п'ятниця, 29 березня 2024 г.

Забудовники та містоґвалтування: сьогодні Рада може прийняти в другому читанні скандальний законопроєкт №5655

Забудовники та містоґвалтування: сьогодні Рада може прийняти в другому читанні скандальний законопроєкт №5655

Сьогодні Верховна Рада (ВР) може прийняти в другому читанні законопроєкт №5655, який голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк (на фото ліворуч) просуває навіть по головах представників країн G7 в Україні. Якщо в ВР набереться 226 голосів, повоєнне відновлення України та створення нових міст стануть просто неможливими, бо не існуватиме правового підґрунтя для реального планування та реального контролю над будівництвом. Тому що будівництво контролюватимуть не держава і не місцеве самоврядування, а самі забудовники. І західні партнери не дадуть Україні жодного цента під таку системну корупційну оборудку. Очевидно, що Олена Шуляк просуває №5655 саме в інтересах великих забудовників, бо такі ж саме норми ще шість років назад просувала Конфедерація будівельників України (КБУ), віцепрезидент якої Дмитро Ісаєнко (на фото в центрі) сьогодні є нардепом від “ОПЗЖ” і секретарем комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. А в Мінрегіоні процес лобізму №5655 курує давня знайома Ісаєнко – заступниця міністра Наталія Козловська (на фото праворуч), давня співробітниця Ісаєнка. Ба більше – саме сьогодні ВР може призначити Олену Шуляк головою профільного комітету. Якщо це відбудеться, то містобудівна, державотворча та регіональна політика в Україні опиняться під щільним контролем великих забудовників і “ОПЗЖ”, що майже співставне з поверненням до влади президента-втікача Віктора Януковича.

Про ймовірне прийняття сьогодні в другому читанні законопроєкту №5655 (так звана “містобудівна реформа) та призначення голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк на посаду голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування KВ стало відомо з попереднього порядку денного ВР на наступні пленарні засідання, а також від власних джерел в парламенті та на будівельному ринку.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідно до попереднього порядку денного ВР на 13 грудня 2022 року, законопроєкт №5655 стоїть 22-им номером, а перед ним, під №21 стоїть проєкт постанови Ради №8257 про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів ВР (автор – глава фракції “Слуги народу” Давид Арахамія), яким, зокрема, пропонується призначити Олену Шуляк головою комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Зараз Шуляк є заступницею голови цього комітету – Андрія Клочка, якого пропонується понизити до рядового члена комітету.

За спостереженнями KВ і на думку співрозмовників видання в парламентських колах, ці дві події – друге читання №5655 і призначення Шуляк головою комітету – тісно взаємопов’язані. І те, що спочатку йде голосування за призначення нових голів комітетів, а потім друге читання законопроєкту під інтереси великих забудовників №5655, має за мету продемонструвати залу підтримку Олени Шуляк, хай і фонову, що, на думку співрозмовника з ВР, може сприяти збільшенню кількості голосів за токсичний №5655, скандальна слава про який вже вийшла за межі України.

Лють та натиск Шуляк і хитання “слуг народу”

Про сутність законопроєкту №5655 влучно та ємно написала заступниця голови Національної спілки архітекторів України (НСАУ) Анна Кирій в колонці для “Економічної правди ” Законопроєкт 5655 – реформа містоґвалтування”:

  • Мінрегіон, який нещодавно перейшов під кураторство віцепрем'єра-міністра розвитку громад, територій та інфраструктури (офіційного керівника “Великого Будівництва”) Олександра Кубракова, створює Містобудівну палату, яка буде контролювати усіх учасників будівельного ринку, крім забудовників, а також буде реєструвати експертні організації, уповноважених осіб містобудівного контролю, сертифікувати архітекторів та інженерів, забирати сертифікати, штрафувати і т. ін. Аргументи Олени Шуляк, що “смартфон не бере хабарі”, є нікчемними, бо цими смартфонами керуватимуть чиновники Мінрегіону;

  • забудовники будуть контролювати себе самостійно – через приватні кишенькові компанії, на страхування яких треба буде виділити 3-5 млн євро. Держава,  органи місцевого самоврядування та громади втратять реальний вплив на дотримання норм містобудування, бо матимуть виключно наглядові повноваження – без інструментів впливу;

  • боротьба з самочинним будівництвом стане взагалі нереальною, що призведе до знищення пам’яток і пам’ятників культури та архітектури.

