субота, 27 квітня 2024 г.

Тилові потреби: у 2023 році в Києві замовили ремонти асфальту у дворах майже на 140 млн гривень

Тилові потреби: у 2023 році в Києві замовили ремонти асфальту у дворах майже на 140 млн гривень

Попри суворі реалії, протягом минулого року районні адміністрації столиці досить жваво укладали договори на капремонти прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів. За рік таких робіт було замовлено майже на 140 млн гривень у девʼяти районах міста (утримався лише Шевченківський район). На цьому фоні ще цікавішим виглядає те, що у 2022 році ремонтів прибудинкових територій та проїздів назамовляли ще більше – на понад 260 млн гривень, хоча відзвітували про виконання таких договорів на значно скромнішу суму. Водночас і у 2023 році, і роком раніше найбільше таких дорожніх підрядів віддали одним і тим самим компаніям, які мають у своїх досьє пристойну кількість кримінальних проваджень – ТОВ "БК "Мега Стайл" та ПП "Ріалбуд", що належить депутату Київської облради Арташесу Татояну.

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, протягом 2023 року профільними управліннями райдержадміністрацій Києва було укладено 99 договорів на капремонти прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (адреси). Загальна ціна всіх договорів склала 139,83 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Де ремонтували

Минулоріч капітальні ремонти територій біля будинків почали замовляти з настанням першого тепла – починаючи з середини березня, і майже до кінця року – останній договорів був підписаний 19 грудня 2023 року. Крайнім терміном виконання всіх робіт було вказано кінець 2023 року. Однак станом на 30 січня поточного року з 98 договорів – 67 значаться як виконані, 24 – ще в процесі виконання, а 8 – розірвані з різних причин.

Капремонти асфальту прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів протягом минулого року проводилися в девʼяти з десяти районів столиці, утримались від таких робіт лише в Шевченківському районі.

Найактивніше бюджетні кошти витрачали на такі ремонти в Деснянському районі: Управління житлово-комунального господарства РДА цього району уклало відповідних договорів на 40,13 млн гривень, за які повинні були відремонтувати 24 обʼєкти.

Читайте: Депутати Київради просять голову Деснянської РДА перекинути гроші з обладнання укриттів на ремонт дахів та асфальтування

На другому місці за загальною сумою підписаних договорів 28,58 млн гривень -  Управління будівництва, архітектури та землекористування Святошинської РДА, яке замовило таких робіт для прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів за 25 адресами.

Найменшу кількість капремонтів собі дозволили в Дніпровському (13 адрес майже на 8 млн гривень) та Подільському районах (8 адрес на 8,48 млн гривень).

В кого замовляли

Минулого року підряди на проведення капремонтів прибудинкових терторій та внутрішньоквартальних проїздів в столиці діставалися 19 компаніям, одна з яких – ТОВ “Будівельна компанія “Мега Стайл” (*) має суттєвий відрив від інших. Так, протягом року цей підрядник отримав 9 замовлень на загальну суму 43,17 млн гривень, з яких на 40 млн гривень у нього назамовляло капремонтів Управління ЖКГ Деснянської РДА, на решту 3 млн гривень – Управління будівництва Дніпровської РДА.

Перелік компаній, у яких минулого року в Києві замовляли ремонти прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів 

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ "БК "Мега Стайл" зареєстровано в 2017 році в Києві. Статутний капітал – 1 млн гривень. Засновник, кінцевий бенефіціар та директор – Андрій Козярівський.

До жовтня 2017 року засновниками ТОВ "БК "Мега Стайл" були Юрій Кириченко, Олександр Терлецький, ТОВ “Енердж систем” та ТОВ “Томрест”. Кириченко, Терлецький та обидва вищезгадані ТОВ також значилися засновниками ТОВ “Промін Буд Сервіс”, яке з 2019 року на замовлення КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” будує в столиці Центр захисту тварин вартістю понад 130 млн гривень.

