суббота, 22 января 2022 г.
Чому важливо чітко розуміти мету вакцинації

Чому важливо чітко розуміти мету вакцинації

Анна Солощенко

Врач-кардиолог высшей категории

Доброго дня, мої чудові читачі. Сьогодня подих осені вже чутно дуже близько. Тому потрібно насолоджуватись останніми тижнями, коли можна вибігти на вулицю в легкому сарафані або футболці, попірнати в річку або басейн та цілими днями проводити на свіжому повітрі.

З приходом осені, на жаль, очікуються і інші, більш неприємні, моменти. Вже очевидно, що захворюваність на ковід, знов починає зростати. Зростає і рівень госпіталізації. Пусті ліжка ковідних відділень, що радували око протягом всього літа, починають заповнюватись. Саме тому хочу сьогодні ще раз поговорити з вами про вакцинацію. Бо про методи захисту ми вже говорили не раз, і я дуже вірю в те, що мої читачі їх дотримуються. Розуміють, що не треба робити з мухи слона, а з необхідності носити маски – величезну проблему. Що нові часи приносять неприємні зміни до нашого життя, і потрібно навчитсь жити, враховуючи ці зміни, а не сердитися на них та на інших.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Багато з вас, впевнена, отримали 2 дози вакцини протягом літа, готуючись до осіннього спалаху. Я та моя родина, співробітники мого офісу також це зробили. Але мені здається, що правильна та правдива інформація про вакцинацію допоможе не отримати проблем та не мати помилкових очікувань. Тому я склала для вас сьогодні невеликий, але чесний перелік фактів, які потрібно знати про вакцинацію.

1. Пройшовши повний курс вакцинації, Ви значно зменшуєте ризики бути госпіталізованим або померти від вірусу. Цей факт доведено.

2. Пройшовши повний курс щеплення, Ви дещо зменшуєте ризик заразитися, але лишається ризик перехворіти в легкій формі або навіть певний час бути носієм вірусу (в разі контакту із хворим, звичайно, а не внаслідок вакцинації). Думаю, що говорити про це ми мали ще раніше, бо приклади країн, що вакцінували більшість населення сьогодні дають привід противникам вакцинації морочити людям голову. Зараз багато дописів в інтернеті про те, що треба дивитись на зростання захворюваності в Ізраїлі та інших країнах. Так, люди хворіють, бо вакцина не захищає нас повністю від ризику захворіти. Але значно знижує ризик померти чи потрапити під кисень. Говорячи про це, ми не знизимо довіру до вакцин. Це важливо. Наступного разу розповім вам цікаву історію, що добре ілюструє цей факт.

3. Ризик ускладнень від вакцинації невеликий, але він є. Тому вважаю за потрібне обговорити із своїм лікарем деякі питання перед вакцинацією. Із своїми пацієнтами ми вибираємо, яку вакцину ліпше зробити, які препарати для розрідження крові поприймати 2 тижні після першої та другої дози.

4. Чи вплине вакцинація на колективний імунитет, ще лишається недостаньо зрозумілим. Так, ті українці, що перехворіли або вакціновані, менш загрожують поширенню інфекції. Але ковід може стати другим грипом – і уникати колективного імунітету завдяки чисельним мутаціям. Але зниження рівня госпіталізацій, інвалідності, смертності внаслідок щеплення – це доведена річ. І це для нас найважливіше.

Анна Солощенко, врач-кардиолог высшей категории

КиевVласть

Теги: вакцинация, здоровье, Анна Солощенко, ковид, осложнения, covid, коллективный иммунитет, цель вакцинации, результат вакцинации

суббота, 22 января 2022 г.
10:04
На Центральном железнодорожном вокзале столицы приступили к демонтажу эскалатора
09:01
В Украине за сутки против COVID-19 вакцинировано около 90 тысяч человек
07:15
Сегодня, 22 января, ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 22 января 2022 года
пятница, 21 января 2022 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 22 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
20:36
В Киеве будут судить чиновника Управляющей компании по обслуживанию жилфонда Шевченковского района за коррупцию при ремонте домов
20:26
“Киевзеленстрой” взял поселившихся на Оболони лебедей под свой патронат
20:05
Усадьба Барбана из-за снятия ареста с земучастка, на котором она расположена, находится под угрозой демонтажа
19:42
На улицах Киева с начала недели патрульные обнаружили 11 человек с наркотиками
19:41
По случаю Дня Соборности к памятникам Шевченко и Грушевскому в Киеве возложили цветы (фото)
19:24
Смертельный пожар на Киевщине: задержана 18-летняя мать, оставившая детей без присмотра
19:04
У Білій Церкві на Київщині хочуть побудувати новий парк
19:02
У задержанной в Киеве уроженки Николаевщины изъяли наркотиков на 250 тысяч гривен (фото)
18:44
Международный аэропорт “Борисполь” присоединился к Всеукраинской акции памяти защитников Донецкого аэропорта (видео)
18:20
На Киевщине задержали объявленного в международный розыск Интерпола беглеца (видео)
18:01
Власти Киева рекомендовали перевести всех работников на дистанционный режим работы из-за коронавируса
Календарь событий