середа, 24 квітня 2024 г.
Несколько “осенних” советов от Вашего кардиолога

Несколько “осенних” советов от Вашего кардиолога

Ганна Солощенко

лікар-кардіолог вищої категорії

1. Всем гипертоникам следует более внимательно следить за своим давлением. Ведь осень – пора гипертонических кризов и более высоких, чем летом цифр артериального давления. Просто меряйте давление чаще, особенно, если что-то беспокоит – болит голова, больше устаете, нет сил.

2. Если у Вас обычно нормальные цифры давления, но тоже есть изменения в самочувствии, неплохо будет также чаще измерять давление.

3. Если, несмотря на то, что Вы пьете свои обычные таблетки правильно, регулярно, без пропусков и перерывов, а давление нередко превышает норму 140/90 мм рт ст, то необходимо обратиться к кардиологу за коррекцией антигипертензивной схемы.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

4. Если в прошлом у Вас уже были проблемы с сердцем, (стенокардия, инфаркт или инсульт, сердечная недостаточность, аритмия), необходимо прийти на плановый осмотр у кардиолога. Также следует подумать о плановой прививке от гриппа, проконсультируйтесь об этом со своим доктором.

5. Если все-таки гипертонический криз наступил, для начала важно определить, нуждаетесь ли Вы в срочной медицинской помощи. При любом сомнении лучше сразу вызывать “скорую” помощь. Симптомы, которые могут указывать на необходимость вызвать врача – выраженная головная боль, необычно сильное головокружение, нарушение координации движения или зрения, сильная одышка, давящая боль за грудиной или в области сердца, перебои в работе сердца. Если Вы вовремя начали снижать давление и все вышеперечисленные симптомы отсутствуют, хочу напомнить, какие препараты Вы можете принять дома самостоятельно для снижения давления при гипертоничеком кризе. Капли “Фарамадипин” - очень сильные капли, поэтому дозу выбирайте осторожно, в зависимости от степени повышения и Вашей индивидуальной чувствительности. В среднем 5-7 капель, максимально 10. Вместо Фармадипина можно взять каптопрес, для более быстрого эффекта под язык. Или, если пульс частит (выше 80), можно принять под язык анаприлин. Не забывайте также, что препараты “ на скорую помощь” действуют недолго, в среднем 3-4 часа, затем давление может опять подняться. Следуе не забыть принять свои обычные таблетки. Если самостоятельно снизить давление не получается, вызывайте скорую.

6. Не забудьте с приходом осени чаще спрашивать у родителей о их самочувствии. И напомните им о плановом посещении кардиолога, необходимости снять ЭКГ.

А я желаю Вам здоровой и счастливой осени. Заботьтесь о себе и своих близких, согревайте их своим теплом и вниманием.

Еще - огромная просьба, проголосуйте за меня в топе блогеров. Пусть не только сайты про политику украшают верхушки рейтингов. Пусть страничке о здоровье и долголетии вырвутся вперед. Может, тогда люди будут больше времени уделять своему здоровью и профилактике болезней.А не политическим спорам.

И не забывайте, что … Профилактика или лечение? Делай все вовремя!

Вопросы можно прислать на электронную почту [email protected].

Читайте: 

Что мы знаем о хирургической “чистке” сосудов

Пролапс митрального клапана - что это такое

Можно ли “почистить” сосуды

10 признаков хорошего врача

Мерцательная аритмия или фибрилляция предсердий

Можно ли всегда радоваться жизни?

Аритмии. Часть 3

Аритмии. Часть 2

Аритмии. Часть 1

Анна Солощенко, врач-кардиолог высшей категории в Александровской клинической больнице

KиевVласть

Теги: Анна Солощенко, советы кардиолога, гипертония

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.