Читайте: Заступниця голови НСАУ: обшук в центральному офісі НСАУ – це помста архітекторам за позицію по законопроєкту №5655

Ще прискіпливіше законопроєкт №5655 розклав для "Наших грошей" громадський експерт з питань містобудування Георгій Могильний. Він виокремив 14 системних корупційних та інших вкрай негативних для суспільства та держави складових ініціативи Шуляк і великих забудовників.

Вочевидь, наші міста та громади на очах почнуть перетворюватись на суцільні гетто – через новації №5655 у сукупності з законом №2518-IX (законопроєкт №5091) “Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому” (фактично – про реєстрацію “права на повітря”, яке легалізує будь-які незаконні забудови), який в інтересах великих забудовників влітку цього року протягнула Олена Шуляк.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, законопроєкт №5655 (який 29 листопада вперше 16 голосами профільного комітету було затверджено до прийняття в другому читанні) і проєкт постанови про призначення Олени Шуляк головою профільного комітету ВР зникли з порядку денного ВР на 1 грудня.

Цьому передувала нарада в Офісі Президента (ОП) за участі Олени Шуляк, заступника керівника ОП Кирила Тимошенка (куратора всіх будівельних напрямків), виконавчого директора Асоціації міст України (АМУ) Олександра Слобожана та мерів великих міст.

Слобожан і мери виступили проти №5655, що викликало у Олени Шуляк неадекватну реакцію. “Вона кричала, що всі місцеві органи самоврядування – корупціонери, що вона нацькує на них прокуратуру, і що вона ніяка не “будівельна мафія” і жодним чином не пов’язана з будівельним бізнесом. Хоча ніхто з присутніх її в цьому не звинувачував”, – повідомило джерело КВ в парламенті за результатами цієї наради.

Але Шуляк спромоглася 8 грудня за допомогою трьох нардепів від “ОПЗЖ”, пов’язаних з будівельним бізнесом, та “хрещеного батька тендерної мафії” Антона Яценка вдруге зібрати 15 голосів за прийняття №5655 у другому читанні. Хоча навіть два члени комітету від “Слуги народу” – Аліна Загоруйко та Віталій Безгін – після зустрічі напередодні з головами громад не з’явились на комітет, бо почули від мерів правду про реальні причини виникнення та наслідки прийняття №5655.

Крім того, за повідомленням джерела КВ в Раді, Олена Шуляк набрехала Президенту Володимиру Зеленському, що НАЗК нібито дав позитивні відгуки на доопрацьований законопроєкт. Хоча, як можна прочитати в висновку НАЗК, які досі не враховані в №5655 до другого читання, корупційні ризики цього законопроєкту шалені і незворотні.

Детальніше: 15 членів профільного комітету ВР в інтересах великих забудовників вдруге підтримали до другого читання законопроєкт №5655

Схоже, ці успіхи надали Олені Шуляк крила. Бо позавчора в компанії Олександра Кубракова, його заступника Мустафи Найєма (у його вчорашньому дописі Facebook-дописі вчувається підспівування лобістським тезам Олени Шуляк про "смартфон не бере хабарі") і цифрового віцепрем’єра-профільного міністра Михайла Федорова голова партії "Слуга народу" зустрілась з представниками посольств країн G7, аби отримати від них підтримку законопроєкту №5655.

