п'ятниця, 19 квітня 2024 г.
Законопроєкт №5655 - це злочин проти майбутнього України

Законопроєкт №5655 - це злочин проти майбутнього України

Любомир Зубач

заступник Львівського міського голови з містобудування, народний депутат України VIII скликання

Це – відкритий лист до народних депутатів України щодо так званої містобудівної реформи.

Цього понеділка законопроект №5655 пройшов профільний комітет Верховної Ради (ВР) і на четвер, 1 грудня, заплановано його винесення у сесійну залу для розгляду у другому читанні. Вірогідність прийняття дуже висока. Тому змушений бути максимально відвертим і навіть різким в оцінках. Зрештою, під час війни недоцільні сантименти чи напівтони.

Якщо дуже коротко, то цей закон – злочин проти майбутнього України.

Відбудувати країну? Забудьте, у законопроекті на понад 300 сторінок – про це жодного пункту.

Забудувати. Жорстко, швидко, безконтрольно – так виглядає мета цієї містобудівної псевдореформи. Чому псевдо? Бо це не реформа. Цей документ – відвертий лобізм великих забудовників.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згортання децентралізації, обмеження прав місцевого самоврядування, випадкові люди скрізь – у новостворюваній Містобудівній палаті, серед уповноважених осіб з містобудівного контролю, нотаріуси, що видають дозволи та все реєструють за певну плату за домовленістю із забудовником.

І як вишенька на торті – приватні ТОВки, як органи контролю. Забудовникам дають право створювати власні фірми, які начебто будуть контролювати будови і виявляти порушення вимог містобудівного законодавства. Такий собі all inclusive – сам будую і сам себе контролюю.

Знаєте, це як в анекдоті про морську свинку – "і не свинка, і не морська". Те саме із містобудівною реформою – і не містобудівна, та й не реформа зовсім.

Але найбільшим цинізмом є те, що роблять це під прапором боротьби з корупцією. Насправді ж це відвертий обман і жахлива маніпуляція. Хоча би тому, що Національне агентство боротьби з корупцією (НАЗК) визнало цей законопроект корупціогенним. І це саме та ситуація, коли прикриваючись власне боротьбою з корупцією хочуть створити найбільшу лобістсько-корупційну схему воєнної доби України.

Для того щоб зрозуміти, кому це вигідно, треба подивитися, хто все це підтримує. Асоціація міст України та Національна спілка архітекторів України – категорично проти! Зате спільним хором "за" усі асоціації забудовників.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Свою позицію про цю псевдореформу я озвучував неодноразово. У відповідь чую ту саму мантру про лібералізацію та діджиталізацію.

Як це працює, дуже наочно стало після кейсу в Брюховичах (тепер це частина Львівської громади). Перед виборами сільрада ефективно "попрацювала": за один місяць встигла списати з балансу приміщення недобудованої школи, віддати безоплатно земельну ділянку площею 4,6 га одній ГОшці і навіть видати містобудівні умови. В подальшому після звернення Львівської міської ради була порушена кримінальна справа. Але все це не завадило Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ – новоствореній та незаплямованій) нещодавно, під час воєнного стану, видати дозвіл на будівельні роботи. І, сподіваюся, не тому що хотіли нашкодити Львівській громаді, а ймовірно, тому, що банально не знали цих всіх обставин, адже в електронній базі "все згідно з чинним законодавством", жодного криміналу чи корупції. Але це в комп’ютері, а в житті все з точністю до навпаки. На це і розраховують недоброчесні забудовники та їх лобісти.

Як заступник міського голови Львова, а раніше народний депутат України VIII скликання, знаю зсередини сферу місцевого самоврядування, розумію специфіку роботи парламенту.

Тому звертаюся до чинних парламентарів з проханням: не дайте себе обманути хибною мотивацією і використати в корисливих цілях будівельного лобі, не допустіть обмеження повноважень місцевого самоврядування і передачі функцій приватним структурам. Адже все це закінчиться створенням Тендерної палати №2 та неконтрольованою хаотичною забудовою. Чи це в інтересах країни і громад? Питання риторичне.

Голосування за закон – це персональна відповідальність кожного народного депутата, результат якого буде дуже показовим.

Рано чи пізно про це запитають: і громади, і люди.

Читайте: Законопроєкт 5655: чеки для ФОПів забудовників замість хабарів в ДАБК та знищення архітекторів як професії

Любомир Зубач, заступник  Львівського міського голови з містобудування, народний депутат України VIII скликання

Джерело публікації

КиївВлада

Теги: новини україни, новини україни, Верховна Рада, слуга народу, олена шуляк, законпроєкт 5655, містобудівна палата, приватний містобудівний контроль, щлочин проти україни, асоціації забудовників, знищення архітекторів

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій