середа, 24 липня 2024 г.

Ферзевий гамбіт: Київоблрада отримала нову очільницю

Ферзевий гамбіт:  Київоблрада отримала нову очільницю

Наталія Гунько зі “Слуги народу” стала третьою жінкою на чолі Київської обласної ради.  Щоб привести її до влади і розблокувати роботу колегіального органу, фракції партій “За Майбутнє”, “Євросолідарність” і “Слуга Народу” голосували спільно. Члени колишньої більшості з “ОПЗЖ”, “Батьківщини” та частини фракції “слуг” на чолі із вже екс-головою облради Олександром Скляровим вважають засідання незаконним, а заколотників – людьми негідними. Поки опоненти нової очільниці думають про позов до суду, ситуативні союзники вже заявляють про опозиційність. Так, представники політсили Петра Порошенко підкреслюють, що їхнє голосування за кандидатку від “слуг” аж ніяк не означає, що фракція ухвалить коаліційну угоду із депутатами з проєкта Володимира Зеленського. 

Як передає кореспондент KV, сьогодні, 27 квітня об 11:00 59 депутатів Київської обласної ради зібралися на позачергову сесію.

Головне питання порядку денного – ініціювання відставки голови КОР Олександра Склярова (фракція “Слуга народу”). Він, у свою чергу, кілька разів розпоряджався про  перенесення сесій – чергове засідання, згідно з останнім розпорядженням, мало відбутися 5 травня. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Утім, ще 19 квітня представники фракцій "Європейська солідарність" і "За Майбутнє" виступили з вимогою скликання позачергової сесії Київоблради. Відповідне звернення підписали 56 депутатів КОС, включно з представниками "Слуги народу". Депутати зауважують, що уже двічі в КОР реєстрували пропозицію про скликання сесії, однак обидва рази були проігноровані. Тому, згідно з законодавством, депутати мають право скликати сесію без керівництва ради. При цьому, за законом, засідання обласної ради повинно відбуватися не рідше, ніж раз у квартал.

Читайте: Депутати Київоблради зібрались на сесію для зміни керівництва 

Закриті двері

Початку зібрання передувала несподівана перешкода – двері малої сесійної зали виявилися зачиненими, а Скляров, як зауважила депутатка від “За Майбутнє” Тетяна Самойленко, яка вела пряму трансляцію (зі сторінки колеги по фракції Наталії Онопрієнко-Капустіної), у телефонній розмові відмовився відчиняти їх. 

“Як вам, друзі, відповідь голови обласної ради на вимогу 60 депутатів відкрити сесійну залу: “Сесію не проводимо, бо страсний тиждень”, – написала на своїй фейсбук-сторінці депутатка від фракції “Європейська Солідарність” Тетяна Семенова.

Після нетривалого перебування у коридорі на другому поверсі депутати вирішили зібратися у великій залі засідань.

Вимкнене світло і заблокований сайт облради

Відкривати засідання уповноважили депутата від “ЄС” Романа Титикала. Він наголосив, що депутати керуються регламентом КОР та законами, згідно з якими вони мають право скликати сесію без керівництва ради. Об 11:30 Титикало відкрив засідання і наголосив, що саме у великій залі відбулася найперша сесія обласної ради вже незалежної України. 

Порядок денний налічував 9 питань, найперше – зміна складу лічильної комісії. До її складу, зокрема, запропонували включити депутатів Володимира Сабадаша та Віталія Ґудзенка (“За Майбутнє”), а також Бориса Білого (“Європейська Солідарність”). Пропозицію проголосували одразу за основу та в цілому, 58 “за” і 1 “утримався”.

Після цього пролунала пропозиція оголосити технічну перерву, аби зібрати лічильну комісію у новому складі та затвердити бюлетені, які попередньо були надруковані. На цьому моменті у великій залі вимкнули світло. Затверджувати бюлетені для таємного голосування депутати продовжили при світлі ліхтариків смартфонів. 

Приблизно о 12-й – пів на першу годину дня світло в залу дали, а от офіційний портал КОР “ліг”. 