Невідомий KВ чоловік, Олена Шуляк, Мустафа Найєм, Олександр Кубраков, фото: Facebook Олени Шуляк

Наразі точно невідомо, хто став ініціатором цієї зустрічі. Але незважаючи на публічні бравади лідерки “Слуги народу”, за інформацією KВ, Олена Шуляк не отримала бажаної підтримки від представників G7 в Україні.

Схоже, розголос про системну корупційну складову законопроєкту №5655 вже сягнув посольств в Києві і, ймовірно, міністерств закордонних справ G7, які прискіпливо моніторять і відстежують работу ВР та Кабміну Дениса Шмигаля.

За словами співрозмовників KВ, знайомого з консолідованою позицією G7 стосовно злочинних оборудок в Україні, будь-які корупційні ініціативи нашої влади призведуть до часткового чи повного заморожування післявоєнної західної допомоги. Сумарна складова інсайдів видання з боку закордонних партнерів України: “Ніхто вашу корупцію, фінансувати не буде”.

Детальніше: 

Законопроєкт №5655 – це злочин проти майбутнього України

Законопроєкт №5655 – це узаконення мародерства в процесі відбудови України

Але це вочевидь, не зупиняє ані голову партії “Слуга народу”, ані її прибічників. Так, вчора співавтор законопроєкту №5655 Віталій Безгін (фракція “Слуга народу”) в дописі на своїй Facebook-сторінці закликав авторів законопроєкту та представників місцевого самоврядування “сісти за стіл і відкрити всі карти”: “По суті, без емоцій, зробіть це в прямому ефірі. Час є, оскільки законопроект все одно набуває чинності з відтермінуванням”.

Ймовірно, Віталій Безгін, який опинився в парламенті завдяки протекції Олени Шуляк та вже експрем’єра Олексія Гончарука (всі троє до 2019 року працювали в грантовой-реформаторській структурі BRDO), все ж таки бажає зберегти якісь стосунки з головою правлячої партії, хоча він вже й не планується на заступника голови профільного комітету.

Бо голови громад і мери відкриті до спілкування. Закритою залишається тільки авторська група законопроєкту №5655. Так, навіть дуже обережний мер Чорткова (Тернопільська обл.) Володимир Шматько зазначив в дописі на своїй Facebook-сторінці, що законопроєкт №5655:

  • передбачає монопольний централізований допуск виключно своїх будівельників на ринок, без жодного впливу місцевого самоврядування. Обмежене коло осіб матиме унікальні права: самі будують, самі себе контролюють і самі вводять в експлуатацію;

  • створюються приватні органи контролю, яким передають всі повноваження в сфері містобудування з максимальною відповідальністю 2 млн євро за всі об’єкти. Право приватного контролю буде надаватись монопольним органом без жодної відповідальності за це; 

  • контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який включає лише спостерігання за самовільним будівництвом. Єдина функція міських голів – писати листи-скарги в Мінрегіон; 

  • монопольний центральний орган (Містобуівна палата при Мінрегіоні, – KВ) матиме право зупиняти будь-яке будівництво без жодних наслідків і відповідальності;

  • порушується право власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде. Передбачається можливість будувати на землях без оформлення права власності.

“Як міський голова Чорткова звертаюся до депутатів ВР не голосувати завтра і відправити на доопрацювання! Разом зі Всеукраїнською Асоціацією ОТГ та Асоціацією міст України доопрацювати і проголосувати з збереженням і посиленням повноважень місцевого самоврядування”, – закликав мер Чорткова Володимир Шматько.

Обережний міський голова Чорткова згодом дещо пом’якшив свою позицію, поспілкувавшись телефоном з головою Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) Семеном Кривоносом.

Тут необхідно нагадати, що ДІАМ створено за активної участі Олени Шуляк, нібито, щоб подолати корупцію в ДАБІ. Та сталося не так, як гадалося. Виявилось, що один із заступників голови ДІАМ має надто сумнівне минуле. А потім стало відомо, що НАБУ ще в грудні 2021 року за підозрою в хабарі Семену Кривоносу затримало “представника “Perfect Group”. Того самого “Perfect Group” спільно з “Saga Development” Андрія Вавриша за фактичної згоди ДІАМ знесли будівлю “Київпроєкту” на вул. Богдана Хмельницького, 16-22, щоб побудувати тут БФК “KYЇVPROEKT City Space”. 

