п'ятниця, 13 грудня 2024 г.
Меня часто спрашивают...

Меня часто спрашивают...

Ганна Солощенко

лікар-кардіолог вищої категорії

Уже не первый раз пишу вам о чем-то по той причине, что много раз этот вопрос звучит в личных сообщениях и письмах. Если большое количество людей интересуется, значит вопрос волнует, значит тема будет интересна. Значит, можно статью. А вот сегодня подумала, что неплохо начать рубрику, которая будет периодически появляться в моем блоге. Назовем ее "Меня часто спрашивают". В ней я буду поднимать вопросы, которые мои читатели затрагивают в личной переписке. 

Кстати, в субботу я была на конференции, где меня особенно поразило одно выступление. Спикер сказала очевидную на первый взгляд вещь. Будьте благодарными. И объяснила. Не забывайте говорить спасибо и не вообще, абстрактное спасибо. А спасибо должно быть за что-то конкретное. Эта мысль нашла отклик у меня в душе... Поэтому хочу сегодня сказать спасибо всем вам за письма, комментарии и сообщения. Они дают мне не только мотивацию, но смысл того, что я делаю. Они указывают мне путь - о чем писать и что рассказывать. Они просто говорят мне о том, что я нужна и что не зря провожу свое время за клавиатурой ноутбука или телефона. Огромное Вам всем спасибо. И я отвечаю всем без исключения. И это тоже проявление благодарности.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так вот сегодня хочу одной статьей ответить на множество разнообразных писем о лечении гипертонии. Мне приходят ежедневно вопросы о том, как лечить повышенное давление, и чаще всего они выглядят так. "У меня повышается давление. Как Вы думаете, не стоит ли мне попить...". И дальше можно подставлять все, что угодно. Витамин С, магний, названия настоек трав, вытяжки из разнообразных продуктов...

Витамины и микроэлементы, безусловно, очень полезная штука. Но читатели моей странички уже знают, что гипертония - мультифакторное заболевание. Что в переводе на понятный язык означает, что оно имеет множество причин и не один провоцирующий фактор. Соответственно, нет такого витамина, чтобы все эти факторы перекрыть. Соответственно, единственную проблему, которую может решить прием какого-то витамина или микроэлемента - этот дефицит этого вещества в организме, но никак не какую-то болезнь, тем более такую сложную, как гипертония.

Я очень хочу, чтобы мои читатели запомнили одну важную вещь. Единственное правильное лечение гипертонии- это ежедневный, регулярный, без пропусков и перерывов, прием антигипертензивного препарата. И единственным критерием эффективности является цифра 130/75. Выше которой не должно повышаться Ваше давление. Независимо от того, менялась ли погода, пережили ли Вы стресс или была физическая нагрузка. Все просто. Остальное от лукавого.

Про антигипертензивные препараты (а все их можно объединить в 5 основных групп) я расскажу в следующей статье, которая выйдет очень скоро.

А пока только напомню... Профилактика или лечение? Делай все вовремя!

Вопросы можно прислать на электронную почту [email protected].

Читайте: 

Почему нельзя лечить анализы

Менеджмент счастья - как распределить ресурсы

Пообещай своему сердцу

Экстрасистолия - лечить или не лечить

Несколько “осенних” советов от Вашего кардиолога

Что мы знаем о хирургической “чистке” сосудов

Пролапс митрального клапана - что это такое

Можно ли “почистить” сосуды

10 признаков хорошего врача

Мерцательная аритмия или фибрилляция предсердий

Анна Солощенко, врач-кардиолог высшей категории в Александровской клинической больнице

KиевVласть

Теги: лечение, советы кардиолога, кардиолог, препараты, гипертония, повышенное давление

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.