вівторок, 28 листопада 2023 г.

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Пісківській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Пісківській громаді

Заміна пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів вікон у Пісківській громаді вже обійшлася Київській обласній військовій адміністрації (КОВА) у майже 3 млн гривен. За ці кошти там ведуться роботи у трьох багатоповерхівках та двох навчальних закладах селища Пісківки, а також школи в селі Мигалки. Заміну вікон на цих об'єктах довірили двом компаніям: ТОВ “СК Магнат”, яке займається такими ж роботами в селі Загальці Бучанщини, та ТОВ “Укркомбудінвест”, яке пов'язане з вірменським бізнесменом Фрунзом Мкртчяном. Інша компанія цього підприємця отримала від обласних чиновників численні підряди на виконання поточних ремонтів пошкоджених орками будівель в населених пунктах трьох районів Київщини. Історія з понівеченої Пісківської громади – дванадцята частина циклу КиївВлади “Поранена Київщина”.

Як стало відомо KВ, з кінця травня 2022 року по нинішній час Департамент регіонального розвитку КОВА (ДРР КОВА)* перерахував за виконання поточних ремонтів в пошкоджених війною будівлях будівлях Пісківської громади 2,93 млн гривень двом підрядникам – ТОВ “СК Магнат”** та ТОВ “Укркомбудінвест” ***.

Сухі цифри: де і за скільки виконують поточні ремонти

Із вказаної вище суми виплат 2,67 млн гривень або 90 % було перераховано ТОВ “СК Магнат” за поточні роботи в селищі Пісківка – центра однойменної громади. 1,98 млн гривен на рахунки підрядника надійшло авансами за роботи в трьох багатоквартирних будинках по вулиці Заводській – № 92, 94 та 96.

Ще майже 693 тис. гривень ТОВ “СК Магнат” отримало за виконання поточних ремонтів в навчальних закладах Пісківки, а саме – гуманітарній гімназії на вул. Сосніної, 12-А та ліцею на вул. Шевченка, 2-А. 

Решта 253,23 тис. гривень або близько 10% від загальної суми виплат за поточні ремонти в Пісківській громаді перераховано ТОВ “Укркомбудінвест” за роботи в школі села Мигалки, що на вул. Покровській 2-Б.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відмітимо, що вказана сума виплат ДРР КОВА за поточні ремонти в Пісківській громаді не є остаточною, адже за роботи в багатоквартирних будинках в центрі громади підрядник отримав тільки авансові платежі, відповідно – решта виплат по договорам ще попереду.

Хід виконання робіт

Секретар Пісківської селищної громади Ірина Пастернак (безпартійна) в коментарі KВ розповіла, що поточні ремонти пошкоджених війною будівель ще тривають.

“На території громади є об’єкти, які потребують поточного ремонту, а саме – заміни вікон. Це – дві школи, одна з яких ще дообстежується, і три багатоповерхівки. Роботи по ним ще тривають, акти виконаних робіт ще не підписані по жодному об’єкту.

За термінами, на жаль, не встигаємо через фінансування робіт. Нам пощастило потрапити у першу хвилю по програмі з відновлення Київщини, згідно до якої одразу виділені кошти на заміну вікон. Сюди якраз входять названі об’єкти. А по всім іншим об'єктам громади ми поробили кошториси та передали акти обстеження. Однак наразі невідомо, чи буде фінансування”, – розповіла секретар селищної громади.

Ірина Пастернак також поінформувала, що на території громади вщент згорілих будинків немає, адже громада окупована не була, а весь період бойових дій на Київщині у них функціонувала пожежна частина.

“Загалом на території громади не дуже значні руйнування. Загальна кількість ушкоджених об’єктів різних ступенів тяжкості становить близько 220. Повністю ж зруйнованих будинків близько 16, але в технічних звітах там вказаний другий клас руйнувань. У громаді немає об'єктів третього класу – тобто повного руйнування. Відтак у нас немає будинків, які б підпадали під обласну програму з повної відбудови приватного житла за типовими проєктами. Це через те, що громада не була під окупацією, у нас навіть пожежна частина була робоча і в ній базувалися частини з інших окупованих громад. Тому у нас і немає таких будинків, що вигоріли дотла.

