четвер, 16 січня 2025 г.
Попередження та вчасне виявлення ускладнень під час COVID-19

Попередження та вчасне виявлення ускладнень під час COVID-19

Ганна Солощенко

лікар-кардіолог вищої категорії

Правило друге по лікуванню ковіда – попередження та вчасне виявлення ускладнень.

Найчастіші ускладення, що можуть погіршити перебіг ковіду – це дихальна недостатність, тромбози, приєднання бактеріальної інфекції, міокардити та загострення хронічних інфекцій.

Щоб попередити та вчасно виявити ризик цих ускладнень, нам потрібно постійно слідкувати за такими показниками:

1 Сатурація киснем. Я вже не раз писала про приборчики, що можна купити в інтернеті, які в домашніх умовах допоможуть визначити, чи достатній рівень кисню в крові. Думаю, не треба чекати, поки хтось захворіє, а запастись заздалегідь. Зниження насичення 94 та нижче вимагає зміни тактики лікування та необхідність госпіталізації. Якщо турбує задишка при незначних фізичних навантаженнях – зробіть декілька вправ (присідання, вставати-сідати на стілець) та переміряйте сатурацію. Якщо після вправ вона також помітно знизилась – мерщій до лікаря.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

2. На 6 день захворювання необхідно викликати лабораторію додому та зробити наступні аналізи – СРБ, ЗАК із формулою, ІЛ-6, феритин, Д Димер, прокальцитонін. Що робити з результатами? Звичайно, не намагатися зрозуміти їх самотужки, а звернутися до Вашого лікаря. Цей аналіз у сукупності із сатурацією, вкаже доктору, чи потрібні гормони, КТ легень, антибіотики або навіть госпіталізація. Краще повтрити ці аналізи ще через 5-6 днів. Ускладнення можуть виникати як на ранніх стадіях, так і пізніше.

3. Ретельно слідкувати за загальним станом. Різке посилення задишки, повторна поява температури у віддалені дні після зараження, погіршення загального стану, слабкості, різкий головний біль, інші прояви інтоксикації... Все це привід звернутися до лікаря.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Які ще можуть бути заходи профілактики?

1. Не переохолоджуватись. Протяг, холодне повітря, мокрий одяг – все це може бути фактором ризику приєднання бактеріальної інфекції.

2. Самолікування або надмірне лікування. Призначення ліків не спеціалістами, раннє непотрібне призначення антибіотиків, призначення великої кількості таблеток без доказової ефективності, – все це може призвести до додаткового навантаження на нирки та печінку, виникнення ураження цих органів, нечутливість до лікування в більш пізні терміни в разі ускладнень.

3. Якщо Ви маєте хронічні захворювання (гіпертонія, діабет, ураження суглобів, ендокринологічні захворювання, хронічний бронхіт і т.д.) є велика ймовірність загострення або погіршення перебігу. Вже зрозуміло, що ковід б’є по слабким місцям. У кожного рветься там, де тонко. Тому заздалегідь проконсультуйтесь із своїм лікарем (кардіолог, ендокринолог, ревматолог тощо). Спитайте, на що звертати увагу, як берегтися, в яких випадках терміново звертатись до лікаря. І ні в якому разі не відміняйте свої звичні ліки. Вони і є найголовнішою профілактикою ускладнень коронавірусної інфекції.

І пам’ятаємо правило перше – збивати температуру.

Наступний раз розповім про можливі ускладнення з боку серцево-судинної ситеми та їх профілактику.

Читайте:

Поговоримо про температуру під час COVID-19

Аспирин – друг или враг?

Прием статинов: кому, сколько и как долго

Как поддержать иммунитет

Атеросклероз. Часть 5. Правильная диагностика

Атеросклероз. Часть 4. Предотвратить катастрофу

Атеросклероз. Часть 3. Необратимые процессы

Атеросклероз. Часть 2. Образование атеросклеротической бляшки

Атеросклероз. Часть 1. Повреждение стенки сосуда

Хроническое заболевание почек. Часть 2

Анна Солощенко, врач-кардиолог высшей категории

КиевVласть

Теги: лечение, анализы, ковид, осложнения, профилактика осложнений, сатурация, тромбозы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.