понедельник, 27 сентября 2021 г.

КОДА ліцензувала діяльність 44 шкіл та десяти дитсадків Київщини

КОДА ліцензувала діяльність 44 шкіл та десяти дитсадків Київщини

Київська ОДА видала чергові 147 ліцензій комунальним навчальним закладам у п’яти районах Київщини. Ліцензії без проходження процедури ліцензування одержали 41 школа та вісім дитсадків. Ще п’ять ліцензій відійшли до приватних шкіл та садочків у Бучанському та Білоцерківському районах. Загалом навчальні заклади працюватимуть в міських громадах Вишневого, Білої Церкви, Бучі, Ірпеня та ще у семи сільських та селищних тергромадах.

Як стало відомо KV, голова Київської ОДА Василь Володін підписав дев'ять розпоряджень (№№ 145, 153, 154, 175, 176, 203, 205, 215, 216) щодо впровадження трирівневої повної загальної середньої освіти на Київщині комунальними закладами без проходження процедури ліцензування. А також видав ще шість розпоряджень (№№ 187, 206, 207, 208, 86, 74) щодо здійснення ліцензованої освітньої діяльності приватними навчальним закладам. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Комунальні заклади 

У Вишгородському районі очільник Київщини Василь Володін надав 26 ліцензій навчальним закладам Поліської громади. Ліцензії одержали сім шкіл. Із них п’ять – І-ІІІ ступенів у сфері загальної середньої освіти за рівнем початкової, базової, профільної та дошкільної освіти. Решта – школи І-ІІ ступенів, які одержали по три ліцензії: дошкільну, початкову та базову. Загалом ці заклади можуть охопити навчанням 2 580 дітей громади. 

Також дев’ять ліцензій одержали три заклади Феодосіївської громади Обухівського району. Лісниківська школа І-ІІІ ступенів має тепер три ліцензії. А саме: за рівнем початкової та базової освіти по 120 осіб та профільної – 40 осіб. Також три ліцензії у Ходосівської школи І-ІІІ ступенів: по 150 осіб на початкову та базову та 50 осіб – на профільну освіти. Найбільша кількість учнів зможе навчатися в Хотівському академічному ліцею. Тут  початковою освітою зможуть охопити 700 осіб, базовою – 900 учнів та профільною 180 школярів. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Фурсівська громада Білоцерківського району одержала аж 18 ліцензій для своїх навчальних закладів. Частина цих ліцензій відійшла до п’яти дитсадків, які зможуть загалом надавати дошкільну освіту 325 дітям. Найменша кількість вихованців, 30 осіб, виховується у дитсадку "Казка", найбільша – 100 осіб – у дитсадку "Сніжинка". Діють на території громади і чотири школи І-ІІІ ступенів. Три з них одержали по три базові ліцензії, а ось Яблунівський НВК, чотири, враховуючи і дошкілля. Загалом мережа шкіл розрахована на 1 100 учнів. 

Ще 16 ліцензій надано чотирьом школам і одному дитсадку Калитянської громади Броварського району. Дошкільний заклад "Зірочка" може виховувати 280 осіб. Всі чотири школи мають І-ІІІ ступені і в них загалом зможе навчатися 2 605 учнів. Із них дві, Заворицький НВК та Семиполківський НВК, мають по чотири ліцензії: три на повну середню освіту та дошкільну. 

У цьому ж районі 49 ліцензій дісталися і школам і дитсадкам Згурівської громади. У Згурівці ліцензії мають два дитсадки комбінованого типу для дітей віком від 2 місяців до 6-7 років – це "Веселка" та "Журавка", кожний розрахований на 160 дітей. Одна школа І ступеня, Вознесенський НВК надаватиме дошкільну і початкову освіту для 105 дітей. Ще п’ять шкіл мають І-ІІ ступінь і зможуть надавати початкову, базову та дошкільну освіту вже для 950 учнів. Також ще вісім шкіл мають І-ІІІ ступені й охоплять середньою освітою ще 2 600 дітей громади. Шість із них одержали по чотири ліцензії і дві – по три ліцензії. 

Також КОДА продовжує схвалювати ліцензії для навчальних закладів Бучанської та Вишневої громад Бучанського району.

