Досьє: Усов Костянтин Глібович
Заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень. Заступник голови фракції партії "Європейська солідарність" у Київраді ІХ скликання. Заступник голови постійної комісії з питань збереження та захисту культурної спадщини. Депутат Верховної Ради (ВР) VIII скликання (2014-2019, фракція БПП).
Місце народження, освіта
Костянтин Усов народився 9 липня 1988 року у Кривому Розі Дніпропетровської області
З липня 2005 по липень 2009 року навчався у Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка на факультеті журналістики. Здобув кваліфікацію бакалавра журналістики.
2013 року закінчив юридичний факультет КНУ ім. Т. Г. Шевченка, отримавши кваліфікацію "юриста-правознавця".
У грудні 2019 року отримав Executive education у Гарвардській школі державного управління ім. Дж. Ф. Кеннеді (США).
З липня 2022 по жовтень 2023 року навчався у Гарвардському університеті (США) на факультеті державного управління у Магістратурі з Публічного Управління (MPA).
Родина
Дружина – Усова (Романчук) Олена Миколаївна, займалась підприємницькою діяльністю як ФОП у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, а також консультуванням з питань оподаткування. Наразі ніяких даних про це в аналітичній системі YouControl немає.
Сини – Лев та Теодор.
Батько – Усов Гліб Олегович, гірничий інженер. З липня 2007 року зареєстрований у Кривому Розі як ФОП, профіль – ТО та ремонт автотранспортних засобів.
Мати – Усова Ольга Анатоліївна, інженер-технолог у галузі машинобудування. З серпня 2009 по липень 2015 року була зареєстрована у Кривому Розі як ФОП, профіль – посередництво у торгівлі автозапчастинами та обладнанням. Раніше була учасником (40%) у ТОВ “Екосервіс ЛР” (ЄДРПОУ 37272708, Кривий Ріг), профіль – збирання та знищення інших відходів, діяльність припинено. Була одним із засновників та керівників ТОВ “Авіапідприємство Нива” (ЄДРПОУ 31789048, с. Вільне Криворізького району), профіль – тваринництво, вирощування винограду та кісточкових фруктів.
Судячи з декларацій Костянтина Усова, його батьки є дуже заможними людьми.
Кар'єра
У 2012 році Костянтин Усов безуспішно балотувався у ВР VII скликання від ВО "Батьківщина" по 134 мажоритарного округу в Одесі. Набрав лише 18% голосів і посів третє місце. Вибори на окрузі виграв депутат ВР III скликання та VI скликання (2007-2012 рр., фракція “Народної партії”, №2 за списком “Блоку Литвина”) Сергій Гриневецький (2012-2014 рр., фракція ПР, округ №134 в Одеській обл.). З листопада 2020 по березень 2022 року Гриневецький очолював Одеську ОДА, у 2000-2002 рр. та 2005 році – Одеську обласну раду.
У квітні 2014 року Костянтин Усов – радник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького з питань внутрішньої політики та діяльності апарату ОДА.
З 27 листопада 2014 року по 29 серпня 2019 року – депутат ВР VIII скликання . Був обраний по округу №33 у Кривому Розі Дніпропетровської області від БПП. Входив до фракції партії “Блок Петра Порошенка”.
Був заступником голови комітету ВР з питань інформатизації та зв'язку, секретарем Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації, заступником члена Постійної делегації у міжпарламентській організації "Постійна делегація у ПАРЄ".
В офіційній біографії Усова на сайті КМДА зазначено, що він також був членом комітету рівності та недискримінації ПАРЄ, проте більше у відкритому доступі такої інформації ніде немає.
Входив до складу груп міжпарламентських зв'язків з Великобританією, Швейцарією, Китаєм і США.
З 26 листопада 2015 року перебував у складі ТСК ВР з питань перевірки фактів порушень під час проведення повторного голосування на виборах Криворізького міського голови 15 листопада 2015 року.
За п'ять років роботи у парламенті Костянтин Усов зробив 20 депутатських запитів, взяв участь у створенні 27 законопроектів та лише 9 разів виступив у залі. За даними реєстрації Усов пропустив 55% пленарних засідань парламенту
У січні 2018 року за поданням групи Європейських консерваторів був обраний членом Комітету ПАРЄ з питань обрання суддів Європейського суду з прав людини.
З вересня 2018 року – директор з розвитку бізнесу та правових питань в адвокатському об'єднанні “Еверлігал” (ЄДРПОУ 40968165).
30 листопада 2020 року комісія Київради VIII скликання з питань регламенту та депутатської етики поспіхом погодила призначення трьох нових заступників голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень, серед них – Костянтина Усова. Примітно, що на сайті Київради не було опубліковано відповідних проектів рішень, а анонс засідання комісії на офіційному порталі міськради з'явився вже після його проведення.
Постановою Київської міської територіальної виборчої комісії №17 від 25 жовтня 2020 року Костянтин Усов був включений під №3 (після лідера – Марини Порошенко та Володимира Прокопіва) до загальноміського списку та за №2 – до територіального списку округу №3 (частина Деснянського району) партії “Європейська Солідарність”.
На окрузі за нього проголосували 619 виборців (з тих, хто голосував за загальний список, у результаті – по округу не пройшов). Обраний за загальноміським списком.
З 1 грудня 2020 року – депутат Київської міської ради ІХ скликання.
8 грудня 2020 року на початку засідання Київради секретар Володимир Бондаренко зачитав подання про формування у Київраді 7 фракцій. Усов у складі 31 депутата увійшов до фракції партії "Європейська солідарність". Уповноваженим представником фракції став Володимир Прокопів. На цьому засіданні Київрада погодила призначення Костянтина Усова на посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.
Цього ж дня не без скандалу були сформовані 16 постійних комісій – на 3 більше, ніж у попередньому скликанні. Костянтин Усов увійшов до складу комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики. Комісію очолила Марина Порошенко (“Європейська солідарність”). Її першим заступником став Вадим Іванченко (“Єдність”), заступниками голови комісії – Богдана Тимощук (ВО “Батьківщина”) та Олександр Лінчевський (“Голос”), секретарем – Юлія Уласик (ОПЗЖ).
Станом на 1 грудня 2023 року Костянтин Усов є заступником голови постійної комісії Київради ІХ скликання з питань збереження та захисту культурної спадщини, яка складається з трьох депутатів. Комісію очолює Ярослав Федоренко (“Єдність”), секретарем є Інна Ярмоленко (“Єдність”).
Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 9 лютого 2021 року №50 Костянтин Усов був призначений заступником голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.
11 лютого 2020 року на засіданні Київради Володимир Бондаренко повідомив про обрання Володимира Прокопіва головою депутатської фракції “Європейська солідарність”. Його заступниками стали Вадим Сторожук та Костянтин Усов, секретарем – Людмила Ковалевська.
Медіа та ЗМІ
З першого курсу університету Усов почав займатися медійною діяльністю. 2006 року стажувався в українській редакції BBC World Service в Лондоні. Пізніше працював у “Телекритиці”, журналістом “Нового каналу”, знімав документальне кіно для СТБ. Писав для видань “Фокус” та “Дзеркало тижня”.
З 2007 року вів щоденну рубрику кримінальних подій, судочинства та розслідувань у газеті "Комерсант Україна".
З 2009 року працював спеціальним кореспондентом ТВі. Був співавтором програми “Знак оклику” на телеканалі "ТВі". Найвідоміші розслідування Усова: “Лук'янівка. Тюрма №1”, “Спецрозслідування. Політичні репресії”, “Орендувати натовп”, “Друзі президента”, “Банда Дікаєва!”.
Деякі резонансні розслідування Усова і спричинили кадрові зміни у правоохоронних органах. ЗМІ неодноразово писали про постановочний характер кількох гострих сюжетів Усова та про те, що правоохоронці його руками вирішували свої внутрішні конфлікти.
З цього приводу колишній шеф Усова на каналі "ТВі" Микола Княжицький сказав: “Костя – не зразок журналіста для мене Може, колись їм стане. У нас із ним було багато суперечок і часом непрості стосунки. Я публічно у “Телекритиці” сказав, що деякі моменти у його фільмі про в'язницю були неетичними, мені довелося вибачатися перед Азаровим за те, що Костя переплутав його кортеж із кортежем Литвина. Було багато інших неприємних моментів у нашій співпраці”.
З травня 2010 року був одним із засновників ТОВ “Ю.Кей Ком'юнікейшнз” (ЄДРПОУ 37142320, Київ), профіль – діяльність інформаційних агентств. Разом із ним засновниками були Усов Данило Глібович та Інна Кисіль – колишній директор Департаменту зв'язків із громадськістю та міжнародної діяльності МВС часів Юрія Луценка. У ряді ЗМІ стверджували, що Костянтина Усова та Інну Кісіль пов'язували вельми близькі відносини, чим пояснюють міцні позиції у поліції та прокуратурі.
З 2013 року – голова наглядової ради Одеської телекомпанії “Перший міський телеканал”.
З 12 квітня 2020 року Усов став співвласником ТОВ “Перший міський телеканал. Кривий Ріг". Сума його внеску до статутного фонду становила 76 тис. 500 гривень.
13 травня 2020 року став офіційним бенефіціарним власником ТОВ "Радіо Кривбас" (ЄДРПОУ 42381999).
Громадська діяльність
З 2014 року разом із Максимом Цимбалюком є засновником ГО “Центр захисту Одеситів” (ЄДРПОУ 39372827). Керівником був Єгор Прокопчук. Після переїзду Усова з Одеси до Кривого Рогу Прокопчука було призначено генеральним директором ДП “Кривбаспромводопостачання”, а 26 серпня 2020 року – головою Державної служби безпеки на транспорті “Укртрансбезпека” (звільнився за власним бажанням у вересні 2021 року).
З 2014 року разом із Максимом Цимбалюком є засновником ГО “Мій дім Одеса” (ЄДРПОУ 39409741), директор – Максим Катаржук.
З 2014 року є засновником ГО “Центр захисту криворожан” (ЄДРПОУ 39483799). Директор – Юлія Баняс. У 2017 році Юлія Баняс заснувала БТ “БФ “Костянтина Усова” (ЄДРПОУ 41409358).
22 січня 2016 року Мін'юстом було зареєстровано політичну партію "Європейський Кривий Ріг". 28 грудня 2017 року її очолив Олександр Стрибайло, який тоді працював штатним помічником-консультантом нардепа Усова.
1 квітня 2016 року депутат ВР VIII скликання Костянтин Усов зареєстрував проєкт закону №4367 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства, згідно з яким штрафи за несанкціоновані викиди промислових підприємств мали збільшитись приблизно у 400 разів.
Є співавтором Закону “Про освіту”, що передбачає початкову, середню та вищу освіту в Україні виключно державною мовою.
25 грудня 2018 року Костянтин Усов був включений у список санкцій з боку російської федерації.
Регалії та нагороди
У 13 років став володарем чорного поясу з карате.
У квітні 2012 року став лауреатом премії "Честь професії". У травні – лауреатом премії імені Олександра Кривенка “За просування у журналістиці”.
Хобі, захоплення
З чотирьох років Усов почав займатися спортом, а на шостому потрапив до старшого тренера збірної України з рукопашного бою – Анатолія Волошина до секції традиційного карате. Завдяки тренуванням карате захопився орієнталістикою (східнознавством).
Членство у дорадчих органах, повноваження
Службові повноваження заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень були визначені ще до його призначення розділом 12 розпорядження КМДА від 13 грудня 2020 року №2096. Згідно розподілу обов'язків він: забезпечує здійснення повноважень КМДА з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності та надання адміністративних послуг; у сферах: державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб на території Києва та надання відомостей із Державного земельного кадастру.
Взаємодіє із Міністерством юстиції та іншими центральними органами виконавчої влади, столичними РДА, комісіями Київради.
Направляє, координує та контролює діяльність безпосередньо підпорядкованих структурних підрозділів:
-
Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг КМДА;
-
Департаменту з питань реєстрації КМДА.
Вже після того, як Усов обійняв посаду, відповідно до розпорядження КМДА від 2 квітня 2021 року №770 він також почав координувати діяльність Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.
Відповідно до розпорядження КМДА від 10 лютого 2022 року №338 Костянтин Усов замість діяльності усього Департаменту транспортної інфраструктури КМДА (він став підпорядковуватись безпосередньо меру) почав координувати діяльність Управління транспорту та міської мобільності і Управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури КМДА; КП “Київтранспарксервіс”, КП “Центр організації дорожнього руху” та Комунальної служби перевезень КМДА.
Після виходу розпорядження мера від 12 грудня 2923 року №1212 Костянтин Усов замість Управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури КМДА став координувати роботу Департаменту територіального контролю КМДА в частині діяльності управління (інспекції) з паркування цього департаменту.
За посадою, на підставі розпорядження КМДА від 18 лютого 2021 року №319 входить до складу Ради розвитку громади та території міста Києва при КМДА.
Розпорядженням КМДА від 22 березня 2021 року №643 Костянтин Усов був введений до персонального складу Керівного комітету з розробки проєкту Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року і Плану заходів з її реалізації.
Розпорядженням КМДА від 18 квітня 2021 року №571 Костянтин Усов був включений до складу спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру регіонального рівня в місті Києві.
Розпорядженням КМДА від 10 червня 2021 року №1326 заступник голови КМДА Костянтин Усов був уповноважений на підписання Меморандуму про співпрацю між КМДА та операторами послуг прокату електричних самокатів.
За посадою, відповідно до розпорядження КМДА від 2 листопада 2021 року №2244 директор Департаменту міського благоустрою КМДА входить до складу Колегії КМДА.
Схеми, зв'язки, скандали
Як зазначав журналіст Михайло Ткач у блозі видання “Українська правда”, у декларації за 2013 рік, яку Костянтин Усов показав перед виборами, у графі “сума отримання доходу декларанта” були записані одні нулі, що, ймовірно, не відповідало дійсності. За інформацією журналіста, народний обранець працюючи на телеканалі ТВі, мав отримувати хоча б офіційну зарплату.
26 жовтня 2014 року у Кривому Розі невідомі впритул розстріляли машину кандидата у депутати ВР VIII скликання від БПП Костянтина Усова, який балотувався за виборчим округом №33. Були поранені двоє перехожих, але Усов залишився живим.
У 2018 році НАБУ розпочало розслідування діяльності народного депутата Костянтина Усова, якого підозрювали у привласненні частини коштів, виділених на ремонт будинку культури “Карачуни” (первісна вартість 25 млн грн) та реконструкцію Гданцівського парку у Кривому Розі (41 млн грн), а також на ремонт та реконструкція шкіл та дитячих садків Центрально-Міського, Металургійного та Інгулецького районів Кривого Рогу (15 млн. грн).
Як писали у ЗМІ, на протязі п'яти років через фірми, підконтрольні Усову, з бюджету в офшори було виведено близько 30 млн гривень. Багатомільйонні підряди від державних структур отримували компанії-прокладки, фактичним бенефіціаром яких нібито був нардеп від БПП Усов: ТОВ "Андарія Девелопмент Груп" (ЄДРПОУ 39288479), ТОВ "Акард" (ЄДРПОУ: 39993036)4 ) та інші.
На криворізьких активістів та представників ЗМІ, які намагалися привернути увагу до неподобств, у т. ч. вирубування рідкісних дерев у Гданцівському парку, тоді почали здійснювати фізичний та моральний тиск: зафіксовано випадки побиття, підпалів автомобілів та будівель, загрози близьким тощо.
Зазначимо, що директором ТОВ “Андарія ДГ” у той період був раніше засуджений за шахрайство та здирництво Олег Цуркан, за яким тягнеться довгий кримінальний шлейф.
Пізніше за окремими фактами правоохоронці розпочали кримінальне провадження №42019041690000003 за ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою чи службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) КК України.
31 травня 2018 року стався напад на депутата криворізької міськради від партії "Сила людей" Андрія Немченка. Як повідомляв авторитетний криворізький сайт “Кримінальний Кривбас”, низка фактів прямо вказувала на те, що вона була інспірована нардепом від БПП Костянтином Усовим. Мета – підставити лідера криворізького УКРОПА Миколу Колесника, який відкрито викривав багатомільйонні розкрадання державних коштів, що осовоював депутат від БПП у Кривому Розі. Про це заявив і сам Микола Колесник, відверто звернувшись до керівництва поліції області.
Нібито за місяць до нападу Костянтин Усов дав команду підконтрольній йому криворізькій поліції та прокуратурі “посадити” Миколу Колесника, але кримінальна справа, відкрита за недостовірним декларуванням, розвалювалася. Журналісти та Колесник стверджують, що напад було інсценовано за допомогою самого Немченка, помічника Усова Сергія Штанька, директора усовського телеканалу “Перший міський” Катерини Єрської та нібито дуже близького до неї начальника криворізької поліції Романа Ткаченка.
Сайт "Кримінальний Кривбас" також писав, що до цієї "каламутної історії" також причетні партнери Усова з нелегального грального бізнесу – ті ж люди, які спалили машину криворізькому судді Пустовіту. Підпал машини Пустовіта пов'язали з тим, що Усов на той час “віджимав” у Кривому Розі рибний бізнес на Карачунівському водосховищі.
17 червня 2018 року у столиці України відбувся “Марш рівності” Київпрайд-2018. На чолі колони йшли депутати ВР VIII скликання від фракції “БПП” (2014-2019 рр.) Сергій Лещенко (№19 за списком партії), Світлана Заліщук (№18 за партійним списком, яку Усов свого часу замінив у складі української делегації у ПАРЄ) та інші депутати ВР разом із депутатом Європарламенту Ребеккою Хармс.
У заході взяли участь і кілька десятків криворожан. Народний депутат Костянтин Усов підтримав учасників руху ЛГБТ та виступив з ініціативою проведення гейпараду у Кривому Розі. Про це він офіційно заявив на сторінці у Фейсбук, що викликало різкі відповіді у соцмережах від мешканців міста металургів та гірників на свою адресу.
Проте, один із близьких соратників тодішнього нардепа – криворізький лідер партії “За життя” Єгор Прокопчук на сайті “Першого міського телеканалу Кривого Рогу”, який належить Усову”, заявив, що єдиним способом заборонити чи перешкодити проведенню “параду рівності” може стати рішення суду. Одночасно 26 червня 2018 року за позовом Усова суд заборонив міськраді розглядати петицію, яку подали криворіжці про заборону проведення у місті гей-параду
Тодішній колега Усова по парламенту та тодішній мер Кривого Рогу від “ОПЗЖ” Костянтин Павлов (фракція “ОПЗЖ”, округ №31 у Дніпропетровській обл.) звинуватив його у нетрадиційній сексуальній орієнтації та скаржився, що підконтрольні Усову ЗМІ запрошують городян на гей-парад від імені мера.