Читайте: Корупція чи реконструкція: голова ДІАМ Семен Кривонос підтримує будівництво “KYЇVPROEKT City Space” на місці знищеного “Київпроекту”

“Perfect Group” – це група девелоперських компаній, яка де-факто належить віце-президенту Конфедерації будівельників України (КБУ) та секретарю комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Дмитру Ісаєнку, обраному від “ОПЗЖ” за т.зв. “квотою Медведчука-Столара”, як подейкують джерела KВ на будівельному ринку.

Зазначимо, у Дмитра Ісаєнка в історії з законопроєктом №5655 та іншими корупційними “злобудовними ініціативами” дуже велика, якщо не визначальна історична роль.

Дружня компанія: Шуляк, Парцхаладзе, Ісаєнко, Козловська

Вчора Олена Шуляк перейшла в інформаційний наступ. Вона навіть відреагувала на допис мера Чортківа, затегавши його в своєму Facebook-дописі з посиланням на власну вчорашню колонку на “Економічній правді”, в якій вона не спростувала жодного аргументованого доказу стосовно відвертої корупційної складової законопроєкту №5655.

Такого ж лобістського штибу колонка голови партії “Слуга народу” вчора вийшла на “Лівому березі”. Олена Шуляк продовжує продукувати тези, які вже спростувала навіть колишня співавторка №5655 Ганна Бондар (220 округ, Поділ, Київ), яка відкликала свій підпис під законопроєктом. Але голова правлячої партії, наслідуючи відомій тезі німецького диктатора XX століття “xим жахливіша брехня, тим охочіше натовп вірить у неї”, продовжує підмінювати поняття та викривлювати реальність.

“Законопроєкт [5655] дійсно становить загрозу. Для чиновників, які “рішають питання” в будівельній сфері. Для деяких забудовників, які отримують якимось чином отримують дозволи на будівництво, якого б не мало би бути через порушення. Для функціонерів профільних обʼєднань, яких закон позбавляє монополії на проведення навчання з підвищення кваліфікації членів. За приблизними оцінками, усі вони заробляють на оборудках і схемах в будівельній галузі біля 10 млрд доларів на рік (виділення KВ). Звідси й агресивна кампанія в ЗМІ та соцмережах проти законопроєкту 5655. Корупціонери бояться прозорості, як вампіри – світла (складається враження, що голова партії “Слуга народу” має на увазі своє небажання вступати у відкриту дискусію та переховування в тіні бенефіціарів-забудовників №5655, – KВ). А саме прозорість містобудування – головна мета реформи”, – написала головна лобістка законопроєкту №5655.

“Усі вони заробляють… біля 10 млрд доларів на рік” – типова маніпуляція, бо Шуляк притулює хабарників з ДІАМ та корупціонерів-забудовників до галузевих громадських асоціацій, встановлюючи між ними знак рівності. Бо ці “біля 10 млрд доларів на рік на усіх”, які Шуляк взяла зі стелі, ймовірно, в своєму офісі на Старому Подолі, курсують саме між чиновниками та забудовниками. Вочевидь, про це знає голова партії “Слуга народу”, яка досі є співвласницею в девелоперських ТОВ "Мідленд Девелопмент Україна" та ТОВ "Кріейтор".

Сьогодні ці дві компанії Олени Шуляк та її старої подруги Ольги Заремби заробляють здачею в оренду об’єктів нерухомості, які залишись їм у спадок від російського мільярдера Едуарда Шифріна (“Група “Запоріжсталь”, звідки також вийшли великі підприємці з російським корінням Василь Хмельницький і Андрій Іванов).

