субота, 27 квітня 2024 г.

Копієчка до копієчки: скільки за час воєнного стану офіційно заробили Кличко та його 12 заступників

Копієчка до копієчки: скільки за час воєнного стану офіційно заробили Кличко та його 12 заступників

Повномасштабна війна з росією не змусила топ-чиновників Київської міськдержадміністрації (КМДА) почати заощаджувати бюджетні кошти, відмовляючись від традиційно чималих надбавок та матеріальної допомоги. З лютого минулого року по нинішній час голова КМДА Віталій Кличко заробив на цій посаді 1,01 млн гривень. Заробітки його першого заступника та ще двох заступників – Миколи Поворозника, Марини Хонди та Петра Пантелеєва – за рахунок надбавок та премій навіть перевищили офіційні доходи свого шефа. З дванадцяти замів  Кличка по КМДА виділяються тільки нарахування Андрія Крищенка та Костянтина Усова, які протягом року жодних виплат за роботу на цих посадах не отримували.

Про офіційні доходи Віталія Кличка та його заступників KВ стало відомо з даних апарату КМДА, отриманих головою Громадської ради при КМДА Геннадієм Кривошеєю.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з даними апарату столичної адміністрації, голова КМДА Віталій Кличко протягом 17 місяців отримав за свою працю на цій посаді “чистими” 1,01 млн гривень. Зауважимо, що протягом цього періоду йому не виписували ніяких премій та надбавок. Майже всі його виплати складала “гола ставка”, яка в середньому становить 65 тис. гривень на місяць.

Читайте: В січні 2023 року заробітна плата Віталія Кличка склала 60 тисяч гривень

Значно більше свого керівника за цей період заробив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник – йому було сплачено 1,23 млн гривень. Крім посадового окладу (в середньому 16,29 тис. гривень), щомісячно він отримував надбавку за вислугу років і інтенсивність праці, а також двічі йому сплачували соціальну матеріальну допомогу в розмірі 150 тис. гривень, та один раз допомогу на оздоровлення в розмірі 84,22 тис. гривень. 

Більший заробіток, ніж у столичного очільника, за вказаний період мають ще два його заступники – Марина Хонда (1,09 млн гривень) та Петро Пантелеєв (1,04 млн гривень). Їх виплати складалися з посадового окладу (в середньому 15 тис. гривень на місяць), надбавок та премій, а також соціальної і матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі понад 200 тис. гривень у Марини Хонди та 150 тис. гривень у Петра Пантелеєва.

Майже такі ж цифри у їхнього колеги Валентина Мондриївського – загальна сума виплат 1 млн гривень з середньою ставкою 14 тис. гривень, тим же переліком доплат та 150-тисячною соцдопомогою та допомогою на оздоровлення.

Петру Оленичу за цей період було сплачено 975,65 тис. гривень. Його посадовий оклад в середньому складає близько 14 тисяч, а матеріальна допомога склала – 143 тис. гривень. На такому ж рівні оклад та майже стільки ж матеріальної допомоги (136 тис. гривень) у Вячеслава Непопа, але останній чистими за 17 місяців отримав на півсотні тисяч менше – майже 928 тис. гривень. 

Трохи скромнішими заробітки Ганни Старостенко (734 тис. гривень та середнім окладом 13,55 тис. гривень), Володимира Прокопіва (650 тис. гривень з середнім окладом 12 тис.) та Олени Говорової (649 тис. гривень з середнім окладом 10,9 тис. гривень). Представники прекрасної половини людства також отримували соцдопомогу та виплати на оздоровлення: Ганна Старостенко – 191 тис. гривень, а її колега – 132 тис. гривень, у Володимира Прокопіва у цих графах по нулям.

Зазначимо, що Владиславу Андронову, який був назначений заступником голови КМДА 1 червня минулого року, за рік роботи сплатили більше, ніж чотирьом його колегам за 17 місяців. Так, його сумарні виплати з вирахуванням податків при ставці близько 15 тисяч гривень на місяць становлять 674,83 тис. гривень, в тому числі 67 соцдопомоги, яку йому сплатили напередодні новорічних свят.

Читайте: Замість звільненого Харченка Кличко призначив своїм заступником Андронова

Цікавою є інформація про оплату праці Андрія Крищенка та Костянтина Усова – обидва на сайті КМДА значаться заступниками голови КМДА, однак вже рік жодних виплат не отримують. Це явно свідчить про те, що обох топ-чиновників вже рік як немає на своїх робочих місцях: по інформації KВ, Усов взяв відпустку для навчання в Гарварді, а Крищенко був мобілізований до лав Сил оборони України.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними апарату КМДА, Андрій Крищенко з середньою ставкою 12 тис. гривень на місяць отримував зарплатню в лютому-липні минулого року та сумарно з усіма надбавками заробив трохи більше 300 тис. гривень. А Константин Усов мав виплати тільки в лютому, березні, травні і червні 2022 року, в якості яких йому вдалося отримати з міського бюджету 228 тис. гривень. 

Нагадаємо, очільник столиці Віталій Кличко під час повномасштабної війни з росією декілька разів перерозподілив обов'язки між собою та своїми 12-ма заступниками по КМДА. Зокрема, повноваження звільненого з мерії Олександра Харченка у питаннях підприємництва і управління комунальним майном були передані Валентину Мондриївському та новопризначеному Владиславу Андронову відповідно. Серед іншого, мер міста “відібрав” у Ганни Старостенко підпорядковану їй галузь охорони здоров'я, а замість цього “наділив” її повноваженнями контролювати столичну культуру. При цьому, більшість таких змін могли би залишитися “в таємниці”, адже керівництво Києва майже рік не публікувало відповідні розпорядження на своєму офіційному сайті.

Читайте: Хто за що відповідає в адміністрації Кличка з 20.03.2023 року

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини києва, КМДА, Віталій Кличко, зарплата, марина хонда, петро оленич, микола поворозник, петро пантелеєв, валентин мондриївський, володимир прокопів, андрій крищенко, ганна старостенко, владислав андронов, костянтин усов, олена говорова, голова кмда, заступники голови кмда

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.