понеділок, 4 березня 2024 г.

Літо на виїзді: Київ витратив сотні тисяч гривень на закордонні вояжі підлеглих Кличка та депутатів міськради

Літо на виїзді: Київ витратив сотні тисяч гривень на закордонні вояжі підлеглих Кличка та депутатів міськради

Протягом літа та у вересні окремі столичні чиновники та народні обранці активно їздили у відрядження, в тому числі закордонні – у Великобританію, Австрію, Хорватію та Іспанію. Сумарно п’ять керівників департаментів Київської міськдержадміністрації (КМДА), шість депутатів Київради та очільники двох комунальних установ отримали на свої рахунки 737 тисяч гривень компенсації витрат у робочих поїздках. Найменша сума виплат становить 11 тисяч гривень, а найвища – майже 119 тис. гривень. При цьому лише третина “відряджених” публічно відзвітувала про свої поїздки в соцмережах, куди решта здійснювали робочі візити за кошт платників податків – громадськості невідомо.

Як стало відомо KВ з відповідних бухгалтерських проводок, копії яких є в редакції, протягом червня-вересня 2023 року від Апарату КМДА компенсації за відрядження отримали керівники шістьох департаментів КМДА, п’ять депутатів Київради, а також директори Київського пансіонату ветеранів та Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Очільники департаментів КМДА

Серед керівників департаментів столичної адміністрації найбільше відшкодування витрат на відрядження протягом останніх чотирьох місяців отримала директор Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник. А саме – у липні їй було перераховано на ці цілі 95,8 тис. гривень. Ймовірно, йдеться про відшкодування на відрядження Наталії Мельник до міста Лондон (Великобританія), про що вона повідомила на своїй сторінці у Facebook наприкінці червня. За її словами, там вона зустрічалася з керівником підрозділу економічного розвитку та програм мерії Лондона Алексом Конвей, а також з Франческою Льюїс, яка в цьому місті відповідає за соціальне житло.

На фото: Наталія Мельник (третя зліва) у червневому відрядженні в Лондоні 

Де зупинялася посадовиця, з її соцмереж зрозуміти неможливо. До слова, доба проживання у 3-зіркових готелях Лондона коштує в середньму 6 тис. гривень, 4-зіркових – біля 9 тис. гривень, а 5-зіркових – від 10 тис. гривень.

Друге місце за розміром “відпускних” у директора Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА Оксани Колтик, яка червні отримала 78,3 тис. гривень.

Третє місце посів директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий -  у серпні йому було нараховано виплат на відрядження майже 53 тис. гривень. З соцмереж відомо, що у липні він разом з колегами (в тому числі з заступницею голови КМДА Мариною Хондою) два дні був з робочою поїздкою у Відні (Австрія). Там, судячи з опублікованих фото, посадовці зустрілися із заступником мера Відня із соціальних питань, охорони здоров’я та спорту Пітером Хакером, відвідали пансіонат Simmering та центр денної опіки для людей літнього віку у Відні Wiener Gesundheitsverbund та Віденський соціальний фонд.

На фото: Руслан Світлий (другий зліва) та Марина Хонда (третя зліва)

Зазначимо, що у Відні безліч варіантів проживання у 5-зіркових готелях з ціною від 7 тис. гривень на добу, а з нижчою “зірковістю”- відповідно ще дешевше.

Найменші відшкодування витрат у відрядженнях були нараховані директору Департаменту культури КМДА Сергію Анжияку – у вересні отримав 48,8 тис. гривень, першому заступнику директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Дмитру Рубану – у вересні одержав 39,2 тис. гривень та директору Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг КМДА Наталії Шамрай, якій у червні перерахували трохи більше 11 тис. гривень. При цьому на своїх сторінках в соцмережах інформацію щодо відряджень вони не висвітлювали.

Читайте: СБУ знайшла “прослушку” й приховані камери у робочому кабінеті директора Департаменту культури КМДА

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Депутати Київради

Серед народних обранців столиці найбільша компенсація витрат у відрядженні була нарахована Вікторїі Мусі (“УДАР”). “Відпускні” вона отримувала двічі – на початку червня 69,4 тис. гривень та на початку вересня – 49,1 тис. гривень. Де Вікторія Муха перебувала з робочими візитами в ці періоди достеменно невідомо, однак наприкінці липня на своїй сторінці у Facebook вона повідомила про відвідування міста Барселона (Іспанія), де у складі делегації на чолі з мером столиці Віталієм Кличко зустрілась із новообраним мером іспанського міста та представниками мерії. За її словами, там вони обговорювали питання співпраці Києва та Барселони, а також підтримки нашої столиці та загалом України.

На фото: Вікторія Муха праворуч від Віталія Кличка

Зазначимо, що ціна 5-зіркового готельного номеру в Барселоні на добу обійдеться від 10 тис. гривень, при цьому можна обрати і скромніше помешкання із доступнішими цінами.

На другій сходинці за розміром компенсації за відрядження депутат Київради Євгенія Кулеба (“Слуга народу”), яка наприкінці червня отримала 56,4 тис. гривень відповідних виплат. При цьому вона не дуже активно веде свою сторінку у Facebook, тому інформації про жодні поїздки у цей період там немає.

