четвер, 25 квітня 2024 г.

На сонечко: Київоблрада вийшла із зони політичних сутінок

На сонечко: Київоблрада вийшла із зони політичних сутінок

Зміна керівництва Київської обласної ради позитивно позначилась на роботі головного колегіального органу регіону. Без бійок, “ганьби” і “зради” обранці ухвалили понад 60 рішень і достатньо жваво увійшли в конструктивний ритм. Ухваливши звіт голови КОДА і цілу низку звітів про виконання програм, рада продемонструвала, що воювати із виконавчою владою не збирається (принаймні поки). Між тим зміни до бюджету та регламенту, а також кілька звернень до центральних органів влади свідчать про те, що депутатський корпус таки намацав баланс між господарчою та політичною аджендою Київщини. 

Як передає кореспондент KV, 10 червня загальний настрій депутатів, що зібралися на засідання четвертої сесії Київської обласної ради VIII скликання, був бадьорим. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Загальне тло і трохи “зради”

Мажорний фон обранці пояснювали кількома факторами: по-перше, на засіданні вже не треба ділити владу, по-друге, всі заздалегідь отримали необхідні документи і проєкти рішень, а по-третє, на сесії не очікували секретних проєктів з голосу – кілька тижнів поспіль активно відбувалися засідання постійних комісій і про все, що виноситься в залу, було полюбовно домовлено. 

Крім цього, доброти і лагідності сесії додала відсутність трьох парламентарів: Олександра Качного (ОПЗЖ), Костянтина Бондарєва (“Батьківщина”) та Олександра Дубінського (колишній представник фракції “Слуга народу”). Власне, колаба цих трьох поважних хлопців і призвела до перших потрясінь в обласній раді чинного скликання. Нагадаємо, що восени 2020 року завдяки об’єднанню фракцій “ОПЗЖ”, “Слуга народу” та “Батьківщина” головою ради обрали Олександра Склярова.

Читайте: Слуги і господарі: Київоблрада обрала керівний склад

Власне, втома від Склярова стала одним із чинників, що спричинив зміну керівництва облради наприкінці квітня 2021 року.

Читайте: Ферзевий гамбіт: Київоблрада отримала нову очільницю

Хоча скандальних нардепів фізично не було, їхній дух таки непоборно збурював залу. Так, колегіальний орган двічі намагався протягнути звернення до голови ВРУ Дмитра Разумкова щодо оцінки дій парламентаря Костянтина Бондарєва, котрий 8 квітня 2021 року влаштував матюкливий дебош в облраді. Перший раз за це звернення рада назбирала 38 голосів, другий – 42. За даними KV, за рішення поскаржитись на Бондарєва, зокрема, не голосувала чинна голова ради Наталія Гунько.



Читайте: Київоблрада не змогла пожалітися на нардепа Бондарєва

Сигнали на Банкову

Депутати Київської облради абсолютною більшістю всіх фракцій підтримали звіт голови Київської облдержадміністрації Василя Володіна про результати роботи за 2020 рік. За нього проголосував 71 народний обранець з 73 присутніх у залі.

Більшістю голосів були ухвалені і звіти з виконання цільових обласних програм.

Опитані KV обранці переконані: факт того, що депутатський корпус так злагоджено підтримав КОДА, свідчить про те, що воювати із виконавчою гілкою влади ніхто не планує.


“Не секрет, що в тому числі голова обласного “За Майбутнє” Москаленко комунікує із Банковою і заступником голови Офісу Президента Кирилом Тимошенко. Там є конструктив у відносинах і розуміння взаємовигідних процесів – щоби й амбіції політиків були задоволені, і область не стагнувала. Так само конструктивно грає “Європейська солідарність”. Вони офіційно перебувають в опозиції, але підтримують інфраструктурну адженду. Це дозволяє їм давати виборцям месседж, що можна, не поступаючись політичною позицією, відстоювати інтереси громад. Користь такого балансу розуміють в КОДА і певною мірою підіграють йому, адже він не шкодить жодній зі сторін”, – переконує співрозмовник KV, близький до керівництва Київської обласної ради.

Регіон і подальша робота

Наріжним каменем стала робота із бюджетом регіону. Проголосовані зміни до бюджету збалансували головний фінансовий документ області, зокрема пішли кошти на ті громади, про які призабули раніше. Додали коштів на освітні і медичні програми. Підтримали будівництво і ремонт доріг, охорону довкілля, енергозбереження тощо.

За словами депутата Ярослава Москаленко, загалом КОР перерозподілила на інфраструктурні проєкти 324 млн гривень. А на будівництво доріг, за словами голови ради Наталії Гунько, додатково перекинули понад 1 млрд гривень з обласного та державного бюджетів.

Окремим блоком стала низка політичних звернень до керманичів центральних органів влади. Так, облрада звернулася до Гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського щодо відновлення роботи стаціонарних поштових відділень у селах.

Підтримали обранці і звернення до влади та правоохоронних органів щодо заказника “Чернечий ліс”, що може стати майданчиком для масштабних забудов. Наразі на захист лісу збираються чисельні мітинги за участі місцевої громади та відомих культурних діячів України.

Попрацювали депутати і над питанням Білоцерківського протитуберкульозного диспансера: кошти з його балансу перекинули на баланс Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру. Це – черговий крок до появи у місті обласного онкоцентру.

Читайте: Киевоблсовет спустя два года легализовал мобильную эколабораторию

“Рада затвердила програму організації територіальної оборони області. Виділила фінансування на пересувну мобільну лабораторію для вимірювання рівня забруднення довкілля, взялися за ситуацію в “Київоблагролісі”, де вже 8 місяців працівники не одержують заробітної плати. Регламент Київської обласної ради також зазнав змін. Депутати затвердили оновлений документ із урахуванням рішення суду, який у березні скасував деякі його норми і визнав їх незаконними. Почали вирішувати питання фінансування територій колишніх Поліського та Іванківського районів, коштом від ЦСВЯП. Дали Фастову кошти на дороги… Чесно, я не пригадую, коли востаннє була така конструктивна сесія. Можливо, в середині минулої каденції, коли рада і КОДА закопали сокиру війни. Тут головне не наврочити, але я певен, що на літній період області не слід чекати на політичну турбулентність. Переконаний, що і восени не слід, але з огляду на непевність світу, скажу обережніше – поки ніщо не вказує на те, що в найближчій перспективі суспільно-політична рівновага в регіоні може бути зруйнована”, – підсумував співрозмовник KV.

Фото: колаж KV

КиевVласть

Єгор Шильбаум

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, бюджет, власть киевщина, обращение, киевоблсовет, слуга народа, батькивщина, заседание, сессия, кос, опзж, За майбутнє, отчет, ярослав москаленко, лес, укрпочта, повестка дня

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій