середа, 22 травня 2024 г.

Спекуляції на війні та сумнівні дозволи: громадськість зупинила будівництво на вулиці Відпочинку, 25

Спекуляції на війні та сумнівні дозволи: громадськість зупинила будівництво на вулиці Відпочинку, 25

Мешканці Святошинського району Києва продовжують чинити спротив будівництву 21-поверхового будинку на вулиці Відпочинку, 25. Нещодавно громадськість не дала забудовникам – ТОВ “Вуд Гейтс” і ТОВ “Систем-Буд” – встановити на цій земельній ділянці будівельний паркан. Містяни впевнені, що зведення чергової “висотки” негативно вплине на інфраструктуру району, яка на сьогодні переживає не найкращі часи, а заяви забудовників про те, що у новому житловому комплексі будуть передбачені квартири для мешканців Бучі – не більше ніж спекуляції на темі війни. Місцева влада у свою чергу продовжує потурати реалізації “будівельних планів”. Київрада не довела до кінця історію зі створенням на цій території природоохоронного заказника, а Київська міськдержадміністрація (КМДА), схоже, видала забудовникам нові дозвільні документи на зміну анульованим.

Як повідомили KВ мешканці Святошинського району столиці, минулого тижня громадськість змогла зупинити встановлення будівельного паркану на вулиці Відпочинку, 25, де забудовники мають намір звести 21-поверховий житловий будинок.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За словами місцевої мешканки Оксани (призвище з міркувань її безпеки не називаємо), 3 травня 2022 року на вказану територію заїхала важка техніка, і працівники генпідрядної компанії ТОВ “Систем-Буд”, намагалися розпочати роботи зі встановлення паркану. Громадськість Святошина миттєво відреагувала на таку подію – мешканці сусідніх будинків впродовж лічених хвилин організували спротив на місці робіт та викликали поліцію. Оксана зазначає, що така реакція шокувала забудовників, адже вони, ймовірно, сподівалися, що в умовах війни та масового від'їзду людей зі столиці ніхто не зможе завадити втіленню їхніх планів.

“Коли вони (забудовники. – KВ) побачили, що до них вийшли люди, то явно засмутилися. Я відразу почала вимагати картку на порушення благоустрою, і зрозуміла, що її немає. В результаті ця інформація підтвердилася: вони подали пакет документів на її отримання ще у лютому, але Департамент міського благоустрою [КМДА] тоді не видав цю картку. За моєю інформацією, в кінці минулого тижня вони знову подали документи на отримання картки на порушення благоустрою. І цілком можливо, що цього разу картка таки була видана”, – розповіла KВ Оксана.

Діалоги активістів з будівельниками. Обережно, нецензурна лексика! (Відео надане місцевими мешканцями)

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За її словами, під час цієї акції протесту місцевим мешканцям вперше вдалося поспілкуватися з Ігорем Сіриком (на колажі ліворуч) – кінцевим бенефіціаром компанії ТОВ “Вуд Гейтс”, яка є офіційним власником земельної ділянки на вул. Відпочинку, 25. Оксана  повідомила, що вказана особа намагалася переконати активістів, що це будівництво законне, що воно піде всім на користь і що воно покликане у тому числі забезпечити житлом людей, які постраждали від недавньої руйнівної окупації міста Буча. При цьому, за  її словами, у такій риториці Ігоря Сірика підтримали й поліцейські, у зв'язку з чим місцеві мешканці зробили висновок, що правоохоронці, можливо, “заряжені” забудовником”. Однак гучні заяви не переконали активістів, тому забудовники були вимушені покинути територію.

Спілкування активістів з Ігорем Сіриком. Обережно, нецензурна лексика! (Відео надане місцевими мешканцями)

Оксана каже, що мешканці Святошинського району будуть і надалі продовжувати свою боротьбу проти цього будівництва – як збираючись на місці запланованих робіт, так і “стукаючи в усі бюрократичні двері”. 

