вівторок, 28 листопада 2023 г.

Утримання автодоріг Київщини за рік подорожчало майже вдвічі

Утримання автодоріг Київщини за рік подорожчало майже вдвічі

Департамент регіонального розвитку Київщини (ДРР КОВА) визначився з компаніями, які протягом року майже за 780 млн гривень утримуватимуть в експлуатаційному стані обласні автодороги місцевого значення. Обслуговування половини доріг довірили ТОВ “Спец Комплект Постач”, яке протягом останніх п'яти років було незмінним підрядником по наданню цих послуг хоча і отримувало численні нарікання на свою роботу. Утриманням другої половини доріг області займатиметься ПП “Автомагістраль”, що належить екс-начальнику Служби автомобільних доріг у Київській області Миколі Скоростецькому. Конкуренцію цим фірмам в тендерах склало пов'язане з мером Одеси Геннадієм Трухановим ТОВ “Ростдорстрой”, якому перемогу не віддали, незважаючи на те, що воно запропонувало більш вигідну ціну.

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 30 грудня 2022 року ДРР КОВА * уклав два договори на надання послуг з експлуатаційного утримання протягом 2023 року автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Київській області. Загальна ціна двох договорів склала 779,85 млн гривень.

Перший договір ціною 410,13 млн гривень підписали з ТОВ “Спец Комплект Постач” ** на утримання 3289,4 км доріг (2147,7 км обласних та 1141,7 км районних), другий ціною 369,72 млн гривень – з ПП “Автомагістраль” *** на утримання 3037,1 км доріг (1983,2 обласних та 1053,9 км районних).

Обидва договори передбачають експлуатаційне утримання підрядниками, крім автодоріг загального користування місцевого значення, також технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу, інженерних споруд та придорожніх насаджень. Крім цього підрядники повинні будуть виконувати приписи уповноважених органів Нацполіції щодо стану доріг, а також ліквідовувати наслідки дорожньо-транспортних пригод, стихійного лиха, надзвичайних та аварійних ситуацій.

Закупівлю було розділено на два лоти, пропозиції для участі в яких подавали одні і ті ж компанії: ТОВ “Спец Комплект Постач”, ПП “Автомагістраль” та ТОВ “Ростдорстрой”****. Пропозиції “Ростдорстроя” в обох лотах були вигідніші по ціні, однак їх відхилили через ненадання “договірної ціни з локальним кошторисом та розрахунками з обов'язковим дотриманням видів і обсягів робіт”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Нагадаємо, щонайменше з лютого 2018 року послуги з експлуатаційного утримання доріг місцевого значення Київщини на замовлення ДРР Київської облдержадміністрації (КОДА) надавало виключно ТОВ “Спец Комплект Постач”. За утримання 6375,5 км доріг області протягом 2018 року йому було заплачено 410,49 млн гривень (договори від 9.02.2018 року на 310,25 млн гривень та 4.09.2018 року на 100,25 млн гривень ).

3 грудня 2018 року між ДРР та ТОВ “Спец комплект постач” був укладений черговий договір на експлуатаційне утримання доріг Київщини, ціна якого склала вже 804,28 млн гривень. За умовами договору, підрядник повинен був утримувати 6375,5 км доріг протягом 2019-2021 років. Після укладення вказаного договору у підрядника повідомили про закупівлю техніки й розширення штату співробітників для посилення місцевих підрозділів компанії, які б мали забезпечити проведення робіт належної якості.

В кінці 2021 року договір на 804,28 млн гривень був закритий як повністю виконаний, а підрядник отримав всю оплату по ньому. Тобто, у ДРР на кінець 2021 року начебто не виникло жодних нарікань на підрядника стосовно надання ним послуг з утримання доріг області в належному стані.

Однак 20 грудня 2021 року ДРР уклав з вказаним ТОВ ще один договір ціною 399,48 млн гривень на утримання 6379,9 км доріг протягом всього 2022 року. Вказаний договір уклали без аукціону, по переговорній процедурі. Замовник обгрунтував це, зокрема, виникненням станом на кінець минулого року (коли попередній договір був закритий без зауважень) необхідності в ліквідації на дорогах масової ямковості, через які до КОДА надходили численні скарги громадян та приписи Нацполіції.

Читайте: Чиновники і дороги: Влада Київщини не втомлюється сплачувати мільйони гривень улюбленому підряднику усіх голів ОДА

Як бачимо, цьогоріч послуги з експлуатаційного утримання автодоріг місцевого значення у Київській області, у порівнянні з минулим роком, подорожчали майже вдвічі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Спец комплект постач” зареєстровано у місті Вишневе Київської області в 2013 році. З літа 2020 року має реєстрацію в селі Чайки Бучанського району Київщини. Статутний капітал складає 687,66 тис. гривень. Засновниками та кінцевими бенефіціарами є Сергій Дяченко (директор) та Максим Шиян.

До слова, один із співробітників ТОВ “Спец комплект постач” Віктор Літовченко є чоловіком старости села Мала Вільшанка Обухівського району Людмили Літовченко, про що вона вказала в своїй декларації за 2020 рік.

Читайте: Вони пройшли: депутати ради Обухівської громади

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Спец комплект постач” уклало 165 договорів на загальну суму 5,63 млрд гривень. Найбільшим замовником є ДРР КОДА, з яким було підписано 58 договорів на суму в 3,11 млрд гривень.

Відмітимо, що станом на лютий 2018 року, коли ДРР довірив ТОВ “Спец комплект постач” експлуатаційне утримання доріг області за 310,24 млн гривень, ця компанія мала мізерний досвід перемог в публічних закупках. На той час вона отримала всього три підряди в результаті тендерів, з яких лише один стосувався дорожніх робіт. Так, в 2016 році АТ "Укргазвидобування" за 1,59 млн гривень замовило у ТОВ  “Спец комплект постач” роликові концентратори, в 2017 році ДСП “Чорнобильська АЕС” за 777,02 тис. гривент радіатори до компресорів, а ДРР КОВА за 1,42 млн гривень капремонт дороги в смт Бабинці.

Після звільнення Київщини від рашистів ТОВ "Спец Комплект Постач" за замовленням “Укравтодору” займалося розчисткою доріг та вулиць області.

ТОВ “Спец комплект постач” фігурує в декількох кримінальних провадженнях, предметом розслідування одного з яких є договори цієї компанії з ДРР (провадження від 21.08.2019 року № 42019100000000518). За матеріалами справи, в 2017-2019 роках ДРР уклав з рядом підрядників, серед яких ТОВ “Спец комплект постач”, договори на ремонт асфальтобетонного покриття доріг загального користування місцевого значення, які виконувалися з технічними порушеннями, що призвело до розкрадання бюджетних коштів.

Раніше KВ повідомляла, що жителі Київщини неодноразово скаржилися на результат проведених робіт ТОВ “Спец комплект постач”, поширюючи в мережі фотографії ремонту доріг сумнівної якості. Зокрема, в червні 2020 року жителі Згурівського району повідомляли, що на свіжовідремонтованій дорозі між Новою Олександрівкою та Згурівкою утворилися ями, через які на автомобілях буквально на ходу відвалювалися колеса. Мешканці помітили, що дорожники навіть не засипали асфальт в усі латки які вирізали, що тільки збільшувало кількість ям на дорогах. Тим же літом мешканці села Аркадіївка Згурівщини заявляли, що після ремонту дороги виглядали гіршими, ніж до нього. Вони направляли відповідні скарги до Служби автошляхів Київської області та КОДА.

Читайте: Жители села Аркадиевка в шоке от ремонта дороги ООО “Спец Комплект Постач” (фото)

ПП "Автомагістраль" зареєстровано в 2001 році в Києві. Зараз має реєстрацію в селі Синяк Вишгородського району. Статутний капітал – 14 млн гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг і автострад. Засновник, кінцевий бенефіціар і директор – Микола Скоростецький, який у 2005-2007 роках був начальником Служби автомобільних доріг у Київській області.

ПП “Автомагістраль” є фігурантом декількох кримінальних проваджень. Зокрема, ця компанія разом з КК "Київавтодор" та КП "ШЕУ" всіх районів столиці підозрюються (провадження №12017000000001327) у присвоєнні бюджетних коштів в особливо великих розмірах при нанесенні в столиці дорожньої розмітки.