Є будинки, де зруйновані стіни чи якісь інші руйнації, але фундамент зберігся. Подібні об’єкти ми поки що відбудовуємо своїми силами. Один будинок, де мешкає людина з інвалідністю, вже відбудували повністю за підтримки волонтерів, спонсорів, благодійних організацій і наших місцевих підприємців.

Ми одержали від області дозвіл на частковий демонтаж по 16 об’єктах і зараз будемо проводити відповідні роботи.

Також ми подавали чотири заявки по обласній програмі “Нова оселя”. Вчора (10 серпня – KВ) в області відбулося поки що перше засідання комісії з приводу реалізації цих програм. Тож наразі невідомо, чи одержимо ми якусь квоту на громаду. Обіцяють, що за цією програмою можуть надати, вірогідно, одну-дві квартири”, – резюмувала ІРина Пастернак.

Про підрядників

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ "СК Магнат" зареєстровано в 2010 році в Кривому Розі Дніпропетровської області. Статутний капітал – 400 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник та кінцевий бенефіціар – криворіжанин Сергій Кулик, директор – Олександр Рябий.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ "СК Магнат" уклало 56 договорів на 67,2 млн гривень. Найбільший замовник – Департамент капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації, з якою підписано 2 договори на 42,7 млн гривень.

На виконання робіт в межах Київської області за результатами тендерів ця компанія раніше підрядів не отримувала. Проте вона отримала від ДРР КОВА без конкурсу 37 підрядів на виконання поточних ремонтів в пошкоджених орками приватних будинках села Загальці Бучанського району. За ці роботи йому вже сплачено авансів на загальну суму 600 тис. гривень.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

ТОВ “Укркомбудінвест” зареєстровано в 2019 році в Києві. Статутний капітал – 4,1 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Засновник, кінцевий бенефіціар та керівник – Вікторія Григоренко, яка прописана в селі Королівка Фастівського району.

У результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Укркомбудінвест” отримало 11 підрядів на 10,40 млн гривень. З них 9 підрядів на 10 млн гривень у компанії – від ДРР КОВА. Серед найбільших замовлень департаменту – капремонт дорожнього покриття в селі Фурси (ціна договору – 1,41 млн гривень) і селі Чупира (ціна договору – 1,38 млн гривень) Білоцерківського району, а також в селах Мала Солтанівка та селі Скрипки Фастівського району (ціна договору – 1,21 млн гривень).

Відмітимо, що в 2018-2019 роках людина з ПІБ Вікторія Святославівна Григоренко була директором ТОВ “Вега Строй ЛТД” вірменського бізнесмена Фрунза Мкртчяна. Раніше KВ повідомляла, що компанії Фрунза Мкртчяна, в тому числі ТОВ “Вега Строй ЛТД”, є частими підрядниками ДРР КОВА. Так, ТОВ “Вега Строй ЛТД” має від ДРР КОДА одне замовлення на 1,35 млн гривень – на капремонт дороги по вул. Романенка в селі Варовичі Васильківського району. ТОВ “Будівельний індустріал” отримало від департаменту два підряди на реконструкцію дороги по вул. Слави (ціна договору – 1,19 млн гривень) та провулку Слави (ціна договору – 168,27 тис. гривень) в селі Гусачівка Обухівського району. А у ТОВ “Ласт Буд Кепітал” Фрунза Мкртчяна вказаний департамент замовляв будівництво дитсадку в селі Гатне Фастівського району (ціна договору – 79,70 млн гривень), реконструкцію інфекційного відділення дитячої лікарні в Броварах (ціна договору – 31,95 млн гривень) та будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу в місті Миронівка Обухівського району (ціна договору – 15,4 млн гривень).

Крім цього, ТОВ “Ласт Буд Кепітал” за замовленням ДРР КОВА займається поточними ремонтами пошкоджених війною об'єктів у населених пунктах Немішаївської та Дмитрівської громад Бучанського району, селищі Баришівка Броварського району, а також селі Мархалівка Фастівського району.

До складу Пісківської селищної громади входять три населені пункти — селище Пісківка та два села Мигалки і Раска. Громада окупована рашистами не була, проте по її населеним пунктам було завдано численних авіаударів. Зокрема, 8 березня окупанти обстріляли Пісківку, внаслідок чого загинула 20-річна дівчина, 11 березня була обстріляна Пісківка та Раска і також не обійшлося без жертв. Вночі 19 березня ворог скинув чотири снаряди по транспортній інфраструктурі між селищем Пісківка і селом Мигалки.

На початку травня в КОВА повідомили, що в Пісківській територіальній громаді завдано критичних руйнувань. Разом з тим Пісківська громада прийняла близько тисячі біженців з розгромленої Бородянки, більшість з яких згодом були відправлені у безпечні місця.

Відмітимо, що згідно із звітом КОВА про стан ліквідації наслідків збройної агресії рф, в регіоні пошкоджено 25 710 об'єктів пошкоджено, серед яких 5 414 повністю зруйнованих. У вказаній кількості пошкоджених об'єктів житло складає 70,5%. Під поточний ремонт підпадає 14 870 об’єктів.

Департамент регіонального розвитку КОВА очолює Алла Бондар.

Пісківський селищний голова – Володимир Луцков.

* Департамент регіонального розвитку КОВА (код ЄДРПОУ: 21467647) 

** ТОВ “СК Магнат” (код ЄДРПОУ: 37065126)

*** ТОВ “Укркомбудінвест”  (код ЄДРПОУ: 42988325)

Читайте:

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бородянці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Ірпені

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює в регіоні медзаклади

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бучі

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарові

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Немішаївській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Баришівці

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло у Макарівській громаді

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Мархалівці Фастівського району

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Загальцях Бучанського району

Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Дмитрівській громаді

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот, Інна Міхно

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, кода, кова, бучанський район, YouControl, департамент регіонального розвитку, алла бондар, дрр, пісківка, ск магнат, фрунз мкртчян, володимир луцков, пісківська громада, ірина пастернак, сергій кулик, мигалки, укркомбудінвест, вікторія григоренко

вівторок, 28 листопада 2023 г.
16:04
Коломойському продовжили запобіжний захід на два місяці
15:45
У КМДА заявили, що місто планує викупляти будинки “Київміськбуду” для пільгових категорій містян
15:23
В офісах дільничних поліцейських Києва проведуть ремонти (адреси)
15:05
З російського полону вдалося звільнити майже 2,6 тисяч українців
14:43
Ексдиректора Київського науково-методичного центру по охороні пам’яток підозрюють у великій розтраті бюджетних коштів
14:24
Мальта подарувала дитячий майданчик Центру соцпідтримки дітей у Ворзелі
14:05
У Білій Церкві вулиця Поповича буде одностороння для руху транспорту
13:46
Київська облрада хоче закупити партію ноутбуків
13:25
Буча підписала меморандум з Південною Кореєю для будівництва індустріального парку
13:03
У столичному департаменті культури є високопоставлений “ухилянт”, - активістка Моріна
12:44
ВАКС обрав гендиректору підрозділу ДП НАЕК “Енергоатом” запобіжний захід у вигляді 7 млн грн застави
12:24
На ремонт в Київських ТЦК витратять 13,7 млн гривень
12:01
Термін закриття проїзду Дегтярівським шляхопроводом продовжили до 20 грудня (схема об'їзду)
11:45
Окупанти зранку завдали ракетного удару по одному з підприємств Запоріжжя
11:26
ВАКС арештував нардепа Сергія Лабазюка з можливістю внесення застави
11:04
Через негоду в Україні загинули 10 людей, - міністр Клименко
Календар подій