15 січня 2019 року під час погоджувальної ради ВР, голова комітету ВР VIII скликання з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, представник фракції ВО "Батьківщина" Андрій Кожем'якін заявив про звіряче побиття активіста партії "Батьківщина", депутата Центрально-Міської райради у Кривому Розі – Вадима Мірзояна. За словами Кожем'якіна, замовником злочину був депутат від БПП Костянтин Усов. Серед організаторів нападу були названі прізвища помічника Усова Сергія Дранова та заступника голови райради Центрально-Міського району Андрія Кириленка.
Вадим Мірзоян виступав проти організації скуповування голосів, яке в Центрально-Міському районі було організовано провладними політичними силами, і неодноразово отримував погрози від представників команди Усова через свою позицію.
У відповідь Костянтин Усов на своїй сторінці у соцмережі Facebook заявив, що не має відношення до побиття Вадима Мірзояна, і назвав Кожем'якіна провокатором, брехуном і безвідповідальним базікою, пригадавши йому пропозицію нагородити “первомайського барона”, нардепа від БПП Лозінського, який свого часу вбив невинну людину, державним орденом.
На президентських виборах 2019 року Усов очолював міський штаб кандидата у Президенти Петра Порошенка у Кривому Розі та був його офіційним спостерігачем на виборчому окрузі №33, за яким раніше сам обирався у нардепи.
У травні 2019 року Politeka з посиланням на Голос.Ua повідомила, що з ім'ям Усова пов'язують спроби фальсифікацій президентських виборів у Кривому Розі та брудну кампанію з дискредитації кандидата у Президенти Володимира Зеленського у його рідному місті.
Як повідомляє “Голос. Ua”, штаб Усова займався поширенням фейкових видань місцевої "Домашньої газети", запускав наклепницькі чутки, клеїв компрометуючі листівки, роздавав комікси та іншу "чорнуху".
Журналіст Максим Прохоренко писав, що Усов, серед інших, був причетний до організації “потрібного” голосування студентами Національного авіаційного університету, чисельність яких перевищує 2,5 тисяч осіб.
У квітні 2020 року Фонд гарантування вкладів на "голландському" аукціоні продав права вимоги банку "Надра" щодо іпотечних кредитів на 1,12 мільярда гривень за 20,25 мільйона, тобто дисконт склав 98%. Переможцем у “солодкому” аукціоні стало ТОВ “Девелоп фінанс”, до складу засновників якого входили Костянтин та Олена Усови, партнер Усова з юрфірми “Еверлігал” та кандидат у депутати ВР IX скликання Андрій Порайко, партнер з юрфірми “Еверлігал” Олександр Ружицький, та голова фракції "Батьківщина" у Київраді IX скликання Денис Москаль.
У березні 2020 року з опублікованого на телеграм каналі "Україна кримінальна" відео стало відомо, що Костянтин Усов заважав проведенню зборів ОСББ ЖК “Квартет” у центрі Києва, де власне, він і проживає, а після завершення зборів завдав кілька ударів адвокату Ярославу Пісковому.
Згідно з інформацією, отриманою від мешканців будинку, екс-депутат, користуючись владними зв'язками, “курує” роботу ОСББ їхньої елітної багатоповерхівки. Причому окремі мешканці зазначають, що обсяги отриманої ним вигоди сягають близько півмільйона гривень на місяць.
За фактом нападу зареєстровано кримінальне провадження, однак, через статус нападника та його можливі контакти в органах прокуратури, справа не набула розвитку і гальмується. Окремі мешканці будинку нібито почали отримувати погрози за можливі свідчення у цій справі.
У червні 2021 року заступник голови КМДА Костянтин Усов отримав двох радників. Розпорядженням Київського міського голови від 10 червня 2021 року №466 радником став експерт у сферах медичної реформи, освітньої реформи, медіаграмотності та урбаністики Віталій Селик, який на виборах до Київради восени 2020 року від партії "СН" у Подільському районі обіцяв працювати над оновленням транспортної інфраструктури Києва. Розпорядженням мера від 22 червня 2021 року №525 радником Усова став Віктор Сасін, колишній радник ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна.
З червня 2021 року під керівництвом Костянтин Усова у КМДА почали відбуватись заходи, спрямовані на зміни в галузі системи столичного паркування та організації міських пасажирських перевезень, які викликали негативну реакцію учасників ринку. Сам Усов зіткнувся зі звинуваченнями у здирництві, пікетами та масовими акціями протесту. Складається враження, що одночасно із впровадженням прогресивних змін будувались корупційні схеми нового рівня.
Крім того, неодноразово вказувалось на те, що близьким товаришем Усова є екс-міністр МВС, ексгенпрокурор, екснардеп Юрій Луценко.
Пасажирські перевезення
1 липня 2021 року заступник голови КМДА Костянтин Усов заявив, що всім співробітникам Комунальної служби перевезень (КСП) повідомили про звільнення у зв'язку із реорганізацією структури підприємства. За його словами, є підстави вважати, що вся команда служби працювала на користь окремої групи перевізників.
“Після проведення останнього гарячого конкурсу, безпрецедентної дискваліфікації двох третин перевізників та залучення спецназу МВС для протидії тітушкам, які намагалися його зірвати, сьогодні є небагато часу для впорядкування кадрових проблем”, – написав Костянтин Усов на сторінці у соцмережі Facebook.
Також він нагадав, що розпорядженням від 24 червня 2021 року №535 київський міський голова Віталій Кличко звільнив начальника КСП Сергія Савтиря.
В той час ГСУ Нацполіції встановили, що посадовці профільного департаменту КМДА протягом 2016-2019 років заплющували очі на роботу нелегальних маршрутів, “третирували” незговірливих перевізників тощо. Правоохоронцям стало відомо, що нелегальні перевезення приносять їх організаторам, серед яких слідчі зазначали у т. ч. чиновників адміністрації Кличка, близько 2 млн. гривень на місяць.
27 липня 2021 року в КМДА заявили, що розробили кардинально інший типовий договір "Про організацію перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування" і цей документ вже підписують перевізники, які перемогли в конкурсі.
29 липня 2021 року пресслужба КМДА повідомила, що у Києві презентували маршрутні автобуси перевізників, які перемогли у конкурсі на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. Костянтин Усов назвав презентовані автобуси новими маршрутками "по-київськи".
