субота, 20 квітня 2024 г.

Кіно та колаборанти: що робить експартнер Єрмака в будівельному бізнесі Столара-Медведчука

Кіно та колаборанти: що робить експартнер Єрмака в будівельному бізнесі Столара-Медведчука

Обшуки СБУ в будівельних компаніях народного депутата від “ОПЗЖ” Вадима Столара актуалізували питання про його зв’язки з державним зрадником Віктором Медведчуком та про структуру власності будівельних компаній. Тому варто нагадати, що в структурі власності щонайменше однієї будівельної компанії Столара-Медведчка “ENSO” присутній голова Ради з державної підтримки кіно Артем Колюбаєв, який з 2017 по 2020 рік був партнером по кінобізнесу керівника Офіса Президента (ОП) Андрія Єрмака.

Вчора, 1 лютого, СБУ провела обшуки у представників будівельних компаній Києва, підконтрольних народному депутату від “ОПЗЖ” Вадиму Столару.

“На переконання слідства, ці комерційні структури були залучені до протиправних схем легалізації коштів в інтересах колишніх [народних] депутатів [від “ОПЗЖ”] Віктора Медведчука і Тараса Козака. Аналогічні схеми працювали також на користь інших громадян рф та рб, до яких були застосовані санкції РНБО, країн ЄС та США. Наразі дії СБУ спрямовані на ліквідацію всіх протиправних схем та каналів легалізації фінансових активів, які застосовували зловмисники. Зокрема, мова йде і про викуп корпоративних прав українських забудовників різними офшорами та російськими банками, і про спрямування коштів від продажу нерухомості на фінансування дій, що завдають шкоди державній безпеці”, – повідомили в СБУ.

Слідчі діє проводяться за ст. ст. 437 Кримінального Кодексу України (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), яка передбачає позбавлення волі від 7 до 15 років, а також за ст. 110-2 ККУ (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України), яка передбачає позбавлення волі від 3 до 10 років.

Ймовірно, саме через ці слідчі дії Вадима Столара й не випускають з України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Тому варто нагадати про сюжет журналіста Bihus.Info Максима Опанасенка “Як кіносоратник Єрмака увійшов в бізнес будівельного магната Столара”, який 23 січня ц.р.

В сюжеті йдеться про партнера керівника ОП Андрія Єрмака по кінобізнесу – Артема Колюбаєва, який 31 березня 2021 року очолив Раду з державної підтримки кіно.

Початок кінодружби та зльоту

В далекому минулому Артем Колюбаєв, за його словами, був керівником київського підприємства з виготовлення кузовів та автопричепів, де працювали 200 людей, а потім пішов в кіно. Вочевидь, похід в кіно для Колюбаєва нерозривно пов’язаний з Єрмаком, оскільки саме майбутній керівник ОП “випадково” став співпродюсером першої стрічки Колюбаєва “Правило бою” (2017 рік).

В травні 2018 року Єрмак і Колюбаєв створили ТОВ “Ама Віжн” і зі старту вибили з держбюджету 25 млн гривень на фільм “Щедрик”. До речі, “Щедрик” вийшов на кіноекрани аж на початку 2023 року.

Першим керівником “Ама Віжн” був адвокат з Кіровоградщини Ігор Шентяпін, співвласник вже ліквідованого адвокатського об’єднання “Міжнародна правнича компанія”, де другої співвласницею була Роза Тапанова – членкиня наглядової ради “Укрнафти” від Міноборони, до того членкиня наглядової ради “Ощадбанку”, а також діюча очільниця Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”.

“Спільні походи [Єрмака та родини Колюбаєвих] на фестиваль “Молодість”. Дружина Колюбаєва вже товаришує з юристкою Єрмака – Розою Тапановою”, – сказано в сюжеті Bihus.Info.

Артем Колюбаєв (в центрі) та Андрій Єрмак (праворуч), 27 травня 2018 року, Facebook Андрія Єрмака

Роза Тапанова та дружина Артема Колюбаєва, скрін з YouTube

Ігоря Шентяпіна на посаді керівника “Ама Віжн” швидко змінив співпродюсер “Правило бою”, бізнесмен з білорусі Максим Лещенко, а потім – Артем Колюбаєв. Андрій Єрмак вийшов з засновників ТОВ “Ама Віжн” вже коли працював помічником Президента Володимира Зеленського – 25 лютого 2020 року. На той момент кінокомпаніїя, пов’язані з Єрмаком, встигли отримати понад 100 млн гривень державного фінансування.

21 травня 2019 року Зеленський призначив Єрмака своїм помічником. 7 вересня того ж року, коли відбувся обмін полоненими з російською федерацією, Колюбаєв присвятив своєму партнеру емоційний допис.

“Пост про людей! Про Людину, яка мало розмовляє, але при цьому дуже багато робить. Без пафоса, зайвих і непотрібних слів і піаркампаній”, – написав Артем Колюбаєв.

“Після приходу Єрмака в ОП, компанії, де Колюбаєв був або залишався власником чи співвласником, отримали з держбюджету понад 60 млн гривень держпідтримки на фільми, які вже зняті або ще знімаються… Не кіношні справи Колюбаєва після приходу Єрмака в ОП теж злетіли”, – сказано в сюжеті.

До осені 2019 року він був директором, власником або співвласником в основному кіношних юросіб: “Мейнстрім Пікчерз”, “Спільна перемога продакшн”, “Ама Віжн”, “Карз-М”, “Хайлайт Пікчерз”.

Скрін з YouTube

Після осені 2019 року фірми з мільйонними статутними капіталами, не повний перелік: “Ессет Файненшл Груп”, “Голдман”, “Стандарт Інвестментс Груп”, “Квантор Проджект”, “Апеліот”, “Дістрікт”, “Сігма Кепітал”, “Самміт Фільм”, “База Філмз”, “7 Пікчерз”, “Чарівнолісся”.

“Деякі з цих фірм привели до зв’язків з Вадимом Столаром і самим Віктором Медведчуком”, – сказано в сюжеті.

Як Столар і Кушнір віддавали Медведчуку долі в “ENSO”

KВ та інші ЗМІ неодноразово писали, що будівельна компанія “ENSO” фактично належить Вадиму Столару, хоча за документами її власниками є Андрій Руденко та Раміль Мехтієв.

“ENSO” створена в 2017 році. В неї є три проєкта.

Назва ЖК

Адреса

Замовник

“Poetica” 

вул. Дегтярівська, 25-А (між Шулявкою та Лук’янівкою)

ТОВ “Таун Ленд Компані”

“Diadans”

вул. Євгена Коновальця, 19

ТОВ “Флай Девелопмент”

“Fjord”

Військовий проїзд, 8 (поруч з Новопечерськими Липками)

ТОВ “Честнат Холл”

“Замовники будівництва залишаються незмінними, але всередині цих компаній відбуваються зміни. Восени 2019 року в усіх трьох компаніях-замовниках можна було легко розгледіти Вадима Столара та його будівельного компаньйона, президента “Київміськбуду” Ігоря Кушніра, а також братів Горових, яких називають чи не найближчими партнерами Столара в схемнобудівельних справахне тільки, – KВ)”, – йдеться в сюжеті Bihus.Info.

Докази присутності Столара та Кушніра в “ENSO”, за словами Максима Опанасенка, наступні. Серед компаній, які фінансували будівництво ЖК і підписували договори з покупцями, були присутні:

В 2019 році, коли до влади прийшов Володимир Зеленський, перший керівник його Офісу Андрій Богдан миттєво оголосив війну меру Києва Віталію Кличку та, фактично, “смотрящєму” Вадиму Столару.

На той момент, за словами Кличка, керівник ОП намагався нав’язати в якості “смотрящих” забудовника з чиновницьким минулим Андрія Вавриша (партнер фактичного власника групи девелоперських компаній “Peefect Group”, віцепрезидента Конфедерації будівельників України та майбутнього секретаря містобудівного комітету Верховної Ради Дмитра Ісаєнка, обраного від “ОПЗ” за т.зв. “квотою Медведчука-Столара) та гендиректора “1+1”, майбутнього міністра культури Олександра Ткаченка.

Але Андрій Богдан недовго бодався з Віталієм Кличком. 11 лютого 2020 року Зеленський звільнив Богдана з посади керівника ОП і призначив замість нього Єрмака. Проте, ще до цієї ротації у владних кабінетах столиці обговорювались нові “смотрящіє” за Києвом, серед яких були: нардеп від “Слуги народу” та колишній партнер Єрмака по бізнесу з табачними кіосками Андрій Холодов; сам Андрій Єрмак; його кум, нардеп від “Слуги народу” (219 округ, Святошино) Микола Тищенко; та інші.

Втім, Столар не здавав позиції. Навіть попри обшуки СБУ в офісі “bUd development” за підозрою в ухиленні від податків на суму 500 млн гривень, які пройшли восени 2020 року, він залишився нардепом та продовжував вести свої темні справи.

Віталій Кличко на дні народження Вадима Столара, 10 серпня 2019 року

І саме на початку 2020 року в “ENSO” почались зміни. Зокрема, АТ “ЗНВКІФ “Ево Інвест” перейшов з рук Столара та Кушніра в руки нібито естонського бізнесмена Олексія Чулеця.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За інформацією програми “Схеми”, компанії Чулеця зареєстровані в Естонії в 2018-2020 роках, поставляли в Україну бітум з “Новошахтинського заводу нафтопродуктів”, контрольованого на той момент Віктором Медведчуком і Тарасом Козаком. Дочірні структури фірм Чулеця в росії тісно переплітались з компаніями білоруського олігарха та партнера Медведчука – Миколи Вороб’я, на літаку якого в лютому 2021 року з України в росію втікав Тарас Козак.

“Тобто, один з фондів, який вкладав гроші в будівництво та підписував договори, опинився в руках Медведчука”, – наголошується в сюжеті Bihus.Info.

Восени 2020 року з’явився і новий співвласник усіх трьох фірм-замовниць “ENSO” – АТ “ЗНВКІФ “Астера”. “Власник цього фонду – типова кіпрська “матрьошка”, за якою стояла Limedell Ltd, також пов’язана з Медведчуком. А аудиторському звіті  Limedell Ltd за 2020 рік йдеться, що структура на той момент мала дочірню компанію – швейцарську New Coal Trading AG. В звіт ця інформація потрапила через те, що швейцарці відкрили офіс в москві. Саме через цю швейцарську фірму саме у тому ж 2020 році паливний гігант Exone Mobile купував російську нафту у все того ж “Новошахтинського заводу””, – наголошується в сюжеті.

Навіть новий кінцевий бенефіціар “Астери” – громадянин Німеччини російського походження Ігор Штрель, який з’явився в 2021 році – не вводить в оману. “Він раніше працював в представництвах російських ВТБ та Сбєрбанку у Відні та Франкфурті-на-Майні. А потім зайнявся у Відні власним бізнесом, пов’язаним із консалтингом й інвестиціями. Який міг бути як прикриттям Медведчука, так і його новим обличчям”, – сказано в програмі Bihus.Info.

Джерела KВ в політичних та девелоперських колах пояснювали і пояснюють входження Віктора Медведчука в будівельний бізнес Столара-Кушніра тим, що таким чином Столар розплатився з Медведчуком за його квоту у виборчому списку до ВР в 2019 році. За словами джерел, через цю квоту Столар завів під купол, зокрема, Дмитра Ісаєнка та Суто Мамояна. До речі, в сесійній залі Ради Ісаєнко та Мамоян сидять поруч.

Читайте: Ресторан “Ішак”: голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія дружньо зустрічається з нардепом від “ОПЗЖ” Суто Мамояном (відео)

KВ звернулась за коментарем до президента “Київміськбуду” Ігоря Кушніра. В пресслужбі холдингу заявили, що Кушнір сьогодні немає відношення до “ENSO” та її проєктів. Так само він немає зараз жодних спільних проєктів з Вадимом Столаром, хоча “певний час назад спільні бізнеспроєкти – ним мали пов’язані особи”. Схоже, мова йде про дружин Кушніра та Столара.

В пресслужбі “Київміськбуду” також заявили, що Ігор Кушнір не знайомий ані з Артемом Колюбаєвим, ані з Андрієм Єрмаком, і не має з ними “прямих ділових стосунків”.

Входження Колюбаєва в бізнес Столара-Медведчука

Попри повне мовчання во соцмережах Артема Колюбаєва та його дружини стосовно будівельного бізнесу, аналіз їхніх сторінок виявив, що Колюбаєв давно знайомий з родиною співвласника “ENSO” Раміля Мехтієва, стверджується в сюжеті.

Більш за те, виявилось, що ще в травні 2018 року Колюбаєв став членом наглядової ради АТ “ЗНВКІФ “Скілінг“”, який серед інших фінансував проєкти “ENSO”. Тоді наглядову раду очолював Олександр Ковтун, повний тезка котрого згодом був директором фонду дружини Столара “Стрім Інвестмент”. В наглядовій раді “Скілінг” Колюбаєв просидів до травня 2020 року, а через місяць після його уходу “Скілінг” став співвласником ТОВ “Честнат Холл” – замовника ЖК “Fjord”.

Але явно Артем Колюбаєв з’явився в “ENSO” в грудні 2019 року, коли придбав частку в ТОВ “КУА “Ессетс Файненшл Груп”, яка мала досвід співпраці з “ENSO”. В січні 2020 року компанія повторила це, вливши 6,8 млн гривень фіндопомоги ТОВ “Таун Ленд Компані” – замовнику ЖК “Poetica”(ЖК “Поетика”). В вересні “КУА “Ессетс Файненшл Груп” надала 6 млн гривень генпідряднику всіх трьох ЖК – ТОВ “Стандарт Констракшн”.

В жовтні 2020 року Колюбаєв став одноосібним власником АТ “ЗНВКІФ “Апеліот”. 4 грудня того ж року кінопродюсер одноосібним рішеням збільшив статутний фонд “Апеліот” з 5,91 млн гривень до 130 млн гривень. В лютому 2021 року ім’я Колюбаєва, як бенефіціара компанії, було приховано в деяких відкритих реєстрах. Після цього від імені “Апеліот” договори з покупцями підписував Дев’ятка Олександр Володимирович від “Ево Інвест”, який, нагадаємо, на той момент вже контролювався людьми Медведчука. “Він же [Олександр Дев’ятка] працював в фонді дружини Столара “Стрім Інвестмент””, – йдеться в сюжеті.

“В аудиторському звіті “Апеліот” йдеться, що Колюбаєв фактично сам із собою підписав угоду про фінансування фільму “Щедрик” – того самого, який Колюбаєв і Єрмак запланували ще в 2018 році, отримавши з держбюджету 25 млн гривень”, – розповів Максим Опанасенко.

Також в вересні 2020 року Колюбаєв увійшов в АТ “ЗВНКІФ “Квантор Проджект”, який проводив фінансові операції зі “Стрім Інвест”, бенефіціаром якого на той момент був компаньон Столара Сергій Турчинов. “В лютому 2022 року Колюбаєв вийшов з “Квантор Проджект” і його місце зайняв керівник Адвокатського та ріелторського об’єднання України Микола Чиханцов, який разом з Колюбаєвим увійшов в Раду з державної підтримки кіно”, – сказано в сюжеті.

Офіс “Квантор Проджект” зареєстровано в Києві за адресою вул.Срібнокільська, буд 22, офіс 172.

Київський блогер і журналіст Володимир Бондаренко в дописі на Facebook зазначив, що за цією ж адресою зареєстровані й інші фірми, якими керує чи володіє Артем Колюбаєв. Але цікавіше, що тут же зареєстровано ТОВ “Академ-Клуб”, яке в 2018 році разом з 40,2 га купив Максим Микитась (“Укрбуд”).

Місцезнаходження землі, вкраденої у киян Микитасем, Татаровим, Столаром і Медведчуком

“Мова йде про півострів між станціями метро “Славутич” та “Осокорки”, територія 11 мікорайону житлового масиву “Позняки-Західні (село Осокорки), а саме дві ділянки: 24,51 га кадастровий номер №8000000000:90:009:0023 та 15,74 га кадастровий номер №8000000000:90:010:0169. В 2019 році Микитася обікрали його партнери-підлеглі: [нинішній заступник керівника ОП Олег] Татаров і [бенефіціар ТОВ “Північно-Український будівельний альянс” Андрій] Якусевич… ТОВ “Академ-Клуб” в них пізніше відкупили: 50% Столар (через VІЕМАR НОLDІNG LТD), 50% Медведчук (через РІLАWЕR LІМІТЕD)", – написав блогер.

За його словами, в жовтні 2022 року долю Медведчука переписали на мешканця тимчасово окупованої території в Херсонщині, а доля Столара залишилась на тій самій юрособі. І тільки на початку 2023 року 100% ТОВ “Академ-Клуб” було переписано на громадянина Болгарії Тограмаджяна Петроса Арутюновича з міста Бургас.

Тобто, не тільки Колюбаєв особисто, але і його колега по Раді з держпідтримки кіно дотичні до будівельних схематозів Столара, Медведчука і інших проросійських колаборантів.

І наостанок. Попри вихід з частини фондів, дотичних до “ENSO”, наприкінці листопада 2022 року Артем Колюбаєв створив АТ “ЗНВКІФ “Дістрікт”, який 31 січня очолив Володимир Метелиця, що раніше продавав квартири “ENSO” від АТ “ЗНВКІФ “Орландо” сина Ігоря Кушніра – депутата Київради від “УДАРу” Іллі Кушніра. АТ “Орландо” як місце роботи вказано також на його Facebook-сторінці.

Ані співвласники “ENSO”, ані Артем Колюбаєв на запити не відповіли”, – резюмував Максим Опанасенко.

Незрозумілості, запитання та звернення

По-перше, відповідь Ігоря Кушніра, що він не знайомий за Артемом Колюбаєвим і не має з ним “прямих ділових стосунків” в контексті співпраці Кушніра-сина з керівником Ради з Державної підтримки кіно Колюбаєвим виглядає не дуже переконливо. Звісно, син дорослий і може сам вести справи, але в Київраду його відрядив саме Кушнір-батько. Щонайменше, так стверджують джерела KВ в столичній мерії.

По-друге, щонайменше з 19 грудня 2019 року по 25 лютого 2020 року радник Президента Андрій Єрмак був опосередковано дотичним до бізнеса Столара-Кушніра-Медведчука. Бо на ці дати майбутній керівник ОП ще залишався бізнес-партнером Артема Колюбаєва.

По-третє, навіть якщо Єрмак взагалі нічого не знав про партнерів Колюбаєва, коли вже вийшов з бізнесу, в що складно повірити через багатий історичний бекграунд керівника ОП, його бездіяльність стосовно присутності Вадима Столара, Дмитра Ісаєнка, Суто Мамояна та інших нардепів від “ОПЗЖ” в парламенті тепер виглядає підозріло.

Так само підозріло виглядає мовчання Президента Володимира Зеленського стосовно петиції про внесення в порядок денний ВР законопроєктів про позбавлення мандатів депутатів всіх рівнів від “ОПЗЖ”, а також петиції про ветування законопроєкту №5655 голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк, який прийнято виключно в інтересах великих забудовників за відвертої підтримки “ОПЗЖ” в сесійній залі і на профільному комітеті ВР.

KВ пам’ятає заяву Головного управління розвідки Міноборони про те, що російські спецслужби готують чергову ІПСО проти, в тому числі, керівника ОП Андрія Єрмака, як “представника українського воєнно-політичного керівництва”.

KВ заявляє, що цей текст на 95% побудовано на даних з відкритих джерел, жодним чином не дотичних ані до Telegram-каналів, ані до якихось таємних інсайдів. Єдиною метою даної статті є інформування суспільства та відповідальних посадових осіб стосовно ризиків, які, ймовірно, можуть погіршити стосунки України з нашими західними партнерами.

KВ розраховує та очікує на державницько відповідальну реакцію посадових осіб стосовно інформації, викладеної в сюжеті Bihus.Info та в цій статті.

Читайте також:

ДБР повідомило про підозру звільненому заступнику міністра оборони у причетності до закупівлі продуктів за завищеними цінами

Ексначальника департаменту Міноборони викрили на розтраті понад 100 млн гривень, – СБУ

Уряд звільнив раніше призначене ним керівництво митниці

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини києва, новини україни, війна росії проти україни, володимир зеленський, укрбуд, опзж, слуга народу, президент україни, максим микитась, київміськбуд, олена шуляк, дмитро ісаєнко, вадим столар, андрій єрмак, віктор медведчук, ігор кушнір, тарас козак, олег татаров, законопроєкт №5655, суто мамоян, ілля кушнір, ілля кушнір, enso, ЖК DIADANS, роза тапанова, андрій руденко, артем колюбаєв, інна майструк, микола чиханцов, брати горові, знвкіф скілінг, жк poetica, куа ессетс файненшл груп, жк fjord, тов стандарт констракшн, тов таун ленд компані, знвкіф апеліот, олександр ковтун, тов флай девелопмент, знвкіф астера, тов честнат холл, квантор проджект, знвкіф ево інвест, сергій турчинов, знвкіф стрім інвестмент, олексій чулець, тов ама віжн, каміль мехтієв, bihus info, фільм щедрик, максим опанасенко, фільм правило бою, ігор шентяпін, рада з державної підтримки кіно, знвкіф дістрікт, керівник офіса президента, володимир метелиця, оксана кушнір, знвкіф орландо

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій