середа, 10 серпня 2022 г.

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Баришівці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Баришівці

За заміну вікон у дванадцяти багатоповерхівках та двох школах селища Баришівка Броварського району обласна влада вже витратила 5,32 млн гривень, які “пішли” одному підряднику – ТОВ “Ласт Буд Кепітал”. Вибір саме цієї компанії для вказаних робіт в обласній адміністрації пояснити відмовилися, при цьому відомо, що 99% своїх довоєнних підрядів ця фірма отримала саме від чиновників Київщини. Селищний голова Баришівки запевняє, що нарікань на роботу підрядника не має, проте зазначає, що відновлювальні роботи в селах громади поки на етапі збору даних, адже першочергово вирішено закрити питання з багатоповерхівками Баришівки, щоб охопити більшу кількість населення. Історія з понівеченої Баришівки – сьома частина циклу КиївВлади “Поранена Київщина”.

Як стало відомо KВ, з кінця травня 2022 року по нинішній час Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (ДРР КОВА)* перерахував ТОВ “Ласт Буд Кепітал”** 5,32 млн гривень за виконання поточних ремонтів в будівлях житлової та освітньої інфраструктури селища Баришівка Броварського району, які зазнали пошкоджень від бойових дій.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Сухі цифри: де і за скільки виконують поточні ремонти

У звітах про виплати вказано, що поточні ремонти передбачають заміну пошкоджених вікон. Більша частина загальної суми переказів – а саме 4,71 млн гривень – ТОВ “Ласт Буд Кепітал” отримало за проведення таких робіт в 12 житлових будинках. Найбільше будинків під поточні ремонти підпадає по вулиці Центральній – 7. Ще п'ять садиб ремонтуватимуть на вулиці Богдана Хмельницького, та одну – на вулиці Березанській.

Серед житлових будинків найбільшу оплату підрядник отримав за роботи по вул. Центральна, 41 – 1,6 млн гривень. 733,03 тис. гривень на його рахунок надійшло за заміну вікон в будинку №22, 430,17 тис. гривень – в будинку №55 і майже 414 тис. гривень – в будинку №24 по цій же вулиці Центральній.


На фото: житловий будинок №41 по вул. Центральній


На фото: житловий будинок №55 по вул. Центральній

Крім житлових будинків у Баришівці, ТОВ “Ласт Буд Кепітал” ремонтує два освітніх заклади. А саме – загальноосвітню школу ім. Зерова на вул. Центральній, 33 та навчально-виховний комплекс “Гімназія-ЗОШ І-ІІІ ст.”, що на вул. Добра, 17. За роботи в їх приміщеннях підряднику вже авансовано на 615,3 тис. гривень.

На фото: Баришівська загальноосвітня школа ім. Зерова (вул. Центральна, 33)

На фото: Баришівський НВК "Гімназія-ЗОШ І-ІІІ ст." (вул. Добра, 17)

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Всі 14 договори між ДРР КОВА та ТОВ “Ласт Буд Кепітал” укладено без конкурсів. KВ у офіційному запиті попросили ДРР КОВА пояснити механізм відбору підрядників поза публічними закупівлями, однак це питання в департаменті залишили без відповіді. Обласні чиновники лиш формально зазначили, що розпорядження Кабміну від 28 лютого 2022 року №169 дозволяє їм замовляти роботи “для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану” без тендерів.

В КОВА також нагадали, що розпорядженням Кабміну від 10 квітня 2022 року № 280-р для замовлення першочергових робіт з відновлення об’єктів Київщини з держбюджету виділено 400 млн гривень.

Офіційна позиція селищної влади

Голова Баришівської селищної громади Олександр Вареніченко розповів KВ, що у селищі процес заміни вікон на пошкоджених війною об'єктах вже виконаний майже на 90-95%, в тому числі і по багатоквартирних будинках. Крім цього, підрядник виконує роботи на території школи – вже замінили частину вікон та частину даху. Загалом, за його словами, на території громади пошкоджено до 500 об’єктів.

“Всі роботи планують завершити найближчим часом, а саме – до початку холодів. По заміні вікон у будинках є один нюанс: коли працює лінія підприємства, вона виготовляє один тип вікон. Такий механізм роботи підходить до панельних будинків, де всі розміри вікон майже однакові. Якраз зараз на етапі стоїть питання виготовлення балконних блоків”, – розповів очільник громади.

Він додав, що мешканці громади активно повертаються додому, тому об’єм недообстеженого майна залишився мізерний – до 1,5-2%. 

“Область не відмовляє у підтримці. Адже мешканці повертаються і ці процеси тривають, але безперечно, швидко не завершаться. У програмі терміни дії допомоги не обмежуються, тож поточні ремонти, в тому числі заміна вікон та дверей, продовжуватиметься і надалі. Ці процеси лише набирають обертів”, – каже він. 

За словами Олександра Вареніченка, на сьогодні в область передана інформація про пошкоджене майно в селах громади. Проте, як зазначив він, поки що закривають питання з багатоповерховими будинками, аби охопити більшу кількість населення. Голова громади наголосив, що громада максимально намагається скористатися сторонньою підтримкою для її відновлення у найкоротші терміни.

Про підрядника 

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Ласт Буд Кепітал” зареєстровано в 2019 році в Києві. Розмір статутного капіталу – 10,1 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Засновник і кінцевий бенефіціар – громадянин Вірменії Фрунз Мкртчян. Директор – Іван Харчук.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Ласт Буд Кепітал” уклало 21 договір на 144,84 млн гривень, з яких 16 договорів на 144,16 млн гривень підписано з ДРР КОВА протягом 2020-2022 років. Зокрема, вказаний департамент замовляв у фірми будівництво дитсадку в селі Гатне Фастівського району (ціна договору – 79,70 млн гривень), реконструкцію інфекційного відділення дитячої лікарні в Броварах (ціна договору – 31,95 млн гривень) та будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу в місті Миронівка Обухівського району (ціна договору – 15,4 млн гривень). 

