понеділок, 4 березня 2024 г.

Ремонт актової зали для київських ветеранів замовили у фірми, пов'язаної з головним фінансистом КМДА

Ремонт актової зали для київських ветеранів замовили у фірми, пов'язаної з головним фінансистом КМДА

Київський пансіонат ветеранів праці готується до капітального ремонту актової зали за понад 40 млн гривень. Ремонт приміщення для офіційних та урочистих події для ветеранів, які час від часу скаржаться на нестерпні умови проживання в пансіонаті, півтора роки робитиме столичне ТОВ “Експорта”. Ця фірма належить Андрію Репіку, компанії якого раніше отримували коштовні підряди на реставрацію київської оперети та капремонт Маріїнського парку, який в результаті обріс кримінальним провадженням за підозрою в “розпилі” бюджетних коштів. Свого часу Андрій Репік балотувався до Київради, але безуспішно. Натомість останні щонайменше десять років він ймовірно має підтримку та опору в КМДА через родинні зв'язки з нинішнім директором Департаменту фінансів столичної адміністрації  Володимиром Репіком (на колажі ліворуч).

Як стало відомо KВ з даних оголошення системи ProZorro, 5 липня 2023 року Київський пансіонат ветеранів праці (*) уклав з ТОВ “Експорта” (**) договір на проведення капремонту актової зали своєму корпусі Д по вулиці Кубанської України, 2 в Деснянському районі Києва. Ціна договору склала 40,65 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Договір передбачає виконання підрядником до 20 грудня 2024 року демонтажних та загальнобудівельних робіт, облаштування систем каналізації, водопостачання, опалення, вентиляції, кондиціонування, пожежної сигналізації, блискавкозахисту та заземлення, монтаж обладнання та благоустрій прилеглої території.

Підряд дістався ТОВ “Експорта” без конкуренції, адже бажаючих взяти участь у вказаному тендері більше не було. А оскільки закупівлю провели через “відкриті торги з особливостями”, з цим підрядником і уклали договір. Нагадаємо, що у разі подання для участі у такій закупівлі однієї пропозиції, ця закупівля одразу переходить на стадію розгляду цієї пропозиції, а не відміняється, як у відкритих торгах.

Скарги ветеранів

Раніше KВ неоднократно повідомляла, що постояльці Київського пансіонату ветеранів праці роками скаржились на неприйнятні умови перебування там. Так, у лютому 2019 року ГО “Ветеранів праці та війни, інвалідів” поскаржилося тодішньому прем'єр-міністру Володимиру Гройсману на нелюдські умови утримання у пансіонаті та відсутність реакції з боку столичної влади на всі скарги протягом п'яти років. В організації  стверджували, що у знищенні ветеранів була зацікавлена тодішня адміністрація пансіонату та КМДА через можливість таким чином заволодіти нерухомістю.

Читайте: КГГА обвинили в уничтожении ветеранов в Киевском пансионате ветеранов труда ради завладения их недвижимостью

В жовтні того ж 2019 року, після зміни складу Кабміну, ГО “Ветеранів праці та війни, інвалідів” у зверненні вже до прем'єр-міністра Олексія Гончарука звинуватили столичну владу та керівництво пансіонату у крадіжці бюджетних коштів, призначених на соціальну та медичну сфери. За їхніми словами, через це умови утримання людей похилого віку у згаданому пансіонаті стали нестерпними та принизливими, а ситуацію не змінило навіть те, що розглянути скарги відповідальні посадові особи зобов’язував суд.

Читайте: Ветераны труда пожаловались в Кабмин на воровство Кличко и его подчиненных

До слова, на час дії в Україні воєнного стану доступ до публічної інформації, в тому числі до звернень в КМДА чи Київраду, обмежено. Тому, якщо останнім часом ветеранські організації і скаржаться на керівництво столиці, то ці листи широкому загалу недоступні. 

Хто стоїть за підрядником

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Експорта” зареєстровано в 2018 році в Києві. Статутний капітал – 300 тис. гривень. Основний вид діяльності – організація будівництва будівель. Засновник – ТОВ Арсис Груп”, кінцевий бенефіціарний власник – Андрій Репік. Керівником значиться Валентин Гончар.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Експорта” отримало 6 замовлень майже на 145 млн гривень. Всі підряди у компанії від столичних комунальних підприємств, а також управлінь райдержадміністрацій (РДА) Києва.

Разом з тим Андрій Репік активно отримував столичні підряди через інші свої фірми. Зокрема, в 2016-2019 роках йому належало ТОВ “БК “Новітні технології”, у якого в цей період Київський національний академічний театр оперети замовляв реставрацію та реконструкцію своєї прибудови на загальну суму понад 40 млн гривень (в 2015 році – на 4,8 млн гривен, в 2016 році – 19,65 млн гривень, в 2017 році – за 10,25 млн гривень та 6,01 млн гривень). Крім цього в 2016 році компанія отримувала замовлення від КО “Київзеленбуд” на капремонт Маріїнського парку за 1,2 млн гривень, яке згодом стало одним з предметів кримінального розслідування Нацполіції за підозрою в розтраті бюджетних коштів.

