четвер, 20 червня 2024 г.

Хто за що відповідає в адміністрації Кличка з 20.03.2023 року

Хто за що відповідає в адміністрації Кличка з 20.03.2023 року

Очільник столиці Віталій Кличко під час повномасштабної війни з росією декілька разів перерозподілив обов'язки між собою та своїми 12-ма заступниками по Київській міськдержадміністрації (КМДА). Зокрема, повноваження звільненого з мерії Олександра Харченка у питаннях підприємництва і управління комунальним майном були передані Валентину Мондриївському та новопризначеному Владиславу Андронову відповідно. Серед іншого, мер міста “відібрав” у Ганни Старостенко підпорядковану їй галузь охорони здоров'я, а замість цього “наділив” її повноваженнями контролювати столичну культуру. При цьому, більшість таких змін могли би залишитися “в таємниці”, адже керівництво Києва майже рік не публікувало відповідні розпорядження на своєму офіційному сайті.

Про це KВ стало відомо з копій розпоряджень КМДА, які столична міськдержадміністрація надала у відповідь на інформаційний запит редакції від 20 березня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Нагадаємо, “минулий” розподіл обов'язків було затверджено розпорядженням КМДА №979 від 03.09.2014 року, до якого в наступні роки багато разів вносилися зміни.

Читайте: Кто за что отвечает в администрации Виталия Кличко с 10.02.2022 года

Як з'ясувалося, діючий тимчасовий розподіл обов'язків між Київським міським головою – головою КМДА, його першими заступниками та заступниками по КМДА було затверджено розпорядженням міського голови Києва Віталія Кличка №170 від 08.04.2022. Надалі, протягом 2022-2023 років, до вказаного документа ще сім разів вносилися зміни – в рамках розпоряджень №206 від 29.04.2022, №286 від 06.06.2022, №425 від 10.08.2022, №468 від 01.09.2022, №618 від 01.11.2022, №140 від 24.02.2023 і №206 від 20.03.2023.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Так, відповідно до розпорядження №170 від 08.04.2022, очільник міста поклав на свого заступника Валентина Мондриївського частину повноважень, які раніше виконував тепер вже ексзаступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олександр Харченко (звільнений 9 березня 2022 року). Серед іншого, Мондриївському було доручено контроль над роботою Департамента промисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Іншу частину обов'язків звільненого Олександра Харченка, згідно з вищезгаданим розпорядженням №286 від 06.06.2022, Віталій Кличко делегував своєму заступнику з питань здійснення самоврядних повноважень Владиславу Андронову. Мова йде про питання контролю над роботою Департамента комунальної власності КМДА. До нього ці задачі протягом двох місяців виконувала заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда. Нагадаємо, на посаду заступника очільника столичної міськдержадміністрації Владислав Андронов був призначений 1 червня 2022 року.

Читайте: Замість звільненого Харченка Кличко призначив своїм заступником Андронова

Крім того, відповідно до розпорядження №618 від 01.11.2022 Віталій Кличко перерозподілив обов'язки між відразу декількома своїми заступниками. Так, він “забрав” у свої заступниці Ганни Старостенко функції контролю над Департаментом охорони здоров'я КМДА, які вона виконувала з кінця 2020 року, і “повернув” їх своєму першому заступнику Миколі Поворознику

При цьому, очільник міста поклав на Старостенко обов'язки щодо контролю над Департаментом культури КМДА, які до цього виконував заступник голови столичної міськдержадміністрації Валентин Мондриївський.

Також нові повноваження отримав і заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів. Згідно з вищезгаданим розпорядженням №140 від 24.02.2023, на нього було покладено обов'язки щодо прийняття рішень про накладення фінансових санкцій за порушення  ст. 44 Закону України "Про охорону культурної спадщини" – “Відповідальність юридичних осіб за порушення законодавства про охорону культурної спадщини”.