Читайте: Тишком-нишком: підлеглі Кличка на сумнівних підставах заплатили компанії Хмельницького 112,9 млн гривень за цех №5 “Більшовика”

Симптоматично, що також вчора в інтерв’ю РБК-Україна Олена Шуляк прямо вказала на системного опонента №5655 – Національну спілку архітекторів України (НСАУ). Мовляв, “багато років НСАУ заробляла на видачі сертифікатів, а її функціонери постійно отримували замовлення з місцевих бюджетів на проектування об’єктів”. 

“Дуже показове розслідування Дениса Бігуса, яке журналісти-розслідувачі провели ще чотири роки тому, як працює спілка, їх приватна структура, скільки грошей заробляють. Рекомендую подивитись”, – сказала Олена Шуляк.

KВ уважно переглянула розслідування “Наших грошей” (проєкт Бігуса, не плутайте з канонічними "Нашими грошима") від шостого березня 2018 року. В сюжеті йдеться про те, що ще в 2011 році уряд Миколи Азарова вирішив, що будівельники, інженери та архітектори мають регулярно підтверджувати свої сертифікати. Цю сертифікацію було віддано на відкуп Міністерству регіонального розвитку та будівництва, яке, до речі, на той час вже було перейменовано в Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Мінрегіон, який тоді очолював Геннадій Темник, передав право на проведення сертифікації профільних галузевим громадянським об’єднанням: Гільдії проєктувальників у будівництві, Асоціації експертів будівельної галузі, Гільдії інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури та Національній спілці архітекторів України.

Кожне з цих чотирьох громадських об’єднань визначило по одній приватній структурі, де галузеві фахівці підтверджують свої сертифікати. Зокрема, в НСАУ це відбувається раз на п’ять років. На думку журналістів, це монополії, яку треба зруйнувати, щоб архітектори могли отримувати та підтверджувати кваліфікаційні сертифікати у профільних вишах. Інших профільних асоціацій журналісти “Наших грошей” в своєму сюжеті чомусь не торкаються.

Але головне, що тут виникає запитання до голови правлячої партії Олени Шуляк: уряди монобільшості керують Україною понад три роки, то чому ані уряд Гончарука, ані уряд Шмигаля досі не змінили цю систему?

Тим більш, що Олена Шуляк є в сюжеті “Наших грошей” чотирирічної давнини, ймовірно, як представник BRDO, бо сидить поруч із тодішнім керівником цієї грантової структури Олексієм Гончаруком. В сюжеті також присутній співробітник BRDO, нині нардеп від “Слуги народу” Віталій Безгін. І всі вони сидять поруч з нинішнім президентом КБУ Львом Парцхаладзе, на той момент – заступником міністра Мінрегіону, який казав, що хоче віддати право сертифікувати фахівців Мінрегіону, аби “встановити конкуренцію”.

Зважаючи на чисельні корупційні скандали, які супроводжували в 2015-2016 роках ще першого заступника голови Київської облдержадміністрації Льва Парцхаладзе, його заяви про “встановлення конкуренції” та “подолання корупції” виглядали й виглядають, щонайменше, не переконливо. 

Ліворуч внизу заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе (зараз президент КБУ), над ним стоїть Віталій Безгін, а поруч з Безгіним – Олена Шуляк, фото: скрін з сюжету “Наших грошей” 6 березня 2018 року

До речі, саме Лев Парцхаладзе ще в 2016 році активно лобіював передачу контролю над забудовами в приватні руки. “Днями у нас (у Мінрегіоні, – KV) пройшов захід – на кшталт круглого столу. Були Наталія Козловська (директорка Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіонбуду, зараз заступниця міністру, – KV), представник ДАБІ, виконавчий директор КБУ Віталій Грусевич та інші. Грусевич презентував проект приватних ДАБІ”, – розповідало KВ джерело в Мінрегіоні наприкінці березня 2016 року.

