субота, 21 травня 2022 г.

“Кінці в воду”: Кличко вирішив ліквідувати КП “Київтранспарксервіс”

“Кінці в воду”: Кличко вирішив ліквідувати КП “Київтранспарксервіс”

Мер столиці Віталій Кличко запропонував Київраді “реформу” паркувальної сфери міста – приєднати КП “Київтранспарксервіс” до КП “Центр організації дорожнього руху”. Таким чином, столичний парковочний монополіст (“Київтранспарксервіс”), керівництво якого багато років поспіль звинувачували в заробітках “на свою кишеню” замість наповнення міського бюджету, скоро може перестати існувати. Останній аудит фінансової діяльності цього КП, на жаль, робити не передбачається. Перспектива покарання керівників підприємства та відповідальних чиновників Київської міськдержадміністрації (КМДА) за масштабні фінансові порушення через майбутню реорганізацію теж виглядає туманною.

Як стало відомо KВ, найближчим часом Київрада розгляне проєкт рішення “Про реорганізацію КП “Київтранспарксервіс” шляхом приєднання до КП “Центр організації дорожнього руху” (№08/231-602/ПР від 2 травня 2022 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб'єктом подачі вказаного документу виступив міський голова Києва Віталій Кличко.

Як зазначено в проекті рішення, головна мета його затвердження – не допустити накопичення боргів з виплати заробітної плати працівникам КП “Київтранспарксервіс” та попередити невиконання цим підприємством зобов'язань перед бюджетом Києва. 

Ще 9 березня 2022 року керівництво КП “Київтранспарксервіс” листом офіційно повідомило столичного мера про те, що не здійснює основний вид діяльності та не має власних коштів для виплати заробітної плати працівникам та виконання зобов'язань перед бюджетом міста. В зв'язку з цим, керівництво “Київтранспарксервісу” попрохало Віталія Кличка щомісячно виділяти з резервного фонду бюджету Києва 1,1 млн гривень на виплату заробітної плати своїм працівникам та компенсувати витрати на пальне у розмірі 164,2 тис. гривень (більше 16,4 млн гривень на рік. – KВ).

У проекті рішення повідомляється, що 30 березня 2022 року (вже після направлення вказаного листа) Київрада своїм рішенням №4551/4592 звільнила в Києві власників та користувачів транспортних засобів від оплати за послуги з користування відведеними та спеціально обладнаними майданчиками для платного паркування на період воєнного часу. Тобто підприємство на час воєнного стану позбавили можливості заробляти гроші собі та в бюджет міста. 

Читайте: Під час воєнного стану паркування в Києві безкоштовне 

В проекті рішення “про реорганізацію” зазначається, що КП “Київтранспарксервіс” і КП “Центр організації дорожнього руху” фактично виконують дублюючі функції у сфері паркування. Тому, мовляв, в умовах воєнного стану існування у столиці двох “підприємств-близнюків” не є доцільним. 

Відзначимо, що статутами вказаних КП дійсно передбачено виконання схожих напрямів роботи – покращення організації дорожнього руху, розвиток мережі паркінгів тощо. Але КП “Центр організації дорожнього руху” ніколи не займалося паркувальною діяльністю, бо саме “Київтранспарксервіс” було визначено єдиним оператором з паркування транспортних засобів у столиці – у відповідності до рішення Київради №930/1591 від 6 червня 2007 року. Тому, цілком можливо, міській владі доведеться додатково приймати рішення щодо покладення на “Центр організації дорожнього руху” нових задач. 

Наразі невідомо і те, яка доля чекає на керівництво та пересічних працівників “Київтранспарксервісу” – чи отримають вони робочі місця в “Центрі організації дорожнього руху”, чи буде проводитись “оптимізація кадрів” тощо. Також в проекті рішення не зазначається термін завершення реорганізації. Лише зазначено, що  кредитори мають заявити свої вимоги до “Київтранспарксервісу” впродовж двох місяців після затвердження вказаного документу. Можна зробити припущення, що процес об'єднання двох КП, як це часто буває в столиці в таких питаннях, буде тривати як завгодно довго. І міська казна не скоро почне наповнюватись грошима за парковку. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Корупційне паркування

Зазначимо, що проблеми з надходженням в бюджет Києва грошей, сплачених за послуги паркування в столиці, почались задовго до військового вторгнення рф в Україну. В першу чергу, це ймовірно пов'язано з кричущими прикладами корупції і фінансових махінацій в КП “Київтранспарксервіс”, на які неодноразово звертали увагу правоохоронні органи та вищі ешелони влади.