Варто зазначити, KВ подала вищевказаний запит у зв'язку з тим, що станом на ранок 20 березня 2023 року розпорядження №170 від 08.04.2022 не було опубліковане на сайті КМДА – це доводить відповідний скріншот. Втім, вказаний документ з'явився на інтернет-ресурсі того ж дня, 20 березня – ймовірно, вже після отримання відповідного листа від редакції. При цьому, в своїй відповіді КМДА вже повідомила про те, що "станом на 24 березня 2023 року на Офіційному порталі Києва оприлюднено зазначені вище розпорядження".

Таким чином, станом на сьогодні у КМДА діє наступний розподіл обов'язків.

Київський міський голова, голова КМДА Віталій Кличко

Очолює виконавчий орган Київради (КМДА), здійснює керівництво його діяльністю, відповідає за виконання покладених на КМДА повноважень.

Забезпечує здійснення повноважень КМДА у сферах: внутрішнього фінансового контролю та аудиту; антикорупційної політики; реалізації державної політики щодо державної таємниці; транспорту.

Кличко безпосередньо керує Науково-економічною радою при КМДА та очолює Колегію КМДА.

Направляє, координує та контролює діяльність структурних підрозділів КМДА безпосереднього підпорядкування:

 • Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА;

 • Департаменту транспортної інфраструктури КМДА;

 • Управління з питань запобігання та протидії корупції апарату КМДА;

 • сектора режимно-секретної роботи апарату КМДА.

Координує діяльність: ДП “Проектний інститут “Укрметротунельпроект”; державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця"; ПрАТ "Метробуд", АТ "Київметробуд"; підприємств, установ та організацій річкового, автомобільного та вантажного транспорту незалежно від форм власності; підприємств, установ та організацій зв'язку, кабельного телебачення та поштового зв'язку незалежно від форм власності.

Крім того, столичний градоначальник контролює діяльність районних у Києві державних адміністрацій (РДА).

Також він взаємодіє з Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Національним агентством з питань запобігання корупції, Службою безпеки України тощо.

Київському міському голові безпосередньо підпорядковуються:

 • патронатна служба Київського міського голови (сектор) апарату КМДА;

 • Управління аналітичного забезпечення Київського міського голови апарату КМДА.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник

Виконує обов'язки, визначені міським головою, несе персональну відповідальність за стан справ на дорученій “ділянці роботи”, а у разі відсутності міського голови виконує його обов'язки як голови КМДА,

Забезпечує здійснення повноважень КМДА у таких галузях: соціально-економічного розвитку; зовнішньоекономічної діяльності; інвестиційної діяльності та державно-приватного партнерства; бюджету, фінансів та цін; міжнародних відносин; охорони здоров'я тощо.

Координує діяльність заступників голови КМДА, структурних підрозділів КМДА, столичних РДА, а також територіальних підрозділів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади з питань, що законодавством відносяться до компетенції КМДА. 

Взаємодіє з: Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Міністерством закордонних справ, Міністерством охорони здоров'я, Національним агентством України з питань державної служби тощо.

Візує документи щодо питань проходження державної служби та з питань діяльності структурних підрозділів КМДА, які подають Київському міському голові керівники структурних підрозділів КМДА безпосереднього підпорядкування Київського міського голови.

Вживає заходи щодо запобігання інфекційним захворюванням епідеміям, епізоотіям та їх ліквідації.

Направляє, координує та контролює діяльність структурних підрозділів КМДА безпосереднього підпорядкування:

 • Апарату КМДА;

 • Департаменту економіки та інвестицій КМДА;

 • Департаменту фінансів КМДА;

 • Департаменту охорони здоров'я КМДА (з 1 листопада 2022 року).

Координує діяльність Печерської РДА.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв

Забезпечує здійснення повноважень КМДА у сферах: житлово-комунального господарства; благоустрою; використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища.

Взаємодіє з: Міністерством розвитку громад та територій, Міністерством енергетики, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів та іншими центральними органами виконавчої влади тощо.

Координує діяльність АТ "Київенерго", ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі", ПрАТ "Компанія Київенергохолдинг", ТОВ "Євро-Реконструкція", АТ "Київгаз", ПрАТ "Акціонерна компанія "Київводоканал", ПрАТ "Київспецтранс".

Направляє, координує та контролює діяльність структурних підрозділів КМДА безпосереднього підпорядкування:

 • Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА;

 • Управління екології та природних ресурсів КМДА;

 • Департаменту міського благоустрою КМДА.

Координує діяльність Святошинської РДА.

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський

Забезпечує здійснення повноважень КМДА у галузях: освіти та науки; реклами; промисловості, побутового і торговельного обслуговування; сприяння розвитку підприємництва тощо.

Взаємодіє з: Міністерством освіти та науки, Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерством аграрної політики та продовольства, Державною службою експортного контролю, Державною регуляторною службою, Антимонопольним комітетом та іншими центральними органами виконавчої влади, столичними РДА, комісіями Київради.

Координує діяльність ПрАТ “Київхліб”, а також взаємодіє з Торгово-промисловою палатою України і Київською торгово-промисловою палатою.

Спрямовує та координує діяльність: державного виробничого підприємства “Скіф”; 

державного науково-дослідного центру надпровідникової радіоелектроніки “Айсберг”, державного науково-виробничого підприємства “Захід ”, малого державного підприємства – навчального науково-виробничого центру “Перспектива”.

У межах своїх повноважень спрямовує, координує та контролює діяльність структурних підрозділів КМДА безпосереднього підпорядкування:

 • Департаменту освіти та науки КМДА;

 • Управління з питань реклами КМДА;

 • Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА.

Координує діяльність Подільської РДА.

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко

З 1 листопада 2022 року вона забезпечує здійснення повноважень КМДА у сфері культури.

Взаємодіє з: Міністерством культури та інформаційної політики та іншими центральними органами виконавчої влади, столичними РДА, комісіями Київради.

Спрямовує, координує та контролює діяльність безпосередньо підпорядкованого Департаменту культури КМДА.

Координує діяльність Деснянської РДА.

Заступник голови КМДА Вячеслав Непоп

Забезпечує здійснення повноважень КМДА у сфері: житлового будівництва та будівництва об'єктів соціальної сфери, освіти, комунального господарства та об'єктів іншого призначення на території Києва; державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК).

В межах своїх повноважень взаємодіє з Міністерством розвитку громад та територій та іншими центральними органами виконавчої влади, РДА тощо.

Координує діяльність ПрАТ "Холдингова компанія "Київміськбуд" і ПАТ "Київпроект".

Спрямовує, координує та контролює діяльність структурних підрозділів КМДА безпосереднього підпорядкування:

 • Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА;

 • Департаменту з питань ДАБК КМДА.

Координує діяльність Солом'янської РДА

Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда

Забезпечує здійснення повноважень КМДА у сферах: розвитку місцевого самоврядування; проведення реформ у сферах децентралізації та місцевого самоврядування; внутрішньої політики; соціального забезпечення та соціального захисту населення; зайнятості населення, праці та заробітної плати; щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; з питань дітей та сімей з дітьми; материнства та дитинства, сім'ї та молоді; туризму та курортів.

Взаємодіє з: Міністерством соціальної політики, Державним комітетом телебачення і радіомовлення та іншими центральними органами виконавчої влади, столичними РДА, комісіями Київради.

У межах своїх повноважень спрямовує, координує та контролює діяльність структурних підрозділів КМДА безпосереднього підпорядкування:

 • Департаменту суспільних комунікацій КМДА;

 • Департаменту соціальної політики КМДА;

 • Служби у справах дітей та сім'ї КМДА;

 • Управління туризму та промоцій КМДА.

Координує діяльність Дніпровської РДА

Заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олена Говорова

Забезпечує здійснення повноважень КМДА у сферах молодіжної політики, фізичної культури та спорту; національно-патріотичного виховання.

Взаємодіє з: Міністерством молоді та спорту та іншими центральними органами виконавчої влади, столичними РДА, комісіями Київради.

Спрямовує, координує та контролює діяльність безпосередньо підпорядкованого Департаменту молоді та спорту КМДА.

Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Костянтин Усов

Забезпечує здійснення повноважень КМДА з питань: дозвільної системи у сфері господарської діяльності та надання адміністративних послуг; державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців; реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб на території Києва та надання відомостей із Державного земельного кадастру тощо.