За словами джерела, КБУ пропонувала передати приватним ДАБІ перевірку об'єктів, реєстрацію декларацій та видачу містобудівних умов та обмежень (МУО). Проте презентація виконавчого директора КБУ Віталія Грусевича закінчилася нічим. “Практично всі учасники заходу розкритикували ініціативу будівельників за "сирий" проект – і відправили доопрацьовувати", – резюмувало тоді джерело KВ.

То ж не складно зрозуміти, хто сьогодні є реальним автором Містобудівної палати при Мінрегіоні, приватних компаній з перевірки об’єктів нерухомості та реєстрації неіснуючих об’єктів:

- КБУ на чолі зі Львом Парцхаладзе і представництвом КБУ в Раді в особі секретаря профільного комітету ВР Дмитра Ісаєнка;

- заступниці міністра Мінрегіону Наталії Козловської, яка тісно пов’язана з Дмитром Ісаєнком;

- голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк, яка ще в BRDO тісно спілкувалась з КБУ, а також з Дмитром Ісаєнком, як стверджують джерела КВ на будівельному ринку та в парламенті.

Про зв’язки Шуляк, Ісаєнко та Козловської йдеться в сюжеті Bihus.Info “Як соратник Медведчука отримує мільйони з бюджету під час війни”, який KВ рекомендує подивитись Олені Шуляк та її прибічникам. Бо цей сюжет, на відміну від лобістських посиденьок КБУ чотирирічної давнини, вийшов в вересні поточного року і є вкрай актуальним для розуміння схематозів в Раді, через які нардепи від “ОПЗЖ” досі не позбавлені мандатів.

Джерела KВ в парламенті та на будівельному ринку одностайно стверджують, що ключовою фігурою в просуванні є саме секретар профільного комітету ВР, віцепрезидент КБУ та власник “Perfect Group” Дмитро Ісаєнко.

Нагадаємо, Ісаєнко з 1999 по 2007 рік працював на високих будівельних посадах в Міноборони – від заступника начальника Центрального спеціалізованого будівельного управління до директора Департаменту будівництва та відчуження фондів. З 2007 по 2015 рік Дмитро Ісаєнко працював заступником міністра Мінрегіону, пересидівши Дмитра Яцубу (двічі був міністром), Василя Куйбіду, Віктора Тихонова, Анатолія Близнюка, Геннадія Темника та Володимира Гройсмана. Звільнено Ісаєнка було за часів міністра Геннадія Зубка (“батько децентралізації”) – тільки тому, що вибухнув скандал через нібито фіктивний статус учасника АТО, який мав Ісаєнко.

Журналісти Bihus.Info цілком обгрунтовано припускають, що Дмитро Ісаєнко та його друзі-будівельники, в тому числі з “ОПЗЖ”, очікують на повоєнне відновлення України, коли за рахунок репарації з російської федерації (чи з того, що від неї залишиться) та західних партнерів у відновлення зруйнованої інфраструктури будуть вкладатися сотні мільярдів доларів. І безконтрольному освоєнню цих грошей має сприяти законопроєкт “щодо реформування сфери містобудівної діяльності №5655. 

Детальніше: Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”

Резюме KВ. Якщо ВР прийме законопроєкт №5655 і Президент Володимир Зеленський його підпише, це призведе до незворотних внутрішніх та зовнішніх негативних наслідків:

  • міста та громади України почнуть перетворюватись на суцільні гетто;

  • західні партнери будуть гальмувати та заморожувати допомогу на післявоєнне відновлення нашої держави;

  • невдоволення діями влади з боку суспільства, яке наразі стримує внутрішній український мовчазний консенсус "не чіпати болючі питання до перемоги над головним ворогом – російською федерацією", після нашої нашої безумовної перемоги виллється в акції непокори та спротиву владі корупціонерів, казнокрадів і мародерів. Що аж ніяк не додасть нам позитивного іміджу в очах союзників і суттєво загальмує позитивні перетворення.