Наприклад, у листопаді 2017 року Генеральна прокуратура України (ГПУ) відкрила кримінальне провадження: правоохоронці з'ясували, що протягом 2014-2017 років КП “Київтранспарксервіс” уклало кілька десятків договорів на експлуатацію парковок, що перебувають у них на балансі, з різними фірмами, але при цьому, ймовірно, занизило кількість машиномісць на парковках і тим самим заробляло “чорну готівку”, обкрадаючи міський бюджет.

Читайте: Генпрокуратура пытается разоблачить коррупционеров из КП “Киевтранспарксервис”

3 квітня 2020 року начальник ГУ СБУ у Києві та Київській області Сергій Болдир надіслав листа голові КМДА Віталію Кличку про зловживання. Зокрема, у цьому листі повідомлялося про вручення підозри директору КП “Київтранспарксервіс”, який без проведення конкурсних торгів передав у користування приватним структурам паркувальні майданчики, що призвело до недоотримання столичним бюджетом 12,1 млн гривень.

Читайте: СБУ рекомендовала Кличко усмирить своих “бюджетных расхитителей”

У травні 2021 року громадська організація “Комітет правового захисту страхувальників “Процес” (ГО “КПЗС “Процес”) звернулася до Кабінету Міністрів з інформацією про те, що КП “Київтранспарксервіс” займається протиправною діяльністю, спрямованою на мінімізацію офіційних платежів за користування муніципальними паркінгами. За даними зазначеного ГО, “Київтранспарксервіс” за надуманими приводами за допомогою співробітників ТОВ “ВІП Охорона” масово відбирає у сумлінних орендарів паркувальні майданчики та передає їх в експлуатацію афілійованим підприємствам за менші гроші або взагалі безкоштовно. Громадські активісти запевняли, що має місце переділ ринку, через який суттєво страждають інтереси міської казни. У відповідь на це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль тоді направив дане звернення для розгляду та реагування до Київської міськдержадміністрації (КМДА), Мінрегіону та Міністерства внутрішніх справ.

Читайте: Шмыгаль поручил КГГА и полиции разобраться с “парковочным рейдерством” в столице

У кінці 2021 року аудитори КМДА повідомили, що з січня 2019 року до січня 2021 року КП “Київтранспарксервіс” допустило фінансових порушень на суму 239,7 млн ​​гривень, що призвело до втрати близько 171,8 млн гривень. У ході проведення свого аудиту "ревізори" столичної міськдержадміністрації з'ясували, що підприємство недоотримувало кошти через нелегальне використання паркувальних місць, не експлуатувало багато закріплених за ним парковок, не контролювало використання перехоплюючих паркінгів біля станцій метро, ​​програвало конкуренцію приватним "евакуаторським" компаніям, відмовлялося працювати над впровадженням багатостраждальної Автоматизованої системи контролю оплати за парковку (АСКОП) і т.д.

Читайте: 239 миллионов за 2 года: аудиторы КГГА поймали “муниципальных парковщиков” на финансовых нарушениях

Завдяки такій “політиці”, “Київтранспарксервіс” ще задовго до війни, незважаючи на своє монопольне становище, значно недовиконував річний план відрахувань до бюджету Києва, який становив всього 100 млн гривень. 

Читайте: Тщательно контролировать оплату за парковку в Киеве могут начать в 2021 году

З іншого боку, не факт, що КП “Центр організації дорожнього руху” почне  господарювати в сфері паркування Києва краще. У керівництва цього підприємства теж не бездоганна репутація. 

Наприклад, станом на грудень 2021 року директор цього підприємства Віктор Черній (на колажі зліва) офіційно перебував у статусі підозрюваного через факти можливої службової недбалості при закупівлях світлофорів та проведенні різноманітних ремонтів, внаслідок якої столичний бюджет міг “втратити” 15 млн гривень.

Читайте: Халатность на 15 миллионов: директор киевского “Центра организации дорожного движения” в шаге от приговора

Наразі достатньо проблематично встановити стан розслідувань відповідних кримінальних проваджень – Единий держреєстр судових рішень, у якому публікуються такі дані, не працює у відкритому доступі через війну. 