Взаємодіє з: Міністерством юстиції та іншими центральними органами виконавчої влади, столичними РДА, комісіями Київради.

Направляє, координує та контролює діяльність безпосередньо підпорядкованих структурних підрозділів:

 • Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг КМДА;

 • Департаменту з питань реєстрації КМДА.

Координує діяльність Управління транспорту та міської мобільності та Управління (інспекції) з паркування Департаменту транспортної інфраструктури КМДА; КП “Київтранспарксервіс”, КП “Центр організації дорожнього руху” та Комунальної служби перевезень КМДА.

Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів

Забезпечує здійснення повноважень КМДА у сферах: охорони культурної спадщини; самоврядного контролю за станом благоустрою та житлово-комунального господарства Києва.

Взаємодіє з: Міністерством культури та інформаційної політики та іншими центральними органами виконавчої влади.

Приймає рішення про накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини, передбачене ст. 44 Закону України "Про охорону культурної спадщини", яке оформмлюється постановою про накладення фінансових санкцій після розгляду складених Департаментом охорони культурної спадщини КМДА матеріалів, що засвідчують факт правопорушення.

Направляє, координує та контролює діяльність структурних підрозділів безпосереднього підпорядкування:

 • Департаменту охорони культурної спадщини КМДА;

 • Управління (інспекції) самоврядного контролю КМДА.

Координує діяльність Голосіївської РДА.

Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Петро Оленич

Забезпечує здійснення повноважень у сферах: цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, цифрових інновацій, електронного урядування та електронної демократії, розвитку інформаційного суспільства, інформатизації, розвитку регіональних електронних інформаційних ресурсів та інтероперабельності, телекомунікацій, електронної комерції та бізнесу, розвитку IT-індустрії на території Києва; використання та охорони земель; регулювання земельних відносин; містобудування та архітектури на території столиці.

Взаємодіє з: Міністерством цифрової трансформації, Міністерством розвитку громад в територій, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру та іншими центральними органами виконавчої влади, РДА, постійними комісіями Київради.

Разом із Департаментом земельних ресурсів КМДА подає  до постійної комісії Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин проєкт висновку щодо можливості поновлення договорів оренди земельних ділянок, термін дії яких закінчився, без прийняття Київрадою відповідного рішення.

Направляє, координує та контролює діяльність:

 • Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА;

 • Департаменту земельних ресурсів КМДА;

 • Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

Координує діяльність Оболонської РДА.

Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Андрій Крищенко

Забезпечує здійснення повноважень КМДА у сферах: територіальної оборони; мобілізаційної підготовки та мобілізації; цивільного захисту; пожежної безпеки; взаємодії із правоохоронними органами, органами юстиції, громадськими формуваннями з охорони громадського порядку та державного кордону на території Києва тощо.

Взаємодіє з: Міністерством внутрішніх справ, Міністерством оборони, Державною службою з надзвичайних ситуацій та іншими центральними органами виконавчої влади, РДА, постійними комісіями Київради.

Направляє, координує та контролює діяльність Департаменту муніципальної безпеки КМДА.

Координує діяльність Дарницької РДА.

Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Владислав Андронов

З 6 червня 2022 року він забезпечує здійснення повноважень КМДА у сферах управління комунальним майном та приватизації, а також управління архівною справою та діловодства.

Взаємодіє з: Міністерством розвитку громад та територій, Фондом державного майна України та іншими центральними органами виконавчої влади, столичними РДА, комісіями Київради.

У межах своїх повноважень спрямовує, координує та контролює діяльність структурних підрозділів КМДА безпосереднього підпорядкування:

 • Департаменту комунальної власності КМДА;

 • Державного архіву Києва.

Координує діяльність Шевченківської РДА.

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, київрада, Віталій Кличко, вячеслав непоп, марина хонда, петро оленич, микола поворозник, петро пантелеєв, розпорядження, валентин мондриївський, володимир прокопів, рда, андрій крищенко, ганна старостенко, владислав андронов, костянтин усов, заступник голови, олександр харченко, олена говорова, повноваження

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.