Читайте: Центр защиты животных в Киеве будут строить за 131 млн гривен

ТОВ "БК "Мега Стайл" є активним учасником публічних закупівель, за результатами яких уклало понад 2 тисячі договорів на 2,55 млрд гривень (дані Clarity Project). Зокрема, в жовтні минулого року ця фірма отримала коштовний підряд ціною 162,11 млн гривень від Департаменту регіонального розвитку Київщини на відновлення дитсадка "Джерельце" у Броварах, на території якого у січні минулого року сталася трагічна авіатроща гелікоптеру МВС. 

Читайте: Зруйнований під час трощі гвинтокрила міністра Монастирського дитсадок відремонтують за 162 млн гривень: Що відомо про проєкт і підрядника

ТОВ "БК "Мега Стайл" є фігурантом декількох кримінальних проваджень. Зокрема, з 2019 року ця компанія разом із іншими фірмами фігурують у провадженні №42019000000002284, яке розслідує СБУ щодо КП “Група впровадження проєкту з енергозбереження в адміністративних та громадських будівлях Києва” та КП “Київжитлоспецексплуатація” за підозрою у присвоєнні бюджетних коштів. За версією слідства, посадовці зазначених КП протягом 2017-2019 років, змовившись із підрядниками, організували схему “розпилу” понад 700 млн гривень при виконанні різноманітних робіт на об'єктах життєзабезпечення столиці.

Читайте: СБУ расследует многомиллионные “распилы” в двух столичных КП

У воєнний час ця компанія теж встигла “засвітитися” в кримінальних розслідуваннях. Так, з серпня 2022 року столична поліція досліджує виконання договору (ціна – 8,03 млн гривень) між управлінням освіти Оболонської РДА та ТОВ “БК Мега Стайл” на ремонт пошкодженої внаслідок воєнних дій школи І-ІІІ ступенів № 168. Правоохоронці підозрюють, що підрядник вніс до актів виконаних робіт відомості щодо придбання металопластикових конструкцій низької якості з нижчими коефіцієнтами теплопередачі, що не відповідає технічному завданню та діючим Державним будівельним нормам.

Читайте: “Ракети і корупція”: у Нацполіції зацікавилися відновленням столичних будівель, що постраждали від обстрілів

В рамках ще одного кримінального провадження столичної поліції (№4202022102050000169) розслідується можливе неефективне використання коштів при виконанні ТОВ “БК “Мега Стайл” поточного ремонту укриття в НВК СШ І-ІІІ ступенів-ліцей №20 на Оболонському проспекті у Києві. Ці роботи компанія виконувала також на замовлення освітнього відділу Оболонської РДА. 

Друге місце за загальною вартістю отриманих в 2023 році замовлень на капремонти прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів столиці з сумою 17,3 млн гривень посіло добре відоме в Києві та столичному регіоні ТОВ “Ріалбуд” (**).

ПП "Ріалбуд" (до квітня 2021 року – ПП “Татоян”) зареєстровано в 2009 році в Богуславі Київської області. Статутний капітал – 150 тис. гривень. Засновник та кінцевий бенефіціар – Арташес Татоян. Директор – Олексій Горбач.

Арташес Татоян – депутат Київської обласної ради від партії “Європейська солідарність”. На місцевих виборах 2015 року (партія “Рідне місто”), 2019 та 2020 роках (Аграрна партія України) Арташес Татоян обирався в Богуславську міську раду.

Читайте: Вони пройшли: список депутатів Київської обласної ради від “Європейської Солідарності”

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ПП "Ріалбуд" уклало 750 договорів на 568,72 млн гривень.

Читайте: Обрані підрядники: компанія депутата Київської облради за 18 млн гривень відремонтує чотири прибудинкові території Голосіївського району

ПП "Ріалбуд" також фігурує в декількох кримінальних провадженнях. Зокрема, з квітня 2020 року правоохоронці розслідують розкрадання коштів на дорожніх підрядах у Кагарлицькому, Миронівському та Богуславському районах (провадження від 03.04.2020 року № 12020110000000213), які ПП "Ріалбуд" виконувало впродовж 2016-2019 років. За інформацією поліції, розтрата відбувалась “шляхом неякісного виконання будівельно-ремонтних робіт”. Безпосередньо Арташеса Татояна підозрюють в організації схеми розкрадання бюджетних коштів.

До речі, в 2019 році жителі будинку №6 вулиці Феодосівської Голосіївського району були незадоволені якістю виконання на той час ПП “Татоян” капремонту асфальтового покриття у їх дворі. Вони скаржилися, що під час виконання робіт для жителів не облаштували тимчасові проходи і вони змушені були ходити по пилу та бруду.

Читайте: Жители ул. Феодосийской в Киеве возмущены ремонтом асфальта без обустройства временных проходов (фото)

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як було роком раніше

Протягом 2022 року на капремонти прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів було підписано значно більше договорів – 164  на загальну суму 261,78 млн гривень. Такі роботи замовляли профільні управління шести районів – Деснянского, Голосіївського, Оболонського, Дарницького, Дніпровського та Святошинського. Зазначимо, що три договори були укладені в першій половині лютого, а решта – починаючи з липня і до кінця року.

Як і в 2023-му, роком раніше на найбільшу суму (майже 82 млн гривень) замовлень зробило Управління ЖКГ Деснянського району, а найбільшими підрядниками так само були ТОВ “БК “Мега Стайл” (договорів на загальну суму 112,35 млн гривень) та ПП “Ріалбуд” (договорів на 25,26 млн гривень).

Із 164 договорів станом на кінець січня поточного року виконаними значаться лише 87 на загальну суму 178,07 млн гривень. Ще 57 договорів розірвали, а по 20 договорам на сторінках закупівель досі не відзвітували.

Зазначимо, влітку 2023 року в КМДА повідомили, що програма капітального ремонту асфальтового покриття прибудинкових територій та міжквартальних проїздів діє в столиці із 2019 року, і “є одним із пріоритетних напрямів роботи у Програмі економічного та соціального розвитку міста”. За даними адміністрації, з того часу і до початку широкомасштабного російського вторгнення у Києві відремонтовано понад 2200 дворів, а у 2022 році такі ремонти відбулись за 157 адресами. Тоді ж в КМДА анонсували проведення таких робіт у всіх районах столиці, на які буде спрямовано 100 млн гривень.

Раніше KВ неодноразово повідомляла про протестні настрої серед киян щодо спрямування коштів на некритичні потреби під час повномасштабної війни, зокрема, на ремонти доріг. На початку вересня 2023 року року на сайті Київради була опублікована петиція, якою жителі столиці вимагали від бюджетної комісії Київради та КМДА планувати бюджет міста на 2024 рік, виходячи з пріоритетів воєнного часу. Петиція набрала необхідну кількість голосів та була направлена Київським міським головою Віталієм Кличко для опрацювання першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику та бюджетній комісії Київради.

Читайте: “За законами мирного часу”: Київрада ухвалила бюджет-2024 та нову Програму соцекономрозвитку

Кияни регулярно мітингують під стінами КМДА з вимогами закласти в бюджет столиці кошти на потреби армії, а не на "бруківку і клумби". Але, судячи з аналізу витрат столиці, це не дуже стримує столичну владу в реалізації за бюджетний кошт великих інфраструктурних проєктів “мирного часу”. Так, чотири з десяти найдорожчих замовлень Києва в 2023 році стосувалися проведення реконструкцій і капремонтів дорожньої інфраструктури міста. 

Читайте: ТОП-10 найдорожчих закупівель з бюджету Києва за 2023 рік

* ТОВ “Будівельна компанія “Мега Стайл” (код ЄДРПОУ: 41235604)

** ТОВ “Ріалбуд” (код ЄДРПОУ: 36432040)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини києва, prozorro, кор, YouControl, деснянський район, Київська обласна рада, ріалбуд, дорожні роботи, бк мега стайл, прибудинкові території, будівельна компанія мега стайл, татоян арташес

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій