Чому важливо чітко розуміти мету вакцинації
Доброго дня, мої чудові читачі. Сьогодня подих осені вже чутно дуже близько. Тому потрібно насолоджуватись останніми тижнями, коли можна вибігти на вулицю в легкому сарафані або футболці, попірнати в річку або басейн та цілими днями проводити на свіжому повітрі.
З приходом осені, на жаль, очікуються і інші, більш неприємні, моменти. Вже очевидно, що захворюваність на ковід, знов починає зростати. Зростає і рівень госпіталізації. Пусті ліжка ковідних відділень, що радували око протягом всього літа, починають заповнюватись. Саме тому хочу сьогодні ще раз поговорити з вами про вакцинацію. Бо про методи захисту ми вже говорили не раз, і я дуже вірю в те, що мої читачі їх дотримуються. Розуміють, що не треба робити з мухи слона, а з необхідності носити маски – величезну проблему. Що нові часи приносять неприємні зміни до нашого життя, і потрібно навчитсь жити, враховуючи ці зміни, а не сердитися на них та на інших.
Багато з вас, впевнена, отримали 2 дози вакцини протягом літа, готуючись до осіннього спалаху. Я та моя родина, співробітники мого офісу також це зробили. Але мені здається, що правильна та правдива інформація про вакцинацію допоможе не отримати проблем та не мати помилкових очікувань. Тому я склала для вас сьогодні невеликий, але чесний перелік фактів, які потрібно знати про вакцинацію.
1. Пройшовши повний курс вакцинації, Ви значно зменшуєте ризики бути госпіталізованим або померти від вірусу. Цей факт доведено.
2. Пройшовши повний курс щеплення, Ви дещо зменшуєте ризик заразитися, але лишається ризик перехворіти в легкій формі або навіть певний час бути носієм вірусу (в разі контакту із хворим, звичайно, а не внаслідок вакцинації). Думаю, що говорити про це ми мали ще раніше, бо приклади країн, що вакцінували більшість населення сьогодні дають привід противникам вакцинації морочити людям голову. Зараз багато дописів в інтернеті про те, що треба дивитись на зростання захворюваності в Ізраїлі та інших країнах. Так, люди хворіють, бо вакцина не захищає нас повністю від ризику захворіти. Але значно знижує ризик померти чи потрапити під кисень. Говорячи про це, ми не знизимо довіру до вакцин. Це важливо. Наступного разу розповім вам цікаву історію, що добре ілюструє цей факт.
3. Ризик ускладнень від вакцинації невеликий, але він є. Тому вважаю за потрібне обговорити із своїм лікарем деякі питання перед вакцинацією. Із своїми пацієнтами ми вибираємо, яку вакцину ліпше зробити, які препарати для розрідження крові поприймати 2 тижні після першої та другої дози.
4. Чи вплине вакцинація на колективний імунитет, ще лишається недостаньо зрозумілим. Так, ті українці, що перехворіли або вакціновані, менш загрожують поширенню інфекції. Але ковід може стати другим грипом – і уникати колективного імунітету завдяки чисельним мутаціям. Але зниження рівня госпіталізацій, інвалідності, смертності внаслідок щеплення – це доведена річ. І це для нас найважливіше.
Анна Солощенко, врач-кардиолог высшей категории