Читайте: Реставрацию Киевского театра оперетты планируют завершить к 2025 году та Полиция пытается разоблачить аферу КО “Киевзеленстрой” на 54 миллиона гривен

У 2020-2021 роках Андрій Репік був засновником ТОВ “Оператив Буд”, яке в 2019 році отримало від Управління освіти Дарницької РДА підряд на реконструкцію з надбудовою дитсадку № 345 за понад півсотні мільйонів гривень.

Читайте: Простаивающий детский сад №345 в Дарницком районе планируют реконструировать уже до конца года

Крім активної бізнесової діяльності Андрій Репік мав політичні амбіції та, ймовірно, має зв'язки в Київській міськдержадміністрації. В 2015 році він балотувався в Київраду від партії “Єдність” екс-мера Києва нині покійного Олександра Омельченка. А протягом останніх років Андрій Репік має спільне майно з нинішнім директором Департаменту фінансів КМДА Володимиром Репіком та його дружиною Анною Репік, про що вказано в їх деклараціях. Про яке саме майно йдеться та ким доводиться Андрій Репік подружжю Репіків, зясувати не вдалося, адже в умовах воєнного стану тексти декларацій приховані. Однак можна стверджувати, що вони явно мають родинні зв'язки, а не є однофамільцями.

Відзначимо, що Володимир Репік до призначення в КМДА в 2010 році очолював департамент фінансування та економічного аналізу МінЖКГ, а до цього багато років працював на різних посадах у Держказначействі, зокрема й у київському управлінні цього відомства. Володимира Репіка називали протеже екс-керівника Києва Олександра Попова, який в 2010 році з голови якраз МінЖКГ був назначений керувати столицею.

Дружина Володимира Репіка Анна також казначей зі стажем. В 2015-2019 роках вона декларувала свої доходи як завідувач сектору казначейських операцій ГУ Державної казначейської служби у Київській області, а в 2020 році – вже як начальник Відділу операцій з фінансовим ресурсом цього управління.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Відповідальні особи

З 24 вересня 2019 року Департаментом соціальної політики КМДА, якому підпорядкований Київський пансіонат ветеранів праці, керує Руслан Світлий (на колажі праворуч), діяльність якого час від час потерпає від критики. Так, на початку минулого року керівництво Київської міської організації інвалідів війни збройних сил та учасників бойових дій поскаржилося президенту Володимиру Зеленському на перешкоджання діяльності цієї організації з боку Віталія Кличка та Руслана Світлого. В організації заявили, що залишилися без жодної підтримки, їм відключили інтернет та телефонний зв'язок, з'явився борг за електроенергію, опалення та холодне водопостачання.

Читайте: Инвалиды войны пожаловались Зеленскому на Кличко и Свитлого

З лютого 2015 року по 15 травня 2019 року Департамент соцполітики КМДА очолював депутат Київради VIII скликання від фракції “Солідарність” Юрій Крикунов, який неоднократно опинявся в центрі “корупційних скандалів”. Ще в 2016 році стало відомо, що Юрій Крикунов впливає на формування списку підприємств, які отримують податкові льготи на працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями. У жовтні 2017 року з'ясувалося, що Крикунов продовжує в “ручному режимі” розподіляти між громадськими організаціями Києва бюджетні кошти за програмою “Соціальне партнерство”.

А у 2018 році спалахнув серйозний скандал із компенсацією проїзду пільговиків у громадському транспорті. 13 листопада 2018 року бюджетна комісія столичної міськради без обговорення погодила виділення додаткових 300 млн гривень Департаменту соціальної політики КМДА, які нібито потрібно витратити на компенсації за пільговий проїзд киян у громадському транспорті. Тоді у депутата Київради Володимира Левіна (фракція “Солідарність”) не викликало сумнівів, що виділення цих коштів є аферою, адже у 2018 році чисельність пільговиків у місті скоротилася приблизно в 4 рази, що підтверджувалося офіційною інформацією від того самого департаменту Крикунова.

Читайте: “Бюджетный беспредел”: столичное руководство настаивает на списании 300 млн гривен на неподтвержденный проезд льготников

Після звільнення Юрія Крикунова його діяльність продовжує вивчати прокуратура. В листопаді 2021 року стало відомо, що йому оголосили підозру у службовій недбалості, що призвело до тяжких наслідків у розмірі 1,9 млн гривень. А в лютому 2022 року – підозру за фактом присвоєння наприкінці 2018 року коштів цільової програми "Турбота. Назустріч киянам".

Читайте: Бывшего директора Департамента соцполитики КГГА подозревают в хищении 2,5 млн гривен на программе “Забота. Навстречу киевлянам”

Після звільнення з посади Юрія Крикунова обов'язки директора департаменту соцполітики КМДА виконувала перший заступник Світлана Устименко.

Діяльність зазначеного департаменту з 20 вересня 2019 року курує заступник голови КМДА Марина Хонда (на колажі по центру).