Так, три ліцензії видано КЗ "Мироцька гімназія №12" Бучанської міськради, що розташована у селі Мироцьке. У сфері дошкільної освіти обласна адміністрація схвалила закладу ліцензований обсяг на 120 осіб. Початковою освітою тут охоплять 240 дітей, а базовою освітою вже 300 осіб. 

П’ятнадцять ліцензій відійшло до Вишневої громади. У самому місті Вишневе середню освіту надаватимуть чотири школи. Серед них є дві школи І-ІІІ ступенів  – це №1 та №2, яким надано по три базові ліцензії. Перша школа зможе навчати загалом 1 570 учнів, а друга – 1 320 учнів. Ще два заклади мають статус ліцея. Так, Вишнівський академічний ліцей "Основа" може надавати початкову, базову та профільну освіти для 1 800 школярів, а Вишнівський ліцей "Ідеал" – для 1 647 учнів. І ще одна школа І-ІІІ ступенів зареєстрована в селі Крюківщина, їй схвалено також три ліцензії, але вже для 1 690 школярів. 

У Бучанському районі Володін надав шість ліцензій і для шкіл Борщагівської громади. По три ліцензії одержали Софіївсько-Борщагівський НВК для 1 920 осіб та Петропавлівсько-Борщагівський НВК – для 1 341 осіб.

Також п’ять ліцензій дісталося і двом школам Ірпінської громади, а саме: Михайлівсько-Рубежівському закладу І-ІІІ ступенів та Козинцівській гімназії. Школі надано три ліцензії на повну загальну середню освіту для 670 осіб, а гімназії всього дві ліцензії – на початкову освіту обсягом 120 осіб та базову обсягом 270 осіб. 

Приватні заклади

Ліцензії за рівнем дошкільної, початкової, базової та профільної середньої освіти одержали і низка приватних закладів. 

Три ліцензії дісталися приватному закладу загальної середньої освіти "Білоцерківський ліцей "Іт Степ Скул". Ліцей розташований у центрі міської громади Біла Церква на бульварі Олександрійський, 52-А/1-А. Початковою освітою він може охопити до 70 осіб, базовою  – 150 осіб та профільною 50 осіб.

Згідно із даними Youcontrol, "Білоцерківський ліцей "Іт Степ Скул" був зареєстрований нещодавно – у січні цього року із статутним капіталом у розмірі 100 тис. гривень. Керує закладом Олена Гурська, а ось належить ліцей одеситу Дмитру Корчевському та Володимиру Галицькому із Дніпра. 

Крім того, вони є співвласниками ще декількох компаній: в Полтавській області – ТОВ "Сучасна освіта Кременчук", в Івано-Франківській області – ТОВ "Освітні Технології Івано-Франківськ", в Кіровоградській – ТОВ "Освітні технології Кропивницький", в Сумській області – ТОВ "Освітні технології Суми" і ще низки освітніх компаній, таких як комп’ютерна академія "Шаг".

Корчевський є співвласником дніпропетровської компанії із понад п'ятимільйонними статками ТОВ "Самм", яка займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. І ще декількох компаній з аналогічним видом діяльності. 

На сайті ж закладу зауважено, що IT Step School – це ліцензована загальноосвітня школа з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов, яка створена на базі комп’ютерної академії "Шаг". Академія "Шаг" має вже 20 років досвіду у сфері освіти, яка діє в 22 країнах світу та має 105 філій. У Білій Церкві вартість навчання в такому закладі обійдеться в 9 889 тис. гривень на місяць.


Аналогічні ліцензії одержав і ТОВ "Гімназія "Умка Смарт", що розташоване в селі  Софіївська Борщагівка Борщагівської громади Бучанського району по вулиці Щаслива, 7. Заклад працюватиме з такими обсягами: початкова, базова та профільна освіти – по 80 осіб. Гімназія зареєстрована у липні 2020 року зі статутним капіталом у розмірі 2 тис. гривень. Належить заклад – Валентині Курінній. 

Під її керівництвом працює ще два освітні заклади. У сфері дошкільної і початкової освіти "Навчально-виховний комплекс" Загальноосвітня школа I ступеня – гімназія – дитячий садок "Умка Гранд". Комплекс розташований в селі Святопетрівське з 2016 року, ниці це територія Білогородської громади.  У Софіївській Борщагівці з 2012 року також працює ще один дитсадок – "Умка".