Голосування за відставку і нова голова

Тим часом депутати продовжували отримувати бюлетені та готуватися до голосування по трьох питаннях порядку денного одним пакетом за відставку самого голови та його заступників – Валерія Ксьонзенко (“Опозиційний блок – За життя”) та Марини Сапожко (“Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”). 

У самому голосуванні взяли участь 60 депутатів. Кожен отримав відповідно по три бюлетені. За звільнення Склярова з посади голови віддали 59 голосів, один бюлетень зіпсовано (хтось проголосував і “за”, і “проти” одночасно). Також проголосоване було звільнення заступників.

Наступним питанням постало обрання нового голови. “Слуги”, як і передбачалося, висунули кандидатуру Наталії Гунько, яку одностайно підтримали інші дві фракції. За результатами голосування, у якому участь взяло 58 депутатів, Гунько обрано головою одностайним рішенням.

Читайте: Парад броварских жен: Наталья Гунько может сменить Александра Склярова на посту спикера Киевоблсовета 

Наталія Гунько – після оголошення обрання її головою КОР. Фото: Чесно

“Звертаюся до усіх без винятку депутатів. Київська обласна рада має працювати конструктивно та злагоджено. Ми взяли на себе високу відповідальність за Київську область. Тому прошу всіх відкинути політичні інтриги і налагодити роботу так, щоб прийняти низку рішень, які працюватимуть на добробут жителів Київщини”, – проголосила новообрана голова КОР Наталія Гунько.

Двома наступними рішеннями обрали і заступників: це Ярослав Добрянський (“За Майбутнє”) – 58 голосів, та Тетяна Семенова (“Європейська Солідарність”) – 59 голосів. Кандидатури подавала сама Гунько. 

І на цьому позачергове засідання було завершено. Попереду – затвердження кількості та переобрання складу постійних комісій, а далі вирішення низки нагальних питань, як-от: перерозподіл мільйонних бюджетних залишків, розподіл державної субвенції та багато іншого.

Позиція проти

У розмові із журналістом KV відставлений Олександр Скляров заявив, що засідання було незаконним і брудним. Своє звільнення депутат пов’язує із тим, що певним силам в обласній раді була не до вподоби його робота по об’єднанню усіх політичних сил в колегіальному органі. 

“Сесія відбулась поза законом. Посунули тому, що відмовився зрадити існуючу "більшість" і наполягав на об'єднанні всіх фракцій в облраді. Життя не закінчується на цьому брудному дійстві”, – лаконічно відповів Скляров у смс-листуванні із журналістом KV (говорити телефоном він відмовився).


На незаконності наполягає і голова фракції ОПЗЖ в облраді, вже екс-заступник голови КОР Валерій Ксьонзенко. Він зазначив, що перенесення засідань, через які ця тимчасова коаліція і зажадала зміни керівництва, були цілком виправдані. Натомість процес переобрання із початку проходив із порушеннями та подекуди нецивілізовано.

“Відмовилися брати участь тому, що ми за те, щоб вирішувати все у правовому полі. Я за те, аби брати участь у законних діях. Ця сесія не може бути законною, як вони можуть скликати сесію? Як вони будуть проходити реєстрацію, якщо в них немає повного пакету документів – протоколів, рішень, розпорядження про скликання? Сесія мала відбутися 5 травня, чому потрібно було терміново виламувати буквально двері великої зали і збиратися 27 квітня? Настільки екстрені для Київщини були питання? Нашу фракцію Олександр Скляров повністю влаштовував, ми підтримали його на виборах голови ради, він виконував свої обов’язки згідно з регламентом ради. Чи він чогось не виконав? 

Стосовно переносів засідань – вони були цілком виправдані. По-перше, спочатку сесії переносилися через ковід. Не було термінових питань, через які потрібно було б наражати депутатів на ризик інфікуватися коронавірусом. Бюджет-2021 в нас був прийнятий ще в грудні, а такі питання, як звіт голови Київської ОДА, могли ще трохи почекати до моменту, коли ковід піде на спад. Тим більше, що через рішення КОР всі депутати, половина апарату ради перейшли на віддалену систему роботи. Коли ми намагалися наприкінці березня зібрати позачергову сесію через пропозиції департаменту охорони здоров’я КОДА – виділення 80 млн гривень по “ковіду”, – “Слуги” дали своїм депутатам команду не виходити на зв’язок. І засідання не відбулося. Позачергові засідання збираються з екстрених, важливих питань. Чи була така ситуація зараз – ні. Зате закидають, що Скляров не проводить сесію. Виламали двері, проводили якісь засідання – так сильно хотілося до влади”, – розповів журналісту KV Ксьонзенко.