Київський пансіонат ветеранів праці – стаціонарна соціально-медична установа загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни, ветеранів праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування. Пансіонат з 2020 року очолює Олександр Малєєв. Розташована установа в лісопарковій зоні Деснянського району на вул. Кубанської України, 2.

* Київський пансіонат ветеранів праці (код ЄДРПОУ: 03188783)

** ТОВ “Експорта” (код ЄДРПОУ: 42464713) 

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини києва, війна росії проти україни, напад росії на україну, prozorro, закупівлі, марина хонда, деснянський район, YouControl, ветерани, володимир репік, департамент соціальної політики, інваліди, руслан світлий, олександр малєєв, київський пансіонат ветеранів праці, анна репік, юрій крикунов, експорта, андрій репік

понеділок, 4 березня 2024 г.
14:46
ДБР виявило черговий схрон з боєприпасами військових рф
14:24
Київська лікарня швидкої допомоги заплатить 15,6 млн гривень за дієтичне харчування хворих
14:04
Повідомлено про підозру двом російським генералам, які організували бомбардування житлових будинків в Бородянці
13:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
13:23
Поліцейські Київщини повідомили про підозру фігуранту, який сприяв привласненню коштів на ремонт укриття
13:03
Білоцерківський аграрний університет витратить 3,4 млн гривень на дрова
12:42
Передали ще один автомобіль для відокремленого батальйону піхоти, - Сапожко
12:26
Поліціїя Києва оголосила конкурс на заміщення низки вакантних посад
12:02
На Обухівщині внаслідок вибуху в житловому будинку постраждала жінка (відео)
11:41
Столична влада заявляє, що тендерні процедури при реконструкції Дегтярівського шляхопроводу відбулися прозоро і згідно із законодавством
11:23
100 Волинська бригада ТрО запрошує на службу в підрозділах бригади
11:03
Правоохоронці зясовують обставини автотрощи у Голосіївському районі (фото)
10:42
На Київщині у лютому браконьєри наловили риби на мільйон гривень (фото)
10:29
Поліція Києва заплатить 1,8 млн гривень за ТО автівок
10:04
Сили оборони за добу знищили 1150 окупантів, крилату ракету та 22 артсистеми,- Генштаб ЗСУ
09:47
Під Вишгородом рятівники знайшли тіло зниклого 1 березня рибалки (фото, відео)
Календар подій
Гроші на оборону: Київрада збільшила кошторис програми “Захисник Києва” на 2024 рік в 2,5 раза, не підкріпивши це змінами в бюджет
1 березня 2024 г. 17:00
Гроші на оборону: Київрада збільшила кошторис програми “Захисник Києва” на 2024 рік в 2,5 раза, не підкріпивши це змінами в бюджет
Столична міськрада вчора збільшила кошторис реалізації програми “Захисник Києва” на 2024 рік більш ніж удвічі – з 2 млрд до 4,9 млрд гривень. Додаткові кошти керівництво Києва планує (обіцяє) направити будівництво та реконструкцію укриттів у навчальних закладах, придбання БПЛА, підготовку операторів дронів та матеріально-технічне забезпечення сил оборони. Разом з тим, це не означає, що Департамент муніципальної безпеки КМДА та інші розпорядники бюджетних коштів точно отримають це фінансування, адже в бюджеті міста 29 лютого 2024 року на це заклали лише близько 1 млрд гривень. До того ж, передбачити гроші в бюджеті і реально їх в повному обсязі ефективно використати на поставлені завдання – зовсім різні речі. Претензії до того, як столична мерія та РДА витрачають бюджетні кошти в умовах війни – в першу чергу це стосується якраз облаштування захисних споруд – залишаються. 
Київщина екологічна: як область стала лідером України зі створення об'єктів природно-заповідного фонду
1 березня 2024 г. 09:00
Київщина екологічна: як область стала лідером України зі створення об'єктів природно-заповідного фонду
Київщина стала лідером України зі створення об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) за останні три роки. Так, з 2021-го під охорону держави в області було взято 70 таких територій, завдяки чому в пристоличному регіоні вже нараховується 304 заповідні об'єкти. Серед нових територій, на яких тепер обмежено вплив “людських факторів” – заказники “Казковий яр” та “Річка-герой Ірпінь”, ландшафтний парк “Студениківський” тощо. Екологи пов'язують активізацію цих процесів з позицією обласної влади, зокрема – роботою у цьому напрямку голови профільної комісії Київоблради Романа Титикала (на колажі). Йому, зокрема, приписують ініціативи щодо створення нових об'єктів ПЗФ, успішні переговори з громадами щодо погодження заповідання територій тощо. Разом з тим, наразі в Київській області вистачає й негативних кейсів у цій сфері. Головною проблемою фахівці вважають неконструктивну позицію низки сільських та селищних рад, які воліють “дерибанити” землю з цікавими локаціями на користь бізнесменів, замість того, щоб докласти зусиль для їхнього збереження для нащадків.