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ПП "Автомагістраль" уклало 691 договір на 15,38 млрд гривень. Серед найбільших замовників – Служба автомобільних доріг у Київській області, ДРР КОВА, а також столичне КП “Київавтошляхміст” та районні Києва шляхово-експлуатаційні управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них.

Раніше KВ повідомляла, що у вересні 2022 року ПП "Автомагістраль" без конкурсу отримало від ДРР КОВА замовлення на проведення капремонту пошкоджених війною мостів через річки Трубіж (ціна договору 19,37 млн гривень) та Недра (ціна договору – 29,81 млн гривень).

Читайте: Компанії близькі до екс-керівника Київоблавтодору та нардепа-регіонала отримають 50 млн гривень на ремонт мостів через Трубіж

ТОВ “Ростдорстрой” зареєстровано в 2005 році в Одесі. Статутний фонд – 5,13 млн гривень. Кінцеві бенефіціарні власники – Євген Коновалов і Юрій Шумахер. Засновник – ТОВ "ЮТТЕМА АУ ГмбХ" (Австрія), директор – Олексій Андрюшин.

ТОВ “Ростдорстрой” входить до однойменної групи Юрія Шумахера і Євгена Коновалова. Компанії групи займаються будівництвом доріг і автомагістралей. Основні активи групи – ТОВ “Ростдорстрой” і ПП “Київдорстрой”. Шумахер і Коновалов також є співвласниками компаній, що працюють у сфері нерухомості та транспорту. Юрій Шумахер – депутат Одеської міської ради, член фракції "Довіряй справам", яка представляє партію мера Одеси Геннадія Труханова.

За результатами участі в публічних закупівлях ТОВ "Ростдорстрой" уклало 513 договорів на суму 67 млрд гривень. Найбільші замовники – облавтодори, в тому числі Київської області.

Читайте: Мэрское братство: Администрация Кличко отдает миллиарды компании, которую связывают с мэром Одессы Трухановым

Департамент регіонального розвитку КОВА очолює Алла Бондар.

* Департамент регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (код ЄДРПОУ: 21467647)

** ТОВ “Спец Комплект Постач” (код ЄДРПОУ: 38680240)

*** ПП “Автомагістраль” (код ЄДРПОУ: 31481658)

**** ТОВ “Ростдорстрой” (код ЄДРПОУ: 33658865)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, prozorro, дороги, кова, закупівлі, YouControl, київська обласна військова адміністрація, департамент регіонального розвитку, алла бондар, ростдорстрой, спец комплект постач, автомагістраль, микола скоростецький, утримання доріг, дрр кова, сергій дяченко, максим шиян

вівторок, 28 листопада 2023 г.
14:43
Ексдиректора Київського науково-методичного центру по охороні пам’яток підозрюють у великій розтраті бюджетних коштів
14:24
Мальта подарувала дитячий майданчик Центру соцпідтримки дітей у Ворзелі
14:05
У Білій Церкві вулиця Поповича буде одностороння для руху транспорту
13:46
Київська облрада хоче закупити партію ноутбуків
13:25
Буча підписала меморандум з Південною Кореєю для будівництва індустріального парку
13:03
У столичному департаменті культури є високопоставлений “ухилянт”, - активістка Моріна
12:44
ВАКС обрав гендиректору підрозділу ДП НАЕК “Енергоатом” запобіжний захід у вигляді 7 млн грн застави
12:24
На ремонт в Київських ТЦК витратять 13,7 млн гривень
12:01
Термін закриття проїзду Дегтярівським шляхопроводом продовжили до 20 грудня (схема об'їзду)
11:45
Окупанти зранку завдали ракетного удару по одному з підприємств Запоріжжя
11:26
ВАКС арештував нардепа Сергія Лабазюка з можливістю внесення застави
11:04
Через негоду в Україні загинули 10 людей, - міністр Клименко
10:43
Енергетики повернули світло в усі оселі Київщини - Руслан Кравченко
10:22
Стародавні Келії Братського монастиря мають бути відреставровані, а не перебудовані - Перов
10:02
За добу ЗСУ ліквідували близько 860 окупантів
09:46
У вівторок, 28 листопада, ярмарки пройдуть у п’яти районах Києва
Календар подій