“Місто вперше відкрито репрезентує, а не приховує результати конкурсу на визначення перевізників на маршрутах Києва. Результат не ідеальний, але завдяки тому, що ми дискваліфікували несумлінних гравців, які перебували у змові з різними функціонерами, ми повернули життєвий простір для нормальних перевізників. На київський ринок вперше за багато років замість старих страшних маршруток виходять комфортабельні автобуси”, – заявив під час презентації Костянтин Усов.
13 вересня 2021 року Усов розповів, що місяць тому “Усім компаніям, які мають чинні договори на маршрутні перевезення, …було запропоновано добровільно підписати з містом додаткові угоди щодо підвищення стандартів сервісу для киян”. За інформацією Усова, незважаючи на спроби окремих "босів маршрутної мафії" через кулуарні зустрічі та Telegram-чати організувати підписанню договорів масовий бойкот, вже 9 перевізників на 42 маршрутах повністю або частково самозобов'язалися дотримуватись стандартів та вимог міста. Загалом у місті функціонувало близько 150 автобусних маршрутів.
17 вересня 2021 року у Києві почали працювати інспектори КСП, які мали контролювати дотримання нових стандартів пасажирських перевезень на маршрутах міста. “Очима цих інспекторів місто фіксуватиме дотримання на маршрутах цілком конкретних речей: температурний режим у салонах, наявність усіх необхідних документів у водіїв, відсутність шумового та візуального забруднення всередині автобуса, наявність уніфікованого інформаційного плакату з портретом та даними водія, технічний стан транспорту, чистоту, наявність форменого одягу у водіїв, пристосованість автобуса для перевезення осіб з інвалідністю та багато іншого”, – зазначив Костянтин Усов.
На протязі січня-вересня 2021 року Комунальна служба перевезень купила та сертифікувала партію термометрів, які придбали для перевірки температурного режиму у салонах громадського транспорту, що працює на київських автобусних маршрутах.
12 жовтня 2021 року пресслужба КМДА з посиланням на Усова повідомила, що Департамент транспортної інфраструктури розірвав із двома перевізниками договори на обслуговування 21 маршруту, на яких курсують 172 автобуси. Аудити виявили, що на конкурси перевізниками подавалися фальсифіковані дані про рухомий склад, зокрема, неправильно вказувалися державні номери та пасажиромісткість автобусів, період оновлення автобусного парку та інформація щодо екологічності машин.
19 жовтня 2021 року політичний експерт та блогер Євген Прокопишин на сторінці в соцмережі Facebook написав: “З Києва прилетіла цікава новина – про приватних перевізників, яких, як повідомляється, обкладає даниною заступник голови КМДА Костянтин Усов. Перевізники та ЗМІ говорять, що Усов вимагає багатомільйонні хабарі з приватних перевізників, які там працюють уже десятки років та вклали сотні млн грн в цей бізнес. Люди жаліються, що їх змушують платити “данину” столичним чиновникам, а хто відмовляється – з тими розривають договори. Розмір данини, за їх словами, близько 200 гривень з автобуса в день, тобто близько 9 млн гривень на місяць”.
Цю інформацію 20 жовтня 2021 року підтвердив блогер Володимир Цибулько: “Новий скандал у Києві: КМДА розриває договори з крупними перевізниками, що відмовилися давати "відкати", та віддає їхні маршрути відвертим "прокладкам". Замість робити Київ зручним для киян і для бізнесу, місто знову ставлять перед шахрайськими оборудками. Ініціатором нової схеми став заступник голови КМДА Костянтин Усов”. Блогер нагадав, що з проблемами через Усова зіткнулися дві компанії – ПП "Авен Езер" і ТОВ "Ярославь Авто".
Цього ж дня Євген Прокопишин написав, що Усов почав виправдовуватися: “Продовження історії про заступника голови КМДА Костянтина Усова, якого звинувачують у вимаганні хабарів з перевізників. Сьогодні він почав виправдовуватися (очікувано, хоч і досить незграбно) – провів прес-конференцію, на якій повторив “стару пісню” про те, що великі системні перевізники зі статутним капіталом 28 млн гривень, які вклали тільки за останні кілька років 1/4 млрд гривень в оновлення транспортного складу, це виявляється – “маршруткова мафія”, але, ніяких доказів цьому не навів, через що навіть присутні журналісти йому не повірили”.
21 жовтня 2021 року приватні київські перевізники провели під КМДА акцію протесту проти корупції заступника мера Віталія Кличка – Костянтина Усова. “...Перевізники підрахували, що якщо вони скидатимуться по 200 гривень з авто, як того від них вимагають, то на місяць сума чорного налу, яку отримуватимуть чиновники, складе близько 9 млн гривень. Мало того, щоб забезпечити збір такої суми перевізники мали б підвищити ціну за проїзд. За їх словами, вони відмовилися брати участь в цій корупційній схемі. І навіть незважаючи на те, що місцева влада вже вирішила підняти ціни на проїзд в комунальному транспорті, душити тарифами людей не хочуть,” – написала активістка Тетяна Лупова.
8 листопада 2021 року заступник голови КМДА Костянтин Усов повідомив, що аудиторська перевірка конкурсних документів на перевезення пасажирів Києва виявила чергові фальсифікації, які призвели до надання необґрунтованої переваги перевізникам на низці маршрутів. Він уточнив, що йдеться про 11 маршрутів чотирьох перевізників, з яких буде прибрано 76 маршруток. Усов додав, що влада не планує укладати нові договори щодо цих маршрутів ані з комунальними, ані з приватними перевізниками, оскільки ці маршрути дублювали існуючі комунальні маршрути та “крали пасажиропотік у “Київпастрансу”. Відмітимо, що у вересні Усов хизувався тим, що троє з викритих “фальсифікаторів” першими уклали договори на маршрутні перевезення за новими умовами.
Більш того, 13 листопада 2021 року, коментуючи рішення апеляційного суду про відміну заборони місту здійснювати перевірки на маршрутах ПП "Універсал-Транс", Усов розповів про кількох афілійованих між собою компаній-перевізників, які нібито використовують "мафіозні способи внутрішньої організації" та "бандитські способи боротьби". Костянтин Усов зазначив, що ПП "Універсал-Транс" – один із найпомітніших гравців (близько 240 машин) столичного "картелю перевізників", який "прославився" автобусами, двері яких випадають під час руху. 21 грудня 2021 року Північний апеляційний господарський суд скасував ухвалу Господарського суду Києва, яка забороняла Департаменту транспортної інфраструктури КМДА проводити будь-які перевірки та здійснювати контроль виконання договорів щодо перевізника ПП “Парк”. “Ще один учасник картелю “маршрутної мафії” – ПП “Парк” програв суд із містом. В автопарку цього пірата – 79 старих колимаг. Із восьми маршрутів, які обслуговувало ПП “Парк”, по п'ятьох розірвано договори через махінацію з документами на попередніх конкурсах”, – заявив тоді заступник голови КМДА Костянтин Усов. Аналогічним чином були скасовані ухвали про заборону перевірок “Ярославь-Авто”, “Радонь” і “Авен-Езер”. 4 лютого 2022 року завершились перші перевірки зазначених перевізників, які виявили недостатню кількість машин та недотримання стандартів. 10 лютого рейди були продовжені з аналогічним результатом.
19 листопада 2021 року під КМДА відбулась акція протесту проти підвищення тарифів на проїзд у комунального транспорті столиці, а також корупційного безладу, від якого страждають приватні перевізники. Мітингарі виступили з гаслами "Геть хабарників", а перевізники в черговий раз публічно заявили про те, що столична влада в обличчі заступника голови КМДА Віталія Кличка – Костянтина Усова – вимагає хабарі за можливість працювати в Києві.
20 листопада 2021 року звинувачені у причетності до "маршурточної мафії" столичні перевізники ТОВ "Ярославь-Авто" та ПП "Авен-Езер" поскаржилися прем'єр-міністрові Денису Шмигалю на блокування їхньої роботи з боку влади Києва. Звинувачення перевізників стосуються Костянтина Усова, який раніше висловив припущення про причетність цих компаній до “маршрутної мафії”, а на думку перевізників, сам є корупціонером.
10 грудня 2021 року напередодні конкурсу на визначення перевізників на міських маршрутах загального користування невідомі влаштували пікет із піротехнікою у дворі київського будинку, де мешкає профільний заступник голови КМДА Костянтин Усов. “Тітушки приїхали під будинок, де живу я, моя дружина та двоє дітей, яким уже, доречі, настав час спати. Нічого нового – та сама пісня, ті ж плакати, ті ж інтелігентні обличчя. Без баранів, однак із фаєрами, гучномовцями та потужними колонками”, – розповів Костянтин Усов.
16 грудня 2021 року керівник фракції “Європейська Солідарність” Володимир Прокопів на сесії Київради виступив із заявою, що останнім часом “ЄС” фіксує тотальне стеження за членами фракції. За словами Прокопіва, дві особи, які прийшли до будинку, де мешкає Костянтин Усов разом з дружиною і двома дітьми, намагалися визначити точну адресу депутата. Один з них продемонстрував посвідчення співробітника Відділу по боротьбі з екстремістськими та радикальними ОЗУ Департаменту стратегічних розслідувань (ДСР) на ім’я Ярослава Цяпко.
“Через добу під будинком Костянтина Усова відбувся мітинг тітушок із так званої “маршруточної мафії” з гучномовцями, музикою, фаєрами та наклепницькими плакатами. “Європейська Солідарність” вважає подібні речі, де поліція виконує роль не тільки виконавців, але й безпосередніх організаторів та наводчиків акцій проти депутатів Київської міської ради, виключним політичним тиском”, – наголосив заступник голови КМДА.
Володимир Прокопів додав, що КМР викликає на наступне пленарне засідання керівника Управління стратегічних розслідувань ДСР Києва Костянтина Кругляка та тодішнього керівника Нацполіції Києва Івана Виговського, аби ті пояснили, на підставі чого представники правоохоронних органів здійснюють незаконне спостереження за депутатами опозиційної партії “ЄС”.
13 грудня 2021 року заступник голови КМДА Костянтин Усов на сайті КМДА повідомив: “Конкурс на визначення переможців, які мають право перевозити автобусами киян, пройшов, як ми й планували. Він став унікальним, оскільки вперше у ньому брав участь перевізник з-за кордонів Києва, який почув наш публічний заклик, приїхав сюди та запропонував 29 великих 12-метрових повноцінних автобусів класу Євро-5. Цього ніколи не було раніше, бо це був закритий ринок для “своїх” та “улюбленців”. Наразі це стало можливим, і цей перевізник з півдня України скоро перевозитиме киян на добрих автобусах на трьох маршрутах”.
Заступник голови КМДА додав, що конкурсний комітет не допустив до конкурсу всіх перевізників, які запропонували на конкурс "Богдани" та старі іржаві маршрутки: “Серед переможців – наш флагманський перевізник “Київпастранс” та перевізники, які подали автобуси невеликі, але 2020-2021 рр. випуску. Це не те, що ми бачимо як ідеал, тому з ними буде укладено короткострокові договори максимум на рік”.
16 грудня 2021 року у столиці продемонстрували першу партію автобусів “нового перевізника з півдня України”. За даними заступника голови КМДА Костянтина Усова, 29 великогабаритних, повнорозмірних та низькопідлогових машин уже в січні замінять старі "Богдани" на 191-му, 417-му та 573-му маршрутах.
21 грудня 2021 року ДБР та прокуратура Києва провели обшуки у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА. Заступник голови КМДА Костянтин Усов заявив, що правоохоронці прийшли до транспортного департаменту з обшуками на користь “маршрутної мафії”: “Абсолютно порожнє кримінальне провадження порушено за заявою афілійованих перевізників “Авен Езер” та “Ярослав Авто” про нібито неправильне розірвання договорів із ними”.
Столичне паркування
У червні 2021 року Інспекція з паркування оголосила додатковий набір близько 60 інспекторів для роботи на вулицях міста. Документи приймали через Єдиний портал вакансій державної служби. “Ми збільшуємо інспекторський склад. Інспекторів буде вп'ятеро більше, ніж зараз, проте це лише перша хвиля зміцнення кадрового потенціалу інспекції. На 14 430 наших муніципальних паркомісць для ефективного контролю необхідно значно більше сил”, – повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов. За його словами, на той час на вулицях Києва працювало лише 15 інспекторів. 26 листопада 2021 року Костянтин Усов продемонстрував копію реальної відомості виплати заробітних плат столичним інспекторам із паркування за останні місяці. Згідно з документом, інспектори з паркування можуть заробляти за місяць понад 40 тисяч гривень.