Бронза у депутата від партії “Голос” Григорія Маленка, якому так само в кінці червня нарахували компенсацію у розмірі 47,4 тис. гривень. Про поїздки у своїх соцмережах він також не інформував. 

Приблизно на тому ж рівні “відпускні” у депутата від партії “Удар” Олександра Гончарова – 44,2 тис. гривень, які він отримав у серпні. Про відрядження в своїх соцмережах цього літа він не звітував, однак він присутній на фото з віденської поїздки Руслана Світлого в липні.


На фото: Олександр Гончаров праворуч

Значно активнішою в соцмережах щодо своїх робочих візитів є депутат Дінара Габібуллаєва (партія “Європейська солідарність”), яка серед усіх депутатів отримала найменшу компенсацію витрат у відрядженні – у липні їй нарахували 40,9 тис. гривень. При цьому з її сторінки у Facebook відомо про щонайменше дві робочі поїздки. Так, у червні вона відвідала форум IDU у Лондоні (Великобританія). Участь у ньому взяли також 5-й президент України Петро Порошенко разом з дружиною, депутатом Київради Мариною Порошенко, а також депутати Верховної Ради від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко та Марія Іонова.


На фото: Дінара Габібуллаєва праворуч

А на початку вересня Дінара Габібуллаєва відзвітувала про своє триденне відрядження в Вараждинську жупанію (Хорватія). Там вона зустрілась з префектом, мером міста, головами молодіжних рад і українцями, що вимушено переїхали до цієї країни через повномасштабне вторгнення рф.


Інші “відряджені”

У розпал літа, на початку серпня, приблизно рівні суми виплат на відрядження отримали керівники двох установ, що підпорядковані Департаменту соціальної політики КМДА. Так, директору Київського пансіонату ветеранів праці Олександру Малєєву нарахували 51,7 тис. гривень, а директору Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству Тетяні Зотовій51,2 тис. гривень. Інформації про те, де вони перебували з робочими візитами влітку, у відкритому доступі знайти на вдалося.

Читайте: Ремонт актової зали для київських ветеранів замовили у фірми, пов'язаної з головним фінансистом КМДА та У Києві директора пансіонату ветеранів праці підозрюють у привласненні понад 380 тисяч гривень на закупівлі спецавто

Розміри компенсацій витрат у відрядженнях 

Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, повномасштабна війна з росією не змусила топ-чиновників КМДА почати заощаджувати бюджетні кошти, відмовляючись від традиційно чималих надбавок та матеріальної допомоги. З лютого минулого року по липень поточного голова КМДА Віталій Кличко заробив на цій посаді 1,01 млн гривень. Заробітки його першого заступника та ще двох заступників – Миколи Поворозника, Марини Хонди та Петра Пантелеєва – за рахунок надбавок та премій навіть перевищили офіційні доходи свого шефа. З дванадцяти замів Кличка по КМДА виділяються тільки нарахування Андрія Крищенка та Костянтина Усова, які протягом року жодних виплат за роботу на цих посадах не отримували.

Читайте: Копієчка до копієчки: скільки за час воєнного стану офіційно заробили Кличко та його 12 заступників

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Валерія Бобровська

Теги: новини києва, КМДА, київрада, оксана колтик, кошти, кмр, сергій анжияк, наталія мельник, петро порошенко, вікторія муха, євгенія кулеба, руслан світлий, григорій маленко, відрядження, компенсації, олександр гончаров, наталія шамрай, наталія шамрай, олександр малєєв, дмитро рубан, тетяна зотова, дінара габібуллаєва

понеділок, 4 березня 2024 г.
14:24
Київська лікарня швидкої допомоги заплатить 15,6 млн гривень за дієтичне харчування хворих
14:04
Повідомлено про підозру двом російським генералам, які організували бомбардування житлових будинків в Бородянці
13:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
13:23
Поліцейські Київщини повідомили про підозру фігуранту, який сприяв привласненню коштів на ремонт укриття
13:03
Білоцерківський аграрний університет витратить 3,4 млн гривень на дрова
12:42
Передали ще один автомобіль для відокремленого батальйону піхоти, - Сапожко
12:26
Поліціїя Києва оголосила конкурс на заміщення низки вакантних посад
12:02
На Обухівщині внаслідок вибуху в житловому будинку постраждала жінка (відео)
11:41
Столична влада заявляє, що тендерні процедури при реконструкції Дегтярівського шляхопроводу відбулися прозоро і згідно із законодавством
11:23
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
11:03
Правоохоронці зясовують обставини автотрощи у Голосіївському районі (фото)
10:42
На Київщині у лютому браконьєри наловили риби на мільйон гривень (фото)
10:29
Поліція Києва заплатить 1,8 млн гривень за ТО автівок
10:04
Сили оборони за добу знищили 1150 окупантів, крилату ракету та 22 артсистеми,- Генштаб ЗСУ
09:47
Під Вишгородом рятівники знайшли тіло зниклого 1 березня рибалки (фото, відео)
09:22
У Києві під час затримання квартирний крадій намагався підірвати гранатою оперативників (фото, відео)
Календар подій