Зважаючи на це, Верховна Рада має зняти з розгляду законопроєкт №5655 і разом з фаховими спільнотами напрацювати ефективні та цивілізовані містобудівні норми, водночас відмінивши всі корупційні та лобістські законопроєкти голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк, а разом, задля добрі та ефективності, відмінити злочинні та антинародні закони від міністра агрополітики Миколи Сольського, голови соціального комітету ВР Галини Третьякової, голови комітету ВР з питань фінансової, податкової та митної політики Данила Гетманцева тощо.

Крім того, на переконання KВ та співрозмовників видання, Олена Шуляк має скласти повноваження голови партії “Слуга народу”, щоб не компрометувати Президента в очах Українського народу та світової спільноти.

А ще краще для Олени Шуляк – відмовитись від мандата народного депутата та піти з політики у власний девелоперсько-орендний бізнес.

Читайте: Льовочкіни за парканом: заступник керівника ОП Тимошенко мешкає в будинку забудовника Ніконова

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини україни, війна росії проти україни, Верховна Рада, опзж, слуга народу, корупція, олена шуляк, perfect group, дмитро ісаєнко, нсау, олександр кубраков, законопроєкт №5655, забудовники, конфедерація будівельників україни, національна спілка архітекторів україни, голова партії слуга народу, G7, містобудівна політика, анна киріій

п'ятниця, 29 березня 2024 г.
14:47
СБУ витратить 7,3 млн гривень на обладнання для відеоспостереження
14:36
Зеленський: РНБО при новому керівництві має в першу чергу забезпечити державу якісним прогнозуванням ситуацій
14:04
У столиці планують створити безбар’єрне туристичне середовище
13:44
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
13:24
За добу втрати ворога зросли на 820 осіб, 56 БПЛА та 5 крилатих ракет, - Генштаб ЗСУ
13:03
На Північному мосту обмежать рух транспорту до 15 червня (схема)
12:42
У столиці судитимуть росіянина, який скоїв розбійний напад на аптеку
12:24
В Україну повернули тіла 121 полеглого оборонця
12:02
У Польщі переговори щодо українського зерна не мали успіху, але Сольський налаштован оптимистично, - ЗМІ
11:44
Руслан Кравченко: Німеччина продовжить допомагати Київщині у процесі відбудови
11:25
Комунальні підприємства Вишневого подарують військовим два авто вартістю 110 тисяч доларів
11:01
29 комунальних медзакладів столиці підключено до Реєстру територіальної громади, - КМДА
10:47
Голосіївська окружна прокуратура через суд вимагає повернути державі приміщення вартістю понад 6,7 млн гривень
10:28
Унаслідок нічної атаки рф пошкоджено енергетичну інфраструктуру в шести областях, - Шмигаль
10:04
На Київщині внаслідок падіння уламків пошкоджені два приватні будинки, - Руслан Кравченко
09:42
Київ збільшив вартість транспортної карти до 75 гривень з 1 квітня
Календар подій
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
28 березня 2024 г. 13:00
На Київщині триває скандал щодо будівництва кінологічного центру
У столичному регіоні розробка Детальних планів території (ДПТ) все частіше використовується місцевими владами для легалізації самочинних будівництв через зміну цільового призначення земельних ділянок. Приклад – будівництво кінологічного центру біля села Рославичі на території Феодосіївської громади, яке явно без жодних дозвільних документів триває вже більше двох років і наразі активно підтримується керівництвом громади всупереч позиції місцевих мешканців. Громадські активісти наголошують на тому, що такий об'єкт матиме серйозний негативний вплив на екологію: створить ризик зараження людей різними хворобами через відсутність місця для утилізації собачих фекалій та загрозу для розташованого поруч ландшафтного заповідника “Васильківські карпати”. В Київській облраді, схоже, з цим згодні, але нічого зробити не можуть. Що стосується обурених громадян, то, якщо у Феодосіївській сільраді їх “не почують”, вони збираються звертатись до правоохоронців і суду.