"Наша програма у повній мірі відповідає рекомендаціям Міністерства освіти із 1 по 11 класи, але є значно ширшою за навчальний план звичайної загальноосвітньої школи. Додатково ми поглиблено викладаємо іноземні мови (французьку, а англійську – із носіями в рамках Speaking club), навчаємо ІТ-грамотності та обраної спеціалізації", – йдеться на сайті закладу.

Читайте: КОГА установит госнадзор над лицензиатами в сфере образования

У цьому ж районі 30 учнів початковою освітою охопить і "Крюківщинська приватна гімназія "Школа Навпаки". Це ТОВ здійснює свою діяльність в селі Крюківщина по вулиці Повітрофлотська, 9-А та 9-Б, з вересня 2020 року, ниці село увійшло до Вишневої громади. Заклад має статутний капітал у розмірі 1 тис. гривень, яким керують Леся Бондаренко та Світлана Глушко. Остання, разом із киянином Євгеном Глушко, є кінцевими бенефіціарами ТОВ. 

На сайті закладу зауважено, що у гімназії здійснюється навчання за програмою Нової української школи, а також є чотирьохразове повноцінне харчування, діють гуртки та студії, робототехніка. Вартість навчання у закладі вартуватиме батькам 8,5 тис. гривень  у місяць. 

Виховуватиме 40 дітей із міста Вишневе і фізична особа-підприємець Марина Валеріївна Кузьменко. Надавати дошкільну освіту вона має намір у місті по вулиці Івана Франка, 23-А. Як ФОП, вона була зареєстрована ще в лютому 2010 року. 

Вдалося одержати ліцензію у сфері дошкільної освіти й Ірпінському приватному закладу дошкільної освіти "Білченя".

Дитсадок "Білченя" зареєстроване у жовтні 2020 року у селищі Коцюбинське (Коцюбинська громада Бучанський район) по вулиці Пономарьова, 26, із статутним капіталом у розмірі 2 тис. гривень і зможе виховувати до 60 осіб. Цим закладом керує Ольга Зеленковська. За сумісництвом вона і співвласниця ПЗ разом із киянином Олександром Шубін та ТОВ "Мережа дитячих закладів "Білченя", засновниками якого є також вони.

Крім того, Зеленковська є співзасновницею ГО "Центр компетенцій з кібербезпеки України", а Шубін співвласником низки компаній: з надання в оренду будівельних машин і устатковання ТОВ "Еверест БМ Груп", з комплексного обслуговування об'єктів ОК "Грінвуд", будівництва житлових і нежитлових будівель ТОВ "Еверест БМ" та купівлі та продажу власного нерухомого майна ТОВ "Прайм Капітал Груп"..

На сайті закладу зауважено, що у дитсадку працює декілька груп у режимі повного і неповного робочого дня для дітей віком від 1 до 6 років. Вартість абонемента тут обійдеться від 4 тис. до 6,5 тис. гривень в місяць. Також ту прохають сплатити і річний вступний внесок  у розмірі від 2 до 3 тис. гривень. Діє при мережі і школа, яка працює за програмою "Нуш" і додатковим ліцензійними програмами, а ще – академія розвитку інтелекту, студії тощо. 

Крім того, КОДА залишила без розгляду "заяву про отримання ліцензії на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти, подану директором ТОВ "Заклад дошкільної освіти "Смартіс" (ідентифікаційний код юридичної особи 42297076, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 43960876), відповідно до обґрунтованої підстави залишення заяви без розгляду та пропозиції щодо порядку її усунення".

У додатку до документа, підставою у відмові надати ліцензію вказано, що філія подала заяву, яка була оформлена з порушенням вимог Закону про ліцензування. А саме: не містила обов’язкових даних про суб’єкта господарювання та юридичну інформацію про здобувача ліцензії. І лише після того, як будуть усунуті всі зауваження, філія цього закладу, яка розташована у Вишгороді, зможе повторно звернутися за одержанням ліцензії.

Варто додати, що основний підрозділ "Смартіс", розташований у Києві на Оболонському масиві і ліцензію на дошкільну освіту здобув ще у вересні 2020 року.  Цей заклад надає свої послуги вже упродовж двох років. Статутний капітал закладу сягає понад 246 тис. гривень і належить бельгійцю Бутрі Мішель Крістіан та киянці Катерині Пархоменко. 

Це, загалом, приватний дитсадок з унікальною авторською програмою, що спрямована на різносторонній розвиток дітей від 1,5 до 6 років. Тут використовують методики М. Зайцева, Г. Домана, М. Монтессори, ментальної арифметики та Вальфдорської системи. Загалом на освітніх форумах позитивно відгукуються про роботу цього закладу. 

Читайте: КМДА надала 14 освітніх ліцензій комунальним та приватним закладам чотирьох районів столиці

Нагадаємо, як повідомляла раніше KV, Київська ОДА вже схвалила 272 освітні ліцензії для 111 шкіл та дитсадків в трьох районах Київщини. У місті Ірпінь та суміжних громадах навчатимуть та виховуватимуть дітей у 32 закладах, Броварському районі – 41 школа та дитсадок. Найбільше навчальних закладів у Вишгородському районі – 59. У рамках шкільної реформи вже майже всі школи одержали ліцензії з правом навчати за новою трирівневою системою. 

Читайте: Новий формат: школи Київщини долучаються до трирівневої системи освіти

Крім того, КОДА надала ще 716 освітніх ліцензій для 196 шкіл та 123 дитсадків Київщини. Загалом ліцензії одержали 23 громади Білоцерківського, Фастівського та Обухівського районів. Так, у Білоцерківській громаді вихованням дітей займатимуться 36 дитсадків, а в 27 школах зможе навчатися понад 26 тисяч школярів. У колишньому Кагарлицькому ж районі охопити навчанням зможуть лише понад 3 тисячі дітей. 

Читайте: На Київщини ліцензували діяльність шкіл та дитсадків у 23 тергромадах

Також раніше Київська ОДА надала 487 ліцензій для 121 школи та 118 дитсадків у трьох районах Київщини. Так, у дев’яти громадах Бориспільського району діти зможуть одержати дошкільну, середню та профільну освіти у 76 навчальних закладах. В  Обухівському районі нова трирівнева система освіти запрацює у 75 школах та дитсадках, у Бучанському районі – у 100 навчальних закладах.

Читайте: 24 громади трьох районів Київщини одержали ліцензії на нову середню освіту

Чергові 270 освітніх ліцензій на нову середню освіту 70 школам та 47 дитсадкам. Ліцензії одержали навчальні заклади восьми громад у Бучанському, Фастівському, Броварському та Бориспільському районах. 

Читайте: Нова трирівнева система освіти стала досяжною ще для 70 шкіл Київщини

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, власть киевщина, образование, ирпень, детский сад, вишневое, вышгородский район, лицензия, распоряжения, бучанский район, среднее образование, профильное образование, базовое образование, трехуровневая система среднего образования

понедельник, 27 сентября 2021 г.
11:03
За неделю столичные спасатели ликвидировали 66 пожаров
10:43
Шприцы, битое стекло и чемодан с книгами: активисты собрали 25 мешков мусора в ботсаду Фомина
10:22
За сутки в Украине выявили более 3 тысяч новых носителей коронавируса
10:04
Курс валют в Киеве: 27 сентября 2021 года
09:46
Депутат Киевсовета Виталий Нестор подозревает, что в недостроенном доме в Соломенском районе столицы заработала частная школа
09:26
Киевляне жалуются на замор рыбы в озере на Оболони (фото)
09:04
Люди из окружения Зеленского положили глаз на Дарницкую ТЭЦ Анатолия Шкрибляка - СМИ
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 27 сентября 2021 года
воскресенье, 26 сентября 2021 г.
19:53
Офис президента мог запретить транслировать бой Усика из-за его сотрудничества с компанией братьев Кличко, — журналист
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 27 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:33
Украинский народ лишили права болеть за украинца. Артур Палатный раскритиковал госорганы за не показ боя Усик-Джошуа по ТВ
17:03
В Киеве прошел Климатический марш (фото, видео)
16:06
В Святошинском районе высадили еще 13 “слоновых деревьев”
15:01
За останню добу на коронавірус захворіли 132 жителя Київщини
14:04
В столичном хостеле в результате пожара погиб мужчина
13:05
Ректор НМУ им. Богомольца отрицает принуждение студентов к вакцинации под страхом исключения из вуза
Календарь событий