четвер, 18 квітня 2024 г.

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Славутицької ОТГ

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Славутицької ОТГ

25 жовтня жителі Славутича обиратимуть нового очільника міста-супутника Чорнобильської АЕС. Серед восьми потенційних кандидатів за крісло мера майбутньої ОТГ змагатиметься верхівка чинної міськради – мер, його заступник та секретар. Конкуренцію їм складуть депутат, бізнесмени і адвокати. Про кандидатів та які політичні сили вони представляють, детально – у матеріалі KV.

Як стало відомо KV, через віддаленість від столиці Славутицька ОТГ була визнана спроможною громадою в складі лише одного міста Славутич. Громада віднесена до Вишгородського району й займатиме площу в 19.4 кв. км із населенням у 24 784 тис. осіб. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно із даними Центральної виборчої комісії (ЦВК), за пост голови Славутської ОТГ у затятій конкуренції позмагається всього вісім кандидатів та понад 300 кандидатів – за крісло депутата в ОТГ. Загалом у Славутичі зареєструвалося 14 політичних партій.

Місцева влада

Не планують передавати владу в нові руки чинні керівники Славутича: мер міста Юрій Фомічев та його заступник Михайло Шинкаренко. Обидва зареєстрували свої кандидатури на голову Славутицької ОТГ 23 вересня. Не відстає від них і секретар міськради Володимир Борисов, який зареєструвався на день пізніше.

44-річний Юрій Кирилович Фомічев (16.04.1976 рік) родом із Миколаївської області. Народився він у селі Садове Арбузинського району. Нині проживає в Славутичі. Безпартійний та представлятиме на місцевих виборах політичну партію "Слуга народу".

Крім вищої освіти, здобутої в Українсько-фінському інституті менеджменту й бізнесу та Нацакадемії державного управління при Президентові України, Фомічев закінчив "Ньюпортську бізнес-академію" ("Newport Business Academy") у Нідерландах і пройшов програму навчання для України "Маршал План" (США)", бізнес-школу в "Європейському Університеті". Нині аспірант в Академії муніципального управління, де вивчає державне право. Веде активну громадську діяльність. Трудову ж діяльність він розпочав у Державному казначействі Славутича, як головний спеціаліст, згодом працював провідним інженером в АОЗТ "Атма-торг", гендиректором у ПП "Будівельна компанія "Славутич".

Депутатом міськради він став у 2006 році, у 2010 році пройшов до міськради Славутича, як член Партії регіонів. Згодом у 2015 році, у зв’язку з обранням його секретарем міської ради, він уже вийшов зі складу депутатської групи "За єдиний Славутич". З травня 2015 року Фомічев виконував обов’язки голови міськради й був обраний мером міста, як самовисуванець.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Прізвище очільника міста фігурувало і в скандалах. Через багатомільйонну заборгованість перед НАК "Нафтогаз", місто Славутич у 2017 році залишилося без тепла в зимовий період. Тоді міністр регіонального розвитку і ЖКГ Геннадій Зубко натякав Фомічеву піти у відставку через зрив опалювального сезону.

У своїй біографії Фомічев не вказав, що був керівником ще низки підприємств із нерухомості. Частина з них у власності дружини мера – Майї Фомічевої, як ПП "Будівельна компанія "Славутич". Фірма регулярно виграє тендери від міськради на значні суми, але містяни скаржаться на якість їхніх робіт. На інфопорталі "Стопкор" обговорювали інформацію й щодо будівництва подружжям власного готелю у Варшаві. Також за даними порталу дружина керманича у 2019 році не сплатила мерії понад 120 тисяч гривень за оренду землі.

Народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк нарікала, що деякі мери Київщини одержують зарплати у "два з половиною рази вищі, ніж у мера столиці". У трійці лідерів і мер Славутича. Так, у 2019 році він заробив 637 051 тис. гривень, а його дружина загалом – 360 тис. гривень.

Крім того, на банківських рахунках мер зберігає понад 250 тис. гривень, а вдома готівкою – 75 тис. гривень. Його ж дружина розпоряджається готівкою в розмірі 140 тис. гривень та 52,6 тис. доларами. У власності Фомічева декілька земельних ділянок у Славутичі загальною площею 4 349 кв. м, будинок на 138,30 кв м, два нежитлових приміщення на 268,20 і 90,20 кв. м. А ще – п’ять авто: легкові ЗАЗ 110308 45 (2008 року випуску), Honda Civic (2008 р.в.), Hyundai Santa Fe (2011 р.в.) і вантажні Renault Kangoo (2000 р.в.), JAC HFC 1020KR (2008 р.в.). Дружина ж володіє квартирою на 108 кв. м у Славутичі.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (з 2017 року) Михайло Борисович Шинкаренко народився 13 липня 1972 року в місті Красноярськ-26 в Росії, згодом із родиною переїхав до Прип’яті. Нині проживає в Славутичі, має вищу економічну освіту, яку одержав у Севастопольському НТУ, рівень магістра з державного управління, який здобув у Нацакадемії державного управління при Президентові України.

Досвід же роботи здобував на заводі "Алмаз" ВО "Арсенал", на дослідно-експериментальному підприємстві з дезактивації кольорових металів СП "Комплекс" у Чорнобилі. Пройшов шлях від рядового працівника до керівника вищої ланки в Київському філіалі АТЗ "Крон-Інвест".

Та більшу частину життя займався все ж приватною підприємницькою діяльністю. З 2001 до 2016 року мав бізнес і був засновником декількох компаній, основна діяльність яких була пов’язана зі швейним виробництвом, оптовою торгівлею, у тому числі й побутовою технікою. І, як він зауважував у своєму інтерв’ю, цей бізнес влада намагалися "віджати", навіть через суди. Відхрестився він і від пліток про кримінальні провадження проти нього та зрештою йому довелося "похоронити" свою підприємницьку діяльність. Та з деякими фірмами його ім’я все ж пов’язане й досі – ТОВ "Лан ЛТД" та ТОВ "Вектор Трейд". Останнім керує нині його цивільна дружина Ніна Грач.

Згідно з його декларацією за 2019 рік, усе майно в Славутичі: земельна ділянка, будинок, автівка MITSUBISHI PAJERO WAGON (2008 рік випуску) за 210 тис. гривень належить його цивільній дружині Ніні Грач. Торік він заробив 470 787 тис. гривень, а дружина – 54 тис.гривень заробітної плати, 52 тис. гривень – пенсії, 2566 тис. гривень відшкодувань внаслідок Чорнобильської катастрофи. Крім того, Шинкаренко зберігає вдома готівкою 49,5 тис. гривень; 4 тис. доларів (кошти, позичені третім особам). А Грач – 45 тис. гривень, крім того, кошти, позичені третім особам: 12 тис. доларів та 70 тис. гривень.

Шинкаренко – член політичної партії "Рідний дім", лідером якої є міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. Шинкаренко зауважив, що вирішив балотуватися від цієї партії через те, що їхня команда має чіткі цілі та стратегії розвитку. У своїх же агітаційних листівках наголошує, що хоче поєднати досвід Чернігова з можливостями Славутича. Загалом у своїй програмі обіцяє створити умови для динамічного розвитку та залучення бізнесу до міста, інфраструктура якого була розрахована на проживання до 70 тисяч людей.

Секретар Володимир Володимирович Борисов (25.06.1979 рік) йде на вибори від своєї партії "Опозиційна платформа – За життя". Народився Борисов у Севастополі, де закінчив інститут ядерної енергетики та промисловості. Одержав освіту за спеціальністю "Атомна енергетика". Також навчався в Київському національному університеті будівництва й архітектури та Нацакадемії державного управління. Працював оператором, провідним інженером, інспектором на Чорнобильській АЕС, а також інженером у ДСП "Техноцентр".


Продуктивність депутата за даними системи “Голос”

У 2019 році він задекларував 246 703 тис. гривень заробітної плати, 61 559 тис. гривень – соціальної матеріальної допомоги від Київського обласного центру зайнятості. Його ж дружина заробила 378 154 тис. гривень. Йому також належить квартира в Славутичі на 61,8 кв. м, дружині – будинок на 253,6 кв. м та земельна ділянка на 600 кв. м. Їздить секретар на KIA CEE'D за 2008 року випуску за 96 тис. гривень. Має він перед банком і фінансові зобов’язання в розмірі 50 тис. гривень.

Борисов пропонує містянам виховувати любов до Славутичу. А розпочати шлях зі сплати боргів за комунальні послуги мають саме кандидатів, які й декларують ці високі почуття до міста. Політик стверджує, що володіє інформацією, що серед висуванцем зібралося дуже багато боржників та поки що їхні імена не розголошує.

"Я даю два тижні кандидатам у депутати й на посаду міського голови, для того, що вони могли погасити всі свої борги по комунальних послугам. Я подам депутатський запит на комунальне підприємство […] і через два тижні, хто не сховався я не винен", – наголосив він.

Себе ж кандидадат позиціонує, як богатиря, який переможе всіх шахраїв та злодіїв Славутича.

На знімку: Борисов разом із кандидатами в депутати Юрієм Діордієвим та Олександром Корець від "Опозиційна платформа – За життя"

Вступити в кандидатське протистояння з чинною владою згодився й заступник начальника управління капітального будівництва Чернігівської міськради та депутат Славутицької міськради Олександр Володимирович Макаров. На місцеві вибори він йде під прапором партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Сам він народився 15 березня 1974 року в місті Чернігів, нині проживає в Славутичі. Вищу освіту здобув у Ніжинському державному університеті ім. М.Гоголя. Крім того, він є директором Центру професійного розвитку Славутицької міської ради. У 2016 році він також подавав свою кандидатуру на посаду радника голови Чернігівської міськради.

У 2019 році він заробив 242 625 тис. гривень на посаді заступника і 16 789 тис. гривень, працюючи за сумісництвом в Управлінні освіти й науки Славутицької міськради. Задекларував він і автівку Skoda Octavia 2002 року випуску за 20 тис. гривень (вартість на дату набуття у власність) та спільну з дружиною квартиру на 75 кв. м у Славутичі.

Продуктивність депутата за даними системи “Голос”

Протистоятиме їм – ексдепутат міськради (у 2010 році обраний від "Сильна Україна") Володимир Олександрович Волков, який представлятиме на цих виборах політичну партію "ЗА Майбутнє". Подавав він свою кандидатуру на пост міського голови й у 2015 році від партії "Укроп". Народився 21 квітня 1970 року в Бердичеві на Житомирщині. Безпартійний, має вищу освіту та очолює ПП ТВФ "ВЛАД",

Про ПП ТВФ "ВЛАД" відомо, що діяльність підприємства пов’язана із виробництвом верхнього одягу і працює в цій сфері понад 23 роки. ПП зі статутним капіталом у розмірі 50 тис. гривень належить Волкову та його дружині Катерині Волковій. Також він є співзасновником ТОВ СМП "Спеценергомонтаж", яке займається монтажем водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування ще з 1996 року, та ТОВ "МАКНО ЛТД" – діяльність якого пов’язана з вантажним автомобільним транспортом. У 2013 році разом із дружиною він одержав відзнаку "За особистий внесок у розвиток міста".

У своїй передвиборчій промові він зауважив, що сьогодні жителів Славутича турбують питання комунальних послуг, безробіття, якість медицини та освіти. Тож планує працювати в напрямку створення нових робочих місць, розвивати спорт і туризм, а також запустити інноваційні проєкти та залучати інвестиції в місто.

Читайте: Виборча карта Київської області: округи та дільниці

Адвокати та підприємці

Як кандидат, 20 вересня зареєструвалася адвокат (з 2012 року) Тетяна Михайлівна Кебкало. Родом вона із російського міста Челябінськ, у якому народилася 26 лютого 1983 року. Нині є громадянкою України та проживає в Славутичі. За крісло мера Славутич вона боротиметься без партійної підтримки, хоча є членом Партії ветеранів Афганістану. Кандидатка має вищу освіту: закінчила Чернігівський державний інститут економіки й управління та Нацакадемію МВС України та володіє кількома іноземними мовами. У роки юності входила в 10 кращих спортсменок України з дзюдо. Є членом комітету з питань оборонно-промислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України та експертом-публіцистом у Центрі досліджень армії, конверсії та роззброєння.

Трудову діяльність вона розпочала у 2004–2005 роках із посади юрисконсульта в Славутицькому відділенні Міжнародної організації з прав людини, згодом рік пропрацювала юрисконсультом у ПРаТ "Public relations and consulting", а з 2006–2011 роки – спеціалістом сектору з питань тарифів та регуляторної політики в Славутицькій міськраді. Нині займає посаду заступника директора в ТОВ "Омега Консалтинг Груп". Це приватна фірма-постачальник, яка працює у сфері оборони та кооперативної безпеки з 2012 року зі статутним капіталом у розмірі понад 161 тис. гривень. ТОВ належить її чоловіку Андрію Кебкало.

У своїй передвиборчій програмі вона розповіла про "формулу відродження Славутича" у сферах економіки, соцзахисту, розбудови інфраструктури, охорони здоров’я та безпеки.

Компанію на місцевих виборах їй складе адвокат Олег Юрійович Савчук (7.11.1981 рік). Як кандидата, його висунула 24 вересня політична партія "Перемога Пальчевського", проте він – безпартійний. Сам із Вінниці, має вищу освіту й займається приватною адвокатською діяльністю. Проживає же кандидат у Києві.

Останній кандидат – 58-річний приватний підприємець Олександр Валерійович Бураков (9.12.1962 рік народження), якого висунула політична партія "Пропозиція". Раніше ця партія мала назву "Нова європейська Україна", але у квітні цього року була перейменована й нині базується в Дніпрі. Народився Бураков у російському місті Челябінськ та нині проживає в Славутичі. Має вищу освіти та безпартійний. Як ФОП він був зареєстрований у 2017 році. Його підприємництво пов’язане із діяльністю готелів та подібними засобами тимчасового розміщення.

Читайте: 

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Української ОТГ на місцевих виборах 2020

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Тетіївської ОТГ на місцевих виборах 2020

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Бориспільської ОТГ на місцевих виборах 2020

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Богуславської ОТГ на місцевих виборах 2020

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Фастівської ОТГ

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Переяславської ОТГ на місцевих виборах 2020

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Обухівської ОТГ на місцевих виборах 2020

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Яготинської ОТГ на місцевих виборах 2020

Хочуть у владу: список кандидатів на голову Березанської ОТГ на місцевих виборах 2020

Фото: колаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, мэр, местные выборы, славутич, вышгородский район, кандидаты, юрий фомичев, славутичская ото, александр бураков, олег савчук, татьяна кебкало, владимир волков, александр макаров, владимир борисов и михаил шинкаренко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.