середа, 24 липня 2024 г.

Слуги і господарі: Київоблрада обрала керівний склад

Слуги і господарі: Київоблрада обрала керівний склад

Коаліція “ОПЗЖ”, “Батьківщини” і “Слуги народу” поділила між собою керівні посади в Київській обласній раді. Головою колегіального органа обрали “слугу” Олександра Склярова, його першою заступницею стала дружина мера Броварів Марина Сапожко з “Батьківщини”, а посаду звичайного заступника дали представникові найменшої фракції “ОПЗЖ” Валерію Ксьонзенко. Представники фракцій “Європейська солідарність” та “За майбутнє” участі у голосуванні за керманичів облради не брали.

Як передає кореспондент KV, 27 листопада продовжилося пленарне засідання Київської обласної ради (КОР) 8 скликання. Це вже третє засідання: офіційно сесія почалася 20 листопада і депутати вже двічі брали перерву.

За рішенням тимчасової президії КОР до порядку денного засідання внесені питання обрання голови ради та заступників, зміни до складу лічильної комісії та зміни до затвердженої на засіданні 25 листопада форми бюлетенів для голосування за кандидатів на голову ради. Вів засідання депутат від “Слуги народу” Олександр Поляруш.

Читайте: Москаленко vs Скляров: Київоблрада не змогла обрати голову

Скандал

Як і прогнозувалося, засідання почалося із скандалу. Виявилося, що з 84 обраних депутатів у залі не вистачило двох – Георгія Цагареішвілі (фракція "Європейська солідарність") та Олега Притуляка (фракція "Батьківщина"). Відсутнім був також депутат-"батьківщинівець" Руслан Браславський, щоправда, картка його працювала.

За словами депутата від "За майбутнє" Ярослава Москаленко, на місці Браславського із його карткою сидів нардеп від "Батьківщини" Костянтин Бондарєв. Після викриття він негайно вийшов і через деякий час привів Браславського до зали. 

Це ситуацію не заспокоїло. Москаленко наполягав: Браславський мав бути відсутнім, адже раніше звучала інформація, що він хворий на коронавірус і має знаходитися на самоізоляції. 

Згодом до зали зайшли представники правоохоронних органів. Поліціянти намагалися вивести Браславського із зали, почалася штовханина. Деякі депутати вимагали, щоби Браславський у присутності поліції пройшов тестування на ковід та засвідчив, що він здоровий.

“Людина, яка була відсутня на минулій сесії, бо мала ознаки захворювання на ковід, сьогодні приходить і наражає усіх на небезпеку. Штовханина сталася через те, що депутати почали вимагати, аби ця людина покинула залу засідань”, – заявив депутат Роман Титикало (фракція “Європейська солідарність”).

“Щодо поліції у залі – я не розумію, які в них є повноваження тягнути депутата обласної ради на примусовий тест. Це порушення Конституційних прав. Так можна будь-кого звинуватити голослівно, мовляв, у нього ковід, і що, його так само потягнуть? Робиться це для того, аби залякати інших депутатів. Більш того, мені деякі депутати розповідали, що до Браславського вчора ввечері приїздили і пропонували великі суми грошей за підтримку Москаленка. Він відмовився. Сьогодні ми бачимо ось це”, – прокоментував голова Київської обласної організації ВО "Батьківщина", нардеп Костянтин Бондарєв.

(відео автора)

(відео: пресслужба Київської обласної ради, Facebook)

(відео: пресслужба Київської обласної ради, Facebook)

Лічильна комісія

Коли врешті робота ради трохи стабілізувалася, депутатам запропонували проголосувати за зміни складу лічильної комісії, куди ввели депутатку-“батьківщинівку” Ганну Старикову та вивели її однопартійця Олега Притуляка. 43 голосами Старикова зайшла в комісію та очолила її.

Бюлетень

Як і під час засідання 25 листопада, кандидатами на посаду голови КОР зареєструвалося двоє депутатів – Олександр Скляров від “слуги” та Ярослав Москаленко від “ЗМ”. 

Остаточно фракції пересварились через форму бюлетеню з виборів голови КОР: “ЗМ” і “ЄС” хотіли бюлетень, де було б 2 прізвища кандидатів, а “слуги”, “ОПЗЖ” і “Батьківщина” наполягали, що кожен кандидат має голосуватися окремим бюлетнем.

“Згідно з чинним регламентом у бюлетені має бути вказано кожного депутата, що подав свою кандидатуру на посаду голови Київоблради. Опоненти, маючи більшість у складі лічильної комісії, мають намір знехтувати вимогами регламенту і затвердити окремий бюлетень під кожного кандидата. За ідеєю, голосування тоді проводитиметься спочатку за одного кандидата по одному бюлетеню, і якщо він не набере 43 голоси – тоді по іншому бюлетеню за іншого кандидата. Робиться це з тою метою, що наші опоненти можуть примусити своїх депутатів іти або, навпаки, не йти голосувати за кандидата. Аналогічно минулого засідання лідери фракцій “Слуга народу”, ОПЗЖ та “Батьківщини” змусили своїх депутатів покинути залу засідань, аби не йти на повторне голосування. Ця форма бюлетеня також стане формою примусу з боку опонентів примусово голосувати за “правильного кандидата”, – пояснив KV позицію “контра” депутат від “ЄС” Руслан Кузьменко.

