субота, 27 квітня 2024 г.
Навіщо потрібні кардіологи?

Навіщо потрібні кардіологи?

Ганна Солощенко

лікар-кардіолог вищої категорії

Осінь завжди надихає на осмислення всіляких філософських питань. Думаю, кожен із нас, милуючись танком підхопленого вітром листя або блукаючи осіннім туманом, замислювався над сенсом життя. Чи задав собі або Всесвіту інші “вічні” запитання. Така вона осінь – надихає на роздуми. От і я вирішила поговорити сьогодні не про захворювання чи профілактика, а про сенс. Сенс професійного життя кардіолога. Отже, навіщо вони потрібні, ці кардіологи.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Звісно, дехто із вас підхопить: “Лікувати хвороби серця та судин!”. І буде правий, звісно, але відсотків наполовину. Так, звісно, серьозна місія кожного кардіолога полягає в тому, щоб лікувати різноманітні хвороби серця та судин – аритмії, гіпертонію, ішемічну хворобу серця, атеросклероз, серцеву недостатність, міокардити та багато іншого. Це дуже цікава та складна частина нашої роботи. Але в цій роботі є один нюанс. Більшість серцево-судинних захворювань є хронічними та викликають незворотні зміни в організмі, тому, по суті, є невиліковними. Завдяки сучасним лікам та технологіям можна значно покращити якість життя кардіологічних пацієнтів та їх здоров1я. Але вилікувати – не можна.

Саме тому мені найбільш приємною та змістовною здається друга частина функцій кардіолога. Не менш важлива, але про неї всі чомусь забувають чи не знають. Попередження інфарктів, інсультів, раптової серцевої смерті та інвалідності. Тобто профілактика. Тут вже можна розігнатися на повну силу та відчути себе суперменом (чи супервумен). Бо, якщо вилікувати серцеві недуги майже неможливо, то попередити цілком реально. Необхідною умовою, що залежить лише від пацієнта є його звернення не тоді, коли з’явилися скарги чи погане самопочуття. А набагато раніше. Всім всім я рекомендую звернутися на профілактичний огляд до кардіолога в 35 років. Але деяким людям раду ще раніше. Пацієнтам із цукровим діабетом або тим, в кого роду є серйозні серцево-судинні захворювання. Людям із надлишковою вагою, малорухомим способом життя, людям, що палять.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

До речі, профілактика може бути первинної чи потворною. Повторна – це не допустити ще один інфаркт чи інсульт. Первинна – щоб і першого не було. Тому не забувайте ще одну важливу місію кардіолога – попереджувати повторні інфаркти, інсульти, напади аритмій і тд. А не лише вилікувати наявний. Не забувайте, що всі пацієнти , що перенесли інсульт обов’язково мають спостерігатися у кардіолога. Неврологи лікують інсульти та їх наслідки, а кардіологи попереджують наступні. Бо причини інсультів криються в кардіологічних теренах – атеросклероз, гіпертонія та аритмія.

А я бажаю вам всім завжди профілактики замість лікування, а ще – поблукати цією осінню по туманному парку чи лісу, пошарудіти пожовклим листям та відкрити нові сенси та плюси нашого життя.

Профілактика та лікування. Роби все вчасно!

Читайте: Основні типи болю в області серця та допомога при кожному з них

Что не следует делать при гипертонических кризах

Гипертония у гипотоников – как такое может быть

Профилактика сердечно-сосудистых осложнений при ковиде

Чому потрібно здавати аналізи перед візитом до кардіолога

Навіщо пити таблетки, якщо нічого не болить

Чому важливо чітко розуміти мету вакцинації

Боли в области сердца. Стенокардия или нет

Низкое давление. Причины гипотонии

Что должен успеть врач за одну консультацию

Что может привести к гипертоническому кризу

Ганна Солощенко, лікар-кардіолог вищої категорії

КиївВлада

Теги: війна в україні, Анна Солощенко, советы кардиолога, бомбосховище, стенокардия, боль в груди, боль в области сердца, здорове

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.