13 серпня 2021 року співробітники ДСУ Нацполіції провели обшуки у приміщеннях КП “Київтранспарксервіс” та Департаменту транспортної інфраструктури КМДА. Водночас правоохоронці обшукали приміщення компаній, що надають послуги з евакуації. В основу розслідування лягла інформація про непрозоре ціноутворення за транспортування тимчасово затриманих транспортних засобів на спеціальний майданчик.
В результаті правоохоронці встановили, що муніципальні інспектори з паркування, у змові з працівниками компаній, які евакуювали автомобілі з київських вулиць, налагодили справжню злочинну схему: "вигадували" підстави для евакуації автомобілів і змушували переплачувати їх власників за повернення транспортних засобів. Завдяки цьому зловмисники могли лише у січні-березні 2021 року "заробити" 7,6 млн гривень. У рамках кримінального провадження підозри вже отримали щонайменше 5 посадових осіб Департаменту транспортної інфраструктури КМДА. Серед підозрюваних ЗМІ називали і керівника Інспекції зі паркування Дмитра Рахматуліна, який заперечував будь-які зловживання своїх підлеглих.
30 вересня 2021 року біля станції метро "Печерська" на вул. Генерала Алмазова,14 агресивний автовласник побив інспектора з паркування. Лікарі діагностували перелом носа. Тепер у місцях, де спостерігається паркувальна анархія, поряд з інспекторами чергуватиме Муніципальна охорона.
“... Інспекторів із паркування лякають і атакують майже щодня. Але сьогодні якось особливо жорстко. Але ми, незважаючи ні на що, продовжимо наводити лад у паркувальному просторі міста”, - повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов.
28 жовтня 2021 року з повідомлення у Телеграм-каналі Костянтина Усова. стало відомо, що столичне КП “Центр організації дорожнього руху” виготовило та встановило інформаційні таблички до наявних дорожніх знаків 3.34 “Зупинка заборонена”. Усього було встановлено 1 тис. таких табличок у І та ІІ паркувальних зонах.
3 грудня 2021 року пресслужба КМДА повідомила, що у листопаді водії Києва заплатили за паркування 2,635 млн. гривень. Це на 50% більше, ніж у серпні, на 19% більше, ніж у вересні, і на 15% більше, ніж у жовтні. Із цих коштів 2,441 млн гривень було сплачено за паркування у центрі міста. Як показує щомісячний звіт, збільшилась за місяць і загальна сума штрафів. У листопаді кияни сплатили штрафів на 5,752 млн. гривень, це на 1,195 млн гривень більше показника жовтня. Кількість постанов про правопорушення, винесені інспекторами з паркування за листопад перевищила 19 тисяч. Взагалі, з серпня надходження від плати за паркування зросли на 50%, відмітив Усов. А в січні 2022 року кияни заплатили за погодинне паркування майже 2,9 млн грн – у 80 разів більше, ніж у січні попереднього року.
15 грудня 2021 року заступник голови КМДА Костянтин Усов написав: “На в'їзді з вулиці Заньковецької (так званий Пасаж) найкрутіші чорні паркувальники столиці облаштували собі фронт-офіс з ексклюзивним світлофором і боллардом, за який пускали всілякі “ягуари” й “бентлі”. Але правда в тому, що Пасаж – така сама муніципальна вулиця, як і Городецького і Заньковецької… Комунальні служби міста демонтували незаконно встановлений світлофор, витягли з асфальту приватний болард і відкрили автомобільну частину Пасажу для кожного, хто готовий оплатити паркування офіційно – через Київ Цифровий”. 29 листопада 2023 року столичні поліцейські повідомили про викриття ОЗГ, яка “спеціалізувалась” на рейдерських захопленнях паркувальних майданчиків, котрі експлуатувались на підставі договорів оренди з КП “Київтранспарксервіс”. “На парковках зловмисники ставили своїх менеджерів, які привласнювали весь прибуток, при цьому реальні власники залишалися без нічого. Приблизний збиток нанесений юридичним особам від даної протиправної діяльності за пів року становить понад 1,5 млн гривень”, – наголосили у поліції Києва.
28 грудня 2021 року на офіційному сайті КМДА Костянтин Усов оголосив, що в Києві офіційно запрацювала послуга передплаченого паркування. “Ресторан Citronelle на Б. Хмельницького та бізнес-центр “Софія” на Рильського – перші власники офіційних табличок про передплачене паркування, надане містом. Мають 2 та 6 місць відповідно до короткострокового контракту, який діятиме до запуску системи аукціонів. Платять по 8599,5 гривні на місяць за кожне паркомісце”, – повідомив заступник голови КМДА. За його словами, раніше на цих майданчиках стояли самовільно встановлені смугасті конуси і правом надавати місце для паркування були наділені охоронці. “Наразі місто ці конуси прибрало та запропонувало бізнесу альтернативу: офіційний договір про бронювання машиномісця шляхом використання офіційного міського знаку єдиного стандарту та прозорої оплати. Кожен має право забронювати на потреби власного бізнесу 40% паркмайданчика. … Інші 60% – завжди повинні залишатися загальнодоступними для автомобілістів, які бажають оплатити паркування погодинно”, – пояснив Усов.
21 січня 2022 року на сайті КМДА Костянтин Усов відзвітував, що за 2021 рік від хаотичного паркування у столиці пластиковими делініаторами було захищено 40 ділянок доріг. Крім того, понад 15 км тротуарів було захищено напівсферами та металевими стовпчиками.
22 лютого 2022 року Роман Головін, голова Всеукраїнського об'єднання власників землі, на сторінках KВ гостро розкритикував “цирк” з конкурсами на заміщення посади керівника КП “Київтранспарксервіс”, у якому сам неодноразово приймав участь.
“Комісія вже не та, як було раніше – і члени комісії знають про що я говорю. Якщо раніше фарс починався після результатів комісії, то зараз вже до засідання комісії. А комісія, як частина корупційної складової, гарно виглядає й гарно відмиває. Членам конкурсної комісії, які вважають себе чесними, пропоную зробити як Ігор Єгоров й е позоритись.
…Була “плісовщина”, “давтянщина”, “густєлєвщина”, а тепер “усовщина” – всі просто тягнуть своїх й під себе, щоб надалі грабувати киян. Незмінним залишається лише Кличко, якому знову згодом прийдеться позбавлятися “усовщини”, як колись “давтянщини”, “плісовщини” та “густєлєвщини” – знову наступати на ті ж самі граблі”, – констатував Головін. “Тому Києву потрібна “комуналізація” паркувального простору – це коли парковки приносять 800 млн гривен на рік, а не 100 млн гривень зі збитками”, наголосив активіст.
У липні 2022 року Костянтин Усов виїхав з України до США на навчання у Гарвардському університеті на факультеті державного управління. Він розповів, що “...аплікація подавалася у 2021 році. Все було скоординовано з багатьма людьми, в тому числі з Віталієм Кличко, який також став одним з трьох моїх офіційних рекомендаторів у Гарвард”. Також він наголосив, що отримав лист про зарахування на Магістратуру з Публічного Управління (MPA) та повідомлення про призначення стипендії на навчання в березні 2022 року.
За повідомленнями ЗМІ, в той же час правоохоронці розслідували діяльність Усова, пов’язану із систематичними поборами з маршрутників Києва, які невдовзі до повномасштабного вторгнення скликали кілька прес-конференцій з цього приводу. За час перебування за кордоном політик також продовжив займати свою посаду заступника Кличка у КМДА. Він повідомив, що профільний підрозділ Міноборони підписав спеціальний дозвіл на перетин ним українського кордону.
16 жовтня 2023 року з дописів у соцмережах стало відомо, що “... Пасажири Києва” зустрілися в Urban Space 500 із заступником голови КМДА Костянтином Усовим. Він нещодавно повернувся з навчання у Гарварді та вже приступив до виконання обов’язків”, – було сказано на сторінці ГО “Пасажири Києва” у соцмережі Facebook. Виходячи з публікації у ході зустрічі її учасники обговорили “найбільш актуальні проблеми в транспорті та мобільності Києва і пропонували варіанти їх вирішення”.
Наразі повернення Усова до України після тривалої відсутності під час війни було сприйняте громадськістю, у тому числі, з обуренням. Зокрема депутат Київради ІХ скликання Ксенія Семенова (фракція “СН”), яка до 24 лютого ставилася до Усова доброзичливо, була обурена тим, що “... Людина, перебуваючи на посаді, поїхала закордон фізично у найскладніший для міста час” і повернулася на півроку пізніше, ніж тривало навчання”. За даними апарату КМДА з 1 лютого 2022 року Костянтин Усов заробітну плату не отримував. Розмір його фінансового утримання встановлений на рівні 228 тис. 52 гривні на місяць.
Доходи, майно
Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік.
Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік.
Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2017 рік.
Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2018 рік.
Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2019 рік.
Декларація про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2020 рік.
Відповідно до даних декларації, у 2020 році Костянтин Усов став власником земельної ділянки площею 3252 кв. м у Новосілках Києво-Святошинського району Київської обл.
Дружина Олена Усова з 1998 року має право спільної власності зі своїми батьками (частка не вказана) на київську квартиру площею 51 кв. м. У 2020 році вона стала власником квартири у Києві площею 95,9 кв. м, право користування якої надала Костянтину Усову та дітям, а також власницею машиномісця 12,2 кв. м.
З 2017 року Костянтин Усов має право користування автомобілем Toyota Sequoia 2011 р. в. та мотоциклом Yamaha Drag Star 2004 р. в. Обидва транспортні засоби належать його батькові – Глібу Олеговичу.
Олена Усова з 2017 року має право користування автомобілем Mazda CX-5 2013 р. в., який належить її матері – Тетяні Романчук.
У 2020 році Костянтин Усов став власником 100% у ТОВ “Радіо Кривбас” (ЄДРПОУ 42381999) та 25% в американській корпорації 135-33 234 PLACE CORP (р. н. 84-4559423).
Олена Усова у 2020 році стала власником 9% у ТОВ “Девелоп фінанс” (ЄДРПОУ 41937164), профіль – надання фінансових послуг (крім страхування), фінансовий лізинг.
З 2013 року Костянтин Усов володіє товарним знаком "Усов" англійською мовою.
За підсумками 2020 року Усов отримав 14 млн 861 тис. 930 гривень: 480 тис. 75 грн. – зарплата в АТ “Еверлігал”, 446 тис. 855 грн. процентів від банківських вкладів в “ОТП Банку”, 9 млн 337 тис. 729 грн – від продажу цінних паперів та два подарунки у негрошовій формі на загальну суму 4 млн 597 тис. гривень від батька, Гліба Усова.
Також у декларації зазначено придбання Усовим корпоративних прав на суму 913 тис. гривень.
Олена Усова отримала дохід від підприємницької діяльності (розмір у декларації не вказано), зарплату у АТ “Еверлігал” (розмір не вказано), два подарунки у негрошовій формі від матері, Тетяни Романчук (ціна не вказана), а також 1 млн 818 тис. 900 грн – подарунок у негрошовій формі від чоловіка, Костянтина Усова.
Лев Усов отримав від Тетяни Романчук подарунок у негрошовій формі у сумі 70 тис. 810 грн.
До кінця 2020 року Костянтин Усов зберігав на банківських рахунках 9 млн 368 тис. 322 гривні та 13 тис. 550 дол. США, а також 175 тис. грн та 112 тис. дол. США – готівкою.
Олена Усова свої заощадження зберігала лише у готівкових доларах США, проте їх розмір не вказала.
За даними аналітичної системи YouControl Костянтин Усов був одним із засновників ТОВ “Техно лтд” (ЄДРПОУ 36412877), профіль – допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг.
Олена Усова:
-
до серпня 2017 року очолювала ОСББ “Полтавська 69” (ЄДРПОУ 40523169, м. Павлоград Дніпропетровської обл.), профіль – комплексне обслуговування об'єктів;
-
з грудня 2017 по листопад 2020 року очолювала ОСББ “Степового фронту 8” (ЄДРПОУ 41798349, м. Павлоград Дніпропетровської обл.), профіль – комплексне обслуговування об'єктів;
Розпорядженням Київського міського голови від 1 грудня 2021 року №1096 Костянтину Усову була призначена матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань за 2021 рік у розмірі середньомісячної плати за рахунок фонду оплати праці апарату КМДА.
Останнє оновлення: 12.12.2023 року
Фото: колаж KВ