Читайте: В Броварах за 32 млн гривень реконструюють інфекційне відділення дитячої лікарні

ТОВ “Ласт Буд Кепітал” за замовленням ДРР КОВА займається також поточними ремонтами у селищі Немішаєве та селі Микуличі Бучанського району. За вказані роботи йому авансовано понад 700 тис. гривень. 

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Немішаївській громаді

Відмітимо, що Фрунз Мкртчян є бенефіціаром ще двох столичних компаній – ТОВ “Будівельний індустріал” та ТОВ “Вега Строй ЛТД”, які також отримують замовлення за результатами участі в тендерах, зокрема, від ДРР КОДА. Так, ТОВ “Будівельний індустріал” отримало від департаменту два підряди на реконструкцію дороги по вул. Слави (ціна договору – 1,19 млн гривень) та провулку Слави (ціна договору – 168,27 тис. гривень) в селі Гусачівка Обухівського району. А ТОВ “Вега Строй ЛТД” має від ДРР КОДА одне замовлення на 1,35 млн гривень – на капремонт дороги по вул. Романенка в селі Варовичі Васильківського району.

ТОВ “Будівельний індустріал” та ТОВ “Вега Строй ЛТД” є фігурантами кримінальних проваджень. Зокрема, ТОВ “Вега Строй ЛТД” “засвітилося” в одному провадженні (від 04.06.2018 року №12018100000000493) з ДРР КОДА. Згідно з матеріалами справи, вказаний департамент спільно зі своїми підрядниками ТОВ “Декс Сіті” та ТОВ “Строй-Корпорейт” підозрюються у розтраті державних коштів на загальну суму понад 6 млн гривень. ТОВ “Вега Строй ЛТД” у даній справі названо в числі компаній з ознаками ризиковості, з якими “Декс Сіті” співпрацювало при виконанні договорів ДРР КОВА.

Директора ще однієї компанії Фрунза Мкртчяна – “Будівельний індустріал” – звинувачують в привласненні бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем під час реконструкції трибун на стадіоні “Старт” у Олешках Херсонської області (провадження від 26.03.2019 року №12019230240000425). Крім цього ця фірма є в переліку компаній з ознаками фіктивності, які улюблений підрядник управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської РДА столиці – ТОВ “БК Київ-М-Буд” – залучав до субпідрядних робіт (провадження вiд 18.12.2019 року № 42019101060000368).

Нагадаємо, російські окупаційні війська у березні зайшли у селище Баришівка із подальшою метою оточення Києва. 2 березня після проходу колони російської техніки в селищі був підірваний міст, через що окупанти опинилися в оточенні і їх почали знищувати з повітря. Частина рашистів включно до травня ховались по лісам та покинутим хатам в селищі, поки їх не взяли у полон. 11 березня по Баришівці здійснено ракетний удар, внаслідок якого було повністю знищено 60-квартирний будинок, ще 4 багатоквартирні та 10 приватних будинків пошкоджені частково. На щастя, тоді обійшлося без жертв, проте поранень зазнали шестеро осіб. 1 квітня обласна влада заявила, що Баришівка та весь Броварський район звільнені від окупації.

Відмітимо, що згідно із звітом КОВА про стан ліквідації наслідків збройної агресії рф, всього в регіоні пошкоджено 25 710 об'єктів, серед яких 5 414 повністю зруйнованих. У вказаній кількості пошкоджених об'єктів житло складає 70,5%. Під поточний ремонт підпадає 14 870 об’єктів.

* Департамент регіонального розвитку КОВА (код ЄДРПОУ: 21467647) 

** ТОВ “Ласт Буд Кепітал” (код ЄДРПОУ: 42846508)

Фото: Катерина Лафіцька спеціально для KВ,колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот, Вероніка Злацька

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, кода, напад росії на україну, кова, Броварський район, алла бондар, департамент регіонального розвитку, баришівка, дрр, фрунз мкртчян, лас буд кепітал, ласт буд кепітал

середа, 10 серпня 2022 г.
14:27
У КМДА запевнюють, що батьки самі обиратимуть будь-яку форму навчання дитини: офлайн, онлайн чи індивідуальну
14:04
У Києві “Озеро Коров’яче” на Бортничах планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення
13:44
Як змінилися ціни на м’ясо в супермаркетах країни протягом року (інфографіка)
13:26
У Києві за добу перевірили 54 фастфуди, виявлено понад десяток порушень
13:02
Правоохоронці викрили нові факти воєнних злочинів офіцера армії рф на Київщині (відео)
12:43
На Київщині перепрофілювали заклади загальної середньої освіти
12:13
В управління АРМА передали більше 115 млн гривень, вилучених у столичного забудовника
11:57
В Україні діє телефонна лінія для консультації психологів
11:26
На Київщині у 1353 освітніх закладах завершено перевірку укриттів та бомбосховищ, - КОВА
11:17
За кілька днів в Ірпені почнеться заселення в модульне містечко (фото)
10:58
В Дарницькому районі Києва горіла квартира із людьми всередині
10:45
На Київщині 955 випускників закінчили навчальний рік із золотими та срібними медалями
10:20
У липні при імпорті легкових автомобілів через Київську митницю було сплачено більше 500 млн гривень
09:48
Армія рашистів втратила близько 42,8 тисячі вояків та 232 літаки, - Генштаб ЗСУ
09:26
У середу, 10 серпня, ярмарки пройдуть в шести районах Києва (адреси)
09:18
На столичній Троєщині горить житловий будинок
Календар подій