Обов'язки директора КП “Київтранспарксервіс” з 1 січня 2022 року виконує Владислав Опришко. До нього, з 13 квітня 2020 року, цим підприємством в ролі і.о. директора керував Анатолій Свирид. Його попередником на цій посаді був скандально відомий Олександр Німас (керував підприємством з 13 серпня 2018 року до 20 березня 2020 року).

КП “Центр організації дорожнього руху” (до 2017 року вказане КП мало назву “Київдорсервіс”) з 15 квітня 2015 року керує Віктор Черній. 

Обидва підприємства підпорядковані Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, який з 1 вересня 2021 року очолює Руслан Кандибор. Діяльність зазначеного департаменту з 9 листопада 2021 року особисто контролює Віталій Кличко. Перед цим, контроль за транспортною сферою столиці здійснював Олександр Густєлєв, якого Кличко звільнив за посади заступника голови КМДА 5 листопада 2021 року.

Треба зазначити, що під час воєнного стану вся повнота влади в Києві належить Київській міській військовій адміністрації (КМВА), яку з початку березня 2022 року очолює генерал Микола Жирнов. В голови КМВА є два заступники, одним з яких є голова КМДА, мер Києва Віталій Кличко.

Читайте: КМДА – підрозділ військової адміністрації міста, а Кличко мій заступник, – Жирнов 

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: бюджет, новини києва, кп, парковка, КМДА, Віталій Кличко, війна росії з україною, київрада, олександр густєлєв, микола жирнов, аскоп, реорганізація, паркування, Київтранспарксервіс, віктор черній, центр організації дорожнього руху, київдорсервіс, департамент транспортної інфраструктури, руслан кандібор, владислав опришко, анатолій свирид

субота, 21 травня 2022 г.
14:01
Олексія Кулебу призначено головою Київської обласної державної адміністрації
13:29
В парламенті Великобританії заявили, что Росію потрібно виключити з Радбезу ООН
13:18
Група ХДС/ХСС у Бундестазі закликає посилити тиск на РФ для розблокування портів України
13:01
Сьогодні над Вінниччиною збили ворожу ракету, на Рівненщині обстріляно об’єкт військової інфраструктури
12:28
На Київщині за добу знешкоджено понад 260 боєприпасів, ліквідовано 24 пожежі, енергетики та газовики працюють у штатному режимі, - КОВА
12:07
За найоптимістичнішими прогнозами Україні необхідно 5-7 років до повного розмінування, – Мері Акопян
11:05
Армія рашистів втратила в Україні 1278 танків та майже 28,9 тисячі вояків, - Генштаб ЗСУ
10:11
З 23 травня евакуйованим громадянам у Броварах видаватимуть продуктові набори
09:44
Сьогодні, 21 травня, ярмарки пройдуть у восьми районах столиці (адреси)
09:24
Через збройну агресію росії в Україні зросла кількість поранених дітей
08:48
З 23 травня проїзд у маршрутках Фастова коштуватиме 10 гривень
08:30
Тривають обстріли вздовж всієї лінії зіткнення, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 20 травня 2022 г.
22:59
Керувати Київщиною знову буде Олексій Кулеба
21:36
В Софії Київській завершили реставрацію та монтаж панно “Місто на семи горбах”, присвяченого столиці
20:59
Ідентифіковано одного з рашистських командирів, що наказували вбивати цивільних на Київщині
20:43
Резніков vs. Шойгу: журналісти на фактах біографії українського міністра показали, чому Україна переможе (відео)
Календар подій
Військовий начальник - усім голова: вступив у силу закон про ВА та ОМС під час воєнного стану
20 травня 2022 г. 13:55
Військовий начальник - усім голова: вступив у силу закон про ВА та ОМС під час воєнного стану
Державна служба та органи місцевого самоврядування (ОМС) відтепер ще більше залежатимуть від начальників військових адміністрацій (ВА), утворених в умовах воєнного стану. В деяких випадках ВА перебирають на себе повноваження обласних та районних рад. Там, де ВА в силу тих чи інших причин немає, на час війни підсилюються повноваження голів громад – якщо на то є підстави воєнного характеру, голови будуть керувати одноосібно, без виконкомів та депутатів, але знов-таки під чуйним керівництвом начальників обласних ВА. Ба більше, закон, що взагалі-то стосується ВА та ОМС, розширює повноваження… президента і Верховної Ради (ВР), даючи їм право робити кадрові перестановки, оминаючи обов’язкові процедури мирного часу.