“Я не був присутнім на сесії. Особисто моя позиція наступна: на минулому тижні надійшло звернення від ініціаторів, по закону про місцеве самоврядування право на скликання сесії наступає через два тижні, якщо голова її не скликає раніше. Двох тижнів ще не минуло. Рішення передчасне. Але я знаю, що новий голова вже з'явився в реєстрі. У п'ятницю (30 квітня) в 14.00 буде засідання нашої фракції і скоріше за все буде прийнято рішення щодо звернення до суду щодо прийнятих сьогодні рішень. До цього часу я планую зробити запит і отримати копії рішень, оскільки вони не оприлюднені”, – зазначив депутат від фракції “ВО “Батьківщина” Олександр Колодій.

Витяг із реєстру, де вказано, що Наталія Гунько є очільницею Київоблради

Позиція за

Колеги Склярова по фракції “Слуга Народу” висловили думку, що його робота була незадовільною, а рішення про відставку – продуманим.

“Рішення було прийнято за ініціативою трьох фракцій, які не задовольнила якість роботи КОР, у зв’язку з чим було прийнято колегіальне рішення переобрати керівництво ради. Депутати ухвалюють рішення, спираючись на позиції фракції, і якщо більшість вирішила голосувати за відставку Склярова, то інша позиція у депутатів фракції може бути сприйнята як порушення партійної дисципліни. На останньому зібранні фракції “Слуга народа” вирішила голосувати за його відставку.

На сьогодні кандидатура Наталії Гунько є компромісною для трьох політсил у КОР. Сподіваємося, що вона виправдає сподівання депкорпусу. В неї є підтримка; певне, що є й інші люди, які воліли б посісти місце голови КОР, але вони, на відміну від неї, не змогли знайти такої підтримки”, – розповів в коментарі KV депутат від фракції “Слуга народу” Станіслав Семергей.

У фракції “За Майбутнє” також вітають рішення про розблокування ради і наголошують, що тепер колегіальний орган працюватиме повноцінно і всі депутати зможуть долучитися до роботи.

“Коли в незаконний спосіб було обрано керівний склад обласної ради і нас, депутатів “За Майбутнє” та “Європейська солідарність”, не включили до жодної комісії – був відчай і розуміння того, що ти не можеш в повному обсязі виконувати свою роботу, яку делегували тобі виборці. Але я є частиною сильної команди “За Майбутнє” і я знала, що рано чи пізно ми розблокуємо роботу КОР. Сьогодні нам це вдалось! 60 депутатів з 84 зібрались на ІІ позачерговій сесії, за результатами якої обрано новий керівний склад: професійний, прозорий, демократичний, досвідчений, людяний. Сьогодні було важко фізично, адже багато годин поспіль провела на ногах (депутакта вели стрім із сесійної зали, -  KV), але морально – спокійно, адже сесія пройшла без бійок та провокацій (навіть не зважаючи на те, що нам вимкнули світло та закрили сесійну залу), як і має проходити в демократичних і цивілізованих країнах” – йдеться у фейсбук-дописі депутатки Тетяни Самойленко.

В свою чергу голова Київської обласної організації “За Майбутнє” Ярослав Москаленко не виключає, що до спільних голосувань його політсили, “ЄС” та “Слуги” можуть доєднатися представники “Батьківщини” та ОПЗЖ.

“Свого часу, виступаючи перед депутатами Київської обласної ради VIII скликання, я сказав, що пишаюсь нинішнім складом ради і тими, кого обрали люди. Сьогодні я хочу підтвердити свої слова і висловити надію, що  вже на наступному засіданні, яке організує новообране керівництво КОР, до конструктивної роботи долучаться депутати від БЮТ і ОПЗЖ. Нам немає чого ділити, бо у кожного з нас лише те завдання, яке нам дали люди – відстоювати їхні інтереси, працювати заради них і заради нашої Київщини”, – написав Москаленко у себе на фейсбук-сторінці.

В “Європейській солідарності” також схвально ставляться до переобрання керівництва облради та розблокування роботи, проте наголошують – фракція перебуватиме в опозиції і не увійде до коаліції із “Слугою народу”.

“Фракція “Європейська Солідарність” сьогодні проголосувала за переформатування більшості в Київській облраді. Головна причина – повний провал діяльності коаліції “Слуг”, ОПЗЖ та “Батьківщини”, яка за півроку не змогла провести жодного засідання, яка ухвалила непрозорий та антисоціальний бюджет, бездіяльність якої призвела до невиконання соціальних програм та поставила під загрозу реалізацію інфраструктурних проектів в області. Партія “Європейська Солідарність” отримала перемогу на місцевих виборах в області. І ми не можемо спостерігати за тим, як бездарне керівництво обласної ради гальмує розвиток Київщини. Ми не можемо дозволити і далі залишати область з недієздатною обласною радою. Чи означає сьогоднішнє голосування, що “ЄС” увійшла до коаліції з “Слугами” в облраді? Ні, не означає. Фракція “Європейської Солідарності” в Київській обласній раді залишається в опозиції. І як опозиція ми будемо контролювати кожен крок влади, будемо критикувати те, що суперечить нашим принципам та баченню, і як відповідальна опозиція будемо голосувати за все, що буде сприяти розвиткові Київщини”, – написав на своїй фб-сторінці голова фракції ЄС в КОР Георгій Цагареішвілі.

Що в планах ради?

Як розповіла KV новообрана заступниця КОР Тетяна Семенова, в найближчих планах колегіального органу – доукомплектування постійних комісій та ціла низка бюджетних питань. 

“Дуже велика частина питань залишається невирішеною. Головне з них — нерозподілені бюджетні залишки у розмірі 106 млн гривень. 39 депутатів не були затверджені до складу жодної з постійних комісій і не мали змоги вносити свої пропозиції. Не затверджений жоден зі звітів, включно зі звітом голови КОР. Медицина, освіта, соціальні напрямки недоотримали кошти у зв’язку з цією політичною кризою. Сьогодні ми пішли еволюційним шляхом, в нас вже є досвід переобрання голови. Наразі процедурно вирішимо питання щодо внесення змін у державному реєстрі (ЄДРПОУ). Що ж до комісій, нам потрібно буде заново формувати їх кількість – будемо збільшувати; положення про кожну, і потім обговорити з усіма 84 депутатами пропозиції до складу кожної. Нагадаю, у 7 скликанні комісій було 12, сьогодні їх лише 9; в одній лише бюджетній комісії раніше було 18 чоловік, сьогодні – лише 4; і це та комісія, яка приймає рішення про рух мільйонів гривень з державного бюджету до обласного”, – розказала Семенова  KV.

Як писала KV, ІІ чергове засідання Київської обласної ради (КОР), яке мало відбутися 18 березня, скасували і перенесли. Там, зокрема, планувалось розглянути питання змін до регламенту ради, делегування повноважень Київській облдержадміністрації, затвердження плану діяльності КОР з підготовки проєктів регуляторних актів, тощо. Офіційно таке рішення прийняте тому, що Київська ОДА “звернулася з листом-проханням перенести засідання сесії, оскільки департаменти не встигають опрацювати всі програми”. А от справжньою причиною став розкол всередині партії “Слуги народу” через заміну голови обласного осередку Олександра Дубінського на Андрія Мотовиловця.

Читайте: Несправжній трон: Скляров і заступники опинились за крок до відставки 

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Влад Григор'єв

Теги: новости киевской области, новости киевщины, киевская область, кос, киевский областной совет, роман тытыкало, ярослав добрянский, александр скляров, татьяна семенова, наталья гунько, сессия кос, глава кос, власти киевщина

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.