четверг, 23 сентября 2021 г.

“Жодного термінового питання на позачергову сесію Київської облради не винесено”, - Москаленко

“Жодного термінового питання на позачергову сесію Київської облради не винесено”, - Москаленко

Позачергова друга сесія Київської обласної ради, яка запланована сьогодні, 8 квітня, на 15.30, вже спричинила скандал. Керівництво КОР пояснює терміновість засідання ухваленням рішень, пов'язаних із фінансуванням медицини та галопуючим КОВІДом. З іншого боку голова обласної організації “За майбутнє” Ярослав Москаленко стверджує, що жодного такого питання на сесію не винесено, а ті, які планують розглядати сьогодні – є звичайними змінами до програм та інше. І вони мають розглядатись депутатами детально та зважено і без гарячки. 

Як стало відомо KV, у повідомленні прес-служби Київської обласної ради наполягають, що на позачерговій другій сесії Київської обласної ради мають розглянути нагальні питання соціально-економічного розвитку Київщини. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Голова Київської облради Олександр Скляров зазначив, що, зокрема, це проблеми, пов’язані з фінансуванням медичної галузі та запобіганням розповсюдженню пандемії коронавірусу.

“Нині Київщина перебуває в червоній зоні карантину. Ситуація з поширенням коронавірусної інфекції залишається досить складною. На жаль, щодня в області реєструється майже тисяча нових випадків коронавірусної інфекції. Збільшилася й кількість летальних випадків. Зважаючи на це, скликаємо позачергову сесію, аби вирішити важливі соціально-економічні питання. Насамперед ті, що пов’язані з фінансуванням медичної галузі та заходів, спрямованих на протидію розповсюдженню COVID-19. Порадившись із депутатським корпусом,  вирішили не зволікати з проведенням такого засідання, адже від цього залежить здоров’я, а подекуди й життя наших земляків”, – каже він. 

В облраді додади, що позачергова сесія має ухвалити важливі рішення, що стосуються освітньої галузі, збереження довкілля, підтримки підприємництва, розвитку інфраструктури, соціального захисту учасників АТО/ООС, родин загиблих учасників антитерористичної операції, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності.

У свою чергу депутат облради Ярослав Москаленко (“За майбутнє”) наполягає, що термінові сесії  КОР скликаються виключно для розгляду питань, які потребують негайного вирішення, моментального врегулювання. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

“Для ознайомлення з ними і їх вивчення депутатам достатньо кількох годин. І це нормально. Як бачить сьогоднішню позачергову сесію Скляров? На неї винесено 23 питання. Жодне з них не стосується якоїсь надзвичайної ситуації, форс-мажорної події, катастрофи тощо”, – зазначив він. 

Читайте: Театр абсурду, або Як Київська обласна рада запланувала нелегітимну сесію

За словами Москаленко, це такі питання, як, наприклад, заслуховування звітів про виконання різних програм, про внесення змін до “Програми охорони довкілля…”,  “Про внесення змін до програми підтримки і розвитку театрального та музичного мистецтва”, “Про внесення змін до програми енергозбереження”, “Про звіт Київської обласної державної адміністрації про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2020 рік”, “Про передачу міжбюджетного трансферту з міського бюджету міста Переяслава до обласного бюджету”, “Про здійснення місцевого запозичення до обласного бюджету Київської області у 2021 році на дорожню субвенцію”, “Про здійснення місцевого запозичення до обласного бюджету Київської області у 2021 році на поповнення бюджету розвитку”.

Він вважає, що усі питання, винесені на цю сесію, є звичайними робочими питаннями, розгляд яких повинен бути детальним і зваженим, а депутати мають готуватися до розгляду таких питань.

“Вимога про 10-денний термін оповіщення про чергову сесію не випадкова. Це час на підготовку депутатів, опрацювання питань, роботу з документами, консультації з експертами і громадськістю тощо. Про сьогоднішні питання, які аж ніяк не є терміновими, нас повідомили учора. Це пряме і навмисне порушення прав депутатів Київської обласної ради. І нагадаю, що депутати від партії “За майбутнє”, як і наші колеги з ЄС, досі не включені в жодну з комісій, до яких написали заяви. Ми не дозволимо самопризначеному чинному керівництву КОР нехтувати законом і регламентом. І будемо планомірно привчати їх до дотримання законів та порядку. P.S. І все це відбувається без жодного доступу преси”, – закінчив він. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, голова Київоблради Олександр Скляров 8 квітня скликає позачергову другу сесію колегіального органу Київщини. При цьому, як заявляють депутати облради, деякі норми закону і регламенту КОО були порушені. Раніше в облраді заявляли про намір зовсім не проводити засідань в період дії карантинних обмежень.

Також повідомлялось, що в четвер, 18 березня, депутати Київської облради повинні були зібратися на чергову другу сесію. На порядку денному – затвердження плану роботи облради на цей рік і ряду звітів про виконання цільових програм, стратегії розвитку області за 2020 рік, а також зміни в регламент, рішення про затвердження якого в підсумку оскаржували в суді.

Пізніше сесію перенесли на 24 березня. Офіційно – таке рішення прийнято тому, що Київська ОДА "звернулася з листом-проханням перенести засідання сесії, оскільки департаменти не встигають опрацювати всі програми".

За даними джерел KV, справжньою причиною став розкол всередині партії "Слуги народу" через заміну голови обласної організації Олександра Дубинського на Андрія Мотовилівця.

Читайте: Несправжній трон: Скляров і заступники опинились за крок до відставки

19 березня заступник голови Київської обласної ради Валерій Ксьонзенко (фракція "Опозиційна платформа – За життя") зазначив, що Київська обласна рада не буде проводити засідань і переходить в "режим очікування" до кінця локдауну через посилення карантинних заходів. В результаті сесію призначили на 12 квітня.

Читайте: Сессию Киевоблсовета снова перенесли (документ)

КиевVласть

Виктория Билоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, коронавирус, мнение, власть киевщина, киевоблсовет, сессия, кос, ярослав москаленко, За майбутнє, александр скляров

среда, 22 сентября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:22
Руководство Соломенского района Киева просят наладить работу школьных столовых
20:05
В Подольском районе Киева заложили аллею дружбы между Украиной и Германией (фото)
19:44
Еще в двух ТРЦ Киева открылись центры массовой вакцинации
19:26
Кличко распорядился распределить 4 млн гривен на финансирование 35 общественных инициатив
19:05
Кличко переутвердил список ответственных лиц за развитие Труханова острова
18:45
В столичном вузе непривитых студентов будут выселять из общежития, - СМИ
18:30
Стартовали работы по озеленению “Файна Таун”, - KAN
18:22
Кабмин решил увеличить уставный капитал “Укрфинжитла”
18:07
Фастівщина – ще один район на Київщині, де оновлюється дорожня інфраструктура в рамках “Великого будівництва”
17:52
Рада призвала мир осудить выборы в Госдуму, устроенные РФ в Крыму и частично на Донбассе
17:46
С 23 сентября в Ирпене на Киевщине продолжат работать три школы и два детсада
17:35
Кадры Кабмина: свежие правительственные назначения 22 сентября 2021 года
17:22
Местные власти могут обязать выбрать управителей для всех многоэтажек, которыми никто не управляет
17:05
Часть школ и детсадов Фастовской общины прекращает работу из-за провальных показателей по вакцинации
16:42
Кабмин поручил Минэкономики выпустить и разместить первые акции Нацинвестфонда
Календарь событий