неділя, 12 січня 2025 г.
Как избежать “качелей” давления. Часть 2

Как избежать “качелей” давления. Часть 2

Ганна Солощенко

лікар-кардіолог вищої категорії

Сегодня заканчиваем разбираться в "качелях" давления. Почему они возникают и как избежать. Начало статьи Вы можете прочитать здесь, если пропустили.

Итак, мы уже запомнили, что тем лучше будем переносить неизбежные падения давления, чем лучше будем контролировать наше давление с помощью регулярного приема антигипертензивных препаратов. Целевые значения – ниже, чем 130\80 мм рт ст, если бывают повышения выше - коррекция Вашей схемы. Если первое время плохо переносите новые цифры давления – снижаем постепенно, по этапам. Даем время сосудам привыкнуть.

Какую самую частую ошибку допускают гипертоники? Испугавшись низких цифр давления, они пропускают прием антигипертензивного препарата или уменьшают его дозу. Тут нам нужно не забывать, что пугаться низкого давления не стоит и, самое главное, не забывать, что антигипертензивные препараты не снижают нормальное или низкое давление, а лишь предотвращают его повышение. Именно поэтому они называются антигипертензивные.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Что происходит, если, увидев на тонометре низкие цифры, мы пропускаем прием препарата? Через какое-то время вновь меняется атмосферное давление в сторону повышения, при этом концентрация препарата в организме снижается. Гипертонический криз. Мы тут же начинаем глотать все подряд, чтобы избавиться от высокого давления, тем самым опять загоняя себя в низкие цифры. Что, в свою очередь, опять приведет к пропуску обычной дозы препарата…. И опять по кругу. Так качели будут раскачиваться все сильнее и быстрее. И чем выше будут подскоки давления, тем тяжелее будут переноситься невысокие цифры.

Давайте запомним, что таблетки нужно принимать постоянно, независимо от цифр давления, не пропуская и не уменьшая дозу. Если на фоне постоянного дисциплинированного приема таблеток давление сильно низкое или часто высокое, Вам нужно не самостоятельно регулировать дозу препарата в зависимости от давления, а обратиться к грамотному кардиологу для изменения схемы лечения.

А Вы уже испробовали на себе такие “качели”?  А я не устаю напоминать Вам, что …

Профилактика или лечение? Делай все вовремя!

Вопросы можно прислать на электронную почту [email protected].

Читайте:

Как избежать “качелей” давления. Часть 1

Попередження та вчасне виявлення ускладнень під час COVID-19

Поговоримо про температуру під час COVID-19

Аспирин – друг или враг?

Прием статинов: кому, сколько и как долго

Как поддержать иммунитет

Атеросклероз. Часть 5. Правильная диагностика

Атеросклероз. Часть 4. Предотвратить катастрофу

Атеросклероз. Часть 3. Необратимые процессы

Атеросклероз. Часть 2. Образование атеросклеротической бляшки

Анна Солощенко, врач-кардиолог высшей категории

КиевVласть

Теги: лечение, советы кардиолога, препараты, высокое давление, скачет давление

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.