Але 43 голосами “за” “Слуга народу”, ОПЗЖ та “Батьківщина” таки ухвалили своє рішення про два різні бюлетені. І почалося...

Голосування

О 15:30 розпочалося таємне голосування. Незважаючи на те, що із самого ранку у малому залі були підготовлені кабінки, лічильна комісія вирішила: задля уникнення скупчення людей, як це було 25 листопада, депутати по одному заходитимуть до кімнати президії із бюлетенем, заповнятимуть його там та вкидатимуть до урни, що стоїть на трибуні у залі засідань.

Відео: пресслужба Київської обласної ради, Facebook

У голосуванні взяло участь 44 депутати – від фракцій ОПЗЖ, "Слуга народу", та "Батьківщина". А ось коли підійшла черга голосувати фракції "За майбутнє", її лідер Ярослав Москаленко виступив із заявою про самовідвід. 

“У незаконний спосіб мене виключили з бюлетеня і голосування відбувається за одного кандидата. Лічильна комісія запропонувала розділити бюлетені і, маючи більшість, протягнула це через сесійну залу. Нам не вдалося зупинити це свавілля. Я заявляю про самовідвід, бо не хочу брати участь у цьому незаконному акті, “Європейська солідарність” підтримала мене і ми відмовилися голосувати. “За майбутнє” буде оскаржувати цей акт та захищати свої права у суді”, – заявив Москаленко журналістам.

Крім цього, Москаленко заявив про тиск, який чиниться на депутатів ЄС та ЗМ з боку влади.

“Після всього, що пройшла країна, скажу: добре все, що добре закінчується. Сьогодні на нашу команду був величезний тиск. Поліція приїхала та забрала нашого колегу. У Олега Балагури, Ярослава Добрянського та Володимира Сабадаша сьогодні повинні були проходити обшуки та їх хотіли заарештувати. Такого собі не дозволяла навіть “Партія регіонів” – я знаю, я в ній був. Я прошу поліцію, органи державної влади – припиніть це свавілля. Я прошу депутатів – не соромте себе, поразка є усього лише поразкою”, – заявив Москаленко. 

У результаті більшість депутатів від ЄС та “За майбутнє” покинули залу засідань, де на той момент починався підрахунок голосів. Але цей демарш не завадив Склярову отримати необхідні для обрання 44 голоси. 

У коментарі KV Скляров зазначив, що прагне порозуміння і конструктиву – у першу чергу із представниками “ЄС” та "За майбутнє" в обласній раді.

"Чесно кажучи, я не розумію, нащо було влаштовувати цей політичний цирк. Треба було вирішити без емоцій, спокійно, без погроз, які лунали від людей, що покинули цю залу. Ми нікуди не дінемося і будемо працювати разом над економікою та добробутом. Немає місця тут політиці. Перші кроки мої на посаді – об'єднати усю залу: не тільки три фракції, які сьогодні показали свою згуртованість, але й ті дві, яких вже немає тут сьогодні. Я знаю добру половину сьогоднішніх депутатів і від ЄС, і від "За майбутнє". Ми рік із ними конструктивно співпрацювали. Все у нас із ними буде нормально і ми працюватимемо на благо Київщини. Тому спершу – відновити спільну мову", – заявив Скляров. 

(відео: пресслужба Київської обласної ради, Facebook)

Заступники

Після вітального слова до депутатів, в якому Олександр Скляров назвав фракції “ОПЗЖ”, “Батьківщину” і “Слугу народа” своєю сім’єю, рада взялася до обрання заступників.

Першою заступницею голови КОР обрано дружину мера Броварів Ігоря Сапожко - депутата від ВО "Батьківщина" Марину Сапожко, №10 у партійному списку до облради, №1 списку по ТВО №4, набрала 2188 голосів  (53,31%).

Марина Сапожко є керівницею проєктів ТОВ "Конто-К" і заступницею директора у ТОВ “Інноваційні технології “Вега”. 

Ще одним заступником голови КОР обрано депутата від "ОПЗЖ" Валерія Ксьонзенка, №1 у партійному списку до облради) У минулому Ксьонзенко – депутат  від “Опоблоку” та член президії КОР, деякий час очолював бюджетну комісію.

В 2019 році балотувався від “ОПЗЖ” до Верховної Ради по 98 округу. Також в 2019 році на 98 окрузі Валерій Ксьонзенко був довіреною особою кандидата в президента Юрія Бойка.

(відео: пресслужба Київської обласної ради, Facebook)

Фото: KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, местные выборы 2020, киевский областной совет, александр скляров, новости киевшина

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.