Зокрема, громадськість хоче домогтися, щоб Державна інспекція архітектури і містобудування (ДІАМ) відреагувала на скаргу на це будівництво, яку містяни подали ще в лютому 2022 року і яка поки не розглянута через війну. Згідно цього документу, місцеві мешканці вимагають від чиновників скасувати дозвіл №ІУ013210111430 від 29 січня 2021 року на виконання будівельних робіт на вулиці Відпочинку, 25. Свої претензії громадськість обґрунтовує порушеннями містобудівного законодавства при плануванні даної забудови, наприклад – недотриманням вимоги щодо максимальної допустимої щільності населення, незабезпеченням нормативних розмірів прибудинкових майданчиків, незабезпеченням нормативної кількості машиномісць у майбутньому ЖК тощо.

“Ми знаємо, що вони не зупиняться, і чекаємо на відновлення робіт уже в найближчі дні. Так, дійсно, станом на сьогоднішній день у них є документи [на проведення будівництва]. Але ми чекаємо розгляду нашої скарги. Святошин вже забудований настільки, що всі вулиці запарковані, усі школи “забиті” дітьми, а у лікарнях доводиться чекати своєї черги по декілька тижнів – скоріше, людина помре, ніж її зможе прийняти лікар. До того ж, там (на вул. Відпочинку, 25. – *КВ) високий рівень підземних вод, у зв'язку з чим є ризик, що у разі будівництва нового будинку “поповзуть” всі навколишні будівлі. У першу чергу місцевих мешканців турбує саме це”, – резюмувала Оксана. 

Читайте: Кому війна, а кому “свічки” будувати: столична громадськість виступила проти чергового ЖК на вулиці Жилянській

Що передувало скандалу

Як раніше повідомляла KВ, у липні 2010 року Київрада передала ділянку площею 0,26 га на вул. Відпочинку, 25 (кадастровий номер – 8000000000:75:225:0101) у власність обслуговуючому житлово-будівельному кооперативу (ОЖБК) "Світ житла" з цільовим призначенням "для будівництва житла". У квітні 2018 року КМДА дозволила вказаному кооперативу проектувати це будівництво, надавши відповідні містобудівні умови та обмеження (МУО). У червні 2020 року ОЖБК "Світ житла" продав належну йому ділянку компанії ТОВ "Вуд Гейтс", і вже через пів року, 29 січня 2021 року, Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) видала новому власнику землі дозвіл на будівництво житлового будинку із прибудованими приміщеннями. 

Згідно дозволу №ІУ013210111430, вказаний будинок має складатися з 21 поверху, а загальна площа квартир у ньому становитиме 7,9 тис. кв. м. Клас наслідків майбутньої будівлі – СС3 (значні наслідки). Підрядником виконання будівельних робіт на дозвіл було зазначено ТОВ “Систем-Буд”. 


Візуалізація майбутнього будинку (фото Dsnews.ua)

Втім, забудовники не змогли оперативно розпочати роботи, адже надалі міська влада дещо змінила свої плани щодо використання вказаної території. В березні 2021 року Київрада прийняла рішення створити на зазначеній ділянці заказник під назвою "Зелена мрія". При цьому відповідний “вердикт” міськради передбачав, що власник ділянки не позбавляється права власності на неї, але повинен забезпечити охорону та збереження цієї землі з оформленням охоронного зобов'язання. 

У ТОВ "Вуд Гейтс" відразу ж відреагували на такі дії столичного муніципалітету, подавши позов до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) щодо скасування вищевказаного рішення. Головним аргументом компанія-землевласник вказала той факт, що необхідність оголошення цієї території заказником нічим не доведена. Буцімто влада не підтвердила, що там гніздяться багато птахів, як це було зазначено у вищевказаному рішенні Київради. Врешті-решт, компанія-землевласник домоглася успіху – 25 червня 2021 року служителі Феміди повністю задовольнили претензії ТОВ “Вуд Гейтс”. В Київраді спочатку намагалася оскаржити таке рішення суду в апеляційній інстанції, проте 26 серпня 2021 року з невідомих причин відкликали свою скаргу. 

Читайте: Киевсовет внезапно передумал защищать от застройки заказник на Святошино

Впродовж трьох останніх років мешканці Святошинського району Києва неодноразово виступали проти вказаного будівництва. Громадськість активно зверталася до різних державних органів з вимогою не допустити проведення цих робіт. Зокрема, активісти звертали увагу на високі показники вмісту нафтопродуктів у ґрунті під запланованим будинком, на високий рівень підземних вод, на знищення столітніх дубів на вказаній землі, а також на те, що сама ділянка фактично є прибудинковою територією навколишніх будинків на вул. Михайла Котельникова. Проте, такі скарги ні до чого не призвели, тому протистояння перейшло “на поле бою”.

21 жовтня 2021 року громадські активісти знесли вже встановлений на вул. Відпочинку, 25 будівельник паркан, і того ж дня Департамент міського благоустрою КМДА, на вимогу місцевих мешканців, анулював картку на порушення благоустрою на вказаній ділянці. Наступного дня, 22 жовтня, питання цього будівництва активно обговорювалося на пленарному засіданні Київради – тоді керівництво столичного муніципалітету пообіцяло мешканцям Святошина всіляке сприяння у вирішення їхніх проблем, проте гучні заяви можновладців, як бачимо, практичного результату не мали і лише відтермінували скандал навколо цих робіт.

Читайте: Реквием по “Зеленой мечте”: создание заказника на ул. Отдыха, 25 не спасло участок от застройки

Хто зацікавлений у будівництві

За даними аналітичної системи Youcontrol, ОЖБК "Світ житла" (екс-власник ділянки на вул. Відпочинку, 25) було зареєстровано у жовтні 2007 року в Києві. Засновниками кооперативу виступають мешканець Києва Ігор Сірик, а також мешканці Полтави Вікторія Сірик та Ганна Фоміна (також значиться керівником цього ОЖБК).

ТОВ "Вуд Гейтс" (нинішній власник ділянки) було зареєстровано у жовтні 2019 року. Керівником і кінцевим бенефіціаром компанії вказано вищезгаданого Ігоря Сірика, засновниками – ПАТ “ЗНВКІФ ”Новос”, АТ “ЗНВКІФ “Анхель” та АТ “ЗНВКІФ “Новос Кепітал”.

Зазначимо, що Ігор Сірик – екс-депутат Полтавської облради від “ВО “Батьківщина” і власник компанії Novos Development, яка будувала низку житлових комплексів у Полтаві.

ПАТ “ЗНВКІФ “Анхель” (один із засновників компанії ТОВ "Вуд Гейтс") система Youcontrol відносить до групи сім'ї Перцевих, яка об'єднує 15 компаній, зайнятих у сфері фармацевтики, виробництва металовиробів та будівництва (переважно працюють у Дніпропетровській області). Ключова особа цієї групи – Олег Перцев. 

ТОВ “Систем-Буд” (підрядник будівельних робіт на вул. Відпочинку, 25) було зареєстровано у Києві у листопаді 2015 року. Його керівником, засновником та кінцевим бенефіціаром офіційно виступає киянин Євген Токарєв.

Нагадаємо, посаду директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року обіймає Олександр Свистунов. Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов'язки керівника цієї структури з 2 квітня 2021 року). З 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував Петро Оленич (на колажі праворуч), який з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та курує в Києві земельні та містобудівні питання.

Читайте: Під шум війни: компанія, з-за якої “стирчать вуха” Івана Плачкова, зруйнувала історичну будівлю на Подолі

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, київрада, будівництво, тов, валентина пелих, війна росії з україною, петро оленич, нацполіція, оаск, департамент земельних ресурсів, дабі, олександр свистунов, департамент містобудування та архітектури, підрядник, муо, заказник, позов, будівельні роботи, окружний адміністративний суд києва, зелена мрія, картка на порушення благоустрою, вуд гейтс, систем-буд, громадські активісти, будівельний паркан, ігор сірик, олег перців, ожск світ житла, резонансне будівництво

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.