворозником, прізвище якого вона взяла. Одразу після оприлюднення вказаної інформації Бахматовим Микола Поворозник заявив, що подає на нього до суду через “поширення неправдивої інформації”. Також Поворозник повідомив, що звернувся до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з вимогою оперативно провести повну та неупереджену перевірку інформації, поширеної у соцмережах та ЗМІ з приводу членів його сім'ї. Однак на початку серпня Максим Бахматов заявив, що позову Миколи Поворозника або його представників до суду подано не було.

Читайте: Микола Поворозник зблефував, що позивався на Максима Бахматова за поширення дезінформації

ТОВ “Нідком” почало перемагати в публічних закупівлях з травня 2019 року. З того часу компанія отримала 30 підрядів на 651,79 млн ​​гривень. Найбільші замовники – столичні медзаклади. Зокрема, з "Київською міською клінічною лікарнею №1" укладено 7 договорів на 256,33 млн гривень, з "Київською міською клінічною лікарнею №7 – 4 договори на 105,80 млн гривень, з "Олександрівською клінічною лікарнею" – 3 договори на 64,68 млн гривень.

Компанія “Нідком” також активно отримує підряди на виконання робіт в Бучі. Зокрема, з Бучанською міськрадою підписано 10 договорів на 144,21 млн гривень, з підпорядкованими їй підприємствами – ще 2 договори на 64,65 млн гривень. Зокрема, Бучанська міськрада та її відділ освіти за 69,96 млн гривень замовляли у “Нідкома” будівництво зони відпочинку біля озера по вул. Тараса Шевченка в селі Мироцьке, за 44,44 млн гривень – будівництво дитсадка по вул. Лесі Українки в Бучі, за 9,1 млн гривень – капремонт будівлі бучанської школи №2.

Читайте: У Бучі за 9,1 млн гривень відремонтувати покрівлю та фасад школи №2

ТОВ “Нідком” за замовленням ДРР КОВА також займається поточними ремонтами пошкоджених внаслідок бойових дій пяти житлових багатоповерхівок в Бучі.

Нагадаємо, на всій території Бучанської громади, а це 14 населених пунктів, відбувалися активні бойові дії. Громада перебувала в окупації 33 дні – з 27 лютого по 31 березня. За даними мера Бучі Анатолія Федорука, у Бучанській громаді 179 приватних будинків визнані аварійними та становлять загрозу для здоров’я і життя власників. Ступінь їхньої руйнації фахівці оцінюють у 75-100 відсотків.

10 серпня керівник ритуальної служби Бучі Сергій Капличний повідомив, що за час повномасштабної війни у Бучанській міській територіальній громаді загинуло 457 мирних жителів. Точно встановлено, 419 з них – були вбиті, 366 – чоловіки, 86 – жінки, стать п’ятьох встановити неможливо і ще є мішок з рештками невстановлених осіб. Наразі близько 100 не ідентифікованих тіл залишаються у моргах.

Департамент регіонального розвитку КОВА очолює Алла Бондар.

* Департамент регіонального розвитку КОВА  (код ЄДРПОУ: 21467647) 

** ТОВ "І.Б.К.Девелопмент" (код ЄДРПОУ: 38831585) 

*** ТОВ “Нідком” (код ЄДРПОУ: 41564138)

Читайте:

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює в регіоні медзаклади

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бучі

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарові

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Немішаївській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Баришівці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Мархалівці Фастівського району

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Загальцях Бучанського району

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Дмитрівській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Пісківській громаді

Фото: колаж KВ, фото ТОВ "І.Б.К.Девелопмент" 

КиївВлада

Альона Момот, Інна Міхно

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, кода, буча, кова, микола поворозник, YouControl, бучанська громада, максим бахматов, департамент регіонального розвитку, алла бондар, нідком, олександр шишкін, леонід дорош, ібк девеломпент, віталій жуківський

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій