середа, 24 квітня 2024 г.
Чому важливо чітко розуміти мету вакцинації

Чому важливо чітко розуміти мету вакцинації

Ганна Солощенко

лікар-кардіолог вищої категорії

Доброго дня, мої чудові читачі. Сьогодня подих осені вже чутно дуже близько. Тому потрібно насолоджуватись останніми тижнями, коли можна вибігти на вулицю в легкому сарафані або футболці, попірнати в річку або басейн та цілими днями проводити на свіжому повітрі.

З приходом осені, на жаль, очікуються і інші, більш неприємні, моменти. Вже очевидно, що захворюваність на ковід, знов починає зростати. Зростає і рівень госпіталізації. Пусті ліжка ковідних відділень, що радували око протягом всього літа, починають заповнюватись. Саме тому хочу сьогодні ще раз поговорити з вами про вакцинацію. Бо про методи захисту ми вже говорили не раз, і я дуже вірю в те, що мої читачі їх дотримуються. Розуміють, що не треба робити з мухи слона, а з необхідності носити маски – величезну проблему. Що нові часи приносять неприємні зміни до нашого життя, і потрібно навчитсь жити, враховуючи ці зміни, а не сердитися на них та на інших.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Багато з вас, впевнена, отримали 2 дози вакцини протягом літа, готуючись до осіннього спалаху. Я та моя родина, співробітники мого офісу також це зробили. Але мені здається, що правильна та правдива інформація про вакцинацію допоможе не отримати проблем та не мати помилкових очікувань. Тому я склала для вас сьогодні невеликий, але чесний перелік фактів, які потрібно знати про вакцинацію.

1. Пройшовши повний курс вакцинації, Ви значно зменшуєте ризики бути госпіталізованим або померти від вірусу. Цей факт доведено.

2. Пройшовши повний курс щеплення, Ви дещо зменшуєте ризик заразитися, але лишається ризик перехворіти в легкій формі або навіть певний час бути носієм вірусу (в разі контакту із хворим, звичайно, а не внаслідок вакцинації). Думаю, що говорити про це ми мали ще раніше, бо приклади країн, що вакцінували більшість населення сьогодні дають привід противникам вакцинації морочити людям голову. Зараз багато дописів в інтернеті про те, що треба дивитись на зростання захворюваності в Ізраїлі та інших країнах. Так, люди хворіють, бо вакцина не захищає нас повністю від ризику захворіти. Але значно знижує ризик померти чи потрапити під кисень. Говорячи про це, ми не знизимо довіру до вакцин. Це важливо. Наступного разу розповім вам цікаву історію, що добре ілюструє цей факт.

3. Ризик ускладнень від вакцинації невеликий, але він є. Тому вважаю за потрібне обговорити із своїм лікарем деякі питання перед вакцинацією. Із своїми пацієнтами ми вибираємо, яку вакцину ліпше зробити, які препарати для розрідження крові поприймати 2 тижні після першої та другої дози.

4. Чи вплине вакцинація на колективний імунитет, ще лишається недостаньо зрозумілим. Так, ті українці, що перехворіли або вакціновані, менш загрожують поширенню інфекції. Але ковід може стати другим грипом – і уникати колективного імунітету завдяки чисельним мутаціям. Але зниження рівня госпіталізацій, інвалідності, смертності внаслідок щеплення – це доведена річ. І це для нас найважливіше.

Анна Солощенко, врач-кардиолог высшей категории

КиевVласть

Теги: вакцинация, здоровье, Анна Солощенко, ковид, covid, осложнения, коллективный иммунитет, цель вакцинации, результат вакцинации

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.