середа, 10 серпня 2022 г.

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бучі

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бучі

За відновлення пошкоджених житлових будинків у Бучі адміністрація Київщини вже заплатила майже 10 млн гривень. Гроші без тендеру на проведення ремонтів у тому числі на найстрашніших бучанських вулицях Вокзальній та Яблунській, отримали всього два підрядники. Перший – “любий друг” департаменту регіонального розвитку Київобладміністрації ТОВ "І.Б.К.Девелопмент", який за збігом обставин отримав аналогічні підряди у сусідньому Ірпені. Другий – бориспільське ТОВ “Нідком”, котре пов'язують із заступником голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Миколою Поворозником. Обидві компанії і до війни із завидною частотою отримували на Київщині багатомільйонні підряди. Історія з понівеченої Бучі – четверта частина циклу КиївВлади “Поранена Київщина”.

Як стало відомо KВ, наприкінці червня 2022 року Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (ДР КОВА)* перерахував авансових платежів на загальну суму 9,65 млн гривень двом підрядникам за виконання поточних ремонтів 25 житлових будинків у місті Буча однойменного району Київщини.

Сухі цифри: де і за скільки збираються виконувати поточні ремонти

Згідно зі звітів про виплати, із загальної суми авансів 6,87 млн гривень перераховано ТОВ "І.Б.К.Девелопмент"** за ремонт в 20 будинках, решта 2,78 млн гривень – ТОВ “Нідком”*** за роботи в 5 будинках.

На фото: вулиця Вокзальна після деокупації

Найбільший аванс – в розмірі 2,99 млн гривень – ДРР КОВА перерахувало за ремонтні роботи в будинку №318-А по вул. Яблунська. Підрядником на вказаному обєкті обрано ТОВ "І.Б.К.Девелопмент", якому серед іншого довірили роботи за адресами вул. Склозаводська, 5, за які він вже отримав – 1,24 млн гривень, а також в будинках 2,4,6 та 10 по цій же вулиці, за роботи в кожному з яких йому авансовано біля півмільйона гривень.

На фото: Склозаводська, 5

На фото: Склозаводська, 2

На фото: Склозаводська, 6

ТОВ “Нідком” також дістався один великий об'єкт. Серед пяти авансових платежів, які отримала ця компанія”, основну частину становить передплата за ремонтні роботи в будинку 4 по вул. Олекси Тихого – 2,65 млн гривень.

Відмітимо, що підрядників на вказані ремонти ДРР КОВА обрав без тендерів, користуючись розпорядженням Кабміну від 10 квітня 2022 року № 280-р, згідно до якого адміністраціям дозволено укладати договори для першочергових робіт з відновлення об’єктів без застосування публічних закупівель. Оскільки вказані договори укладені без використання системи ProZorro, інформації про об'єми робіт та ціни договорів у відкритому доступі немає.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Хід робіт

Керівник ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” Віталій Жуківський в коментарі KВ розповів, що його компанія виконує за вказаними договорами виключно поточні ремонти, які включають заміну вікон та дверей, ремонт покрівлі, якщо пошкодження у межах 10% або є посічення покрівлі. За його словами, частина об‘єктів по Бучі вже реалізовані і закриті відповідними актами про виконання робіт, по частині тривають підготовчі роботи, решта – запущені в роботу.

“Перші договори ми підписали ще 1 червня. На невеликі об’єкти дається термін в один місяць, тому перші договори ми вже виконали. Пріоритетність надається не величині об’єкта, а виключно календарному графіку, який узгоджено з Департаментом. Адже ми потрапимо під санкції та штрафи, якщо роботи не відповідатимуть заявленим термінам, які жорстко контролюються. Нам видавався аванс, його необхідно закривати і тому виконувати роботи треба вчасно. Місцями по області бувають затримки, але на робочі процеси це не впливає. Реалії сьогодення такі, що казначейство не може працювати в звичному режимі, як до війни. Більшість робіт ми виконуємо за свої кошти й потім очікуємо на обіцяне фінансування”, – розповів Віталій Жуківський.

За його словами, крайній термін робіт по їхнім договорам – 1 листопада, тобто компанія має встигнути все виконати до початку опалювального сезону. Обсяг робіт, як розповів він, різний: від об'єктів на 5 тис. кв.м, наприклад, по як вулицям Склозаводській та Яблунській, до будинків, де потребується заміна лише двох вікон чи дверей.

Віталій Жуківський роз'яснив, як формується список будинків, що підпадають під поточні ремонти.

“На початковому етапі голови ОСББ та ЖЕКів спільно з мешканцями складають акти обстеження будівель, які міська влада фіксує і прораховує відповідні кошториси. Ці кошториси перадаються на Департамент і з рештою вони потрапляють до нас. А вже ми безпосередньо робимо всі необхідні заміри”, – роз'яснив керівник підрядної організації.

Про хід робіт по відновленню житлової інфраструктури Бучі KВ поцікавилася у депутатів міської ради.

Депутатка Бучанської міської тергромади Ольга Продан (“Європейська Солідарність”) підтвердила, що роботи на її окрузі тривають, при цьому відмітила, що частина мешканців проводить ремонти в своїх оселях за власний кошт. 

“По моєму округу вже зробили ремонти в багатоповерхівці по вулиці Києво-Мироцька, 104-В, що розташована біля супермаркету Novus. Там проводилися роботи із заміну даху. Проте не володію інформацією, чи були там здійснені проплати. По будинку 104-Б зроблені наразі лише висновки, там планується часткове знесення. Зверталися виборці і з приватного сектору по вулиці Мічуріна, розповідали, що в них є руйнування, але там роботи, відповідно до їхніх заяв, ще не проводилися. Знаю, що деякі мешканці самі проводяться відновлювальні роботи, частково їм допомагають волонтерські організації. Міський бюджет наразі майже не наповнюється, щоб мати значні кошти на такі роботи, адже бізнес у громаді наразі майже не працює. Роботи проводяться за рахунок обласного бюджету”, – розповіла Ольга Продан.

Депутатка Бучанської міської тергромади Наталія Валяр (“Батьківщина”) наголосила що на її окрузі, зокрема, активно ідуть роботи із заміни вікон у будинку №4 по вулиці Олекси Тихого.

“Тривають вже не перший день роботи із заміни вікон в ЖК “Континент” по Олекса Тихого, 4 за підтримки президентської програми, йде фінансування. Там вже проведено великий об’єм робіт. Особисто Президент зауважував публічно, що житловий сектор у місті буде відновлений. Впевнена, якщо названо кінцевий термін осінь, то мають вкластися. Головне, щоб не погіршувалася сиутація із ракетними обстрілами”, – наголосила Наталія Валяр. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Про підрядників

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” зареєстровано в 2013 році в Києві. Статутний капітал – 500 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Засновники – Олександр Лук'янець (69,86%), Олег Волинцев (19,96%) і Віталій Жуківський (10,18%, директор).

За підсумками участі в публічних закупівлях ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” отримало 182 підряди загальною вартістю 1,35 млрд ​​гривень. Найбільший замовник – ДРР КОВА, з яким укладено 10 договорів на 404,35 млн гривень. Зокрема, департамент замовляв у ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” за 136,33 млн гривень будівництво пологового та лікувального відділення у Борисполі, за 85,62 млн гривень – реконструкцію будівлі школи в селі Проців Бориспільського району.

Чимало підрядів ТОВ “І.Б.К. Девелопмент” отримувало від місцевих органів влади по всій Київщині. Так, у 2022 році Пристолична сільська рада замовляла у цієї компанії за 214,9 млн гривень будівництво школи в селі Чубинське на Бориспільщині, в 2021 році Бориспільська міська рада – за 10,69 млн гривень реконструкцію будівлі Рогозівської медичної амбулаторії в селі Рогозів, Броварська міська рада договір – за 41,84 млн гривень реконструкцію дитсадку в Броварах.

Також, ТОВ "І.Б.К.Девелопмент" вже займається поточними ремонтами в девяти житлових будинках у понівеченому Ірпені. Загальний розмір авансових платежів, перерахованих цій компанії, становить 9,16 млн гривень. На рахунки саме цієї компанії пішов найбільш аванс – за ремонт по вул. Котляревського, 52-А.

ТОВ “Нідком” зареєстровано в 2017 році в Києві, наразі має реєстрацію в Борисполі. Статутний капітал – 430 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Засновники – Олександр Шишкін (66%) та Леонід Дорош (34%). Директор – Максим Лазаренко.

Леонід Дорош також є співвласником ТОВ “Армабуд ЛТД Компані”, ТОВ “Деревяна очеля” та ТОВ “Сапсан Рест”. Відмітимо, що одним із бізнес-партнерів Леоніда Дороша по ТОВ “Сарсан Рест” є Олександр Чуняк. Людина з такими самим ПІБ є помічником депутата Верховної Ради Олега Семінського (фракція “Слуга народу”).

До кінця 2019 року серед співзасновників ТОВ “Нідком” була Олександра Ринк, яка, за даними екс-радника мера столиці Максима Бахматова, в цей час була журналісткою та нареченою сина першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника – Юрія. З початку 2020 року Олександра Ринк покинула “Нідком”, це, як зазначав Бахматов, сталося після її одруження з Юрієм Поворозником, прізвище якого вона взяла. Одразу після оприлюднення вказаної інформації Бахматовим Микола Поворозник заявив, що подає на нього до суду через “поширення неправдивої інформації”. Також Поворозник звернувся до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з вимогою оперативно провести повну та неупереджену перевірку інформації, поширеної у соцмережах та ЗМІ з приводу членів його сім'ї.

Читайте: Николай Поворозник подает в суд на экс-советника Кличко Бахматова

ТОВ “Нідком” почало перемагати в публічних закупівлях з травня 2019 року. З того часу компанія отримала 30 підрядів на 705,79 млн ​​гривень. Найбільші замовники – столичні медзаклади. Зокрема, з "Київською міською клінічною лікарнею №1" укладено 7 договорів на 256,33 млн гривень, з "Київською міською клінічною лікарнею №7 – 4 договори на 105,80 млн гривень, з "Олександрівською клінічною лікарнею" – 3 договори на 64,68 млн гривень.

Компанія “Нідком” також активно отримує підряди на виконання робіт в Бучі. Зокрема, з Бучанською міськрадою підписано 10 договорів на 144,21 млн гривень, з підпорядкованими їй підприємствами – ще 2 договори на 64,65 млн гривень. Зокрема, Бучанська міськрада та її відділ освіти за 69,96 млн гривень замовляли у “Нідкома” будівництво зони відпочинку біля озера по вул. Тараса Шевченка в селі Мироцьке, за 44,44 млн гривень – будівництво дитсадка по вул. Лесі Українки в Бучі, за 9,1 млн гривень – капремонт будівлі бучанської школи №2.

Читайте: У Бучі за 9,1 млн гривень відремонтувати покрівлю та фасад школи №2

Нагадаємо, жителі Бучі одними з перших на Київщині почули та побачили на власні очі наступ рашистів – вранці 24 лютого бучанці прокинулися від звуків бомбардувань аеродрому у сусідньому Гостомелі. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих. Звільнити місто від московської орди ЗСУ вдалося 31 березня, окупація тривала 33 дні.

У Бучі, якій присвоєно звання “місто-герой”, пошкоджено 1148 об’єктів, з яких 138 зруйновані повністю. Зокрема, пошкоджено 130 багатоквартирних будинків, 974 – приватних, 44 – об’єктів соціальної інфраструктури, тобто медзаклади, школи, садочки, та інші установи й організації.

За офіційними даними, внаслідок війни у Бучі від рук рашистів загинуло 460 цивільних, багато з яких було виявлено в братських могилах. З них станом на 13 червня після судово-медичної експертизи невпізнаними залишаються ще 11 тіл.

Департамент регіонального розвитку КОВА очолює Алла Бондар. Голова КОВА – Олексій Кулеба.

Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені та Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці

* Департамент регіонального розвитку КОВА (код ЄДРПОУ: 21467647)

** ТОВ "І.Б.К.Девелопмент" (код ЄДРПОУ: 38831585) 

*** ТОВ “Нідком” (код ЄДРПОУ: 41564138)

Фото: колаж KВ, Владислави Олійник

КиївВлада

Альона Момот, Вероніка Злацька

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, кода, напад росії на україну, буча, кова, микола поворозник, алла бондар, департамент регіонального розвитку, дрр, нідком, ібкдевеломпент, ібкдевеломпент

середа, 10 серпня 2022 г.
17:43
У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії у Києві за 20 днів збираються відремонтувати три поверхи
17:24
У Богданівці відбудують дитсадок на 1,1 мільйон доларів за кошти меценатів
17:02
Поліцейські Білоцерківщини затримали чоловіка напідпитку, який влаштував стрілянину на вулиці (відео)
16:44
ЮНІСЕФ допоможе створити укриття у дитячому садку “Калинка” у Славутичі
16:28
Влучання акуратне, але дієве, - ЗСУ вивели з ладу міст у районі Каховської ГЕС
16:07
У внутрішньому дворику столичної мерії висадили паростки винограду Вічі для вертикального озеленення
15:46
Злили понад тонну мастила: на Київщині мародери місяцями обкрадали трансформаторні підстанції (відео)
15:29
Броварська РВА виділила добровольцям Калитянської громади палива на 300 тисяч гривень
15:12
Завтра, 11 серпня, у Києві та області очікується гроза, - Укргідрометцентр
14:50
Кабмін пропонує Раді уточнити в законі межі допустимої взаємодії з окупантами
14:48
Окупанти завдали ракетного удару по житлових будинках у Дніпропетровської області прикриваючись Запорізькою АЕС
14:27
У КМДА запевнюють, що батьки самі обиратимуть будь-яку форму навчання дитини: офлайн, онлайн чи індивідуальну
14:04
У Києві “Озеро Коров’яче” на Бортничах планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення
13:44
Як змінилися ціни на м’ясо в супермаркетах країни протягом року (інфографіка)
13:26
У Києві за добу перевірили 54 фастфуди, виявлено понад десяток порушень
13:02
Правоохоронці викрили нові факти воєнних злочинів офіцера армії рф на Київщині (відео)
Календар подій
Приплив: Нацполіція підозрює ексдепутата Київради Сергія Паладія у захопленні ділянки в захисній смузі Дніпра
10 серпня 2022 г. 09:00
Приплив: Нацполіція підозрює ексдепутата Київради Сергія Паладія у захопленні ділянки в захисній смузі Дніпра
Ексдепутат Київради Сергій Паладій (обирався від “ВО “Батьківщина, на колажі) найближчим часом може опинитися на лаві підсудних. Нацполіція підозрює, що його “сімейна компанія” – ТОВ “Фінінтелект-Плюс” – захопила земельну ділянку в захисній смузі Дніпра на вул. Будіндустрії (Голосіївський район столиці) і використовує її для комерційної діяльності з “перевалки” піску. Отримати обвинувальний акт має шанси і особа із оточення Паладіїв – керівниця ТОВ “ТПФ “Борисфен” Надія Бондар. На думку правоохоронців, ця компанія на сумнівних підставах побудувала на вказаній території причал та зареєструвала на нього право власності. Обом фігурантам цього кримінального провадження загрожує до 3 років позбавлення волі.
Садиба Родіна: чи буде збережено будівлю XIX століття в центрі Києва
9 серпня 2022 г. 09:00
Садиба Родіна: чи буде збережено будівлю XIX століття в центрі Києва
У Києві продовжуються суперечки навколо будівлі XIX століття – садиби Родіна на вул. Олеся Гончара, 71. Нещодавно касаційний суд направив на повторний розгляд апеляційного суду справу щодо правомірності включення цього об'єкту до переліку об'єктів культурної спадщини столиці — за це борються столичні чиновники, громадська організація (ГО) “Мапа реновації” та Офіс Генерального прокурора. Завадити їм намагається власник історичної споруди – пов'язане з одіозним Денисом Бассом ТОВ “Арікс”. Ця фірма спільно з компаніями із орбіти відомих забудовників Андрія Вавриша та Дмитра Ісаєнка (на колажі ліворуч та по центру), попри невирішеність земельного питання, планує знести цей об'єкт заради будівництва висотного житлового комплексу (ЖК) бізнес-класу “Franklin Concept House”.